Treść opublikowana przez bobikos
-
Poziom paliwa w baku (wskazówka, fis)
Czy auto ma LPG?
-
Poziom paliwa w baku (wskazówka, fis)
Mógłbyś również podać wskazania vag po zatankowaniu do pełna
-
Poziom paliwa w baku (wskazówka, fis)
Z twoich logów wynika że pływak który pokazuje 1 litr, pokazuje taką wartość za wcześnie. Najpierw pokazywał Ci 13 + 1, potem 16 + 1. Jeśli taka różnica występuje bez tankowania to skąd miałaby wziąć się dodatkowa ilość paliwa? Jak rozumiem różnice wskazań i zasięgu występują tylko między 1/4 a rezerwą? Czujniki powinno się kablibrować, niestety nie jest to zbytnio rozeznane na forum. Na pewno można przestawiać charakterystyki czujników w liczniku (adaprtacja kanał 29 i 30 ) w liczniku. Ja zmieniłbym wartość ohm czujnika który pokazuje 1l. Jeśli to ten czujnik który nie jest przy pompie to prawdopodobnie będzie to kanał 29. Możesz zrobić wykres wskazań czujników w czasie jazdy (wykres) ale dobrze byłoby wiedzieć ile w tym czasie litrów spaliłeś. Są też inne kanały - 33, 34 do kalibraji na pustym i pełnym zbiorniku ale nie wiem jak to działa. Audi A4 (8E) Instrument Cluster (8EC/8ED/8HE) - Ross-Tech Wiki WIKI.ROSS-TECH.COM
-
Problem po upgrade mce low D na mce high L
Już pisałem że najprawdopodobniej lewa poduszka silnika jest uszkodzona - do wymiany
-
Problem z elektryką
Single wire operation też zniknął?
-
Problem po upgrade mce low D na mce high L
pytałem właśnie jakie masz kodowanie.
-
Problem po upgrade mce low D na mce high L
Może uszkodziłeś MCE przy tym zwarciu bo V22 i G241 nie istnieją w Twoim aucie.
-
Problem po upgrade mce low D na mce high L
Co do wycieraczek to powinieneś przełożyć piny w kostce A 10 pinowej. Masz też źle podłaczone zasilanie lewego światła tylnego. szaro-czarny kabel powinien być wpięty na 4 pin kostki 32 pinowej, w B6 low postojówka przednia i tylna jest podłączona razem pod pin 3, rozdzieliłeś je? Błędy dot. v22 i g241 są totalnie od czapy. Kasowałeś je? Występują gdzieś jeszcze? Podaj kodowanie modułu N144 to uszkodzona poduszka silnika - błąd nie związny z MCE Link do rozpiski z MCE B6High na B7, ważne żeby kolory kabli zgadzały się z rozpiską.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Kup moduł N, bo L wali błędami w avancie mimo poprawnego podłączenia kabli. Moduł na allegro kosztuje 30 dychy. Wszystkie materiały masz dostępne, sam sobie rozpisz jak to ma być.
-
Wymiana radia fabrycznego
Nie warto, Twoja instalacja jest przygotowana pod fabryczne radio i trzeba by ją przerabiać. Lepiej zamontuj bose jak Ci słabo gra.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Oczywiście że można od razu przerabiać instalację z B6 low na B7 high. Najlepiej jeśli będziesz się posługiwał opisem Barta z pierwszego posta tego tematu (patrz ukryta zawartość) jak również rozpiską KFXa z linku który sam podałeś (wersja graficzna i excel). Warto mieć elsę i przeglądać na bieżąco schematy. Żeby to ogarnąć wypada dobrze się poruszać po elsie i być ogarniętym z elektryki bo łatwo coś pomieszać. Modułu L z B7 nie polecam bo sypie błędami tylnych świateł w B6, kup z końcówką N.
-
Nie dziala sterowanie drzwi kierowcy schemat
Mimo wszystko sprawdziłbym ponownie kable w przelotce drzwi, bo często tutaj jest problem.
-
[B6 TDI PD] Jeden cylinder nie pracuje
proponuję dokonać kontroli i wymienić uszczelnienia pompowtrysków.
-
A4 B7 AVANT radio chorus głośniki
A to ciekawe. Zrób zdjęcie kostek z tyłu radia.
-
A4 B7 AVANT radio chorus głośniki
To oznacza że masz głośniki w tylnych drzwiach ale chorus nie obsługuje ich bezpośrednio, potrzebuje do tego wzmacniacza. Pozostaje Ci zamontować uniwersalne radio lub dołożyć na dedykowany wzmacniacz harman (lub bose jeśli chcesz mieć ładny dźwięk). W takim przypadku masz całą wiązkę radia do przerobienia. Zapewne samo radio obecnie też nie uruchamia się po przekręceniu zapłonu, nie ma podświetlenia oraz nie przekazuje informacji na fis bo okablowanie masz przygotowane do uniwersalnego radia.
-
Montaż elektrycznych podnośników tylnych szyb w Audi A4 B6/B7
Kupuj jak najnowsze, i silniczki i przyciski podejdą nawet od EXEO. W przypadku przycisków po 2003 roku jest inna wtyczka, ale jeśli kupisz komplet od nowszego (razem z wiązką) to wszystko będzie pasowało.
-
Czerwony kabelek pomocy
weź przynajmniej zdjęcie daj, aby było widać skąd wychodzi ten kabelek.
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
Jeśli uszczelnień nie wymieniałeś to zapewne warto to zrobić bo kultura pracy silnika może się poprawić. Niemniej zafunduj kąpiel w chemii pokrywie, to jest dużo prostsze a może rozwiązać problem.
-
[TDI PD] Problem z pokrywą zaworów (odmą). Niedrożna odma i kopcenie.
zdejmij pokrywę i wypłucz ją w chemii np do czyszczenia silników, powinno pomóc. W pokrywie jest system kanałów i separator oleju, jak przestanie działać to własnie tak dymi.
-
Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.
Tu masz temat ogólny, o montażu BT od podstaw oraz kodowanie
-
Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.
- Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.
GreGoriO masz sokole oczko, rzeczywiście uchwyt jest od pierwszej wersji i z tym nie da się zbyt wiele już zrobić. Miałem to u siebie i robiłem wymianę na BT, jest o tyle łatwiej że nie trzeba dużo kabli ciągnąć, szczególnie do mikrofonu w podsufitce.Wystarczy wymienić moduł na BT pod siedzeniem pasażera, nową kostkę do modułu, dołożyć CANy i linię K, do tego kodowanie i będzie działać. Rozpiskę pinów zamieszczałem dawno temu w wątku o dokładaniu BT.- Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.
Zestawu głośnomówiącego nie uruchomisz próbując parować telefon z teleonem. Ktoś po prostu podarował Ci starą nokię. Napisz z którego roku jest auto i zrób zdjecie uchwytu po zdemontowaniu telefonu i adaptera. Jest szansa że Twoje auto ma moduł BT, możesz nawet wyszukać odbiortników BT po przekręceniu na zapłon, tylko wcześniej wyjmij z uchwytu tą nokię.- Problem ze sterownikiem ABS
Robiłeś procedurę na odpalonym silniku? Przeczytaj uważnie w poniższym linku- podłączenie świateł wstecznych po przeróbce z multitronica na manuala
trzeba do MK dociągnąć informację dot. biegu wstecznego. - Telefon nokia a4b6 sparowanie ze smartfonem.