Treść opublikowana przez piter1114
-
[ALL B5] Sygnalizator niewłączonych świateł
to też dobry pomysł tym bardziej,że też nie mam alarmu. Będzie 2in1 :>
-
[ALL B5] Sygnalizator niewłączonych świateł
właściwie to zależy mi na sygnale niewłączonych świateł, bo syg.niewyłączenia mam orginal.
-
[ALL B5] Sygnalizator niewłączonych świateł
dzięki,
-
[ALL B5] Sygnalizator niewłączonych świateł
Witam! Mam pyt.dot. podłączenia buzera, który bedzię informował,że zapomniałem wł.światła mijania ;( Jako,że na tablicy widać coś tylko w nocy chcę coś takiego podłączyć. Czy ktoś doradzi gdzie? (najlepsza opcja byłaby,gdyby syg.włączał się po uruchomieniu silnika, a wyłączał się po włączeniu świateł) Pzdr.
-
[ALL B5] Brak zmiany intensywności podświetlania
... podświetlenie licznika w a4-ach to totalna porażka sam zastanawiałem co z tym zrobić, podświetlenie licznika czy wł.świateł widoczne tylko w wieczorem poraża, w 25 letnich oplach wszystko widać wyraźniej...
-
[B5 ADR] Auto gaśnie podczas jazdy;klima?
proponuję na początek podpiąć VAG-a, u mnie np. (z takim samym objawem) był źle działający czujnik położenia wału, ale VAG go znalazł....
-
[ALL B5] Lampki przy nogach, jak się do nich dobrać?
dało się na razie wyciągnąłem od strony pasażera i rzeczywiście trzeba podważyć z jednaj strony i próbować wyciągnąć (pewnie lepiej z umiarem, bo złamać coś zawsze można) potem tylko wtyczka i lampka na stół :> a dziś zabiera się za podmiankę żarówki na pasek led, sprawa prosta na razie daruję sobie pseudo-profesjonalne żarówki za drogą kaskę i montuję paski led za zetkę, jak na razie w oświetleniu wnętrza (podsufitka i tył) działają
-
[ALL B5] Lampki przy nogach, jak się do nich dobrać?
dzięki, idę spróbować...
-
[ALL B5] Lampki przy nogach, jak się do nich dobrać?
Witam! mam zamiar wymienić żarówki na LED-y w lampkach przy nogach kierowcy i pasażera, tylko nie za bardzo wiem jak się do nich dobrać,żeby czegoś nie urwać. To tylko osłonka na zatrzaski? czy trzeba coś demontować? Pzdr.
-
[ALL B5] co to za uszczelka? (foto)
no to trzeba będzie kombinować, chociaż temat trudny... dzięki!
-
[ALL B5] co to za uszczelka? (foto)
Witam! mam pytanie dot. uszczelki, o co pytać w sklepie? pokazałem sprzedawcy uszkodzoną,ale nie wiedział co i jak.... Z góry dzięki za pomoc. pzdr.
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
czy to coś takiego? http://allegro.pl/waz-odpowietrzenie-silnika-audi-a4-vw-passat-odma-i1456937092.html tylko nr nie podali i jakoś inaczej wygląda...
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
panowie! pytanie mam nadal podstawowe, czy takie uszkodzenie ma jakiś wpływ na pracę silnika? czy bardziej szkodzi to,że z węża kapie na kostkę (fot2) /może powodować zwarcie?/
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
drogi to interes ten wężyk? o co mam pytać w sklepie i czy dam radę sam wymienić?[br]Dopisany: 26 Luty 2011, 21:37_________________________________________________wąż odpowietrzenia silnika?
-
[ALL B5] Coś kapie z wężyka (foto)
Witam! od pewnego czasy mam mały problem ze spadkiem mocy (brak ciągu itp) kilka razy autko zgasło przy zahamowaniu (?) mechanik wymienił jakiś wężyk od podciśnienia czy jakoś tak... i problem z gaśnięciem silnika znikł, ale autko nadal nie ma jakby mocy, więc zajrzałem sam pod maskę laickim okiem i dostrzegłem tylko to co na fotkach. Czy z tego zielonego wężyka (ktoś sztukował?) ma prawo coś kapać?,bo wydaje mi się,że to coś z niego kapie wprost na wtyczkę która jest u dołu. Proszę o radę, co to za wężyk i od czego ta wtyczka (fot.2) czy ew.zwarcie lub wyciek mógłby zakłócać pracę silnika? Pzdr. http://img15.imageshack.us/i/sam1940pop.jpg/ http://img690.imageshack.us/i/sam1945pop.jpg/
-
[ALL] Lód ,co zrobić?
Witam! mam pytanko, co zrobić gdy praktycznie całe nadwozie ścięło mi lodem (pogoda sprzyja ) 1.zostawić i poczekać 2.myjnia i obsuszyć 3.dłubanka (może coś odpadnie) 4.kupić garaż (nierealne tej zimy) Pzdr.
-
Montaż LED zamiast postojówek
no właśnie,może by zrobić wykaz tych , które działają dobrze (zaoszczędziłby człowiek kaski i nerwów), chociaż wydaje mi się,że wiele może zależeć od instalacji w samochodzie...
-
Montaż LED zamiast postojówek
...zaczynam zastanawiać się w czym leży problem z led-ami, przepalaniem się,mruganiem,błędy komp. itd. Przecież, jeśli powstają w instalacji samochodu tzw.szpilki, które powodują skok napięcia do 14V to oczywistym jest,że po jakimś czasie takie diody (12V) po prostu przepalą się.Są chyba tylko dwa rozwiązania tego problemu: albo użycie żarówek (led) na wyższe napięcie (patrz.przykład kilka postów wcześniej) chociaż podobno nie ma led-ów na 14V, albo zastosowanie stabilizatora napięcia np.LM7812 tani, prosty... Sam mam zamiar zamontować sobie ledy, więc po niedzieli uderzam do znajomego elektronika,żeby temat ugryzł,bo kupowanie (co jakiś czas) kolejnych żarówek (ceny mnie trochę załamują,lepsze 20-40 zł. szt) to chyba strata czasu i kaski.. Pzdr.
-
Montaż LED zamiast postojówek
...dobra sugestia,być może jest to prosta sprawa kilka elementów za parę zetek, a LED-y działałyby tak jak gwarantuje producent ale może coś prostszego? czyli większy zakres napięcia zasilania przykład : Pzdr.
-
[ALL B5] Drogowe i mijania przestały świecić razem?
...będę musiał chyba przelecieć tymi preparatami styki. Już nawet coś znalazłem KONTAKT 60 i 40 mam nadzieję,że pomogą. Dzięki za pomoc.
-
[ALL B5] Drogowe i mijania przestały świecić razem?
rzeczywiście bardziej skłaniałbym się,że coś z włącznikiem bo przecież to on włącza dwa reflektory na raz. Ale mam jeszcze jedno spostrzeżenie, tego wieczora (czyli dzisiaj) zaparowało mi lusterko w kabinie ,a na zew,było bardzo wilgotno, więc czyżby jakieś styki? Przypomnę,że po jakiś 5 min. jazdy światła zaczęły działać
-
[ALL B5] Drogowe i mijania przestały świecić razem?
no tak,ale dlaczego przestały działać w tym samym momencie? to chyba niemożliwe,żeby styki zaśniedziały w jednym i drugim reflektorze i na dodatek drogowe i mijania? a pozycyjne działały nadal, więc o co chodzi?
-
[ALL B5] Drogowe i mijania przestały świecić razem?
Witam! mam problem ze światłami.Zaczęło się od tego,że poszła mi (chyba, jeszcze tego nie sprawdziłem) żarówka od prawego światła drogowego,ale temat sobie odpuściłem,autko stało,więc pomyślałem,ze sprawdzę i wymienię żarówkę przy okazji. No i zdarzyło się,że po krótkim odcinku jazdy i godzinnym postoju nie mogłem włączyć ani świateł drogowych ani mijania, działały tylko pozycyjne.Było już prawie ciemno więc trzeba było jakoś dojechać do domu,no i po jakimś czasie jazdy (chyba od wstrząsu) same się włączyły światła mijania (tzn jedno, drugie to chyba faktycznie poszła żarówka) W związku z tym mam pytanie, co mogło się stać, że naraz przestały działać drogowe i mijania? mają wspólny bezpiecznik? czy może działają łącznie w układzie? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pzdr.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
...mam zamiar także wymienić sobie żarówki na ledy,może ktoś podać dokładny wykaz żarówek w a4 98, będę wdzięczny no i jak jest w końcu z tym przepalaniem się ledów? jest jakiś skuteczny sposób? Pzdr.
-
[ALL B5] Schemat elektryczny spryskiwaczy szyby przedniej
może się przyda http://www.przeklej.pl/plik/instal-ele-audi-a4-1998-j-ang-pdf-00234d01n03p Pzdr.