Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. No u mnie niema tego białego odstojnika. W golfie miałem kiedyś coś takiego. Może warto było by przerobić troszkę i tam wrzucić takie cudo:D Nie mówimy o tej części silnika. co masz kolego na myśli? Przecież nie odbiegłem od tematu i zapytałem czy to że tak się dzieje z tą odma to czy norma w tym silniku czy może coś zepsute. Jak coś to mnie popraw.
  2. Jaka białą puszką, nic takiego nie widziałem? Nie dawno właśnie sprawdzałem szczelność i było chyba ok a tu teraz taka niespodzianka. A olej tam na dole przy wlocie odmy do węża przed turbina jest normalne w tym silniku czy coś jest popsute? Nie dawno się zastanawiałem skąd się bierze u mnie olej w dolocie bo turbina wygląda że jest ok i nie puszcza i chyba właśnie jest winowajca?
  3. przyzwyczaiłem się już do tego. Ostatnio właśnie mnie inna rzecz zastanawia. Bo właśnie jak jest ciepły już po jakimś czasie jazdy mam wrażenie że chodzi głośniej. I to raczej nie jest stukanie a coś jakby w czasie przyśpieszania chodził jak traktor takim bardziej basowym odgłosem. Gdy puszczę pedał gazu jest norma. Od razu zaznaczę że mam zaślepiony EGR jeśli to może mieć znaczenie choć coś czytałem że chodzi tylko twardziej silnik na wolnych obrotach.
  4. Dołączam do pytania kolegi wyżej bo jak grzebałem ostatnio przy silniku to zauważyłem że tam jest z jak rurka od odmy wchodzi na dole do silnika mam zachlapane olejem. Możliwe że tam mogą się wydostawać poważniejsze ilości oleju (spore zabrudzenie)? Oleju ubywa powiedzmy niecały milimetr na magnecie na jakieś 1000km. Poza tym olej jest tez w tym przewodzie grubym który idzie od przepływomierza do turbo właśnie tam gdzie wpada do niego rurka od odmy. Co może być przyczyną?
  5. Ja dopiero zakończyłem podobny problem. Z tym że u mnie była cała pompa mokra w paliwie właśnie włącznie z tymi przewodami. Okazało się że jednak to była uszczelka pod deklem nastawnika i pryskało we wszystkie strony. Wymieniłem i sucho. Może lepiej wymienić na początek ten oring za 15 zł a potem sprawdzać czy trzeba regenerować pompę.
  6. No ja właśnie tez się oczytałem a byłem ciekaw jak to się spisuje w praktyce Dlatego zadałem pytanie. Bo jesli by się okazało że to faktycznie takie dobre a ludzie nie zakładają z wygodnictwa bo podobno wciśniecie tego w aluminiowe wahacze trzeba umieć. A co z moim drugim pytaniem tzn które to te sworznie się najbardziej wybijają? Bo ktoś tak kiedyś pisał że nie tuleje a sworznie padają?
  7. Na allegro można dostać takie zastawy do http://allegro.pl/tuleje-poliuretanowe-poliuretan-audi-a4-a8-superb-i1282391315.html Pytanie tylko czy ktoś to lub coś podobnego zakładał bo podejrzewam że mnie czeka nie długo robota przy zawieszeniu i skłaniałbym się do takiego zabiegu. Z drugiej strony ktoś pisał że w naszym zawieszeniu wybijają się nie tuleje a sworznie. Może ktoś pokazać na jakimś foto o co dokładnie chodzi z tymi sworzniami? Bo ja byłem przekonany że to właśnie guma pęka i się wybija. A moje zainteresowanie jest takie bo gdzieś wyczytałem że te tuleje poliuretanowe są dużo bardziej wytrzymałe niż oryginał. Poza tym jak ktoś to zakładał to czy są jakieś problemy z założeniem? Pozdrawiam
  8. Ja zamówiłem w ASO i jutro mam ją mieć. Poszedłem do Intercars i gość mi zaczął coś wymyślać nie mógł znaleźć po numerze jaki kolega z forum VW podał w opisie wymiany, a w pewnym momencie powiedział że nie maja i wysłał do ASO więc się wkurzyłem i byłem w ASO. Jutro odbiorę i wymiana no i się okaże czy to na pewno ta uszczelka jest winna.
  9. Sorki za OT ale czy ktoś z Was koledzy wciskał poliuretanowe tuleje do wahaczy? Słyszałem że to minimalnie utwardza auto ale wytrzymuje dużo dłużej niż standardowe z gumowymi tulejami. Jeśli popełniłem jakiś grzech to nie linczujcie
  10. Pewnie masz rację Zapytałem bo ktoś gdzie stam dał z 8zł niby za oryginał a w ASO maja tendencję do zawyżania cen. Za głupi maleńki oring płaciłem u nich 5zł. Ale raczej tam zajadę będzie najprościej i najszybciej.
  11. Z tym że pierwsze o czym pomyślałem to wężyki przelewowe dlatego je że tak powiem obmacałem i są suche. Natomiast chyba się skłonie do tej uszczelki pod górnym dekielkiem bo wczoraj jak zajrzałem to była ON w zagłębieniach w pompie (zaznaczyłem na zdjęciu). A przyjmując że zasady fizyki obowiązują i tu to nie mogła ona popłynąć w górę to tez podejrzewam te uszczelkę pod deklem. I muszę się chyba pośpieszyć zanim zaczną się wiry w baku bo w tych zagłębieniach było sporo ON. Dostanę tę uszczelkę w ASO? Pytam bo do ASO z pracy mam 300m. Chyba że mnie tam zedrą za uszczelkę to podpowiedzcie gdzie kupie ją w lublinie. Najlepiej oryginalna żeby mieć na jakiś czas spokój.
  12. Po przeczytaniu tej porady zastanawiam się czy nie zaryzykować i samemu wymienić tę uszczelkę a dopiero jak wyciek nie zniknie to wtedy pojadę do pompiarza żeby sprawdzał dalej. Nic w ten sposób nie tracę no może trochę pracy pod blokiem.
  13. Nie dawno miałem identyczny problem. Tez słabł i za poradami kolegów robiłem logi i sprawdzałem układ. A turbinę czyściłem 3 miesiące temu. Okazało się że jak mu dałem w du... na trasie to wróciło do normy, ale i tak pewnie na wiosnę jeszcze raz wyczyszczę te turbinę. Przegoń go ale tak zdrowo i zobaczysz, jak przejdzie to problem z głowy jak u mnie a jak nie to trzeba szukać dalej.
  14. Ok rozumiem koledzy. Jak radził rookie mimo dnia świątecznego umyłem dziś te pompę środkiem do czyszczenia hamulców. Nie jest idealnie ale juz będzie coś widac. W czasie chodzenia na wolnych obrotach nic nie było widac żeby gdzieś podciekało (widać by było?). Przejechałem trase 150km ale niestety jest ciemno i nie miałem jak sprawdzic jak to wygląda. Jutro na dniu zobaczę czy będzie jakiś wyciek widać. A skąd jeszcze może byc wyciek jeśli by się okazało że to żadna z uszczelek? Żeby było smieszniej to jeszcze dzis wykryłem że mi znika troszkę oleju. Nie dawno dolewałem na pół stanu a dziś było tylko 2 milimetry ponad minimum. Ale to może innym razem bo chyba musze sprawdzić IC bo jest na dole brudny jakby w oleju wymieszanym z błotem wiec może gdzieś tam jest nieszczelność. _________________________________________________ No i po przejechaniu i sprawdzeniu jest znów cała mokra. Nie widać gdzieś ewidentnego wycieku w jakimś punkcie więc chyba mi pozostaje się wybrać do jakiegoś pompiarza. Pewnie na poczatek zapytam na magnoliowej tam gdzie kolega grzegorzxl polecał. Mam nadzieje że mnie nie zedrą na kasie.
  15. Witam serdecznie, Ostatnio pisałem o noflautach ale chyba zaradziłem przegonieniem ostro auta na trasie, to teraz zauważyłem kolejny problem. Wymieniałem świece żarowe i po odkręceniu wierzchniej pokrywy plastikowej zobaczyłem że pompa wtryskowa jest cała mokra i jest ewidentny zapach oleju napędowego. Zalana jest cała (na wierzchu, i po bokach). Skąd może być taki wyciek? Jestem w stanie coś z tym sam zrobić? Czy wizyta u pompiarza? Jeśli to tylko wyciek gdzieś z pod jakiejś uszczelki to ile mnie może szarpnąć taka wizyta u fachowca? Znacie może kogoś rzetelnego i nie drogiego z lubelskiego? Ale takiego który nie powie mi na dzień dobry regeneracja pompy tylko najpierw się przyjrzy problemowi i sprawdzi dokładnie? Bo nie wiem czy nie zacznę tracić jakichś poważniejszych ilości paliwa w ten sposób a może nawet doprowadzi do poważniejszego uszkodzenia. Czy może się coś stac przy jeździe z taka usterką czy raczej tylko portfel ucierpi ze względu na wyciek paliwa? Pozdrawiam
  16. sory za OT ale jaka jest właściwie między nimi różnica? Bo jak niektórzy piszą że wymienili na jednomas i jest ok to po co te 2masy w ogóle? Bo jedno co wiem to różnią się głównie w cenie. No i w budowie ale nie znam różnic. Jeszcze raz sory za OT i pozdrawiam
  17. No to widzę że jestem skazany na te noflauty co jakiś czas. Jeśli znajdę czas to się poświęcę i rozkręcę jeszcze raz to turbo. Myślicie że jak wyczyszczę w środku na lusterko z tych wszystkich wżerów to nie będzie tam zbyt luźno przy kierownicach ? Na początek zamienię te zaworki i zobaczymy. Z tym że u mnie to jest tak że tu w mieście nawet nie mam kluczy żeby coś modzić a jak pojadę do domu to nie mam drugiego z kompem do logów, ale może jakoś poradzę. Właśnie też mi się ten kąt nie podobał ale o to miałem zapytać później. Widziałem jak to mi gość ustawiał więc tez w wolnej chwili przestawię. Co do tej przepływki to fakt trzeba zobaczyć bo nie zwróciłem uwagi. To jest jakiś specjalny preparat do czyszczenia tej przepływki? Może filtr powietrza jest już sfatygowany bo był wymieniany na wiosnę i może na zimę wymienię. Pod względem załamań to uważnie przeglądałem węże i raczej nie powinno mieć to miejsca i większość wymieniałem które niepewnie wyglądały. Ale skoro są takie diagnozy to jestem spokojniejszy bo to coś co robiłem wiec w razie co zrobię sam a nie trzeba nic drogiego wymieniać. Co do kolektora to wypale go przy przypływie wolnego czasu. Gdzies tam ktoś opisywał pamiętam ten proceder. Skoro jedziemy już po całości to co powiecie o korekcjach wtrysków? Nie sa chyba tragiczne (wg mojej małej wiedzy) i myślałem czy nie zawieść do pompiarza żeby je wyczyścił i ewentualnie ustawił. Co Wy na to?
  18. No więc tak: Z wężyków zostało mi sprawdzić tylko te przy samej turbinie ale wyglądały na całe ale dla pewności sprawdzę. Kolektor wypale jak znajdę trochę czasu. Do ponownego założenia potrzebuje tam jakąś uszczelkę i nowe śruby czy złoże na starych rzeczach? Co z EGR? Zaślepiłem blachą. Wężyk do ECU przedmucham. co do podmiany tych zaworów to postaram sie zrobić i te logi po podmianie tez. A jeśli i tak mam zaślepiony EGR to mogę po podmianie zostawić je na nowych miejscach? nie będzie problemu? Bo ten zawór przy EGR chodzi na moje oko w porządku bo gruszka od EGR pracuje poprawnie a zaślepiony przez kopcenie jak wyżej pisałem. Rozrząd był wymieniony chyba w marcu tego roku gdyż kupiłem w styczniu z Francji i dla świętego spokoju wymieniłem.
  19. No na tym "talerzu" wokół wirnika po stronie gorącej było trochę chropowato. Nie chciałem tego bardzo szlifować żeby nie było tam za bardzo luzu. Powinienem to wyczyścić na gładko ? Jesli tak to może faktycznie jeszcze raz trzeba wyciągnąć turbinę. Tyle że jak juz napisałem bałem się zbyt wielkiego luzu jak to wyczyszczę na lusterko. Polecacie całą cześć gorącą wyczyścić na lusterko i powinno być ok na dłuższy czas?
  20. No ok sprawdzę jak chodzi ta sztanga. To niema jakiegoś sposobu jak uniknąć zapiekania tego cholerstwa? Specjalnie wywaliłem katalizator żeby tego uniknąć i znów klops? Wczoraj go ganiałem przy logowaniu i nie zauważyłem poprawy. Poza tym dziwi mnie jedno wtedy przed czyszczeniem wpadał w awaryjny i pomagało tylko zgasić i odpalić znów. Teraz jest ciekawa sytuacja bo do pewnych obrotów jest ok, potem muł i po chwili znów ciągnie wiec jakby wpadał w awaryjny to chyba by moc nie wracał? Poprawcie jak się mylę. I wczoraj prawie przy każdej grupie dynamicznej były 2 takie obszary obrotów gdzie nie było mocy po czym dostawał kopa. Suszarkę sam czyściłem wiec wyczyszczona była dobrze (w odróżnieniu od niektórych zakładów które niby czyszczą a syf zostaje).Wszystkie łopatki i wałeczki chodziły luźniutko, nawet bym powiedział że baaardzo luźniutko. Po złożeniu i potrząśnięciu dzwoniły w środku A taka uwaga (nie wiem czy tu ma znaczenie), w kolektorze ssącym jest gruba warstwa takiego lepkiego badziewia. Pewnie przydało by się to wyczyścić tylko że niema czasu. Pod blokiem nie zrobię tego a jak jeżdżę do domu na weekendy to najczęściej jest do zrobienia coś innego.
  21. No faktycznie dość mocno świszczy, ale na to nie zwróciłem uwagi bardzo bo od kiedy wyrzuciłem katalizator świszczy ale może faktycznie teraz sie nasiliło. Ale myślisz że po 3 miesiącach przy wyrzuconym katalizatorze sie znów zapiekły kierownice? Fakt faktem jeżdżę teraz delikatniej bo zanim dojadę do pracy to on nagrzewa sie po 3/4 drogi wiec nie cisnę żeby turbiny nie zabić. Jeszcze jakieś pomysły bo nie bardzo mi się chce ją znów rozkręcać i czyścić. Przejechałem od tego czasu max 3000km. I dlaczego nie mogłem zVagować grupu 011 BS ??
  22. Witam serdecznie, Od razu zaznaczam że logi zrobione są w wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164174.0 Jak napisałem jest kilka wątków które chciałem ująć w jednym poście także zaczynam: Wcześniej miałem problemy z wpadaniem w tryb awaryjny więc jakieś 2 może 3 miesiące temu wybiłem katalizator i wyczyściłem kierownice w turbinie. Było wszystko ok do ostatniego weekendu. Jechałem w trasie i nagle jakby stracił całą moc, nie reagował praktycznie na pedał gazu (pomyślałem że padł potencjometr bo wcześniej już opisywałem problem ale nie było zainteresowania nim) ale po zatrzymaniu się i zgaszeniu wróciła moc wiec pomyślałem że psikus. Ale kawałek dalej to samo. Miał też coś takiego że przy wyższych obrotach jakby odcięcie zero mocy i po chwili wracała i dalej ciągnął. Takie same objawy miałem w czasie robienia logów dziś wiec myślę że wydacie diagnozę co go boli na ich podstawie. Błędy i logi są w wątku który podałem wyżej. Był tez wyciek oleju przy tej rurce łączącej dolot od IC przy EGR po długich poszukiwaniach znaleziony i zatkany. Tak więc nieszczelności bym się nie doszukiwał gdyż wymieniłem prawie wszystkie wężyki od podciśnienia i dolot skręcałem dobrze przy składaniu. Chyba że na rurze od turbo do IC bo tej nie sprawdzałem tak samo jak samego IC. Pisałem wcześniej w pewnym wątku że mam bardzo okopconą rurę wydechową mimo to że w czasie jazdy nie uświadczyłem ani razu większego dymku za mną. Jeden z kolegów polecił zaślepić EGR bo u niego pomogło ale mimo to dalej po przejechaniu ok 500km jest okopcona dość mocno. Co to może być? Chciałbym wreszcie doprowadzić ten samochód do ładu bo od kiedy go kupiłem to właśnie niby nie wielkie ale co chwila jakieś problemy a wolałbym mieć to z głowy przed zimą. Świece żarowe spalone wszystkie ale pali na razie ok ale przed zima dostanie nowe. Chyba to niema znaczenia? Nie wiem co więcej pisać dlatego postaram się dostarczyć wszelkich informacji na Wasze pytania koledzy. Bardzo proszę pomóżcie doprowadzić samochodzik do stanu wzorowego
  23. Jest kilka objawów które mnie nurtują ale żeby nie było że tu zadaje pytania to post z objawami i pytaniami jest w dziale silniki diesela. Chciałem zaznaczyć tylko że EGR jest zaślepiony blaszką i że 2 miesiące temu była czyszczona turbina i wybity katalizator. Problem z samochodem opisałem w wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164175.0 Błędy w komputerze: Address 01: Engine Controller: 028 906 021 CE Component: 1.9l R4 EDC 10SG 0803 Coding: 00002 Shop #: WSC 06335 2 Faults Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent 00519 - Intake Manifold Pressure Sensor (G71) 28-10 - Short to B+ - Intermittent Readiness: N/A A tu logi: Statyczne: 000, 001, 003 004, 007, 013 018, 023 Basic seatings: 000 003 004 Grupy 11 nie udało mi się wykonać gdyż napotkałem coś takiego jak na zdjęciu poniżej. Próbowałem kilka razy. Dynamiczne: 000 001 003 004 008 010 011 Z góry wielkie dzięki.
  24. Chyba się nie zrozumieliśmy Mi chodziło o to że IC jest z zewnątrz tak bardzo brudny. Między żeberkami jest pełno błota i sam nie wiem czego jeszcze. W środku węży jest tylko minimalny nalot wiec jest ok tak samo pod korkiem jest czyściutko. Zapytałem ponieważ niektórzy odradzali czyszczenie chłodnic żeby nie uszkodzić a to chyba podobna konstrukcja.I nie wiem czym się do tego zabrać żeby nie uszkodzić. Bo jak jest tak zasyfione to podejrzewam że tam nie wiele powietrza przelatuje między żeberkami co powoduje że słabo spełnia swoje przeznaczenie. To podrzucicie cos koledzy i koleżanki?
  25. Wielkie dzięki koledzy. Jak tylko znajdę chwile to podjadę kupie ten waż i oring a potem umyje silnik i zobaczymy czy to była przyczyna A może podpowiecie coś w tej sprawie http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=156254.0 Bo nikt sie nie zainteresował a tez mnie nurtuje.[br]Dopisany: 03 Wrzesień 2010, 16:55_________________________________________________Kupiłem ten wąż olejoodporny w agromie jak kolega wyżej podpowiedział i kupiłem w ASO oring pod ten czujnik. W weekend zabieram się za wymianę. Ale postanowiłem wcześniej przepatrzeć cały układ i jak sobie przejrzałem to się złapałem za głowę. IC jest zawalony jakby mieszanką błota, (chyba oleju) i nie wiadomo czym jeszcze. Czy da się go jakoś bezpiecznie wyczyścić żeby nie uszkodzić? Bo podejrzewam że w takim stanie to on nie spełnia swojego zadania. Co może się dziać jak będzie nie schłodzone odpowiednio powietrze? Podejrzewam że on taki jest od kiedy kupiłem i jeszcze kawał czasu wstecz bo to strasznie stary brud. Wyczyszczę go nie uszkadzając czy to duże ryzyko uszkodzenia?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.