Treść opublikowana przez bobikos
-
PDC błędy
Twój moduł obsługuje przód i tył. Albo ktoś zmienił moduł na nieodpowiedni, albo zderzak z przodu został wymieniony na wersję bez czujników. Czy masz przycisk do załączania czujników i głośniczek koło prawej nogi (przy pedale gazu)? Jesli tak to wersja ze zderzakiem jest poprawna. W takiej sytuacji możesz dołożyć czujniki z przodu. Jeśli nie chcesz się bawić to możesz wymienić sam moduł na obsługujący tylko tył Tutaj znajdziesz więcej informacji
-
Brak komunikacji z modułem drzwi kierowcy błąd 01331
A co wiązka przednich drzwi ma do tylnych? Sprawdź kabel w przelotce do tylnych drzwi, może też być problem z mikrostykami w samym zamku. Czy jak otworzysz drzwi to idzie informacja na FIS? Szyby z tyłu elektryczne?
-
Zapowietrzony układ chłodzenia silnika
Jeśli płynu ubywa to do sprawdzenie króciec z tyłu silnika. Jest caly wątek o tym, poszukaj na forum.
-
[B6 AVF] Buczenie
Sprawdź plecionkę na wydechu. Generalnie temat buczenia to nierozwiązny problem tych aut.
-
A4 B6 Grzane fotele, regulacja lędźwi
Sprawdź napięcie między biało-czerownym a brązowym, powinno być zawsze. Ale jeżeli nie działają obydwa fotele to raczej problem jest z bezpiecznikiem. Jeśli nie ma go pod MCE (a nie widzę, masz tylko termik od przednich szyb, chyba że z wiązką po lewej coś się schowało) to może być przy słupku A. Wtedy musisz zdjąć listwę progową i ponóżek.
-
Problem frein i oldruck
wypadałoby podpiąć VAG i odczytać błędy
-
Błąd AirBag
Prawdopodobnie kabel sobie nie radzi. Musisz spróbować innym kablem. Poza tym sterownik airbag dość opornie przyjmuje zmiany, trzeba próbować kilkukrotnie żeby w końcu załapał.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
pin 4 podłączasz do włącznika PDC zgodnie ze schematem.
-
buczenie w tylnych światłach
W B7 żarówki od świateł przeciwmgielnych 21W wykorzystywane są także jako postojowe (na obniżonym napięciu). Byćmoże one buczą. Sprawdź czy po zapaleniu przeciwmgielnych też lampa buczy. Co do buczenia radia to powodów może być wiele, np diodowe żarówki zamiast normlanych, problemy z masą lub ekranowaniem przewodu. Radio też może mieć swój udział.
-
Podlaczenie lusterek fotochrom a4b7 avant
Pomocny temat, tylko zdjęć brak
-
Problem z radiem i kablami
Straszna historia. Jak już ogarniesz zdjęcia to można próbować pomóc. To co napisałeś nic nie wnosi. Nawet nie napisałeś jakie radio masz teraz i co chcesz podłączyć.
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Cotu rozstrzygać skoro wszystko się zgadza. Wykorzystaj schematy z pierwszego postu (te na górze dla przodu i te na dole dla tyłu) i podłącz wg numeracji pinów. Raptem jeden kabel się różni kolorem (pin 1). 13 - dioda we włączniku, 10 - głośniczek, 4 - przycisk aktywacji pdc, 1 - zasilanie z bezpiecznika nr 5, 12 - linia K, 6 - nieobsadzony bo moduł z b7 bierze info o wstecznym z szyny can i w b6 też nie musisz go podłączać.
-
Brak 90 stopni na zegarach, błędna temperatura silnika (nie pomogła wymiana czujników i termostatu)
To są błędy z klimatronika. Zeby mieć pewność powinieneś sprawdzić błędy w ECU oraz wskazania z czujnika. Najważniejszy jest czujnik zielony czteropinowy. Przeprowadź też test zegarów, będzie wiadomo czy ze wskaźnikiem jest problem.
-
Błąd AirBag
tak jak pisałem - adaptacje i kanał 81 aby dopasować do Twojego auta MCE (które było wymieniane)
-
Błąd AirBag
Pierwsze to wymiana wyłącznika stop, drugie to dopasowanie MCE: Wejdź w MCE, adaptacje a potem kanał 81 i wpisz wartość 46992 test i save
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
nie ruszy
-
Zwariował Czujnik temperatury zewnetrznej
wymień czujnik, jest przed chłodnicą wody.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wydech w pierwszym linku pochodzi z B6. W B7 nie ma tłumika środkowego. Generalnie przekładka z takiego samego silnika powinna sprawiać najmniej problemów. Przede wszystkim rozchodzi się tutaj o przełożenia skrzyni. Jeśli to faktycznie GYH to zestaw najlepszy dla Ciebie. Bak do wymiany, mocowania podpory do wspawania, pompa ABS do wymiany. Sprzęgło i rozrusznik może zostać Twoje bo i tak masz skrzynię 6b. Pewnie nie będziesz musiał wymieniać kasety i cięgien od lewarka biegów. Nic tylko brać i przekładać nim się zima skończy.
-
b6 nie działają światła drogowe z manetki na stale
wyjmij żarówkę lub odłącz kabel wtyczkę od lampy to będzie wiadomo czy masz kontrolę żarówek. To że manetka zdechła też jes możliwe ale jednak zacząłbym od sprawdzenia włącznika.
-
Webasto Thermo Top
Ja u siebie zamontowałem układ do sterowania po gsm simster (teraz sprzedają pod nazwą sim eco). Polecam bo ma kilka fajnych funkcji (np. pomiar temperatury w aucie)
-
Podłączenie air-baga i czujnika zajętości fotela pasażera
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Airbag_9.41 Jeśli błęde kodowanie to może spórbuj pozycję 4 przekodować na 1. Jeśli przekodowujesz na 4 to wypadałoby zmienić również przedostatnią cyfrę na 2 (dla kodu wyposażenia PR-9P3 Kodowanie licznika też trzeba zmienić http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Instrument_Cluster_(8EC/8ED/8HE) Trochę dziwne że błędy nie znikają po podłączeniu wtyczki. Czy na pewno masz całą instalację pod to wykonaną?
-
b6 nie działają światła drogowe z manetki na stale
Problem jest od dawna? Typ włącznika zależy od wersji MCE - najlepiej byłoby podłączyć komputer i sprawdzić. Ewentualnie powiedz czy masz kontrolę żarówek. Jeśli tak to powinieneś mieć włącznik z końcówką A.
-
b6 nie działają światła drogowe z manetki na stale
Prawdopodobnie uszkodzony lub źle dobrany włącznik świateł. Ewentualnie jest to efekt ingerencji w instalację. Coś robiłeś ostatnio przy elektryce? Poczytaj poniższe tematy
-
Przewód klimatyzacji
bo zmieniały się średnice przyłączy na chłodnicy i osuszaczu. Od 2.5 wg etki nie pasuję do 1.8 t. Musisz szukać tylko od 1.8 t i do tego odpowiedni model, czyli tylko po oznaczeniach węża. Swoją drogą to bardziej wygląda na przewód nr 5.
-
Czy przełącznik parktronika będzie pasował od anglika ?
jeżeli jest to końcowy przycisk (tuż przy awaryjnych) to nie będzie pasował bo ma zaokrąglenia od strony awaryjek. W etce jest rozróżnienie na EU i anglika więc się różnią.