Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dudek_lu

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dudek_lu

  1. dudek_lu odpowiedział(a) na piko-miko temat w Audi A4 B5
    Nie kupuj żadnych chińskich przegubów!!!!! Spidan, S.K.F bym polecał. A zakupy na allegro to jak dla mnie tez poroniony pomysł.
  2. Mylisz sie. Realne patrząc na rok produkcji ayta. Dobry warsztat po rozebraniu hamulców oceni stan jarzma. Jeśli jest ok to zapewne żle dobrany lub felerny klocek.
  3. Objawy o ktorych piszesz spowodowane są w 99% wadliwymi tarczami. Mogłeś kupic krzywe tarcze, lub ze słabego materiału i w momęcie gdy np. wjedziesz na rozgrzanych hamulcach w kałużę tarcza sie może wichrować i bedzie biło podczas hamowania.
  4. oczywiście mozna i po 4 godzinach, tylko po co?? Wystarczy po 2 minutach po wyłączeniu silnika.
  5. Smar do prowadnic i tłoczków najlepiej ATE . Standard we wszystkich warsztatach.
  6. Dopiero po założeniu i uruchomieniu samochodu dowiesz sie czy jest w 100% sprawna. Chyba ze weżmiesz magika od skrzyń i pozwolą ci ja na szrocie rozebrac ......Ale nie pozwolą.
  7. TYLKO miedziany.
  8. To moze h**wy mechanik jeden z drugim. Przy tak wyraźnych stukaniach dokładne sprawdzenie zawieszenia da wynik. A tu na forum to możemy strzelać......hmmmm, moze tarcza kotwiczna ??
  9. wystarczy ze rozpadnie sie środek Filtra i szczątki znajdą sie w silniku....remont masz jak w banku. Oczywiście prawdopodobienstwo bliskie zera ale znam dwe przypadki z filtronem. Fakt ze bylo to pare lat temu i moze poprawili jakość, ale od tamtego czasu nie wkręcam Filtrona. Uraz na cale życie
  10. Ostatnio w serwisie wmawiano mi ze pierwszaq wymiana po 180 tys. ( lub 5 lat ). Ja przy pierwszej wymianie nie czekałbym wiecej niz 120 tys. Ale jesli jest to sprowadzony samochód to bym dla świetego spokoju wymienił go juz teraz.
  11. Odradzam iltry oleju filtrona. Znam dwa przypadki rozwalenia silnika przez filtr tej firmy. lepiej dołożyć 10 zł i kupić Knechta lub Hengsta. Powietrza i kabiny można zakładać.
  12. Jak zwał tak zwał . [br]Dopisany: 28 Wrzesień 2009, 21:52_________________________________________________ Zregeneruj magiel i zobacz jak bedzie chodzic pompa. Zaryzykuje stwierdzenie z bedzie wyc jak wyje. Ale moge sie mylic
  13. Najprawdopodobniej stoją tłoczki w zaciskach.
  14. Zależy jak jeździsz i hamujesz. Tarcze jak tarcz, klocki jak klocki . Osobiści za tą samą cene założyłbym np. Remse czy Mikode.
  15. Przesmarowanie prowadnic moze niewystarczyć. Powinno sie równiez posmarować jarzma smarem miedzianym w miejscach gdzie zamocowany jest kolcek. Jeśli klocek ciasno siedzi w jarzmie to moze to byc żle wykonany klocek np. tak to bywa z zamiennikami.
  16. Proponował bym wstrzymać sie z kupnem prowadnic i najpierw rozebrać hamulce i zobaczyc w jakim stanie są zaciski. Może skończy sie na samym oczyszczeniu i przesmarowaniu. Co do tacz to na tył spokojnie można zakładać cos tańszego ( byle nie jakąś chińszczyzne ) Proponował bym np. Remse. Dobre tarcze ( naprwno nie gorsze niż ATE które robione jest głównie w chinach i w polskich zakładach Rolundsa ). Klocki Remsy czy Roadhaus ( to samo tak naprawde ) w nie zatwarde nie zamiękkie i nie pyla. Mątujemy je juz jakiś czas i zero reklamacji. Natomiast najwięcej reklamacji mamy na Brembo i Ferodo, które to uchodzą za zestaw nr. 1.
  17. Njalepsze wyjście to zregenerować maglownice, bądź kupić zregenerowaną. Koszt regeneracji to ok 700 zł netto ( warszawa ). Jeśli wyje pompa to też trzeba zregenetować bo znowu padnie przekładnie ( bez zregenerowania pompy nie dostaniesz gwarancji na maglownice ponieważ opiłki z pompy uszkadzają ją ). Koszt regeneracji pompy to ok 350 zł. netto. Z robocizną powinieneś sie zmieścić w 500zł razem z geometrią po wymontowaniu przekładni.
  18. Co do olejów....Castrol, Mobil, Molul, Elf...........jedno i to samo. Zmieniając olej nie zmniejszysz jego spalania. To nie kwestia oleju. takie moje zdanie.
  19. Witam Wszystkich!! Dodam że warszawa !!!

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.