Treść opublikowana przez k0za
-
[B5 AJM] Nie można uruchomić silnika, wyładowany akumulator
Czyżby jakieś urządzenie pod maską? :>
-
[ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
No to już wiem gdzie wypije dzisiejsze piwko ;] Idę do garażu i zrobię foty. Postaram się jeszcze dziś to wrzucić [br]Dopisany: 25 Wrzesień 2009, 19:28_________________________________________________Tak ja obiecałem: 1. Wywalasz przykrywkę od bezpieczników: 2. Wykręcasz 4 śrubki, klucz 8 Tak to wyglądało u mnie: Kółkiem zaznaczyłem te kabelki, które u mnie lecą przez owy trójkącik: Tu jeszcze jedno foto. Żeby zobaczyć ten przelot musisz się konkretnie wczołgać na wycieraczkę Głowa dotykasz tunelu środkowego, patrzysz do góry i widzisz oto: A w ogóle to mówimy o tym trójkącie: To wszystko. Mam nadzieję, że teraz znajdziesz dziada bo jeżeli nie to wyjdzie na to, że mamy inne auta
-
[B5 AJM] Termostat - dziwny objaw po wymianie
Miałem chwilę czasu to zabrałem się za wymianę termostatu. Kupiłem w aso oryginalny + oring ( razem 120zł ) Postanowiłem że nie będę rozczepiał węża na dole chłodnicy. Odkręciłem tylko obudowę termostatu i cały płyn zleciał do miski ( nagiąłem wąż razem z obudową termostatu do jak najniższego możliwego poziomu) No ale przy tym cały cyrku wyłamałem jeden z króćców w obudowie termostatu Chodzi o ten zaznaczony na poniższym zdjęciu: Udało się wszystko złożyć, odpowietrzyłem tak żeby pokazał się płyn w dziurce od węża w podszybiu. Płynu weszło mi tylko 4,7 litra ( a podobno miało wejść 6 litrów ) A teraz skutki: Wcześniej nie trzymał 90* a na kanale 49 miałem około 78* Teraz na kanale 49 mam około 92*-93* a na blacie ładnie 90* ( kanał 51 cały czas 90* ) Zrobiłem jazdę próbną około 30km i okazuje się że czasami słyszę spod maski tak jakby płyn bulgotał... o co kaman ? A co najgorsze płyn w zbiorniczku jest całkiem chłodny. Górny wąż od chłodnicy gorący, a dolny praktycznie też chłodny Martwi mnie to że jest wyłamany jeden z tych króćców... Ma to wpływ na prawidłową pracę termostatu? Czy potrzebne jest tylko po to żeby ładnie i bezproblemowo złożyć termostat? Się rozpisałem soryy
-
[ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
Przelot jest na bank. A żeby było wygodniej to przywiązałem sobie końcówkę kabla do kawałka sztywnego druta żeby nie bawić się w celowanie w tą dziurkę :>
-
[ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
A widzisz, zapomniałem napisać że musisz ściągnąć ten plastik pod kierownicą. Tam gdzie jest półeczka i oświetlenie nóg To całe trzyma się tylko na kilku śrubkach - kilka minut roboty. Wtedy już zobaczysz przelot światła.
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbiny - ceny
Ja robiłem sam. U mnie w mieście wołali 500zł. Chcą tyle bo to jest sporo roboty - chodzi głównie o rozkręcenie wszystkich gratów do okoła żeby turbina wyszła. Jest z tym trochę zabawy. Mi to zajęło 1,5 dnia. No ale przynajmniej od 2 miesięcy nie było żadnego notlaufa
-
[ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
- [ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
Aju ściągasz ten plastik, który przykrywa akumulator, serwo od hamulców, ecu itp. Zaraz obok serwa hamulców jest przejście do kabiny które seryjnie jest zaślepione gumą w kształcie trójkąta :> Robisz dziurkę w tej gumce i masz przelot kabina-komora silnika. To przejście jest niedaleko aku więc do CB pierwsza klasa. I co ważne nie jest to przelot przez obudowę ecu, a tą drogę też rozważałem ale znalazłem lepszą ścieżkę Jeżeli nie znajdziesz to daj znać a postaram się zrobić foto u siebie.- [ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)
Zasilanie do CB najlepiej podpiąć do aku. Wtedy z głowy jest problem z ewentualnymi zakłóceniami. Niedługo też się będę z tym bawił u siebie. Już nawet znalazłem nieinwazyjne przejście do kabiny :>- [ALL B5] [B5 AGB] Audi S4 V6 Biturbo by LCQ
Nie ma co, konkret auto! Teraz tylko dbać :>- [B5 AJM] Ruńcza Strzała
Całkiem zacna gablota. Ciekawe czy ten przebieg też taki zacny- [ALL B5] Szyberdach wariuje
Jakieś cuda. Teraz i mój zaczął wariować. Uchylam sobie go dziś a po chwili on sam się obniża o połowę.. dziwne. A jeżeli go odsunę i chcę zamknąć to muszę dwa razy przekręcić pokrętłem żeby załapał o co chodzi- [ALL B5] Szyberdach wariuje
Przecież szyber nie działa gdy nie ma kluczyka w stacyjce. hm- [B6 AWX] Turbina się wyłącza przy 120km/h
Myślałem np. o ukręceniu śrub. A to byłby już duży problem- [B6 AWX] Turbina się wyłącza przy 120km/h
Hehe kilka kluczy. Przydałby się jeszcze kanał i cały wolny dzień no i sporo szczęścia żeby nie pogorszyć sprawy.- [B6 AWX] Turbina się wyłącza przy 120km/h
Bez czyszczenia turbo się nie obejdzie. A przegonienie może pomóc doraźnie. Przerabiałem ten temat- [B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?
I dlatego zostawię to w spokoju ;] Jak padnie do końca to się będę zastanawiał- Spocik Lubuski :)
Do zobaczenia.. dzisiaj- [B5 AJM] Proszę o pomoc przy logach
90% zapieczone kierownice turbo. Spróbuj rozruszać je ręcznie, doraźnie może pomóc.- Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Teraz to się praktycznie nie zdarza. W ASO chcą 200zł za historię, koledzy z forum pomogą za 50zł- [B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?
Rozumiem każdy klej przewodzący prąd się nada?- [B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?
trzeba użyć jakiegoś specialnego kleju ?- [B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?
Pytałem w ASO to okazuje się, że nie ma w ofercie samego wyświetlacza fis. Zegary coś ponad 2tys zł także- [B5 AEB] Jak naprawic wyświetlacz komputera FIS (brak linii pikseli) ?
Też bym z chęcią coś podziałał z moim fisem. A wygląda tak:- Spocik Lubuski :)
Postaram się dziś przybyć na chwilę - [ALL B5] Wyciągnięcie zapalniczki (auta po 2lifcie)