Treść opublikowana przez bobikos
-
Jak zakodowac licznik zeby pokazywalo przebieg powyżej 1000km
Wg mnie to nie kwestia kodowania ale modelu licznika i roku jego produckji. U mnie też pokazuje powyżej 999 km i nic nie trzeba kodować. Może gdybyś założył nowszy licznik to by pomogło
-
pompa ABS
ten numer jest poprawny i właściwie jedyny. W B7 pompy były już inne. Jeśli padł sterownik to wystarczy odkręcić i wymienić na sprawny a następnie zakodować. Jaki masz problem?
-
Problem z el. szybami
Z Twojego opisu wynika że problem jest z pasażerami. Skoro nie umieją to kierowca (który potrafi) musi ich przeszkolić. Jeśli jednak nie jest to kwestia pasażerów to problem może być w przełączniku szyb kierowcy, wydaje się być uszkodzony. Najlepiej byłoby odczytać błędy vagiem.
-
Radio CONCERT II 1 DIN z A4 B7 do A4 B6
Nikt nic nie namieszał. Kolega ma auto z fabrycznym przygotowaniem pod uniwersalne radio. Właściwie jedyne kable które można wykorzystać to stałe +12v oraz masa. Pozostałe trzeba dorabiać. Co więcej trzeba dołożyć wzmacniacz antenowy w bagażniku i pociągnąć najlepiej pociągnąć kabel do diversifity. Nie ma też zapewne anten w bocznych szybach (sprawdź czy na tylknych bcznych szybach są paski takie jak od grzewania szyby). Jak już zamierzasz tak grubo rzeźbić to zakładaj od razu BOSE.
-
Radio CONCERT II 1 DIN z A4 B7 do A4 B6
Kolega ma przygotowaną instalację pod niefabryczne radio. Trzeba przerabiać kable żeby to zaczęło działać (obowody zasilania + dodatkowe sygnały, obwody anteny, obwody głośników - żeby zagrał tył wzmacniacz w bagażniku). Masz dwie opcje: zamontować niefabryczne radio i wtedy wszystko od ręki zadziała lub przerabiać całą instalację żeby podłączyć concerta.
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
ok skoro tak dokładnie sprawdziłeś temat to rzeczywiście wydaje się że czujnik jest dobry. Niemniej pomierz napięcie na kostce na wejściu i na wyjściu przy podłączonym czujniku, a następnie przejście przewodu do ecu.
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
a na sam początek sprawdź czy trzpień od czujnika nie za bardzo się schował w obudowie (on ma zapadki do samoregulacji podczas montażu)
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
częste uszkodzenie czujnika i jego sposób naprawy jest opisane poniżej, ale ja wolałbym jednak nowy czujnik
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
czyli kolega sam sobie potwierdził że czujnik może być zepsuty. Wypadałoby sprawdzić tzw logikę, bo prawdopodobnie jest tu zastosowana logia bezpieczna - styki rozwarte w przełączniku dają 1 w vag - tak wynika przynajmniej ze schematu - inaczej tempomat działałby przy uszkodzonym czujniku. To co piszesz o czujniku hamulca też potwierdza schemat, jeden obwód jest normalnie zamknięty, drugi normalnie otwarty. Jeśli potrzebujesz sam się przekonać to zewrzyj styki w kostce czujnika sprzęgła, wtedy wyskoczy Ci 0 w vag.
-
Element skrzyni
8K0711429 ten plastikowy drążek razem ze spinką i śrubą z drugiej strony ale nie wiem czy tam coś więcej nie jest zniszczone bo wokół kulki na drążku obłamany jest plastik tu masz link do poszczególnych elementów i ich części. https://nemigaparts.com/pl/cat_spares/etka/audi/a4/636/711400/ Jeśli to wina mechanika to narobił Ci szkód na dobre kilka stówek. Możesz też kupić kompletną używkę na allegro, tutaj nawet z ładną gałką: https://allegro.pl/oferta/wybierak-lewarek-linki-biegow-audi-a4-b8-1-8-tfsi-8079172651
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
Na wszelki wypadek wymieniłbym jednak czujnik sprzęgła, tym bardziej jeśli masz jeszcze oryginalny - one są sypały. Czy na inne czujniki i manetkę reakcja w vagu jest poprawna? (tak jak opisywał endriux5): 1000 - tempomat aktywny 1100 - sprzęgło wciśnięte 1011 - hamulec wciśnięty (dwie jedynki bo jest czujnik pedału i światło stopu) Jak wciśniesz i sprzęgło i hamulec to masz 1111 Jaka skrzynia biegów wynika z wlepki auta? Jeśli było ok a po wymianie czujnika stopu nie jest to nie upatrywałbym problemu w kablach, chyba że coś jednak było dokładane.
-
Przelacznik "Auto" a brak swiatel w dzien
Pozostaje Ci zmiana kodowania, tak aby światła świeciły od razu po przekręceniu zapłonu. Poszukaj wątku o kodowaniu MCE.
-
Problem z tempomatem w Audi A4 B6
Kolego, zacznijmy od podstawowych rzeczy. Kiedy pojawił się problem? Czy od samego początku, czy po dołożeniu jakiegoś elementu np. LPG? A może podnosiłeś moc?
-
Zapalające się tylne światła rozładowują akumulator
Jakieś błędy w MCE, ewentualnie MK? Czy jakieś nieoryginalne wyposażenie nie jest podłączone do instalacji, hak, czujniki, inne elementy? czy masz CLH ? Czy MCE po wymianie zostało poprawnie zainstalowane?
-
[INNE] A6 C5 Gdzie podłączyć czujnik sprzęgła po zmianie skrzyni na manual?
podepnij się pod przewód czerwono-biały wychodzący z czujnika stopu (pin 3 we wtyczce). Tylko ma być czerwono-biały a nie biało-czerwony.
-
Obieg zamkniety - czy dobrze dziala ?
Jak zdejmiesz schowek to bedzie widać czy klapy pracują. Możesz tez vag podłączyć i sprawdzic bledy. Przelaczanie klap o ktorym piszesz klimatronik robi automatycznie
-
Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
W ori masz jeden bezpiecznik na obydwa fotele, jest podczepiony pod MCE. Tak więc daj stały + z szyny zasilającej za mce, potem bezpiecznik 25A zwykły lub 30 A termiczny (jeden na obydwa obdowdy w zupełności wystarczy), za bezpiecznikiem rozdziel na dwa obdwody i kablem 2,5mm2 podprowadź do kostki fotela.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Czy na fisie sygnalizuje otwarcie drzwi. Z tyłu szyby elektryczne czy ręczne? Jak z prawej działają to i z lewej powinny to nie jest wina kodowania.
-
problem z wiatrakiem
Możesz, powinny wejść. Musisz kupić razem z obudową. Pasują od 2.0 tdi, 1.8 T . Np taki https://allegro.pl/oferta/a4-b7-b6-2-0-tdi-brd-obudowa-wentylatorow-modul-7919549826
-
Dolozony Bixenon led exeo
to raczej błąd samopoziomowania po wymianie lamp. Przeprowadź procedurę kalibracji. Co do adaptcji to możesz prównać z linkiem (tam są wartości standarodwe). Możesz też napisać tutaj jakie masz wartości
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
Nie, nie skumunikuje się z autem. Albo oryginał od A4 b6 albo webasto analogowe.
-
Problem z nawiewem klimatyzacji w A6 C6
Nie za bardzo rozumiem w czym masz problem. Klimatronik tak właśnie działa. Jak już schłodzi wnętrze to spowrotem przechodzi na obieg otwarty. Na wszelki wypadek możesz zrobić vagiem nastawy podstawowe, tymbardziej jest to zalecane po wymianie silniczków lub elementów nagrzewnicy.
-
Problem z centralnym zamkiem a4 b7
Ten alarm działa poprawnie, tak masz zakodowane Od kodowania 06911 odejmij 4096 (wycie po 15 sekundach) oraz jeśli chcesz żeby wszystkie drzwi otwierały się od razu to odejmij jeszcze 4. Wychodzi że powinieneś zakodować wartość 02811 zamiast obecnej 06911. Żeby to zrobić wciskasz 07-Coding i w miejsce statrej wartości wpisujesz nową. Możliwe kodowania masz tutaj Co do problemów z pilotem to zacząłbym od wymiany baterii na nową dobrej marki (Ikea np krótko działa i daje takie efekty jak u Ciebie). Co do błędów to sprawdź które wróciły i wrzuć tutaj.
-
problem z wiatrakiem
możesz kupić moduł od jakiejkolwiek B6 lub B7 byleby liczba obsługiwanych waitraków się zgadzała (dwa lub jeden)
-
problem z wiatrakiem
Wszystko na to wskazuje. Jak rozumiem jest to moduł wentylatorów. Sprawdź czy wiatrak elektryczny działa bo może to zwarcie na wiatraku uszkodziło moduł.