Treść opublikowana przez kmink
-
U kogo dobry chiptuning w szczecinie?
Ja polecam Wawermotrsport: Hamownia obciążeniowa, Chip Tuning Szczecin - Wawer Motor Sport WAWERMOTORSPORT.PL Oferujemy: Chip tuning, Chip box, hamownia obciążeniowa 4x4 w Szczecinie. Dzięki chiptunningowi Wawer Motor Sport możesz uwolnić do 30% więcej mocy. Są dealerami TuneFORCE
-
Wymiana czujnika różnicy ciśnień DPF w A4 B8 2.0TDI
tutaj masz krótki opis i fotkę czujnika: Co to jest filtr DPF, Co to jest filtr cząstek stałych, jak działa DPF - opis
-
Odma i układ odpowietrzenia skrzyni korbowej
Przecież TFSI/TSI to diesel na benzyne One tak chodzą ;-) No chyba że macie auta od nowości i wczesniej tego nie było słychać, proponuje wtedy skontrolować napinacz ;-)
-
Wymiana czujnika różnicy ciśnień DPF w A4 B8 2.0TDI
Jumper, o G450 sa już w necie całe topicki.... Adaptacja musi być zrobiona ze wzgledu na prawodliwy offset wymagany przez ECU...a chyba logiczne jest, że membrana w starym czujniku była już "zmęczona życiem" i zakres jej pracy był vinny niż nowego czujnika;-)
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Kalvi7....softowo? Jesli tak to powiedz gościowi, żeby wiecej juz nie brał tego co bierze...
-
VW Golf R 2.0TSI 380Hp/469Nm
W VIce jest IV generacaja Haldexa i nawet daje rade ;-)
-
VW Golf R 2.0TSI 380Hp/469Nm
wampir, Rka ma haldexa więc nawet jest ok :-)
-
VW Golf R 2.0TSI 380Hp/469Nm
Oj tam..czepiasz sie
-
VW Golf R 2.0TSI 380Hp/469Nm
Stage3(dolot, wydech, ICek) https://www.facebook.com/109364479166793/photos/a.182646501838590.24852.109364479166793/439851869451384/?type=1&theater
-
Chip tuning Audi A4 B8 2.0 TDI CR
Powiem szczerze, że 2k za chipa to lekkie przegięcie pały ;-) Tylko nie piszcie mi o kultowych postaciach bo w Polsce jest cała masa innych dobrych, czy nawet lepszych tunerów, którzy za tuning nie wołają takich kwot ;-) W Krakowie jes GCStuning, gdzie też robota bedzie mega profi a cena dużo niższa ;-)
-
Zaślepienie zaworu egr konieczna korekta softu?
Skoro masz DPF to jak mogłeś widzieć że dymi?
-
Przepustnica N18 DPF
Przy awarii przepustnicy sterownik nie przeprowadza regeneracji DPFa bo "uznaje", że zwiększa sie ryzyko poważnego f*ck upu w razie gdy podczas regeneracji coś pójdzie nie tak(np. zassanie oleju przez odmę). Przepustnica uwalona to ja wymień, usuń błędy i wypal filtr. W kółko macieja ktoś pisze o podobnych problemach...najpierw przepustnica potem DPF...to na logikę wiadomo o co biega
-
Zaślepienie zaworu egr konieczna korekta softu?
Jeśli w aucie jest EGR i DPF to lepiej zawór wymienić na nowy, w sofcie jest dużo zależności DPF/EGR i przy wyłączeniu EGRa może być problem z prawidłowa regeneracja DPF.
-
mało mocy po usunięciu DPF
No widzisz, a tak się stresowałeś
-
Wymiana oleju LONG LIFE a service duo
Po co w ogóle wymieniasz olej? Tylko dolewaj jak będzie go za mało i tyle. Weź próbkę oleju przed wlaniem do silnika i potem pobierz każda następną powiedzmy co 5tys km, daj to do analizy to zobaczysz jaki masz fajny olej po 30tyś km-ów...8-10tyś km i z 5W30 robi się 5W0...potem sie ludzie dziwią ż epadają turbiny i silniki jak szkoda im kasy na odpowiedni serwis....bo w ASO powiedzieli albo bo mechanik powiedział... Już nie raz o tym pisałem...ja w swoich autach zmieniam olej max co 8k km, mam dwie skody z przebiegami ok 400tys km-ów w kazdej siedzi seryjne turbo, seryjny silnik w których nigdy nic nie było naprawiane. Jedne co robiliśmy to wymiana jakiś łączników stabilizatorów, amortyzatory itp każda z nich jest po modzie i ma usunięty i wyłączony EGR. Jeżdzą nimi klienci i pracownicy tak więc łatwego żywota nie mają... Naprawdę nie kumam ludzi, którzy oszczędzają na oleju...
-
mało mocy po usunięciu DPF
Tylko jaką reklamacje chcesz zgłaszać ;-) Jaką masz pewność, że przed kastracją moc była taka jak powinna? Dla mnie to marnowanie czasu i trochę takie szukanie jelenia
-
mało mocy po usunięciu DPF
Ja tutaj nie widzę żadnego problemu, daj właścicielowi na paliwo, pojedź do tunera wgraj serie, potem serie bez dpfa i będzie wiadomo czy to program zwalony czy coś innego, a jak wyjdzie to samo to wgraj moda i sprawdź ile jest...może parę koni zdechło i tyle, naprawisz samochód i będzie ok...
-
mało mocy po usunięciu DPF
Po wywaleniu DPFa moc się nie zmienia...chyba że DPF był maga syfiasty to po usunięciu moc wróci do seryjnych parametrów. Może na tej hamowni co wyszła mniejsza moc mają jakis słaby wentylator i w coolerze się gotowało pod koniec pomiaru i dlatego wynik wyszedł słabszy.. Trzeba było sprawdzić moc bezpośrednio przed wycinka i zaraz po na tej samej hamowni o byś widział co i jak a nie teraz szukasz dziury w całym
-
Katalizator czy będzie pasował ?
Robiłem jakiś czas temu procedurę odsiarczania katalizatora w FSI, jesli chodzi o ten silnik to jeszcze nie było u nas klienta z takim problemem więc nie wiem czy podobna procedura jest przewidziana i tutaj...myślę że warto to sprawdzić zanim zaczniesz coś wymieniać...z drugiej strony jesli faktycznie KAT to już syf to może zrób sobie jakis fajny wydech z KATem sportowym ;-) i jakis program do tego
-
Jak naprawdę jest z tą awaryjnością.
Kolega pyta o 2.0TDI CR 143KM, tak więc bez sensu przytaczacie opowieści o innych silnikach Ja się nie spotkałem z jakimiś większymi problemami do przebiegów rzędu 150-200tyś..czyli 2-3letnie auta... Mieliśmy klika przypadków pękniętego wału, wytartych panewek korbowodowych(ropa w oleju+wymiana co 30tyś)...a i kilka sztuk z uwaloną pompą paliwa się zdarzyło...wszystko przebiegi powyżej 200k
-
Jak sprawdzić poziom oleju na MMI w Audi A4 B8 2.0 TFSI?
W trasie przy spokojnej jeździe(10-20km/h ponad limit) okolice 8l do zrobienia. Ja mam trochę zmodzone 2.0TSI(350Hp)...nic oleju nie bierze od wymiany do wymiany(zmiana co 5-6tyś km, przed wymiana zalewana jest płukanka)
-
Wypalanie DPF podczas jazdy w Audi A4 B8 2.0 TDI
DPF powinien sie wypalić po 20min, gdyby sie wypalał przez 150km to gwarantuje Ci, że coś by sie stopiło ;-)
-
Zawor Blow off po wycieciu DPF zamiast dopasowania softu?
A może po prostu trochę zmodyfikuj wydech bo to tutaj jest problem(skoro przed wywaleniem filtra tego nie było) ;-)
-
wykres po hamowni do oceny + pytania
200Hp/400Nm w ośce to moim zdaniem najlepszy kompromis pomiędzy osiągami i trakcją, oczywiście lepiej mieć więcej niż mniej niemniej jednak jazda takim samochodem czasami może być uciążliwa ;-)
- brak mocy