Treść opublikowana przez bobikos
-
Klima nie działa, wentylator się załącza
w b6 nie ma charakterystycznego pyknięcia bo sprężarka jest sterowana zaworem a nie elektromagnesem. Sprawdź czy wałek od sprężarki się kręci (kółko może się kręcić a wałek stoi gdy sprzęgło się zerwie). Jake ciśnienie na vagu pokazuje?
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
-
Odwrotne wskazanie wskaźnika paliwa
Tak czy inaczej trafiłeś na model licznika nieodpowiedni dla Twoich pływaków. Muisz wymienić pływaki na odpowiednie ale w tej sytuacji nie powiem Ci jakie bo trzeba by znać oznaczenia liczników (stary i nowy), ew/ datę produkcji ( lub vin) twój i dawcy.
-
Odwrotne wskazanie wskaźnika paliwa
dołożyłeś quattro a graty miałeś z modelu po 2002 roku. Musisz wymienić obydwa pływaki na wersje sprzed 2002 roku. Szukaj w wątku o dołożeniu quattro.
-
problem z wiatrakiem
Soprawdź koniecznie co się dzieje w skrzynce komputera (byćmoże wszystko tam pływa) Jeśli tam będzie ok to sprawdź czy czujnik temperatury w silniku ma dobre wskazania oraz czy wentylatory przechodzą test działania (output test w silniku bądź klimatyzacji)
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
sprawdziłeś bezpiecznik?
-
Dolozony Bixenon led exeo
Przekodowanie może być potrzebne i przyuczenie vinu będzie konieczne. W linku który zamieściłem masz opisane to.
-
[B6 AWX] Kühlmittel
on dość ciężko wchodzi na oringu ale może rzeczywiście trafił Ci się jakiś nadwymiarowy. Co do wycieków sprawdź czy właśnie z króćca z tyłu silnika nie cieknie, ewentualnie spod korka zbiorniczka.
-
Index nośności opon do AWX
tu masz małą jatkę ale i kilka informacji przydatnych
-
problem z wiatrakiem
Sprawdź czy nie masz wody w obudowie komputera na podszybiu (tam są również przekaźniki których zalanie może powodować pracę wentylatorów po wyłączeniu zapłonu). Ponadto do sprawdzenia pozostaje moduł wentylatorów. Czy masz jakieś błędy w sterowniku silnika? Czy czujniki temperatury cieczy chłodzącej są sprawne?
-
Problem z wskaźnikiem paliwa, pistolet na stacji paliwa odbija A4 B6 1.8T QUATTRO
Jak pistolet włożysz do końca i potem cofniesz o jeden ząbek to nie powinien odbijać. Też tak mam ze bakiem quattro. Wg mnie musi być zatkane albo słabo działać odpowietrzenie baku ale póki co nic z tym nie robiłem bo da się go spokojnie zatankować do pełna.
-
Za duże ET? Auto źle się prowadzi.
Stabilizator, jego gumy i drążki sprawdzone? Np tylny stabilizator ma plastikowe nakładki w miejscach mocowania gum. Jak drążek koroduje to ten plastik pęka i stabilizator nie pracuje poprawnie.
-
[B6 AWX] Kühlmittel
do sprawdzenia/wymiany na początek czujnik temperatury cieczy G2/G62
-
Dolozony Bixenon led exeo
Kodowanie poprawne. Wg mnie polowanie na nowszy MCE lub dołożenie rezystorów załatwi sprawę.
-
Dopływ powietrza
Jak włączasz klimę to w celu szybszego schłodzenia uruchamiany jest obieg zamkniety. W trybie econ pracuje w obiegu otwartym. Jeśli czujesz spaliny to znaczy że masz nieszczelność wydechu, prawdopodobnie na plecionce.
-
Dolozony Bixenon led exeo
Jakie kodowanie MCE? http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Seat_Exeo_(3R)_Central_Electronics Napisz z jakiego roku są Twoje lampy a z jakiego nowe? W ETCE jest info że od listopada 2011 występował nowszy MCE 3R0907279, byćmoże on obsługiwał LEDy (to tylko przypusczenie). Na pewno rozwiązaniem najtańszym byłoby dołożenie rezystorów - identycznie jak dla obwodów podświetlenia tablicy w B7 na LED (poszukaj wątku), byćmoże wymiana MCE pomogłaby ale tu nie mam pewności.
-
Skrzynka bezpieczników
Nie leje Ci się woda na tą skrzynkę? Najpierw wypadałoby znaleźć przyczynę. Na Twoim miejscu mimo wszystko wyczyściłbym po kolei wszystkie styki, cięcie i lutowanie tylu kabli to potencjalne ryzyko dla wystąpienia zwarcia. Kup wyjamki do pinów i każdy z nich możesz po kolei wyciągnąć żeby porządnie to oczyścić.
-
Radio
Ponoć nie poszukaj emulatora zmieniarki
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Sprawdź podłączenie radia, Być może stałe napięcie masz zamienione z napięciem po stacyjce (w przejściówce zamieniamy kabel żółty z czerwonym). Generalnie temat podłączenia radia winien być w innym wątku kontynuowany.
-
Słaba siła nawiewu
Daj z vaga screeny. Błędy sa? Silniczki od EU? Mozesz wyciągnąć grzalke elektryczną od strony kierowcy zeby zobaczyc co jest w srodku
-
Nie otwierający się szyber dach oraz szyby.
Zdejmij oslone nad kolanami i bedziesz mial mce. Kup najpierw bezoieczniki. Sa na allegro po kilka pln. Szczegoly znajdziesz w watku o montazu tylnych szyb elektrycznych.
-
Słaba siła nawiewu
Części od anglika mają początek oznaczenie 8E2, dla EU jest 8E1
-
Słaba siła nawiewu
Może zamontowałeś wentylator od anglika albo podłączony jest tak że kręci się w drugą stronę (co prawda nie wiem czy to możliwe żeby kręcił się w drugą stronę ale warto sprawdzić). Generalnie albo przepływ blokują klapy na ssaniu (łatwo zaobserwować czy się uchylają - jedną widać po zdjęciu schowka, drugą po wyjęciu filtra pyłków), albo na tłoczeniu (wtedy np powinno mimo wszystko mocno wiać przez dziurę po zdjęciu zaślepki od klimatyzowanego schowka), albo właśnie wentylator kręci się nie w tą stronę.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Sprawdź również samą cewkę w środku, czy jest czysta. U mnie się blokowała i nie wysuwała do końca zębatki
-
Słaba siła nawiewu
Ja miałem podobny problem gdy klapa od obiegu wewnętrznego przestała działać - bardzo słabo a buzowało pod deską. Sprawdź czy na econ też tak słabo wieje, jeśli jest normalnie to wg mnie klapa obiegu zamkniętego v54 lub klapa dławiąca świeże powietrze v71 nie działa poprawnie. Poza tym mógłbyś sprawdzić też czy czujniki temperatury działają poprawnie, być może tutaj jest jakiś problem. Do tego porzebujesz vaga i odczyt kanałów pomiarowych