Treść opublikowana przez jendker
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
hmm widze, ze problem Cie nie dotyczy zupelnie, zatem proponuje nie zasmiecac tematu, bo i tak juz jest na 20 stron... btw, jak bys byl jednym z nas, poirytowanych chlaniem oliwy, probowal juz wszystkiego i pomyslal w koncu, ze moze sprzedajacy auto "nabil cie w butelke" cofajac mileage, to rowniez bys probowal jezdzic na 15tce, nawet aby sie przekonac czy bierze mniej...
-
Strefa Śmiechu
blotniki z przodu ciete zaraz za lampami, bo inaczej linia by sie nie zgadzala.. rosnie kolejna gwiazda serii szybcy i wsciekli http://img408.imageshack.us/img408/3946/gifko08.gif
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
u mnie dlugosc calego bagnetu - 55,5cm dlugosc plastiku pomiarowego/dolnej podzialki - 4cm dlugosc zanurzenia bagnetu - 50,5cm
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
jak mialem japonca to od wymiany do wymiany bral krople oliwy, no moze dwie:) sprawdzalem stan co jakies 3 miechy bez leku ze cos sie zmieni...wiec jak masz spoko silnik to mozesz nie zagladac wogole:P z tym bagnetem to roznie widze jest, jeden dluzszy inny krotszy (jak w zyciu hehe) ale czuje ze nie w tym problem, jezdzilem na 10w40 i na 15w40 jakis czas i kontrolka stanu oliwy zapalala sie regularnie, co 100-150mil, mimo iz stan byl ok. A skad wiem, ze byl ok? Bo teraz mam ten sam bagnet tylko ze jezdze na 0w40 i kontrolka drze sie tylko jak faktycznie zejdzie na mininum! rerasumujac w moim aucie tylko 0w40 prawidlowo "plywa" i fazy z kontrolka dawno nie widzialem:) nadal bierze oliwe, to fakt, ale tylko w sezonie letnim (?!) kosztuje mnie wiecej, gdyz w zime nie dolewalem wogole przez 2 miechy! ale dla porownania zrobie pomiar bagnetu, proponuje ustalic jakis schemat pomiaru, np. pomiar odcinka min-max, pomiar bagnetu bez raczki lub z raczka, zeby nie byli nieporozumien.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
doktor82 napisz jeszcze jaki masz stan na miarce rano, po uplywie kilku godzin od zgaszenia? ja tez zroblilem jakies 800km na 15-tce do testow i w moim przypadku sprawdzanie stanu oliwy po 20min bylo w "widelkach" a po 6h mialem 5mm ponad stan mysle ze u Ciebie jest poddobnie, choc moge sie mylic
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Doktor82@ 15W - 40 czy to jakas literowka? Aramir nie dziwie sie, ze cisnienie skacze u Ciebie, bo mnie tez qrwica brala kiedy kontrolka sie zapalala co 100mil... Jednak jak widac, co silnik to inna szczepionka i watpie w znaleznienie zlotego srodka:( Odmy, kierownice, czworniki i reszta pier**l, to wszystko ma mniejszy lub wiekszy wplyw na znikanie oliwy, ale skoro Ty juz to "zalatwiles" to chyba pozostaje Ci zabawa w chirurga - rozbebeszyc dziada! O ile sie nie myle ktos z forumowiczow juz tu pisal, ze rozbieral silnik (mial jakis syf uszczelniajacy w silniku) moze pamieta jak wygladaly kanaliki olejowe...?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Ja w tej sprawie juz sie wypowiadalem ale widze ze sa nowe osoby z ALT na forum. Mialem rowniez problem z zapalajaca sie kontrolka pomimo iz stan oliwy byl ok. Zmiana oliwy na mobil 0w40 w grudniu przyniosl oczekiwany efekt Co w moim przypadku potwierdza teze iz cos nie tak bylo z obiegiem oleju, czyt. zbyt wolno splywal w dolne czesci silnika, np miski, gdzie mierzony jest stan i znajduje sie chyba czujnik poziomu..(?) Natomiast jesli chodzi o apetyt to rowniez moge potwierdzic iz w sezonie zimowym bardzo malo dolewalem (ok 0,2l na 2 baki wachy), teraz znow zanotowalem wieksze branie oleju... Jeszcze tylko wspomne, ze nie zmienialem owej kierownicy, ani gruszki, jedynie ten czwornik dobrze uszczelnilem oraz zauwazylem 2 przewody gumowe pekniete ktore (zaznaczylem na czerwono) znajduja sie : Uploaded with ImageShack.us sry za uzycie foto kolegi, ale mam nadzieje iz sie nie pogniewa:) Prosze tam dobrze zajrzec, tam znajduja sie 3 czy 4 przewody gumowe i tez (o dziwo ) material jest badziew
-
[ALL B6] Jak zdemontować listwy ozdobna zderzaka tył i wewnętrzne progowe
odgrzeje deko mielonego:) zakupilem listwy progowe i sporo starej tasmy zostalo na nich. probowalem to sciagac, ale strasznie ciezko idzie ( polowe listwy ok 1h!) koledzy macie jakies sprawdzone sposoby na zdjecie tej starej tasmy?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Motul 8100 X-clean 5w40 ACEA C3 Oil 5 Litre cena na ebay.uk 33.50 + 4GBP wysylka MOTUL 8100 ECO-NERGY 5W30 SYNTHETIC OIL 5L cena 24.95 + 7GBP drogi gips :gwizdanie:
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
ja kupilem od B7 2.0 TFSI po 18k mil, co prawda mam 2.0 ALT ale wydaje mi sie ze podejdzie rowniez pod ropniaka... moze taka opcje powinienes rozwazyc, bo widze ze ciezko cos trafic tanio od 2,5 tdi sprzedawcy chyba wiedza ze towar chodliwy i za ladny okaz wolaja grubooo! za swoj dalem 75GBP, ale w stanie niemal idealnym:)
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
ja zakupilem oslone, ale jakos czasu nie mam tego ogarnac, no ale w lipcu droga do PL, wiec trzeba bedzie wlazic pod auto
-
[ALL B7] Modul bluetooth i tv
dzieki koledzy za okazna pomoc :oklaski:
-
[ALL B7] Modul bluetooth i tv
dzieki mech15 za info o tv, a jak sprawa z bluetooth?
-
[ALL B7] Modul bluetooth i tv
witam Mam nietypowe pytanie. A mianowiecie gdzie w B7 zamontowany jest modul bluetooth i tv. Kolega rozbiera B7, ma rnse (ktore juz zakupilem) ale nie mozemy namierzyc miejsca gdzie zamontowane sa moduly bluetooth i tv? Czy mozliwe jest ze fabrycznie montowane navi nie bylo wyposazone w takie dodatki, chyba nie..? W piatek kolega oddaje bude na zlom i chce wyjac co sie da:) Koledzy pomozcie
-
Czym myjecie swoje auta?
czlek by sie zaje... myjac auto w sloncu, zanim dokonczysz drzwi klamka wyschnie
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
no nic 5% to pikus, wiec lejemy paypalem:)
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
paypal tez pobiera prowizje za przelew, nie jestem pewien ale chyba 2% prowizja nas nie dotyka, a jedynie odbiorcy wiec hajz caly nie dojdzie do Hugo gdzies slyszalem ze grosik w soboty nie pobiera prowizji za przelew od kwoty 100 GBP, moze warto nad tym pomyslec?
-
[ALL B6] Chcę wymienić na miękkie i komfortowe ....
70% to bogactwa raczej nie ma
-
Strefa Śmiechu
Uploaded with ImageShack.us ta vectra to 2.2 turbo SRI! ale ktos zeszpecil
-
[ALL B6] Jak rozpoznać reflektory EU i UK ?
ok dzieki za pomoc
-
[ALL B6] Jak rozpoznać reflektory EU i UK ?
rozumiem, ze trzeba rozbebeszac bryle lampy zeby dostac sie do tej dzwigienki...?
-
[ALL B6] Jak rozpoznać reflektory EU i UK ?
Gdzies wyczytalem ze niektore lampy pasuja zarowno na europe jak i UK... Nie wiem czy to farmazon, ale moze faktycznie isnieja takie lapmy? Jesli tak to jak je rozpoznac? pzdr i dzieki za pomoc
-
[ALL B6] Wymiana concert 2 na concert 3
http://www.elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/iso2.htm ja znalazlem cos takiego:) moze da sie to jakos wykorzystac
-
[ALL B6] Wymiana concert 2 na concert 3
dzieki domin79 za link dorwalem dzis taki adapter ale 7 kabelkow jest powyrywana z pinow i nie mam pojecia jak to poskladac przydlaby sie opis tych pinow, koledzy pomozcie
-
[ALL B6] Wymiana concert 2 na concert 3
witam trafilo sie okazyjnie zakupic concerta 3 (taka nazwe chyba nosi?) Uploaded with ImageShack.us i jako ze mam w garazu zestaw pod 2 din postanowilem skorzystac... juz cieszylem sie mozliwoscia odtwarzania mp3 a tu zonk! conector jest zupelnie inny:( moj conector wyglada tak: Uploaded with ImageShack.us a tak wyglada conector w concercie 3 Uploaded with ImageShack.us przeszukalem alledrogo i e..spadaj ale generalnie malo w necie info na temat tego radyjka! stad pytanie do szanownych kolegow - jak to podpiac, rezanko jakies lub gdzie zaopatrzyc sie w takowy adapter, ewent. moze ktos ma na handel? prosze o pommoc pzdr