Treść opublikowana przez krecik_20
-
Gdzie macie ubezpieczony samochód ?
Ja ma w HDI ASEKURACJA i płace 420zł przy MAX zniżkach
-
[B6 BAU] Dźwigienki zaworowe
Witam! Umnie jak spadły dzwigienki ( 6 sztuk) auto zaczeło kopcić na siwo ( bardzo mocno ) oraz nie równo chodził na jalowym i przerywał w przedziale 1500-2200 obr ( tak jakby nie chodził na wszystkie gary). Skonczyło sie na wymianie wałków oraz całej hydrauliki i rozrządu.
-
[B5 AFB] Wymiana przewodów podciśnienia
Witam!! Ja jak wymienialem w swoim AFB przewody to kupiłem http://allegro.pl/przewod-podcisnienia-4-mm-samco-niebieski-i1295259571.html Przy sciaganiu przewodów nie bylo większego problemu, poprostu rozciołem go po dlugości na tych plastikowych końcówkach. Rozgałęznikow nie trzeba wymieniac ( jezeli nie jest pęknięty)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie jestem pewien ale raczej chodzi o olej Bardahl XTC 5W40 W linku jego specyfikacja: http://top-oils.co.uk/bardahl-xtc-5w40-litre-p-154.html
-
[ALL] Tuleja wahacza dolnego tylnego (banan) - Zagadka.
Było http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=162862.msg1878285#msg1878285
-
[B6 AKE] Popękane dźwigienki zaworów - jaka przyczyna?
Kolego, najlepiej wymienić w obu glowicach kupując zestaw np: http://allegro.pl/popychacze-dzwigienki-pestki-audi-2-5-tdi-kute-2-5-i1298223830.html Przerabialem ten temat. Koszt jaki poniosłem to 6tys ( wałki, hydraulika, rozrząd) No i przydalo by sie jeszcze odme wymienić.
-
[ALL B5] Wahacz dolny prowadzący ( banan) inne tulejki
Potwierdzam ze na wahaczach jest LMO a na łaczniku LME ( Zestaw kupiony w komplecie)
-
[ALL B5] Wahacz dolny prowadzący ( banan) inne tulejki
dzięki za info. Czyli z moim wahaczem jest wszystko ok.
-
[ALL B5] Wahacz dolny prowadzący ( banan) inne tulejki
Witam!! Jestem po wymianie wahaczy ( komplet LEM). I mam odnośnie tego pytanie. komplet nowych wahaczy wyglądał tak: http://moto.allegro.pl/komplet-wahaczy-lemforder-audi-a4-a6-passat-b5-b6-i1253033353.html Zwróccie uwage na wahacz dolny tylni prowadzący ( banan) a dokłanie na tuleje metalowo-gumową. Dlaczego jest inna niz na tej aukcji : http://moto.allegro.pl/wahacz-lemforder-audi-a4-6-wv-passat-b3-5-6-superb-i1231810499.html Mój stary wahacz mial tuleje taką sama jak ten w tym drugim linku. Dlaczego te tuleje sie róznią, czy mam sie obawiać ze kupiłem jakąś podróbe?? Czy może LEM stosował 2 rodzaje tulej??
-
[B5 ATJ] Pytanie na temat węża podciśnienia-zdjecie
Ten węzyk ze zdjecia ma być podpienty pod obudowe filtra powietrza( tak mi sie wydaje ) A co do nowgo węzyka to polecam http://allegro.pl/przewod-podcisnienia-silikonowy-saab-audi-vw-samco-i1220905388.html sam mam takie i sprawują sie dobrze.
-
[B6 AVB] Prośba o analizę logów (zapowietrza się)
Witam. Na początek kąt synchronizacji do poprawy.
-
[B5 AFN] Prośba o pomoc w rozszyfrowaniu błędów
1 - to problem z lampka sygnalizujaca czas zarzenia swiec. 2- Zablokowany komputer sterujący pracą silnika
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Witam Wyczyściłem przepływke i jest znacznie lepiej. Auto znacznie lepiej reaguje na pedal przyspieszenia. Na vag-com w grupie 008 wartosci w ostsniej kolumnie tez sie poprawily, są zblizone do tych wartosci z 2 kolumny w grupie 003 tez jest poprawa. Wartosći MAF aktualne wynoszą około 680 mg\str. Wiec jest lepiej niz było przed czyszczenie. Narazie bede jezdzil na tej przeplywce. Ale jak odłoze troche kasy to kupie nową.
-
[B6 AVF] Jak ustawić zaworek w układzie podciśnienia
Moze ten link pomoze http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=62352.0;highlight=schemat+podci%B6nienia http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=62206.0;highlight=schemat+w%EA%BFy+podci%B6nienia Kolor czarny ma być od strony pompy podciśnienia a bialy od strony zaworu N75 co zresztą widać na rysunkach w linku który podałem
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
tak obstawialem,zmylilo mnie ze dopiero przeplywka wymieniona Czyli nowa przeplywka na wyrzucenie.... no nic, spróbuje ją jeszcze raz wyczyścić, jezeli nie pomoze to bede musial wydaćkase na nową przepływe
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Przepływka byłka kupiona nowa ( w marcu ) Boscha. Niby orginał, ale kto ją tam wie... dałem za nią 400zł.
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Witam ponownie. Zamieszczam nowe logi grupy 003-008-011 gdyż znalazłem nieszczelność na łączniku gumowym przy turbinie. Po wymianie tego łącznika wydaje mi sie ze auto zbiera sie lepiej. Prosze o analize tych logów. Próba 1 Próba 2 Próba 3
-
[B5 AHU] Świece żarowe szybko gasną...
W tych temperaturach to normalny objaw. Jak temperatura powietrza spadnie ponizej 5 st. wtedy świeczki dłuzej będą grzać.
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Tak, dolot sprawdzony i jest szczelny. Chyba ze cos przeoczyłem... Wezyki podciśnienia nowe (silikonowe).
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Obroty normalnie były na poziome 766... Niewiem dlaczego w grupie 19 pokazywało 378. Czyli EGR mam zaślepione?? A co do nieszczelności w układzie dolotowym, to przygladałen sie, nasłuchiwałem i wydaje mi sie ze nie ma nigdzie dziury. Węzyki mam wszystkie nowe pozakładane. [br]Dopisany: 02 Lipiec 2010, 20:17_________________________________________________ Czy po tych logach można ocenić stan przepływki?? [br]Dopisany: 20 Lipiec 2010, 21:29_________________________________________________Witam ponownie. Dzisiaj postanowilem ponownie zrobić logi jednak zadnych zmian nie ma są prawie idetyczne jak te poprzednie. Niepokoji mnie jednak ten przepływomierz. Zadnego bledu naszczescie niema , ale dlaczego pokazuje przy logach dynamicznych max 520mg/r kiedy zadane jest 870mg/r ?? Aha, po odpieciu wtyczki od przepływomierza zauwarzyłem ze auto lepiej ciagnie od dołu ( po odpieciu wtyczki, wyskoczyły bledy zwiazane z G70, i w grupie 003 Maf actualne pokazywalo caly czas 560mg/r nieważne czy auto stało na biegu jalowym czy jechałem, watrosc byla stała. Zmienila sie tez wartośc w grupie 008 4 kolumna Maf smoke i wskazywala około 34 mg\r ( przy podpietej wtyczce jak widać po logach 22-31mg/r) Czy to oznacza ze przepływka jednak zle mierzy?? Prosze o odpowiedz.
-
[B5 AFB] Złe odpalanie na ciepłym silniku
Miałem podopny problem w AFB:) Typowa przypadlosc lekko zuzytej pompy. Wystarczyło zmienić dawke startową w sofcie wybieramy 1-engine 11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika (do AFB pasuje) 26242 10 adaptacja W adaptacji zaczynamy od : 1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa)tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg 2. ustawiamy wolne obroty silnika 3. wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie) 4. nie 5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika umnie była wartość 32768 zmienilem ją na 33000 Po tej modyfikacji auto pali bezproblemu jak jest ciepły.
-
[B5 AFB] Proszę o analizę logów
Witam Prosze o analize logów Audi a4 2,5 V6 TDi 1998r przebieg w\g licznika 233tys. grupy normalnie: 004-007-013: 014-018-019: 000-001-003 oraz DYNAMICZE 000-001-003 Dynamiczne 004-010-011: Dynamiczne 004-008-010: grupy Basic Settings: 000: 003: 004 011
-
[B5 AFB] Prosze o analize logów
Witam Prosze o analize logów. :>
-
[B5 AFB] Problem z odpalaniem jak jest ciepły silnik
Miałem tena sam problem w AFB:) Typowa przypadlosc lekko zuzytej pompy. Wystarczy zmienić dawke startową w sofcie wybieramy 1-engine 11 login i tu wpisujemy zaleznie od silnika (do AFB pasuje) 26242 10 adaptacja W adaptacji zaczynamy od : 1. wplywa na dawke paliwa na wolnych obrotach i czym jest mniejsza (wtedy dostaje wiecej paliwa)tym auto szybciej sie zbiera i lepiej reaguje na dodawanie gazu, nalezy pamietac aby nie ustawiac mniejszej niz 2,2 mg 2. ustawiamy wolne obroty silnika 3. wspolczynnik wypelniania EGR (podajac graniczne wartosci mozna go wylaczyc calkowicie) 4. nie 5. dawka startowa ma wplyw na uruchamianie silnika umnie była wartość 32768 zmienilem ją na 33000
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Jestem z okolic Wieruszowa woj łódzkie. Posaiadam Audi A4 B5 Kombi 2,5 TDi 150 KM