Jump to content
1 1
matix608

Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.

Recommended Posts

Witam wszystkim zakładam ten temat ponieważ podobny znalazłem tylko jeden aczkolwiek nie znalazłem w nim rozwiązania mojego problemu.

Mianowicie w ten weekend wybrałem się nad morze (500 km) po wyjeździe z domu jakieś 50 km miałem aż wiedziałem na autostrade jechałem wioskami miastem Max 120 km/h klimatyzacja działała bez problemu.

Gdy wyjechałem na autostrade lecialem średnio 160-180 km/h  ogólnie wiadomo tempomat czasem trzeba było wyprzedzić ogólnie 220 też się zdarzyło. Opisuje to ponieważ może to mieć jakieś związek z moim problemem. I tak jak pisze na autostradzie przy tych prędkościach Klima nie działała dmuchal tylko nawiew ale przy takim upale jaki był bardzo uciążliwe się jechało no A przecież nie będę zwracał jakoś daliśmy radę myślałem że skończył się czynnik i wystarczy uzupełnić planowalem to zrobić nad morzem. Jednak gdy dojechaliśmy rozpakowalismy około godziny to trwało. Pojechaliśmy pozwiedzać o dziwo Klima znów działala i wiadomo że nie jechałem wiecej jak 50 po Sopocie się szybciej nie pojedzie. No to uradowany byłem że Klima się naprawiła mówię można wracać. Więc w niedzielę około 15 wyjechalismy i po 20 km przed bramkami Klima znów przestała działać leciał tylko nawiew ale to nie dawało rady przy upale 30 stopni lalo się z nas. Podczas jazdy myślałem że to przy dużej predkosci Klima nie działa więc na chwile jechałem za tirem jakieś 90 km/h przez jakieś 2-3 minuty jednak to też nie pomogło Klima nie działa. Przystanek na stacji około 5-10 minut też nie pomogł Klima dalej nie działała. Mówimy trudno zostało 250 km jakoś dojechaliśmy auto zostawiłem  na noc w garażu. Rano jadę do miasta i co Klima znowu działa wiadomo nie jadę szybciej jak 120 i po mieście ale Klima działa. Moim zdaniem gaz jest bo w przeciwnym wypadku no klima nie działała by w ogóle. Nie mam pojęcia co jest grane... Nie wiem czy ten problem zaczyna się powyżej iluś tam tys  obrotów czy od jakiejs prędkości nie wiem. Nie chce też jechać i bladzic żeby naciągali mnie na koszty i mówić że mam wymienić wszystko po kolei. Może ktoś z was mi pomoże. Dodam że jeden tak temat na forum już był nawet ludzie podłączali vaga i 0 błędów pokazywalo im (lecz w tamtym  temacie nikt rozwiązanianie znalazł) planuje jechać w sierpniu na Chorwację i nie wyobrażam sobie żebym przy prędkościach autostardowych nie działa mi Klima. Liczę na jakieś sugestię oraz pomoc. Pozdrawiam 

osuszacz i dławik do wymiany

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Dobrze jakbyś podłączył do kompa, bo może jakaś klapa też nie działa. Jak byś podłączał to zobacz też grupy od klimy, ile masz czynnika i jak pracuje kompresor itd.

23 godziny temu, matix608 napisał:

Witam wszystkim zakładam ten temat ponieważ podobny znalazłem tylko jeden aczkolwiek nie znalazłem w nim rozwiązania mojego problemu.

Mianowicie w ten weekend wybrałem się nad morze (500 km) po wyjeździe z domu jakieś 50 km miałem aż wiedziałem na autostrade jechałem wioskami miastem Max 120 km/h klimatyzacja działała bez problemu.

Gdy wyjechałem na autostrade lecialem średnio 160-180 km/h  ogólnie wiadomo tempomat czasem trzeba było wyprzedzić ogólnie 220 też się zdarzyło. Opisuje to ponieważ może to mieć jakieś związek z moim problemem. I tak jak pisze na autostradzie przy tych prędkościach Klima nie działała dmuchal tylko nawiew (...)

U mnie klima się wyłączała jak było mało czynnika,

Pozdr.

Piotr

EX: A4 B7 Avant, BFB. Obecnie Leon 5F ST FR ...kle kle kle TDI  948902_2.png

"Audi - Prawdziwe emocje " ?.... chyba przy fakturze za serwis... ;)

Gdzie mieszkają łosie? Na łosiedlu. A jakim autem jeżdżą łosie? Audi A łosiem ;)

spróbuj czy działa normalnie przy obiegu wewnętrznym.Jak działa dobrze to wina klap.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\O A4 wiemy wszystko....inni mogą nas tylko kopiować\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

11 minut temu, Wihajster napisał:

spróbuj czy działa normalnie przy obiegu wewnętrznym.Jak działa dobrze to wina klap.

Podczas wracania z Sopotu sprawdzałem na autostradzie, włączyłem obieg wewnętrzny i nie działało - Klima nadal nie chlodzila.

Kolega @countryFan napisal że brak czynnika? Ale czy brak czynnika dawał by się we znaki tylko przy dużych prędkościach podkreślam że jeżdżę teraz po mieście i Klima normalnie działa 

Witam, mam podobny problem, u mnie wystarczy że wyjadę w dłuższą trasę jakieś 50 km i Klima przestaje chłodzić