Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik zderzeniowy gdzie jest ?


posio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Gdzie znajduje się czujnik zderzeniowy boczny od kierowcy i jak go wymienić? Nie wiem czy to dobry dział, jak coś to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajduje się na dole w słupku B(ten słupek co są pasy). Musisz zdjąć plastikową osłonę i zobaczysz czujnik. Wymiana polega na wyjęciu starego i włożeniu nowego i wymianie modułu airbag jeżeli był wystrzał poduszek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie wtyczka poduchy fotela kierowcy, żółta wtyczka pod nim. Po rozpinaj kilka razy, skasuj błąd później i powinno na jakieś pół roku stykać. Ewentualnie odłącz aku, i zlutuj przewody na stałe.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na zatrzaskach. Najpierw demontujesz (wystarczy tylko odchylić) osłone pasa i oslone progu, a potem plastik słupka B wysywasz do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całym winowajca takich oto błędów są gąbki które nabierają wilgoci i tak się dzieje i co z tym robic

A całym winowajca takich oto błędów są gąbki które nabierają wilgoci i tak się dzieje i co z tym robic ? A więc wkładamy gąbkę w reklamowe tak aby czujnik był odseparowany od gąbki. Napewno pomoze

bfb64a4e2dbe85239dbcb1be7603d877.jpg290abcdbd87df67c84e31f6e381d5bf7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita,

Planuję wymienić ten czujnik w najbliższym czasie bo również pokazała mi sie kontrolka od Air Baga. I mam pytanie odnośnie samej wymiany. Nie wiecie czy jest możliwośc wystrzału poduszek po zainstalowaniu nowego czujnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie wszystko ok z nim i z kablami to nie ,odlaczasz aku przekrecasz zaplon zeby rezztki pradu cos zjadlo wylaczas zaplon ,montujezz podlaczasz aku i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Po wymianie pochwale się jak poszło.


Dzięki za odpowiedz. Po wymianie pochwale się jak poszło.


Rozpiecie i wyczyszczenie wtyczek pod siedzeniem pasazera rozwiązało problem ze swiecacym Airbagiem. Edytowane przez Springo1601
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu.

Od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem Audi A4 B6 1.8T :) Mam jedną usterkę, która co prawda nie przeszkadza w jeździe ale troszkę wkurza czerwona kontrolka AIR BAG na zegarach. Pasuje to usunąć, tylko nie wiem czy rozgrzebywać ten słupek (gdzie są pasy), czy szukać pod siedzieniem? Widze, że są dwie opcje?

1 Fault Found:
01222 - Błąd czujnika bocznej poduszki powietrznej; Po stronie pasażera (G180)
012 - Usterka elektryczna w Circuit - MIL ON

Pomożecie?:) Ewentualnie ma ktoś nr. seryjne czujnika. Jeśli czyszczenie nie pomoże to pasuje wymienić ale nie wiem dokładnie jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie bo nie wiem gdzie jest mój czujnik zderzeniowy boczny pasażera (przedni), miał być pod słupkiem b pod mechanizmem pasa...wysyłam zdjęcie,rozkręciłem wszystko i nie widzę... przesyłam linki ze zdjęciami dwoma.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/c3104e504ca1d880

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/cbecb14624305278

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kostka od tylnych drzwi. Czujnik jest pod zwijaczem pasa, jak wyjmiesz gąbkę która siedzi pod zwijaczem to powinieneś zobaczyć czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem jak rozebrałem osłonę słupka u siebie i go nie znalazłem. Jeżeli nie tam to gdzie go szukać? Mam taki błąd:

01221 - Czujnik wypadku bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (G179)
            011 - Przerwa w obwodzie - MIL zapalona
             Ramka zamrozona:
                    Stan bledu: 11101011
                    Priorytet bledu: 2
                    Czestosc bledu: 63
                    Wew.licznik bledów: 255
                    Wskaznik czasu: 0

A tu zdjęcia:

 

IMG_20190412_121930.jpg

IMG_20190412_121937.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciał to znalazł. ? Jakby tu ktoś trafił z podobnym problemem to trzeba wziąć pod uwagę że sensor G179 był montowany w słupku B w autach do 10/2004 a potem przeniesiono go na środek przednich drzwi. U mnie problemem były przerwane kable w osłonie gumowej pomiędzy drzwiami a karoserią. Tak gdzieś ok 10cm od kostki. Na pierwszy rzut oka wyglądały ok. 

Edytowane przez trebron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...