Treść opublikowana przez jarek_ns
-
[ALL B6] Sprawdzenie aku vagiem
Kolego na 100% masz słaby aku. Komunikat wyskakuje bo jest duży spadek napięcia podczas rozruchu. Miałem tak samo u siebie i wymiana akumulatora pomogła w 100%.
-
Spoty Nowosądeckie-Niedziela 29.05. Godzina 16:00 Parking Media Markt
Jeszcze nie wiem czy będę. Ale jak coś to komp będzie.
-
Radio nie znajduje fal FM .... brak anteny
A masz separator? jak nie to zamontuj i wtedy spróbuj.
-
Radio nie znajduje fal FM .... brak anteny
raczej nie Możesz tylko sprawdzić połączenia oraz zasilanie. Najlepiej było by go podmienić z innego auta.
-
[ALL B5] Gdzie jest wzmacniacz antenowy B5 2001 avant
Wzmacniacz powinien być pod plastikową osłona słupka tylnego po stronie kierowcy.
-
Radio nie znajduje fal FM .... brak anteny
Albo ma uszkodzony wzmacniacz.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
Spoko szukaj wzmacniacza i zrób zdjęcia jak jest podłączony.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
TO trzeba wpiąć się w kable i dorobić RCA, lub wpiąć się za wzmacniaczem i poprowadzić kable sygnałowe jak do głośników oczywiście jeśli masz takie wejścia w wzmacniaczu.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
Raczej w okolicy Schowka przed pasażerem mógł go upchnąć. Pasowało by zdemontować schowek i na 99% tam go wsadził. Sam tak robiłem bo najmniej kabli trzeba ciągnąć. Kwestia tylko jak jest podłączony przez RCA czy kable. Jak są RCA to dwa takie rozdzielacze i możesz podpinać suba. http://allegro.pl/rozdzielacz-kabel-rca-chinch-1xgn-2xwt-dl-25cm-i2157800757.html Wpinasz je przed wzmacniacza i jedna para wyjść zostanie ci do suba. Musisz jeszcze doprowadzić +12V z radia żeby sterowało wzmacniaczem i oczywiście samo jego zasilanie.
-
[ALL B5] Wymiana radia
Jak niema? przecież concert na wyjście na zmieniarkę zamiast niebieskiej kostki podpinasz kabel zmieniarki, kodujesz VAGiem i hula zmieniarka z ori radiem.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
A elektryk w końcu dołożył ci wzmacniacz? Bo cała zabawa rozchodzi się o podzielenie sygnału na dwa wzmacniacze. a mostkuje się wyjścia ze wzmacniacza na suba według schematu producenta wzmacniacza, bo sygnał jest podawany prze 2xRCA.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
No to sprawa staje się jasna penie masz zwykłą instalacje bez wzmaka. Bez przeróbek instalacji na ori radiu tył ci nie zagra. A twój elektryk miał racje że potrzebny ci dodatkowy wzmacniacz. teraz zostaje tylko pytanie czy chcesz uruchamiać tylne głośniki skoro zamierzasz włożyć suba do bagażnika?
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
Wzmacniacz ori powinien być w bagażniku pod półka lub którymś boczku w avancie jest w prawym. Taka srebrna puszka.
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
Co do 1,2 zrób zdjęcie kostek ori instalacji za radiem. Przy montażu RNS-E elektryk musiał zastosować przejściówkę z iso na iso2 zrób zdjęcia kostek oryginalnej instalacji. Co do 3 to RNS-E jak i concert 2 wymagają odpowiedniego kodowania. Ale u ciebie podejrzewam że fabrycznie mogła być instalacja z tylnymi głośnikami zasilanymi z radia a fabryczne radia takiej instalacji nie obsługują.
-
[ALL B5] Wymiana radia
Czwarta kostka to chyba wejście telefonu i nawigacji ale tego już nie zgrasz z nie ori radiem. Jedynie można by sygnał na wyciszenie podpiąć do odpowiedniego wejścia w kostce zasilania radia według rozpiski producenta. Rozpiska pinów w tej kostce:
-
Jak podłączyć subwoofer na oddzielnym wzmacniaczu?
Kolego kluczową sprawa jest to jaki masz system w aucie i co Ci magik pozmieniał w instalacji? Odpowiedz na te pytania i postaramy się rozwiązać problem: 1) Jaki masz system zwykły (czyli auto nie miało fabrycznego radia), ASS (czyli aktywny tył a przód zasilany z radia wzmacniacz na tył zamontowany chyba pod tylna półką ale nie jesten tego pewny na 100% bo mam avanta), BOSSE (czyli wszystkie głośniki zasilane są ze wzmacniacza w bagażniku)? 2) Na concercie 2 chodziły ci wszystkie głośniki? 3) RNS-E miał robione kodowanie pod twój system Ogólnie najprościej było by wyprowadzić z kostki RNS-E z tylnych wyjść kable i wprowadzić do wzmacniacza przez złącza RCA i wzmacniaczem zasilić suba. Jeśli chcesz zachować tylne głośniki to trzeba było by zastosować podzielnik sygnału, żeby z jednej pary wyjść zrobić dwie. Ogólnie to jak się nie znasz na tym to odpuść temat i oddaj auto do specjalisty ale nie tego co zakładał ci RNS-E
-
[ALL] Co sądzicie o tym radiu?
Miałem parę lat temu Kenwood z takiej taniej serii i szczerze byłem bardzo zadowolony. Muzyka grała dynamicznie i przestrzennie, na owe czasy sony wymiękał przy tym radiu. Jak chcesz to możesz jeszcze obejrzeć radia alpine też są dobre szczególnie starsze modele z serii CDA
-
Radio nie znajduje fal FM .... brak anteny
Antena jest jest wbudowana w tylna szybę a na lewym tylnym słupku jest wzmacniacz. Przewód anteny wychodzi z wiązki w konsoli za szufladka na monety jak wyciągniesz radio to powinien się znaleźć. Chyba że go ktoś uciął. Przy nie oryginalnym radiu zastosuj separator antenowy żeby podać zasilanie na wzmacniacz.
-
[ALL B5] Wymiana radia
Kolego temat przerabiany praktycznie co tydzień na forum. Potrzebny ci jest adapter aktywnego tyłu. Jeśli masz nie bosse to taki: http://www.car-tronic.pl/adapter-do-systemu-audio-audi-seat-vw-skoda-1998-p1990.html lub gdy masz wyjścia RCA to możesz zastosować taki: http://www.car-tronic.pl/gniazdo-mini-iso-2xrca-do-audi-vw-skoda-p288.html To są oczywiście przykłady na allegro jest tego pełno tylko tam szybko linki wygasają. I jak będziesz robił zakupy to zaopatrz się w separator antenowy bo radio będzie słabo odbierało.
-
[B5 AFN] Ocena logów-wielka prośba do znawców tematu
Tu kolega sugerował żeby zrobić takie logi. To które logi mamy jeszcze dorobić?
-
[B5 AFN] Ocena logów-wielka prośba do znawców tematu
Mam pełna wersję. Pozostałe grupy 000, 003, 004 normalnie działały.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
W dziale sprzedasz znajdziesz taki moduł. Siemian ma takie.
-
[B5 AFN] Ocena logów-wielka prośba do znawców tematu
Spoko To są te logi co sprawdza się działanie kierownic turbiny? [br]Dopisany: 07 Luty 2012, 09:38_________________________________________________Panowie po podłączeniu VAGa nie dało się zrobić logów BS grupy 011 co może być tego przyczyną?
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
pisałem dokładnie to samo kilka posłów wyżej.
-
Czy to radio będzie pasowało
To akurat nie będzie pasowało. Musiał byś rzeźbić ramkę specjalnie pod ten kształt. Typowe ramki są 2din kwadratowe. Lub szukać coś typowo pod b6.