Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B6 Avant 2.7 BiT / S-Line Plus/ Quattro/Recaro/Rotor 19"/Big Brakes 345/300


MichałA4

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła pora żeby w końcu zaprezentować auto które zastąpiło poprzednią A4 B6 limo . Auta nie szukałem na siłę po prostu czekałem aż coś się trafi ciekawego  , nie miałem specjalnych wymagań miało być jedynie w wersji avant i koniecznie z quattro . I tak po kilku miesiącach poszukiwań stałem się szczęśliwym posiadaczem kolejnej A4 :wink:

Zmiana może nie spektakularna , bo wybór padł na A4 B6 jedynie w wersji avant i Q , teraz coś o aucie....

Wyposażenie:

- silnik 1.9 TDI AVF + Quattro

- Ori S-Line wewnętrzny + zewnętrzny

-Kolor LZ3M (  misanorot perleffekt)

- bixenon

- PDC-tył

- tempomat

- zawieszenie BV

- koło 18"8j et43 wzór RS6 kolor grafit

Przeprowadzone modyfikacje:

 - montaż foteli RECARO w full elektryce

- swap hamulców 345/300

- montaż blaszek ozdobnych hamulców

- ściema szyb tylnych

- montaż dymionych kierunkowskazów bocznych

-montaż listew drzwiowych od S4 + lakier LZ9Y

- montaż elektrycznie składanych luster + moduł od Kkam-a :hi:

- montaż BOSE STAGE 1

- wymiana obudów luster zewnętrznych na czerń LZ9Y

- montaż tylnej dokładki zderzaka S-Line na dwie rurki

- montaż końcówek wydechu w wersji czarny chrom od Bazzera o średnicy 90 mm

- montaż RNS-E Led

-montaż Bluetooth w wersji High

-montaż kierownicy multifunkcyjnej od Audi TT

-wymiana szyby na B7 pod duży uchwyt lustra

- montaż wewnętrznego lustra fotochrom + kompass

- montaż kolor fis

- montaż nakładek na pedały z RS4 B7

-montaż nakładki hamulca ręcznego z  RS4 B7

- montaż elektryki tylnych szyb

- montaż podgrzewanych  spryskiwaczy mgiełkowych 

- montaż schowka ze zmieniarką i lodówką

-montaż schowków foteli

- montaż dodatkowych osłon silnika

- montaż grilli od S4 B6 

- wymiana lamp przednich na ori bixenon B6 z datą produkcji 2013r

- montaż sprężyn obniżających  Vogtland-a

- montaż aluminiowej osłony silnika 

- regeneracja pompowtryskiwaczy na końcówkach  AL

- modyfikacja mapy silnika - obecnie 185 KM / 387Nm

- wymiana stabilizatorów na RS4 B7

- CLH

- montaż panelu MENU

- większe koło na sezon letni, wpadły rotory w 19" 8.5j et 43

- VFIZ

- montaż dokładki lotki od MAXTON DESIGN

- pokrywa silnika poszła w kolor LZ3M 

- montaż FMIC

- kluczyk z B7

-- montaż przełącznika S do zmiany map w sterowniku silnika

Plany:

- montaż sprzągła BRD + kevlar

- montaż GTD2060vklr

- korekta programu

- zmiana przewodów hamulcowych na oplot

-  PDC przód

- Homelink

- AirBag off

- kontrola ciśnienia w oponach 

- Isofix

- montaż dokładki zderzaka od seata Cupry

 

A teraz to co lubie najbardziej ..... foteczki :decayed:

 

 

 

47031139_2345766095651636_7146953175432429568_n.jpg

IMG_20190303_175355.jpg

IMG_20190303_175459.jpg

IMG_20190303_181515.jpg

IMG_20190303_175719.jpg

IMG_20190303_175621.jpg

IMG_20190303_180641.jpg

IMG_20190303_180811.jpg

31.03.2019

Dziś w końcu pogoda pozwoliła coś podziałać przy aucie i dzięki temu  udało się zakończyć kilka fajnych modów.

Wpadło :

- CLH 

- Panel MENU i uruchomione przewietrzanie 

- Nowy włącznik świateł  z A4 B7 z funkcją AUTO

Instalację udało się uruchomić chodź nie było łatwo , mam zainstalowaną szybę z B7 i żadne lustro fotochromatyczne pasujące pod duży uchwyt nie chciało gadać z MCE F z B6 . Są dwie możliwości wybrnięcia z tej sytuacji pierwsza to zmiana modułu MCE na taki jak występował w B7 i przeróbka instalacji auta, drugi to złożenie z dwóch luster jednego.

Ja wybrałem ten drugi sposób kupiłem lustro fotochrom + kompass z B6 i przełożyłem wnętrze do obudowy lustra B7 i wszystko działa jak trzeba , jedynie funkcja Auto zawsze uruchamia światła bo czujnik nią sterujący jest zamknięty w obudowie lustra i jest nie oświetlony - mi to nie przeszkadza .

Teraz trochę fotek nowych bajerów , ale i całokształtu .

 

 

IMG_20190303_180903.jpg

IMG_20190331_194115.jpg

IMG_20190331_192528.jpg

IMG_20190331_192722.jpg

IMG_20190331_192825.jpg

IMG_20190331_193111.jpg

IMG_20190331_193215.jpg

IMG_20190331_193901.jpg

IMG_20190331_194249.jpg

IMG_20190331_194508.jpg

 

IMG_20190331_194753.jpg

IMG_20190331_194433.jpg

IMG_20190331_194329.jpg

IMG_20190331_194546.jpg

IMG_20190331_194856.jpg

14.10.2019r

Pora na małą aktualizacje auto bezawaryjnie pokonuje kolejne kilometry więc w międzyczasie dostało kilka nowych fantów:

- wpadł  FMIC  z pełnym orurowaniem 

- VFIZ

- Nowa pompa wspomagania ZF + płukanka układu + nowy zbiorniczek wyrównawczy 

- Zmieniłem również pompę vacum na BOSCHA-a , bo w starym LUK-u króciec latał w każdą stronę 

- Wpadł też nowy czujnik oleju , bo stary się wysypał

- No i standardowo serwis olejowy + wszystkie filtry

 

 

No i kilka fotek po robocie jak już wszystko poskładane, teraz  zbroję się na korektę .....:wink:

 

 

IMG_20191013_200915.jpg

IMG_20191013_201328.jpg

20191013143555_IMG_3717.JPG

Edytowane przez MichałA4
  • Pomoc techniczna 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie idealna! :D i ta krrrrrrrrrrwista czerrrrrrrrwień ?

Bezawaryjności! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za dobre słowo, jak tylko pogoda zrobi się normalna to zrobie kilka lepszych fotek i wrzuce do tematu. Przy aucie już jest sporo zrobione i jakoś to już wygląda, dziś też dotarły staby z RS-y wiec niedługo montaż .

Czeka mnie też  ogarniecie kpl zawieszenia przód bo coś tam popukuje póki co jednak  ogarniam bierzące tematy i zbieram nowe cześci do tej  układanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kontrast czerwieni z czernią jest mega ! Mody dobre a i plany też ambitne ^^ pogratulować, szerokości i powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę kolorka , niezłe plany  , ja chyba widziałem na grupie fb tą osłonę pod silnik czy to nie byłeś Ty przypadkiem ? powodzenia w modach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? gdzie te zdjęcia ?! :)

Jak odczucia po zmianie bose stage I ?

zastanawiam się cały czas nad tym modem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamil-vag napisał:

Ten kontrast czerwieni z czernią jest mega ! Mody dobre a i plany też ambitne ^^ pogratulować, szerokości i powodzenia ;)

Połączenie tych dwóch kolorów mnie również odpowiada dlatego cały fabryczny pakiet chrom wyleciał i w to miejsce wpadła czerń :decayed:

 

2 godziny temu, Guziec583 napisał:

Zazdroszczę kolorka , niezłe plany  , ja chyba widziałem na grupie fb tą osłonę pod silnik czy to nie byłeś Ty przypadkiem ? powodzenia w modach 

Właśnie po założeniu tematu i spisaniu listy rzeczy które bym jeszcze tu widział lekko się przeraziłem , jest tego jeszcze trochę :decayed: ale już bliżej niż dalej ...

Osłona już była z zakupionym autem, ale z tego co wiem to została na allegro kupiona, póki co sprawdza się fajnie, ale już będąc na zmianie wtrysków chłopaki z Turbo-Spaw sugerowali pozbycie się jej bo w lato może być gorąco w komorze .

Ori osłona ma takie trzy wloty powietrza skierowane na miskę olejową , ta alu jest pełna i nie ma ich stąd też obawy o temperaturę oliwy.

1 godzinę temu, koziol992 napisał:

? gdzie te zdjęcia ?! :)

Jak odczucia po zmianie bose stage I ?

zastanawiam się cały czas nad tym modem :) 

U nas na razie tak sypie że nie ma opcji na fajne foto :) w weekend może wyciągnę auto z garażu i coś pyknę ,aby wzbogacić temat , co do BOSE po zmianie samych głośników nie powiem gra to lepiej , chodź nie jestem żadnym audiofilem to słyszę różnicę. Z  ori concerta został mi tylko sub ze wzmacniaczem i na razie na tym poprzestałem modyfikacje audio.

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichałA4 napisał:

Połączenie tych dwóch kolorów mnie również odpowiada dlatego cały fabryczny pakiet chrom wyleciał i w to miejsce wpadła czerń :decayed:

 

Właśnie po założeniu tematu i spisaniu listy rzeczy które bym jeszcze tu widział lekko się przeraziłem , jest tego jeszcze trochę :decayed: ale już bliżej niż dalej ...

Osłona już była z zakupionym autem, ale z tego co wiem to została na allegro kupiona, póki co sprawdza się fajnie, ale już będąc na zmianie wtrysków chłopaki z Turbo-Spaw sugerowali pozbycie się jej bo w lato może być gorąco w komorze .

Ori osłona ma takie trzy wloty powietrza skierowane na miskę olejową , ta alu jest pełna i nie ma ich stąd też obawy o temperaturę oliwy.

U nas na razie tak sypie że nie ma opcji na fajne foto :) w weekend może wyciągnę auto z garażu i coś pyknę ,aby wzbogacić temat , co do BOSE po zmianie samych głośników nie powiem gra to lepiej , chodź nie jestem żadnym audiofilem to słyszę różnicę. Z  ori concerta został mi tylko sub ze wzmacniaczem i na razie na tym poprzestałem modyfikacje audio.

Jeździłem tak chwilę zanim mi kaju pociągnął instalację i wsadził bose suba ze wzmakiem  - nie trzeba być audiofilem żeby uznać, że w tej chwili w ogóle ci to nie gra. 

Wsadź resztę dopiero zobaczysz co to znaczy jakość w odtwarzaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Grzesiu że jest to półśrodek ,  i faktycznie nie jest to to samo co pełny kit BOSE , ale daje radę , zawsze jest opcja to rozbudować i w każdej chwili może się to znaleźć na liście:decayed:  Póki co jednak  jest kilka rzeczy które są ważniejsze dla mnie do zrobienia przy tym aucie , a takie smaczki zostawiam sobie na koniec:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichałA4 napisał:

Póki co jednak  jest kilka rzeczy które są ważniejsze dla mnie do zrobienia przy tym aucie , a takie smaczki zostawiam sobie na koniec:wink:

Szanuje...:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadło w końcu do tematu kilka fotek auta, trochę długo to trwało ,ale są :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to widać, że dopieszczona w każdym kontekście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna jest ?

pozbylbym się jedynie naklejki quattro na boku, jakaś taka zbyt wielka ?

mozesz pokazać przód? Myśle nad dolnym grillem s4 u siebie i jestem ciekawy jak leży w zderzaku S-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jej trochę brakuje żeby było tak jak chcę , ale już bliżej niż dalej :wink: Ta naklejka też mnie drażni i już raz podjąłem próbę żeby ją zerwać , ale trzyma się tak mocno że odpuściłem , Michał łap fotki przodu, nie są idealne bo robione telefonem ale powinieneś mniej więcej zobaczyć jak to wygląda.

Jak będziesz więcej szczegółów potrzebował to pisz , przerabiałem te grille jakieś dwa lata temu, ale co nieco jeszcze pamiętam.

IMG_20190106_123729.jpg

IMG_20190106_211054.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...