Treść opublikowana przez wiktorsam
-
czy te wtryski są coś warte? link do aukcji
No to zj***na pompa jak zwał tak zwał, na starych miałem korekcje od 0 do 0.6 w zależności od nie wiadomo czego, czasami były idealne w granicach 0.0 a czasami iały 0.6 a nawet 0.7 na nowych dokładnie tak samo od 0 do 0.6, wszystko zależy od niewiadomo czego... A co do nastawnika to wielokrotnie na forum vwgolf ludziom poprawiały się korekcje po czyszczeniu więc też nie byłbym taki pewien czy nie ma zależności. Skoro zasyfiony nastawnik powoduje falowanie obrotów i nagłe zmiany dawki to moim zdaniem ma jak najbardziej wpływ na korekcje - sterownik stara się wtedy zniwelować wahnięcia korekcjami ale co ja się tam znam...
-
czy te wtryski są coś warte? link do aukcji
Ja mam wtryski 0.216 od muszki, za dużo nie mogę powiedzieć bo dopiero jakieś 15 tyś na nich zrobiłem, ale auto po sofcie i jakoś się kula, korekcje podobne jak na oryginałach, u mnie nigdy nie były idealne, podejrzewam że nastawnik mam przybrudzony, ale autko śmiga nie kopci, może delikatny dymek ale to i na oryginale bez softu się zdarzało - jak to diesel. Więc w sumie mogę polecić.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ok podjadę i sprawdzę. Na razie auto-kazpio zaśpiewali 1200 na gotowo i dadzą rok gwarancji, to już trochę lepiej niż kalinka a znalazłem o nich w sumie dobre opinie. ---------- Post dopisany at 18:50 ---------- Poprzedni post napisany at 17:30 ---------- Byłem też w Dąbrowie kawałek za elblągiem, znalazłem na necie pozytywne opinie, też da rok gwarancji cena ta sama, z tego co na necie wyczytałem podobno robi auta dla Knedlera. Tylko termin najbliższy za dwa tygodnie.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
A ile płaciłeś Patryk za element? Pzdr
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Na jakości w dobrej cenie Mam do malowania 4 elementy + kilka mniejszych pierdół i kalinka sobie zażyczyła 1600 zł to wychodzi nawet 400 za element a to już chora cena.
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
W kalince byłem ale zaśpiewali 350 za element. Szukam czegoś taniej, słyszał ktoś o auto-kazpio? Dają rok gwarancji na usługi i reklamują się konkurencyjnymi cenami
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Panowie, znacie może jakiegoś godnego polecenia lakiernika? Czas moją padlinkę w końcu pomalować
-
[B5 AHU] Sambabraun perleffekt - idą skromne mody.
Witam ponownie Dzisiaj założyłem zestaw letni: Nówki łopaty 16 cali, okazało się też że auto ma wsadzone zawieszenie 1BE - rozszyfrowałem oznaczenia sprężyn, to dlatego siedzi dosyć nisko. I tak zacząłem się zastanawiać i nabrałem ochoty na ciut większe felgi, i najbardziej do gustu przypadły mi parabole 17 cali 8j et35 w polerce: tylko gumy chciałbym 205/50/17 - czyli delikatny naciąg, jak myślicie będzie to jakoś wyglądało na 1BE? Na 18 na 100% się nie dam namówić, więc 17 cali to jedyna opcja, a na gwint jak kupię parabole i nowe opony nie będzie mnie niestety stać . Auto siedzi teraz tak:
-
Huczenie podczas jazdy (nieregularne)
Mam identycznie, najpierw przez jakieś dwa lata było jak piszesz czasami łuł łuł, czasami cisza, wzmagało się przy skręcie w jedną stronę, w drugą milkło, teraz wzmogło się na tyle że po zagrzaniu huczy cały czas, ale nadal skręcając lekko koła w jedną stronę przestaje. Mam nadzieję że to łożyska, druga bardziej kosztowna możliwość to przegub wewnętrzny.
-
[B5 AHU] Sambabraun perleffekt - idą skromne mody.
Mały up w pierwszym poście ---------- Post dopisany 28-03-2013 at 18:34 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 14:06 ---------- Kolejny UP Oto zdjęcie jak wygląda na dzień dzisiejszy audiczka w setupie zimowym: Na zdjęciu widać też tuning polegający na obniżeniu zawieszenia poprzez zapakowanie kolegów o masie około 200 kilo + sprzęt w bagażniku o masie około 70 kilo + pełen bak paliwa , Slow but low Teraz widać dlaczego nie chcę bardziej obniżonego zawieszenia. Chyba że na gwincie przy takim obciążeniu nie będzie się tak uginać? Ma ktoś jakieś doświadczenie?
-
Wymiana oleju w skrzyni efekty
A ja wymieniłem u siebie olej na castrol transaxle właśnie dlatego że zimą dwója i trójka cięzko wchodziły, dwójka potrafiła zgrzytnąć nawet, po rozgrzaniu miód malina. Po wymianie oleju przez pierwsze kilkaset km żadnej poprawy, ale później stopniowo skrzynia zaczęła chodzić coraz lepiej, teraz trójka zawsze wchodzi jak w masło, a dwójka trochę ciężej tylko przy temperaturze około -5 stopni , jak jest niższa albo wyższa to wchodzi jak w masło, nie wiem dlaczego tak dziwnie się stało, ale już nie mam żadnych zgrzytów a ciężej wchodzi bieg przez pierwsze kilkaset metrów później wszystkie wchodzą ok Także ze swojej strony polecam
-
Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ten pasek to od gości co ja moją padlinkę kupiłem. Mają dojście w DE do ładnych samochodów jedynie ściemniaja strasznie i wszystko trzeba dzielić przez dwa . Ale na ogół ich autka szybko się sprzedają. Jak ja kupowałem moją (byłem pierwszym oglądającym) to jednocześnie sprzedała się a3 w tdi - też pierwsza osoba która oglądała kupiła.- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ja klocków bosch nie polecam, właśnie wymieniłem u siebie zestaw z przodu po mniej więcej roku bo się okazało że od wewnątrz klocków już prawie nie ma... Dodatkowo pyliły tak że masakra, chwila po umyciu auta felga cała w syfie, a do tego piszczały... Hamowanie za to bdb - to jedyny ich plus. Teraz założyłem na przód nowe tarcze 288 wentylowane ferodo, zmieniłem zaciski, nowe klocki ferodo, a na tył tarcze i klocki bosch nowe i mam nadzieje że pojeździ dłużej niż rok i jakieś 15 tyś km... I pytanie z innej beczki - gdzie u nas dostane tanio aku, nie musi być jakiś super, może być kager bo moja super centra futura roczna najwyraźniej wyzionęła ducha w nocy... Właśnie się ładuje i wpompowałem w nią 30Ah i widzę że wejdzie jeszcze może z 10 czyli z nominalnych 72Ah po roku aku jest w stanie przyjąć 40Ah czyli pojemność obliczam na jakieś 30Ah... Może się cud zdarzy i pojeździ trochę, ale niedługo auto zostawiam na 2 tyg na parkingu przy lotnisku w GD i fajnie by było po przylocie je odpalić...- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Kup sobie tlenek ceru na allegro, ale ten biały/szary, maszyna, dobrze zmoczyć szybę, filc i jedziesz . Tylko rób całą szybę równomiernie. Nie martw się o to że porobisz soczewki bo żeby cokolwiek było widać że w ogóle polerowałeś to trzeba kilka godzin jechać maszynowo . Czy ktoś w Elblągu robi - nie wiem.- co lepsze na tył nowe letnie czy wielosezonówki
Ale wszyscy pitolicie mitami na temat zakładania opon na przód albo tył lepszych... Generalnie rozwiązanie ładowania mieszanych letnio-zimowych nowo/starych jest najgorszym z możliwych i lepiej nie jeździć wcale przez miesiąc, drałować z buta i za oszczędzoną kasę dokupić jakieś zimówki a nie pierdzielić że kasy się nie ma. A co do mitu że lepsze na tył to ok, o ile różnica jest nieznaczna, ale przy tak dużej różnicy ja zakładałbym lepsze na przód bo: Główna siła hamowania auta pochodzi z przedniej osi, sterowność zapewnia przednia oś, więc nawet jak nam zarzuci d*pę to sprawny kierowca wyciągnie ją lekko dodając gazu i kontrując - ma cały czas sterowność. A na gównianych oponach z przodu podczas awaryjnego hamowania, podczas awaryjnego wymijania przeszkody, podczas zbyt szybkiego wejścia w zakręt tracimy sterowność i pozostaje modlitwa... Więc jak naprawdę bieda taka że nie można odżałować 300 zł na opony to zimówki na przód i jeżdżenie OSTROŻNE + nauka na placu zachowania auta. A czy stare wielosezonówki czy nowe letnie - wszystko zależy od tego jak obie się zachowują, ale raczej letnie będą lepsze przez samą głębokość bieżnika. 3.5 mm na zimówki/wielosezon to już tak naprawdę śmietnik. Fajny artykuł na temat tego gdzie jakie opony: Testy Michelin, ADAC i OAMTC - lepsze opony na tył czy na przód? - Opony.com.pl- [B5 AFN] Porozrywana gąbka osłony silnika
Ja wykleiłem czymś takim: SAMOPRZYLEPNA PIANKA AKUSTYCZNA WODOODPORNA 3cm (2724647434) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Trzyma już ponad 2 lata, nic się nie dzieje.- [ALL] Kiedy zmieniacie opony na zimowe ?
Co do "całorocznych" z linku powyżej to są tak całoroczne jak wszystkie letnie. Mam całoroczne dębica navigator II (tak naprawdę to goodyear vector 3) - obecnie służą za zimówki i na śniegu są super, ale tak naprawdę to mają dużo lameli a nie ich brak jak opona z filmiku. Jak je założyłem nówki to przeżyłem mały szok jak się trzymają, nawet z ręcznym nie tak łatwo było wyprowadzić tyłek z równowagi, teraz są już po 2 latach jazdy całorocznej to już tak super nie trzymają - wiadomo bieżnik się zmniejszył znacznie, ale zapewniają bezpieczną jazdę w warunkach miejskich. Aktualnie śmigam na typowo letnich 16 i przy tych temperaturach widzę sporą różnicę na plus względem całorocznych, szczególnie trakcja podczas ruszania i na zakrętach. Ja też wymienię letnie dopiero jak ostro przymrozi i pojawią się pierwsze opady śniegu. A i bajką jest że letnia około 0 stopni robi się twarda, każdy może przecież sam sobie zmacać gumę w tych warunkach, ja nie zauważam różnicy ani w twardości ani w handlingu.- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Spoko Z czasem różnie ale powinienem coś wygospodarować Może w tym tygodniu coś wymyslimy- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
No opaski to już wymieniłem wcześniej na takie jak od bizona Icek już zakupiony, czekam jeszcze na pw od toma za ile będzie miał lemki na dół i osłony przegubów.- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ale góre mam już wymienioną na lemfordera i wtedy już się aż tak nie opłaca bo dół Lemfordera to jakieś 900 zł od daniellossa, więc 300 zeta dopłaty za spokój. A te górne od MS to komu bym sprzedał . Najgorzej to i tak malowanie, 1500 trzeba liczyć. Wkurzył mnie też ten intercooler, ale tak podejrzewałem bo wyszła nieszczelność w logach a jak zmacałem wszystkie rury to nie były w oleju. Teraz mechanior mi sprawdzał zawieszenie, wymieniał olej w skrzyni i zwrócił uwagę że sam icek jest zasyfiony od oleju. Ale dziwne - czy zwiększone doładowanie po chipie mogło go wykończyć? Bo wcześniej nie miałem niedoładowania dopiero po chipie się pokazało. Jak jadę z otwartą szybą to między 3-4 tys słychać świst własnie od strony icka.- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Kurde panowie koszty sie zaczynają Wahacze dół do roboty, tzn po jednym na stronę ale chyba wymienię wszystkie, osłony przegubów, intercooler okazało się że nieszczelny. Do tego wypadało by w końcu pomalować przed zimą, oc się kończy, zbankrutuję jak nic- Wzrosło spalanie-co może być przyczyną?
Nie bardzo chce mi się wierzyć w winę kąta wtrysku, u siebie miałem opóźniony (około 40 na VAG) po przestawieniu na 51 nic się nie zmieniło w spalaniu. Może nieszczelność gdzieś na przewodach od turbo - jak zwalał przód to możliwe że gdzieś nie docisnął opaski itp. U siebie mam nieszczelność i spalanie sporo większe. W ogóle to spalanie kosmiczne, ciekaw jestem co rozumiesz pod pojęciem miasto bo u mnie w mieście (takim prawdziwym z korkami itd) ahu nie palił mniej niż 7.5 a przy jeździe "emeryt style" około 6,5- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Ja mam dziurę gdzieś w dolocie i syczy, turbo nie pompuje zadanej wartości, do tego ładnie dymi na czarno że wstyd przycisnąć... Jak się pogoda poprawi to się zabieram za to bo i spalanie mam większe...- Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody
Weź mi xcess 8100 + filtr oleju do AHU bosh/mann/knecht - Spoty Żuławskie w Elblągu - spot 20 wrzesień godz. 19 CH Ogrody