Treść opublikowana przez playa
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
transmisja gali na orange sport od 22
-
Pytanie silnik benzynowy
Skąd takie wiadomości, usłyszałeś gdzieś? wyczytałeś? Czy tak sobie piszesz z nudów?
-
Audi A4 B8 po stłuczce, proszę o pomoc.
rzeczoznawca robi tylko oględziny i sporządza ocenę techniczną. Przypilnuj żeby uwzględnił wszystkie uszkodzenia i dokładnie spisał wyposażenie pojazdu to jest bardzo ważne przy szkodach całkowitych. Na ich decyzję trochę poczekasz. Prawdopodobnie zawyżą wartość wraku, który będą chcieli ci zostawić i resztę dopłacą. Dużo zależy od OWU AC
-
Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik
Dobre ASO załatwi wszytko w twoim imieniu na podstawie pełnomocnictwa. Najpierw trzeba zgłosić szkodę w PZU, poczekać na rzeczoznawcę aż zrobi oględziny, a potem wstawić auto do ASO.
-
Ubepieczyciel OC sprawcy pyta czy element był już uszkodzony
jeżeli przyznasz się, że zderzak był wcześniej porysowany potrącą 50% za jego lakierowanie
-
Wypadek bez winowajcy
naprawiaj z własnego AC, a oni sobie zrobią później regres od konkretnego TU
-
Uszkodzenie auta
Zgłoś szkodę w PZU, czekaj na rzeczoznawcę, który zrobi oględziny. Jeżeli twoja polisa ma opcję naprawy "kosztorys", to wyliczą naprawę zapewne bez cieniowania drzwi z 50% amortyzacją na części i po śmiesznej stawce 45-65zł netto. Nie masz od tego odwołania i będziesz musiał szukać fachmana, który zrobi to za mniejsze pieniądze. Jeżeli twoja polisa ma opcję naprawy "serwis", to wstawiaj auto do ASO na naprawę bezgotówkową , gdzie auto zostanie naprawione zgodnie z technologią na oryginalnych częściach, a ty nie będziesz musiał się przejmować kosztami naprawy. Możliwe, że korzystając ze swojego assistance (jeżeli posiadasz) otrzymasz auto zastępcze na okres naprawy.
-
stłuczka z OC - pomóżcie
Jest tak jak chciałeś do wymiany zderzak i spojler (fartuch tylny zderzaka). Teraz wstaw do ASO na bezgotówkową i koszt naprawy cię nie interesuje.
-
Polisa OC, kupno pojazdu, współwłaściciel
skoro się nie znasz to dlaczego piszesz głupoty
-
A4 b7 szkoda całkowita PZM TU S.A. - zaniżona wartośc pojazdu
W przypadku szkody całkowitej dodatkowe uszkodzenia zaniżają wartość wraku co jest dla ciebie korzystne o ile zatrzymujesz pojazd. Powinieneś postarać się o zwiększenie wartości pojazdu przed kolizją poprzez uwzględnienie dodatkowego wyposażenia oraz wykazać więcej uszkodzeń na pojeździe lub przekwalifikowanie ew. napraw na wymiany, co spowoduje zaniżenie wartości wraku, a dla ciebie wyższą kwotę odszkodowania (różnica między wartością pojazdu przed kolizją i po kolizji).
-
O co chodzi w kosztorysie?
RZ-praca dodatkowa amortyzacja na części 50% Jest to typowy kosztorys ofertowy, mają nadzieję, że zadowolisz się proponowaną kwotą. Wstaw auto do ASO naprawią auto na oryginalnych częściach i sami się rozliczą z TU ---------- Post dopisany at 19:56 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ---------- RZ-praca dodatkowa amortyzacja na części 50% Jest to typowy kosztorys ofertowy, mają nadzieję, że zadowolisz się proponowaną kwotą. Wstaw auto do ASO naprawią auto na oryginalnych częściach i sami się rozliczą z TU
-
[ALL B5] Prośba o ocene szkód po kolizji i ocenę rzeczoznawcy
Wszystkiego dobrego. pozdro
-
[ALL] Stluczka oc Generali.
Nie należy się Tobie odszkodowanie. Ubezpieczyciel ma natomiast doprowadzić Twoje auto do stanu w jakim było przed kolizją
-
[ALL B6] Naprawa samochodu z OC sprawcy w ASO rzeczoznawca uznał że szkoda całkowita
"możliwość" , która jest niemożliwa z powodu polityki jaką prowadzą T.U, dlatego napisałem, że kolega nie dostanie zwrotu za wynajem samochodu będąc osobą fizyczną. ---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:54 ---------- W assistance niema zniżek, więc nic nie tracisz. To nadal jest naprawa z OC sprawcy
-
[ALL B6] Naprawa samochodu z OC sprawcy w ASO rzeczoznawca uznał że szkoda całkowita
jako osoba fizyczna nie dostaniesz zwrotu za wynajęcie auta zastępczego. Skorzystaj ze swojego AC i assistance , jeżeli takie posiadasz.
-
[ALL B6] Naprawa samochodu z OC sprawcy w ASO rzeczoznawca uznał że szkoda całkowita
ASO to by miało korzyści jakby naprawiali. Przypuśćmy, że rynkowa wartość twojego auta to 20tyś. Nie wygląda mi to na szkodę o takiej wartości nawet w ASO, chociaż po jednym zdjęciu ciężko ocenić. Potrzebny jest kosztorys.
-
[ALL B5] Prośba o ocene szkód po kolizji i ocenę rzeczoznawcy
wszyscy płaczą , że T.U robią ich w c**ja, a sami próbują "wydoić" jak to napisał kolega jak najwięcej takie już to nasze polskie cwaniactwo.
-
[ALL] Stluczka oc Generali.
musisz zdecydować,czy chcesz naprawić, czy zarobić. T.U dobrze wiedzą, że ludzie nie naprawiają, albo robią to na używanych częściach. Stąd te śmieszne wyliczenia.
-
[ALL] Stluczka oc Generali.
co za problem wstawić do aso. Sprawdzą auto dokładnie, wymienią co trzeba na ori częściach i załatwią wszystko z TU w twoim imieniu.
-
[ALL B5] Prośba o ocene szkód po kolizji i ocenę rzeczoznawcy
To ty powinieneś powiedzieć, czy jesteś zadowolony. Skąd mamy wiedzieć, czy w ogóle będziesz naprawiał. Czy będziesz naprawiał na ori częściach i zgodnie z tech., a może kupisz używane części na allegro?
-
[B5 AFN] Kolizja- prośba o pomoc !!!
Wstaw do aso. Załatwią wszystko w twoim imieniu i naprawę zrobią na oryginalnych częściach. Na pewno nic nie opuszczą, bo im więcej do naprawy, czy wymiany to oni automatycznie mają większy zarobek. No chyba,że chcesz zarobić, a nie naprawiać to bierz kasę. Przy szkodzie z oc sprawcy masz prawo do oryginalnych części, niezależnie od rodzaju ubezpieczenia sprawcy i wieku auta.
-
Jak podwyższyć kosztorys naprawy auta - poradnik
zgłaszając szkodę informujesz TU , czy auto jest firmowe i czy masz możliwość odliczenia podatku VAT. Jeżeli tak to TU pokryje koszty naprawy w kwocie netto
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Radom. Witam wszystkich i pozdrawiam