Treść opublikowana przez bobikos
-
Napis PHONE - Audi Concert II
skoro nie podłączyłeś kostki C to nie ma canów oraz podłączonego wzmacniacza dlatego nie gra tył. Przydałoby się sprawdzić kodowanie radia.
-
A4 b7 Bosch 8.0 swap 2.5 na 1.9 awx
wydaje się że wystarczy zrobić od nowa kodowanie modułu. Poszukaj wątku o dokładaniu tempomatu tam jest szczegółowo opisane jak pokolei kodować w steroniku ABS
-
Napis PHONE - Audi Concert II
raczej należałoby poszukać śladów zalania na płytce i jeśli są to wyczyścić alkoholem do elektroniki.
-
Licznik z A6 C6 do A4 B6?
licznik tylko od A4 B6. Jest temat jaki licznik ,mono na jaki kolorowy można wymienić. Poszukaj
-
Napis PHONE - Audi Concert II
Instalacja wygląda bardzo ładnie, jak ori. Widać że nie ma anteny diversity ale dlatego że masz instalację od chorusa. Generalnie wszystko ok. Czy radio ma jakieś ślady zalania? Nieraz jak ludzie czyszczą kanały wentylacji pianką to ona potrafi kapać na radio i je uszkodzić.
-
Napis PHONE - Audi Concert II
Obstawiam radio bo kolega twierdzi że nigdy kostki D nie podłączał a tylko ta może aktywować napis phone w radiu. Ale warto też żeby kolega pstryknął fotkę kabli za radiem. Może tam jakaś przeróbka była.
-
Brak ESP? - Quattro
Po wymianie całej pompy razem ze sterownikiem na pewno będzie działał EDS na tył. Problem w tym że przy wymianie pompy można zapowietrzyć ją i jest po ptokach (dev jest specjalistą od tych zagadnień). Jak rozumiem na razie nie wymieniałeś ani pompy ani elektroniki, tylko jeździć na komplecie od FWD?
-
Napis PHONE - Audi Concert II
Masz problem w samym radiu. Napis phone jest aktywowany poprzez pin 1 w kostce d (tel. mute) - o ile pamiętam wystarczy podać masę na to wejście by pojawił się napis phone (wtedy wycisza głośniki). Rozbierz radio i zobacz czy nie masz jakiś zimnych lutów lub zalanej części radia. Sprawdź też bezpiecznik w radiu, potem podłącz i zostaw włączone na kilka godzin, może powróci możliwość wpisania pinu.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Jak sprawdzałeś czy masz głośniki w fazie czy przeciwfazie? Ktoś tu pisał o urządzeniu do sprawdzania i różnych konfiguracjach dla wzmacniaczy srebrnego i czarnego ale nie wynikało ostatecznie jak to powinno być podłączone poprawnie (który głośnik w fazie a który w przeciwfazie).
-
Brak ESP? - Quattro
Pompa z końcówką M jest od B7 w B6 do Quattro musisz zamontować z końcówką A. Jeśli teraz masz bez literki to jest od FWD. Pompa od FWD obsługuje ponoć tylko EDS na przednie koła więc jak podniesiesz do góry tylne koło i spróbujesz ruszyć to i tak nie ruszysz a system kontroli wyrzuci błąd. To wszystko zostało opisane w wątku o montażu quattro. Podobno wymiana samej elektroniki na pompie nie rozwiązuje problemu. W jeździe codziennej generalnie nie odczujesz problemu ale jeśli zamierzasz się gdzieś w polu zakopać to brak EDS obsługującego wszystkie koła może dać się we znaki.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Mikrofon od BT jest oddzielnym mikrofonem montowanym w innym miejscu lampki. Audiopilot montujesz w miejscu widocznym na poniższym zdjęciu. W B7 nie ma problemu ale w B6 w tym miejscu potrafiła występować lampka airbag off, wtedy nie zamontujesz audiopilota.
-
Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
- [B6 AVF] Wyciek na oringu węża wody 8E1819371R
Króciec węża czy ten element na silniku?- [A4 1.9 TDI AVF] elektyka
Informacja o podświetleniu climatronica oraz przycisków idzie po can comfort. Jeśli masz zakłócenia na szynie i jej reset to wtedy zgaśnie również to podświetlenie. Masz błąd syrenki. Ona ma w środku akumulator NiMh, który po tylu latach rozlewa się, robi zwarcie i zazyczaj uszkadza również elektronikę. Miałem takie same błędy dot. komunikacji po can. Już miałem szukać problemu w wiązce ale postanowiłem wymienić syrenkę najpierw. Po wymianie wszystkie błędy dot canu dało się wykasować i przestały wracać. Zgaśnięcie świateł identyczne jak u Ciebie zdarzyło mi się tylko raz ale wtedy jeszcze nie wiązałem tego z syrenką.- [B6 AVF] Wyciek na oringu węża wody 8E1819371R
Sprawdź dokładnie ten króciec którego zdjęcie wkleiłeś, zdarza się że to spod niego leci lub może być odkształcony. Dla pewności możesz kupić jakikolwiek ori mało używany przewód z takim złączem od vw lub BMW, one są identyczne. np takie coś Rura wody Audi A4 A5 A6 Q5 Seat Exeo 2.0 TDI CAG 5940265586 - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz na Allegro.pl za 20 zł - Rura wody Audi A4 A5 A6 Q5 Seat Exeo 2.0 TDI CAG (5940265586). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo...- [B6 AVF] Wyciek na oringu węża wody 8E1819371R
Gdzie ci cieknie? Na wyjściu z silnika przy czujniku temperatury czy na powrocie z nagrzewnicy? Ja te połącznia rozłączałem kilkukrotnie i potem było szczelne bez wymiany oringu. Sprawdź czy na pewno cieknie na oringu, może uszkodzenie jest po drugiej stronie. Ten przewód trudno jest dostać w używkach.- [A4 1.9 TDI AVF] elektyka
Wymień syrenę alarmu na sprawną a większość błędów w szczególności dot. komunikacji po canie powinna zniknąć. Zeby się dostać do syrenki trzeba zdjąć prawy boczek w bagażniku i zdemontować subwoofer. Nr syrenki 8L0951605A. Używka z allegro do dostania za śmieszne pieniądze. Patrz po oznaczeniu HW:HXX - te dwa xx to rok produkcji, najnowsze kupisz z 2007.- Prędkościomierz oszalał
W skrzyno poza czujnikiem mogl ulec uszkodzeniu element magnetyczny. Sprawdź czy zamiast z czujnika nie możesz wziąć sygnalu ze sterownika abs. Poszukaj na forum, było to opisywane.- Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
ma wyjście tylko na dwa tylne głośniki - złącza chinch. Sterowanie wzmacniacza z przewodu biało-niebieskie paski w kostce ISO. Od biedy możesz z tych dwóch chinchy podłączyć pod każdy kanał razem przód i tył. Wtedy nie będzie możliwości regulacji głośności przód-tył, pozostanie tylko lewo-prawo. Jeśli to radio podłączyłeś pod instalację w audi to ani włączania po zapłonie, ani info na wyświetlaczu, ani szałowego dźwięku, czyli tak trochę bieda. Poszukaj dobrej zmieniarki, gdzieś czytałem że wybrane (chyba dension) potrafi odczytać tytułu, ale to do potwierdzenia.- Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
podaj model radia sony, być może jednak ma wyjście na wzmacniacz.- Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7
Włóż concetra i dokup sobie zmieniarkę USB. Z dużym prawdopodobieństwem należy przyjąć że concert będzie grał lepiej niż Twoje sony.- Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
te osłony mocuje się na szynach, nic więcej nie trzeba. Pozostają jedynie nieładne dziury po miejscach na kołki/wkręty, które trzeba czymś dodatkowym zaślepić- Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Ja na allegro kupilem- Prędkościomierz oszalał
auta z drugiej połowy 2002 roku to modelowo 2003 tak więc sprawdź proszę swój VIN, jeśli na 10 pozycji masz 2 to najprawdopodobniej masz czujnik w skrzyni.- Montaż foteli podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w A4 B6
Trochę namieszałem, bo dość dawno kupowałem te osłony. Ostatecznie do elektrycznych foteli od A6 C6 kupiłem numery: 8E0881348E, 8E0881347E, 4F0881672A - 4 szt każdego numeru. Ale kojarzę że przymierzałem te osłony do octavii 3 z manualnymi fotelami i pasowały. - [B6 AVF] Wyciek na oringu węża wody 8E1819371R