Treść opublikowana przez vikis4
-
[B5 AHU] Pompa wody
A dlaczego chcesz wymieniać pompę? Cieknie czy chalasuje?
-
[B5 ALL] Montaz Webasto
Ma ktoś może webasto w 2.5? Gdzie dokładnie sie znajduje i jaki to model?
-
[B5 AFB] Czujniki parkowania-pytanko
Wczoraj miałem dość nieprzyjemną sytuację-mianowicie:podczas cofania uszkodziłem tylny zderzak i mam zamiar go wymienić-na allegro jest tego opór i ceny też niezłe! Są nawet takie których nie trzeba malować i właśnie taki chce kupić,ale ten ma parktronic (oczywiście bez czujników!) a mój nie. Wie ktoś może jaka jest średnica czujek ori przed liftem?
-
[B5 AKN] Wyprucie katalizatora
Po przeczytaniu całego wątku chyba się też skusze na wycięcie kata-byłem na vag-u i gość powiedział że autko nie zasysa tyle luftu ile powinien a co za tym idzie nie doładowuje do wymaganej wartości-turbawka (kierownice niezapieczone!) i przepływka ok! wyrok padł na kata! W to miejsce mam zamiar wspawać tłumik przelotowy szukałem na allegro jest tego pełno czy ktoś może doradzić jaki będzie najlepszy?
-
[B5 AHU] Wykręcanie świec żarowych
Lepiej na rozgrzanym
-
Jak minęła zabawa sylwestrowa???
Ja jestem bardzo zadowolony! Zabawa do 4 nad ranem-dłużej nie wydoliłem A teraz fakty: 4 pary-6x 0,7l i 1x 0,5l ,ale zdrówko dopisuje także nie jest zle! Sylwek jak najbardziej można zaliczyć do udanych
-
Jakie plany Sylwestrowe?;-)
Ja uderzam na pochlej-party ,czyli zabawa sylwestrowa z jeszcze jedną parą,której prawie nie znam!!!!!!!
-
[B5 AFN] Uszkodzony nowy przepływomierz
W moim przypadku lmm 380zł+ wymiana 80zł (oczywiście przy zdaniu starego,który i tak idzie do kosza-liczy się sztuka) Wymiana w ASO OBOWIĄZKOWA! W innym przypadu nie masz żadnej gwar.
-
[B5 AFN] Uszkodzony nowy przepływomierz
Pół roku?????????? Moja (ori zakupina w ASO w Hamburgu!) padła po 2 tyg.! Moja rada: nie kupuj przepływek z allegro-nawet ori bosha bo: 1.W razie reklamacji masz bardzo nikłe (czyt. zerowe!) szanse jej pozytywnego rozpatrzenia 2.Cena takiej przepływki nie różni się dużo od ASO! 3.Pojedziesz do ASO,zdasz starą przepływke-nową masz za pół ceny! Cena lmm+montaż ok. 80 zł i masz 2-letnią gwarancje bez limitu Km Ja tak zrobiłem,bo miałem dość wymigiwania się z racji reklamacji lmm i jak narazie jest git!
-
[B5 AFN] Co to jest (znaleziska w misce olejowej) ?
Wygląda to jak częsc pompy olejowej/smoka . Na twoim miejscu odkręciłbym stopy i sprawdził jak wyglądają panewki...
-
[B5 AFB] Dziwne drgania przy -10 st.
U mnie był ten sam problem a tylko dlatego,że nie grzała tylko jedna świeca! Po wymianie wszysko ok! Sprawdz ile świec nie grzeje i wymieniaj-problem powinien zniknąć!
-
[B5 AJM] Wymiana świec żarowych - prosze o pomoc co i jak????
Wg. Mnie 50 zeta to żaden majątek wiecej kłopotu narobisz wymieniając świece sam! A jak którąś ukręcisz? Jeżeli zrobi to mechanik to on bierze na siebie tą odpowiedzialność! Oczywiście nie bierz tego do siebie co napisałem,ale różnie bywa! Jedz do mechaniora
-
[B5 AKN] Falowanie obrotów na zimno
Dodam tylko,że problem falowania nie jest dla mnie nowością,bo mam niunie ponad dwa latka i praktycznie od początku to było. Po pierwszej wymianie rozrz. (miesiac po zakupie autka) w ASO pytałem o ten objaw i mechanik powiedział mi ,że "to normalne te silniki tak mają"!!!-Żenada! I jak tu mieć jakiekolwiek zaufanie do ASO????????
-
[ALL B6] płyn chłodzący w silniku
A na jakiej podstawie stwierdzili,że głowica jest szczelna??? Planowanie nic nie pomoże jeżeli jest pęknieta (na mój gust 99,9% jest!!!) dopiero po jej prześwietleniu można to wykluczyć bądz nie.
-
[B5 AKN] Rozrząd a tłumik drgań i termostat
To co masz z podłużne z zawleczką to właśnie tłumik drgań!!! i innego nie potrzebujesz. Ten o którym piszesz to tłumik koła pasowego-jego się nie wymienia ,no chyba ,że jest uszkodzony! Dla jasności dokup termostat i masz kompletny rozrząd!
-
[B5 AKN] Rozrząd a tłumik drgań i termostat
Cena 350-420zł to koszt ori tłumika,ale zamienniki dostaniesz dużo taniej i uważam,że wcale nie są gorsze!
-
[B5 AKN] Rozrząd a tłumik drgań i termostat
Koszt ori napisałem 350-420zł może dotaniesz taniej. Pamietaj też o pompie wodnej ja jestem już po 2 wymianach rozrz. Pierwszą robiłem w ASO i nikt mi nawet nie raczył o niej wspomnieć a po 3kkm zaczeła ciec i znowu rozbiórka.....
-
[B5 AKN] Rozrząd a tłumik drgań i termostat
Ja niedawno wymieniałem kompletny rozrząd-tłumik drgań też,uważam,że jeśli coś przelata 60-100kkm w przypadku rozrz. to jest do wymiany! Koszt w ASO 350-420zł zamienniki dużo taniej bo 150-250zł. A co do termostatu a zarazem pomy wodnej (!!!) to napewno wymieniaj! Koszt temostatu ori to ok. 100zł,pompa wodna od 150-300 zł (ceny przybliżone) koszt wymiany termostatu napewno ci się zwróci jeżeli będziesz go chciał wymieniać osobno (robocizna!!!)bo rozebrać rozrz. i tak musisz. To moja propozycja,ale pamiętaj ,że po takim zabiegu masz spokój na jakieś 100kkm
-
[All B5] Głośniki tył sedan
Kabli nie ma napewno,bo ja w swojej niuni też nie miałem głośniczków w półce-ale już mam kupiłem ori nokie i do tego maskownice wygląda jakby były tam od zawsze! Jak zdejmiesz tylną półe pod spodem masz odciśnięty szablon gdzie i jakiej wielkości wyciąć dziury-największy problem jest z dobrym dopasowaniem ori maskownic,ale spoko dasz rade! Ja nie żałuje bo efekt jest naprawde git!
-
[B5 1Z] Wymiana silnika 1.9 TDI na 2.0 TDI lub 2.7 TDI
A skąd wiesz,że to padaki? Miałeś takiego?
-
[B5 AKN] Falowanie obrotów na zimno
Podłącze się do tematu-mam ten sam problem co kolega kudłaty66- falujące obroty,ale tylko na zimnym silniku przez około 1-1,5 min i potem wszystko wraca do normy dodam jeszcze,że dzieje się tak tylko zimą,latem wszystko ok! Na VAG-U zero błędów. Kolega damcio151 pisze, że sprawdzić czujniki w grupie 007 ok,ale jakie powinny mieć wartości?
-
[ALL B6] płyn chłodzący w silniku
Jeżeli płyn dostaje się do oleju,a miałeś wymieniane uszczelke hmm..... i tu pytanko: głowica była planowana? Jeżeli tak to stawiam na pękiętą głowice. Na twoim miejscu zwalił bym jeszcze raz głowiczke i dał ją na rentgena.........
-
[B5 AFB] Kolektor ssący-pytanko
Ciekawe czy to ma wpływ na osiągi? bo u nas obydwa kolektory łączą się w jeden,a tam każdy ma swoją rurkę...
-
[B5 AFB] Kolektor ssący-pytanko
Moja niunia jest z 98 r. I mam kolektor ssący z pojedyńczą rurą na klapę gaszącą. Mój kumpel ma A6 z 97r. (również AFB) i ma kolektor z podwójną rurką-może ktoś podpowiedzieć na czym polega ta różnica i dlaczego w niektórych są dwie a w jeszcze innych jedna.
-
[B5 AFB] Przepływomierz Hitachi-pytanie
Niestety operacja się nie powiodła,ale myjka nie uszkadza przepływki-po prostu jest tak samo jak było!