Treść opublikowana przez dudek_lu
-
[B5 AHU] Problem z doborem klocków hamulcowych
Dokładnie....nawet sprawdzałem dzisiaj w katologu w pracy, tyle ze nie TRW. Ale po crrosie wyszły GDB1044 tak jak pisał moj przedmowca.
-
[B5 ALL] Luzy pionowe w prawym kole
Jeśli luz PIONOWY to bym obstawiał piastę. Luzy na końcówkach drążków i na listwie przekładni sprawdza się na podniesionym samochodzie łapiąc za koło po bokach, a luz na łozysku za górę koła i za dół
-
[B5 AJM] Tarcie przy hamowaniu..
Jeśli czujesz wyrażny rant na tarczy to je poprostu wymień. Ale jesli lubisz pobawić sie w fotograa to strzel pare fotek i wrzuć.....zobaczymy na czym jeżdzisz .
-
[B6 AVF] Kąt skrętu
Hmmm....Kiedy to zauważyłeś, stało sie to nagle, po wymianie opon, czy moze uderzyłeś w coś kołem? Napisz cos więcej. Geometrie sprawdzałeś komputerowo czy tylko wydaje ci sie ze jest ok?
-
[B5 AJM] Tarcie przy hamowaniu..
Możliwe że spowodowane jest to rantem na tarczy. Być może tarcza kotwiczna gdzieś obciera przy mocnym sktęcie.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Miał ktoś doczynienia w wahaczni OCAP-u ? Generalnie w warsztacie je montujemy klientom i reklamacji niema. Ale teraz załozyłem je do swojej niuńci i zastanawiam sie ile posmigają. Kupiłem bo byly tansze od Lemordera o jakieś 50 na sztuce.
-
[ALL] Kto już założył zimowe opony ?
Ja juz zmieniłem ze względu na mały ruch w wulkanizacji ( jeszcze ) i dlatego ze te co miałem były w opłakanym stanie. Założyłem nówki Fulda Kristall Supremo, podobno dobre opony. Dzisiaj w pogodzie mówli ze w połowie tygodnia ma padać śnieg z deszczem wiec chyba juz odpowiednia pora na wymianke. Poza tym nawet jak sie zrobi cieplej to przy spokojnej jeżdzie opony sie nie będą niszczyć.
-
[B5 AVG] Dziwne wibracje po wymianie sprzęgła,,,,wsteczny cieżko wchodzi POMOCY!
Te objewy o ktorych piszesz to moim zdaniem koło dwumasowe ( ma duzy luz). Tylko myślałem ze dwumas szedl dopiero w B6. Co do przegubu kulkowego napewno da sie wymienić. Jeszcze nigdy tego nie robilismy u siebie wiec nie powiem ci nic wiecej. Ale na 100% jest do zrobienia.
-
[B5 AFN] Pytanie o klocki..
raczej inne. Może powinienes miec wieksze tacze, albo masz zmienione zaciski.
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
To masz swzczęście . Ja wszystkim proponuje jednak smarować czym trzeba tym gdzie trzeba .
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Zapieczenie klocka jeszt w 99% przypadkó spowodowane tym że właśnie jarzmo nie zostało posmarowane i samo oczyszczenie nie wystarcza. Standardem jest smarowanie jarzm i stosowanie odpowiednich smarowideł. Oczywiście ludzie stosuja różne specyiki i czasem eksperymentują. Ja wole trzymac sie standardów.
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
k****wa......jakim towotem. Towotem to se mozesz przesmarowac zawiasy w dzwiach obory !!!!!!!!!!!!!!! Do takich rzaczy sa przeznaczone specjalne smary. Jak macie pisac o tym co robi sie u was w stodole to lepijej dajcie spokoj !!!! zwyklym smarem maszynowym kolego...w przypadku prowadnic chodzi tylko o to zeby wilgoc ktora sie tam dostaje nie dzialala bezposrednio na metalowa czesc prowadnicy i jarzma. wiadomo mozna kupic specjalny smar za kupe kasy bo pan w ASO tak polecil ale czasem najprostsze rozwiazanie jest tak samo skuteczne jak to najdrozsze... a zawiasy w drzwiach od obory mozesz polac plynem hamulcowym (polecam DA1) i tez bedzie git i daj znac czy nie skrzypia Jeśli 30 zł za tubke ktora starcza mam w warsztacie na miesiąc, a przerób to ok 10-15 samochodów dzienie to kupa kasy to przepraszam bardzo. O towocie i oborze wole juz niedyskutować.
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Napisałem ze smarow uzyles takich jak trzeba........a odpowietrzyc wystarczy raz a dobrze a nie po kilkuset km....Wątpiliwosci mam co do mątarzu! Po tym co piszesz masz male pojecie o mechanice. Zostaw to ludziom doswiadczonym. Pozdro
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Smarów uzyłes takich jak trzeba......co do reszty to nie wiem.
-
[B6 AVJ] 1,8 T Chwilowy brak mocy przy zmianie biegu.
Zaczne od tego że Audi A4 1.8T jeżdżę dopiero od paru tygodeni. Jest jedna rzecz która mnie niepoki. Jak cisnę na pierwszym biegu prawie do odcięcia i zmieniam na 2-gi bieg wciskając pedal gazu do końca czuje chwiloey brak mocy ( ok 2 sek ) a potem idzie jak trzeba., Wie ktoś czym to jest spowodowane?
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
k****wa......jakim towotem. Towotem to se mozesz przesmarowac zawiasy w dzwiach obory !!!!!!!!!!!!!!! Do takich rzaczy sa przeznaczone specjalne smary. Jak macie pisac o tym co robi sie u was w stodole to lepijej dajcie spokoj !!!!
-
[ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Tam chodzi oto eby prowadnic nie smarować smarem miedzianym tylko specjalną pastą ATE ( tak w niebieskiej tubie. ) jarzmo smaruje sie miedzianym.
-
[B6 AVF] Stuki w kole
- [B5 ADP] Brak mocy, VAG wykazuje błąd wtryskiwaczy
Po tym co piszesz wnioskuje że masz wtryski do wyminy? Czy po wykasowaniu błędu problem znika na jakis czas czy nie??- [ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
To złego smaru urzywasz. Smar grafitowy nie jest tak wytrzymaly na temperature jak miedziany. Wszystko. Oczywiście mozecie brac przykład z mojego przedmówcy i urzywac grafitowego, a prowadnice smarować wazelina-moze bedzie ok- [ALL B7] Problem z dobraniem smaru do układu hamulcowego ;/
Ciekawe skąd masz takie inormacje kolego........[br]Dopisany: 08 Październik 2009, 21:24_________________________________________________To moze powiesz jaki jest zalecany.????? Jestem bardzo ciekawy :gwizdanie:- [B5 ALL] Czy siła hamowania układu jest prawidłowa?
M momęcie pomiaru na kompie hamulce są ok........ale nie wieswz czy klocki nie skończą sie na 10 km. Komputer tego nie npokaże, tylko ocena wzrokowa i manualna hamulców ( że tak powiem )- [B5 ADR] Klocki nie dzwonki - a dzwonią
Jasne.....dawno przestaliśmy tym handlować. Gówno i tyle- [B5 ADR] Klocki nie dzwonki - a dzwonią
Te klocki to możez od razu na śmietnik wyrzucić........Kup coś normalnego.- [ALL B5] Wymiana filtra kabinowego.
Wyjmij go i zobacz czy jest bardzo brudny. Filtr kabinowy syi sie najbardzie w okresie wiosenno letnim. - [B5 ADP] Brak mocy, VAG wykazuje błąd wtryskiwaczy