Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

k0za

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez k0za

  1. k0za odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Masz trochę niestandardowe opony. W oryginale wychodziły 205/55r16
  2. Bierz tylko oryginalny, w poznaniu w aso audi zapłaciłem 119zł za termostat + nowy oring.
  3. aju, to termostat masz walnięty jak nic. U mnie jest tak że jak już uzyskam te 90*C to już nie zejdzie niżej.
  4. Termostat wymieniony, czujniki sprawne. Jak mogą nie mieć wpływu na temp roboczą jednostki skoro podgrzewają płyn? Coś tu nie bangla
  5. Czy te dodatkowe świeczki występują również w AJM ? Też mam problem z dogrzaniem się do 90*C
  6. Wychodzi na to, że to całkowite zero na wskaźniku to w rzeczywistości jeszcze koło 6-7 litrów. Aż niemożliwe.
  7. Teoria podpowiada że lepsze kapcie na tył. Aczkolwiek większość z nas i tak zachowuje dosyć duży margines bezpieczeństwa dlatego ja jestem zdania że lepsze oponki na przód - zwłaszcza w FWD.
  8. Zastanawiałem się i w rezultacie zakupiłem MICHELIN ALPIN A3 195/65R15 91 T. Zaraz po założeniu wyjazd w góry w DE i oponki rewelka. Na śniegu z włączonym esp nie ma mowy o polataniu bokiem. Bez esp już "lepiej" chociaż głęboki bieżnik robi swoje. Ogólnie jest zadowolony z zakupu. A i jazda po autostradzie ~150km/h - szum opon jak na letnich także kolejny +
  9. k0za odpowiedział(a) na atut1.9 temat w 1.9TDI
    Na początek radziłbym zmienić stację paliw. Zawsze leję na shellu, raz zalałem na "gorszej" stacji i złapałem kilka notlaufow Później znowu shell i spokój, może dziwne ale tak się zdarzyło.
  10. k0za odpowiedział(a) na brembi temat w Audi A4 B5
    U mnie przez 8tys wciągnął około 4-5 milimetrów na bagnecie. Ale z tego co widzę to wywala mi ten olej EGRem. Zastanawiam się nad montażem ostojnika oleju na odmie.
  11. k0za odpowiedział(a) na k0za temat w 1.9TDI
    Właśnie nie bardzo wiem jak ten przód odchylić. Próbowałem kiedyś ściągnąć zderzak to niby odkręciłem wszystko ale nie chciał zejść, a na siłę nie ma sensu.
  12. k0za opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Coś mi szumi pod maską, zapewne któreś łożysko. 1. Podejrzewam rolkę alternatora ze sprzęgiełkiem ( wyczytałem na forum że śmigiełka w alternatorze powinny się kręcić kilka sekund po zgaszeniu silnika a u mnie od razu się zatrzymują i nie mogę ich nawet pchnąć śrubokrętem ) Dlatego wymieniam to w piątek. 2. Sprzęgło wiskotyczne też mi coś podpada bo z tego co zauważyłem to cały czas stawia podobny opór niezależnie od temperatury ( a wydaje mi się że opór powinien się zwiększać wraz ze wzrostem temperatury. 3. Trzeci kandydat od tych szumów to może łożysko wentylatora a konkretnie to: Na czuja to wydaje mi się jakby ten dźwięk dochodził jakoś zza chłodnicy więc może pozycja 3? Teraz pytanie czy dam radę wymienić 2) i 3) bez demontażu przodu? Znalazłem tylko szczątkowe info na forum odnośnie wymiany wiska ( każdy pisze nieco inaczej ) Ale się rozpisałem
  13. aju na baku max 940km zrobiłem, a spalanie wtedy 5,5 litra. czyli wychodzi że 52 litry przepaliłem, a na stacje zajechałem już na konkretnej rezerwie.
  14. VAG: 17-Instruments -> grupa 002
  15. Właśnie wróciłem z shell'a. Przed zatankowaniem podłączyłem VAG i pokazał że w baku jest 5,0 litrów. Zalałem równo 56,0 litrów ( pod sam korek ) a VAG wskazuje że mam 59 litrów. I teraz pytanie kto oszukuje? Przy następnym tankowaniu sprawdzę to jeszcze raz na innej stacji.
  16. Poprzedni temat był w złym dziale dlatego zapytam tutaj :> Na fisie pokazuje 0km na posiadanym paliwie. Jadę na stacje i wlewam max 54-55litrow. powinno wejść ~62litry. Bak nie wgnieciony. Zapewne odpowietrznik. Dzisiaj miałem chwilę i podłączyłem się strzykawka pod ten odpowietrznik: Według mnie powinienem tamtędy zassać powietrze ale niestety nie da rady. W strzykawce wytwarza się podciśnienie. Z kolei jak chciałem wtłoczyć powietrze to też nie da rady ;/ Czy to normalne? Może mam to zapchane i dlatego do baku wchodzi mi max ~54 litry.
  17. Męczy mnie ten temat ze zbiornikiem. Dzisiaj miałem chwilę i podłączyłem się strzykawka pod ten odpowietrznik: Według mnie powinienem tamtędy zassać powietrze ale niestety nie da rady. W strzykawce wytwarza się podciśnienie. Z kolei jak chciałem wtłoczyć powietrze to też nie da rady ;/ Czy to normalne? Może mam to zapchane i dlatego do baku wchodzi mi max ~53 litry.
  18. k0za odpowiedział(a) na atut1.9 temat w 1.9TDI
    o jacie... chyba 1.5 bara 1.5 to wartość doładowania. vagiem odczytuje ~2500mbar przy notlaufie.
  19. k0za odpowiedział(a) na atut1.9 temat w 1.9TDI
    Notlauf jest powyżej 2,5bara. Na sprawnej turbinie i ori sofcie powinno być max 2,2bara. Ja pojeździłem trochę na granicy notlaufa i problem póki co zniknął. Odpukać w niemalowane
  20. k0za odpowiedział(a) na atut1.9 temat w 1.9TDI
    Zajrzyj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t63377.0.html;highlight=vtg
  21. Zastanawiam się nad montażem tego ustrojstwa także jestem ciekawy efektów. Przeglądając allegro trzeba przyszykować ~150zl na oct. U mnie pewnie będzie coś made in home Albo bezczelny wąż pod auto
  22. k0za odpowiedział(a) na atut1.9 temat w 1.9TDI
    Ceny za czyszczenie to granice 400-600zl A jeżeli turbo ma już swoje nalatane lepiej oddać je do kompleksowej regeneracji. Ja swoje turbo czyściłem sam i problem zniknął, ale tylko na kilka miesięcy.
  23. k0za odpowiedział(a) na k0za temat w 1.9TDI
    A to coś słyszałem Jaka jest przewaga tego rozwiązania nad bezczelnym poprowadzeniem odmy pod auto i zatkania dziury na wężu od turbo?
  24. k0za odpowiedział(a) na k0za temat w 1.9TDI
    co to OCT ?
  25. k0za opublikował(a) temat w 1.9TDI
    Przy wymianie oleju nalałem prawie do max poziomu. Po przejechaniu 7tys km mam trochę ponad pół na miarce. Nie jest to może jakiś wielki ubytek ale poczytałem trochę o problemach z odmą i przypomniało mi się, że u mnie cała ta zaznaczona rurka była w oleju. Jak również był usyfiony wąż wychodzący z turbo. Co z tym zrobić? Dostanę samą odmę do AJM ? A może odpiąć tą rurkę i poprowadzić pod auto a gruby wąż od turbo zaślepić?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.