Treść opublikowana przez bobikos
-
[B7 BRB] Problem z odpalaniem, turbo, buczeniem, hamulce
Możesz wymienić na wszelki wypadek filtr paliwa i zaworek wrotny na nim zamontowany ale to odpalanie raczej świadczy o uszczelnieniach. Generalnie po poprawnej wymianie uszczelnień i wyregulowanie PD silnik powinien chodzić odczuwalnie lepiej. Być może mechanik albo nie wymienił uszczelnień albo zrobił to nieprofesjonalnie. Czarna maź na pompie w baku też świadczy o niesprawnych uszczelnieniach.
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
Wersje od Anglika czyli z początkiem 8E2 mają inne literki dla wersji High ale ty szukasz wersji EU więc sugeruj się tym co jest opisane w pierwszym poście.
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
starsze pokrywy mają w odmie zainstalowaną membranę która dławi wypływ powietrza z komory. Nowsze pokrywy tego nie mają i ponoć działają lepiej. Ktoś na forum opisywał też że otworzył część pokrywy w której znajduje się zawór i go zdemontował.
-
Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic w Audi A4 B6/B7
Sprawdź czy dobrze podłączyłeś piny w gnieździe przekaźnika, a jeśli okaże się że poprawnie to sprawdź czy sygnał prędkości bierzesz z dobrego przewodu. Jeśli przekaźnik by był uszkodzony to wydaje się że sygnał prędkości w liczniku też nie pokazywałby prawidłowych wartości. Trochę dziwne że akumulator się rozładował skoro zasilanie przekaźnika masz brane po stacyjce. Jak okaże się że wszystko jest ok to pozostaje wymienić przekaźnik na inny.
-
Nie otwierający się szyber dach oraz szyby.
od szyb są bezpieczniki termiczne podczepione pod MCE, jeden na szyby przednie, drugi na tylne. Może w bezpieczniku jest problem, ewentualnie któryś element instalacji zasilania szyb robi zwarcie i bezpiecznik rozłącza obwód.
-
Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 375/300
Zdecydowanie trzeba kłaść kabli ile się da bo nie wiadomo jaki pojutrze przyjdzie pomysł na kolejnego moda. Bo to że przyjdzie to jest pewne. Potem się to kończy tak że wiele razy te same elementy wnętrza zdejmujesz.
-
Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 375/300
Jeśli masz MCE High to pozostaje przełożenie pinów na MCE B7 plus kilka kabli - generalnie pikuś w porównaniu z innymi modami które zrobiłeś. Jak będziesz robił BOSE stage 2 to połóż sobie przy okazji kabel do przeciwmgielnego z prawej strony, a kable do czujnika deszczu prz okazji homelinka, może się jednak przydadzą...
-
Tajemnicza kostka pod fotelem kierowcy?
Prawdopodobnie masz fotele z B7 i ta kostka jest od czujnika zapięcia pasów oraz maty zajęcia fotela (w fotelu pasażera).
-
Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 375/300
Na Twoim miejscu zamontowałbym MCE z B7. Skoro masz szybę pod czujnik to pozostało tylko kilka kabli i czujnik deszczu. Zyskujesz przede wszystkim automatyczne wycieraczki (bardzo polecam) i w końcu funkcja auto świateł nabierze sensu, szczególnie przy bixie i przełączniku DRL. Efektem ubocznym jest działanie tylnych przeciwmgielnych jako postojówek (po tym można poznać B6 z MCE od B7). Aktualnie CLH też nie działa poprawnie (tzn działa i w dzień i w nocy).
-
Błędy ABS i stering wheel
tu masz opisane jak wykonać poprawie kodowanie
-
Termowłącznik wentylatora chłodnicy
Gdybyś trochę poszukał to znalazłbyś odpowiedź na swój problem. Takich wątków było sporo.
-
Tylne głośniki nie grają, brak podświetlenia przycisków na radiu, brak stacji na ekranie licznika
Tak jak kolega pisał, żeby to zgrabnie działało musisz dołożyś subwoofer ze wzmacniaczem bo concert II nie obsługuje bezpośrednio głośników tylnych. Jak chcesz się bardziej pobawić to zakładaj od razu bose, roboty tyle samo a przynajmniej efekt lepszy.
-
[B6 TDI PD] Wyciek płynu chłodzącego spod zbiorniczka.
Na wężu powrotnym z nagrzewnicy jest dziurka do odpowietrzania układu (tam jest najwyższy punkt), trzeba wąż ściągnąć częściowo z rurki i wtedy odpowietrzać. Uszczelki jednak nie można wykluczyć. Zwróć uwagę na kolor zbiorniczka, jeśli zrobił się szary, ciemny to najprawdopodobniej masz przedmuch spod uszczelki do układu chłodzenia.
-
Nie działające głosniki tył
trochę za mało konkretów ale ja sprawdziłbym dwie rzeczy: 1. Czy radio jest dobrze podłączone (wszystkie kostki wpięte), może ktoś dołożył zmieniarkę i coś odpiął przy okazji. 2. Czy wzmacniacz w bagażniku ma zasilanie i czy jest sprawny.
-
1.9 tdi avb podniesienie mocy
U mnie na turbo od awx sprzęgło luk zaczęło puszczać przy ok 150 km i 360 Nm a miało ok 40 kkm najechane, także nie zdziw się jeśli też będziesz miał taki efekt. Bez wymiany wtrysków przy zdrowym silniku możesz dojść max do ok 160 KM. Warto to zrobić bo 101 KM szału nie robi, jedyne co to skrzynia zrobi się dość krótka przy takiej mocy. Inną sprawą są hamulce które należałoby wymienić na większe bo w AVB z przodu masz 280mm tylko.
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
fotochrom nie ma nic wspólnego z mce. Żeby działało to co chcesz musisz podprowadzić do lusterka zasilanie z lampy wstecznego oraz wymienić/ dodać odpowiednie diody w lampce (zeby nie ściemniało się po włączeniu lampki).
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tak, będą świeciły przeciwmgielne jako mijania (żarówka 21W wysterowana tylko na część mocy, w adpatacjach można dopasować jej moc) po tym można poznać b6 z MCE od B7. Co do stopu to w B7 tak samo jak w B6 jest dwuwłóknowa żarówka, tutaj nie ma zmiany.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Ad1 dogada się Ad2 kup moduł z literka n, nie będzie wywalal błędów Ad3. Twoja propozycja jest jak najbardziej prawilna. Tez tak robilem. Jak zdejmiesz lampę to moze okazać się ze kabel od przeciwmgielnego jest wyprowadzony ale konczy się gdzieś w wiązce w aucie. U mnie tak bylo. Im blizej mce go znajdziesz tym mniej musisz rozbierać auta.
-
Prośba o rozszyfrowanie części układu kierowniczego w A4 B8
Wygląda na rozłączany. Poszukaj używki na allegro albo ebayu. Ja bym szukał po kształcie.
-
Ciepłe powietrze z nawiewu tylko na wyższych obrotach
sprawdź też vagiem temperaturę w silniku bo może jednak termostat jest niesprawny
-
Ciepłe powietrze z nawiewu tylko na wyższych obrotach
Porządnie odpowietrz układ. Na górnym wężu od nagrzewnicy masz specjalną dziurkę do odpowietrzania, wąż trzeba trochę zsunąć. Do tej operacji możesz też odkręcić i podnieść do góry zbiorniczek, tak by on był najwyższym punktem w układzie.
-
Demontaż montaż wymiana głośnika centralnego A4 B6 B7
W bose głośnik centralny podłączony jest bezpośrednio do wzmacniacza. Sprawdź czy poprzednik rzeczywiście tak wykonał instalację. Schematy w linku poniżej:
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Od klapy rozmrażania jest silniczek 8E1820511J z zielonym ramieniem. Rozumiem że dokładnie taki kupiłeś?
-
Prośba o rozszyfrowanie części układu kierowniczego w A4 B8
element nr 8, ale występuje w wielu wersjach http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/A4/year/2009/drive_standart/636/hg_ug/422/subcategory/422040/part_id/253035/lang/e#sec_8
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Kup inny, sprawny silniczek. Byćmoże ten źle poskładałeś i wartości pozycji nie odpowiadają. Miałem tak z silniczkiem od obiegu zamkniętego. Najlepiej zapoluj na silniczek z exeo, tylko kup od klapy rozmrażającej.