Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. wiktorsam odpowiedział(a) na hehu temat w 1.9TDI
    Chciałem własnie pisać o filtrze paliwa, u mnie też to się stało któregoś dnia, tylko u mnie postępowało bardzo szybko - najpierw z rana odrobinę ciężej odpalił odpalił, potem jeździł ok, po godzinie już coraz gorzej palił, aż w końcu gasł na każdych światłach a odpalanie zajmowało 30 sek. Otworzyłem maskę wymacałem filtr - był mokry od spodu, dokulałem się jakoś do motoryzacyjnego, kupiłem filtr, wymieniłem pod sklepem i problem znikł.
  2. Ok dzięki, a tarcze ferodo brać DDF830C-1 czy te DDF830 - z tego co widzę pierwsze są dodatkowo lakierowane a mimo to są tańsze ;), przynajmniej w sklepie w którym je znalazłem. Łożyska SKF czy FAG? Ostatnio miałem FAG założone, ale SKF tańsze.
  3. No i mam problem z doborem klocków. Wg katalogu powinienem mieć ferodo FDB222 ale rocznikowo pasują też FDB1788. Zaciski mam żeliwne lucasa - dołączam zdjęcie mojego zacisku gdy go przygotowywałem do malowania. Czy do tego zacisku można wstawić zamiennie jedne i drugie klocki? Pytam bo mam wrażenie, że ostatnio miałem zakładane klocki w kształcie tych FDB1788, ale mam też stare zdemontowane bosche i mają kształt jak FDB222... Najwyżej jutro spróbuję dojrzeć na aucie jakie mam klocki wsadzone.
  4. teraz też hamuje tylko, że po umyciu felg na drugi dzień są jeszcze czyste, na klockach boscha był już czarny nalot. Ok więc ponawiam pytanie bo znalazłem też zestaw textar Więc co będzie najlepsze Tarcze textar + klocki textar tarcze TRW + klocki TRW Tarcze BREMBO + klocki ferodo
  5. A możesz powiedzieć czemu nie miedziowy? U mnie większość wulkanizatorów daje miedziowy. Ja nie walę go na cały gwint tylko na pierwsze dwa zwoje odrobinę żeby lżej śruba pracowała. Co do klucza dynamometrycznego nie używam oczywiście, ale przez 4 lata stare tarcze które miałem jeszcze od "niemca" nie straciły gwintu a bosch po 2 latach na jednej piaście stracił (została wstawiona tuleja w zakładzie), teraz na drugiej w dwóch. Więc jak to jest że stosując tą samą technikę odkręcania i dokręcania kół z przodu nie ukręciłem ani jednego gwintu przez 7 lat, z tyłu na tarczach od niemca nie ukręciłem przez 4 lata, a na boschach po 3 latach w 3 śrubach nie mam gwintu. Nadal uważam, że to szajs. A utwierdzają mnie w tym klocki, które kupiłem z tymi tarczami w zestawie a które musiałem wymienić na ferodo po roku używania bo koła miałem cały czas czarne, a po roku nie było połowy klocków.
  6. Koła wyważam średnio co 2 sezony, albo jak czuję że biją. A na co mam wkręcać śruby w piastę? Bez smaru? Zresztą pytanie nie dotyczy smaru, a tego czy tarcza się nada brembo w zestawie z klockami z ferodo. A co do postu powyżej - ja mam tarcze z zintegrowanymi piastami więc jak leci gwint to wymieniam całą tarczę. I jeszcze jedna sprawa. Z przodu mam piasty od nowości i nie poleciał mi gwint w żadnej a zmieniam sam osobiście koła od kiedy mam auto - 7 lat. Więc podtrzymuję zdanie, że bosch to g.wno. Znalazłem też zestaw TRW w podobnych pieniądzach - więc lepsze będzie brembo + ferodo czy komplet TRW?
  7. Panowie, dzisiaj wymieniałem koła na zimowe i niestety z tyłu na tarczy boscha straciłem gwint na 2 śrubach, z drugiej strony rok temu na jednej... Tarcze mają około 3 lat i generalnie nie polecam tego szajsu. Śruby zawsze wkręcane na smar miedziowy, po prostu te tarcze to taki szajs... Klocki boscha wywaliłem po roku bo się felgi domyć nie dało tak pyliły. I teraz pytanie - na allegro widziałem w dosyć rozsądnej cenie zestaw tarcze brembo klocki ferodo - nada się? Mam u siebie tarcze w wersji z zintegrowaną piastą...
  8. Witam, kolega poprosił mnie o zwagowanie jego auta które wchodzi notorycznie w tryb awaryjny. Oto porcja logów: Dynamiczne: Grupa 001: http://vaglog.pl/log-001_X8Ka9dw.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log-001_XwJgI.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_S1Wxe3.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log-008_9yg3P1.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_0699J87.html Statyczne: Grupa 001: http://vaglog.pl/log-001_68WTJx.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_bd0GE6.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log-013_D7ZS98.html Grupa 018: http://vaglog.pl/log-018_0cC31.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log-023_w6qi3.html BS: Grupa 003: http://vaglog.pl/log-003_9922x.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log-004_oZncaMo.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log-011_x6Vvc7.html Z tego co moim niewprawnym okiem zauważyłem to termostat do wymiany na 100%, zresztą chłodnica ciepła nawet jak auto niedogrzane. Turbo przeładowuje - kierownice się zacinają - do czyszczenia? Korekcje na wtryskach mogłyby być lepsze, ale silnik niedogrzany więc nie można oceniać. Coś jeszcze widać z logów? Moje wnioski są prawidłowe? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
  9. Jak w temacie. Pękła mi osłona i niestety zaczął terkotać przegub. Wg etki do mojego silnika powinienem zakupić przegub o numerze 3B0498099DX. Na allegro jednak 90% sprzedawanych przegubów jest zamiennikami do 8D0498099BX i każdy sprzedawca podaje że pasuje do mojego silnika. Przeguby ruville mają numery kolejno 75419S jako zamiennik dla 3B0498099DX i 75418S jako zamiennik dla 8D0498099BX i oba wg opisu producenta pasują do mojego auta. Wymieniał już ktoś w ahu przeguby i może mi podać jakie powinienem dokładnie zastosować? Ten który podpowiada etka ma większą średnicę i trochę się różni budową od tego który proponują sprzedawcy na allegro.
  10. No bida straszna, zaglądam czasami i się nic nie dzieje
  11. Apropo rozmów o oplowskich silnikach i głowicach coswortha - http://www.calibragroup.pl/?strona=articles/tech_006
  12. Ok a ten lhm jakiej firmy kupić? Ma to znaczenie czy nie? Na allegro głównie TOTAL
  13. Dzisiaj nie miałem czasu bo z tego co mówił tłumikarz to jakaś godzina do półtorej roboty, ale niedługo tam zajadę. Za wywalenie kata życzą sobie 100 zł - chyba znośna kasa?
  14. Problem głośniejszej pracy wydechu rozwiązał się sam - dzisiaj podczas ostrzejszego ruszania wydech puścił na łączniku pomiędzy katem a tłumikiem środkowym . 50 zł za łącznik i jest jak dawniej
  15. Wzmaczka może jakiegoś klasyka z alpine np stara seria v12 expert? Mam takie cudo w bagażniku i sobie chwalę płaciłem około 500 zł swego czasu za 4 kanałowy używany sprzęt, dostałem nawet certyfikat mocy od alpine podpisany przez inżyniera który go testował Mój ma około 4x90watt lub 2x200 watt lub 1x250 watt brzmieniowo jedne z lepszych pieców alpine. Edit Głośnik bierz ten http://allegro.pl/re-audio-rex10s4-175w-rms-4ohm-wylaczny-importer-i4685725250.html - przeznaczony do zamkniętej skrzyni 20 litrów. Mam i sobie chwalę
  16. dziwne ... no chyba ze byl uszkodzony .... No dziwne, nie były to duże różnice ale np zamiast tak jak teraz ciśnienie 2150 było 2100 i to powtarzalnie w trakcie każdego logowania. A może coś z gruchą od turbo albo wężykami od n75? Może trzeba cięgno podregulować? W logach po wypełnieniu impulsu dla n75 widać że pracuje na granicy.
  17. N75 zamówiłem kiedyś nowy oryginał z allegro, podłączyłem i było gorzej niż na moim więc oddałem sprzedawcy
  18. O jest i spanky Jeżeli nie pamiętasz już to to auto jest po Twoim chipie . Dolot mam szczelny, sprawdzałem ciśnieniowo - rozłączyliśmy przewody przy kolektorze ssącym i przy turbo, zaślepiliśmy z jednej strony z drugiej podłączyliśmy sprężarkę i parę atmosfer wpompowaliśmy z znajomym -powietrze nie uciekało nigdzie. Na 4 biegu doładowanie jest ok choć samo wysterowanie turbo nadal na granicy. Ostatnio przy 190 km/h wyskoczył mi błąd przepływomierza i auto przymuliło na chwilę więc może coś z samą przepływką jest nie tak. Ja jeszcze ewentualnie obstawiam nieszczelny zawór wg przy turbo, ewentualnie zatkany kat bo już skończyły mi się pomysły.
  19. Przepływka akurat w tym silniku więcej nie zmierzy
  20. w 000 basic setings 3 kolumna to statyczny kąt wtrysku powinien być w okolicach 49-51 u ciebie jest 100 więc coś z ustawieniem rozrządu/pompy jest nie tak
  21. Witam Proszę o analizę logów w moim 1.9 tdi AHU Auto po chipie i wymianie wtrysków na 0.216 Wydaje mi się że chodzi głośniej podczas przyspieszania i nie jestem pewien czy to wina samego silnika czy może kwestia poduszek silnika/wydechu. Stało się to po 60 km szybkiej trasie - 160-200+ km/h Na wolnych obrotach chodzi tak samo jak zawsze, przyspieszenie takie jak zwykle, odpala ok. Istnieje możliwość że mi się po prostu wydaje ale wolę sprawdzić wszystko. Różnica w dźwięku to podczas przyspieszenia słychać takie bardziej basowe dudnienie niż wcześniej, nie jest to klekot większy tylko większy basowy pomruk. Logi BASIC SETTINGS: Grupa 000: http://vaglog.pl/log_189123.html STATYCZNE Grupa 000: http://vaglog.pl/log_189124.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log_189115.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_189116.html DYNAMICZNE: Grupa 000: http://vaglog.pl/log_189125.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_189121.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_189120.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log_189117.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_189114.html Przy okazji - ma ktoś pomysł co może być przyczyną delikatnego niedoładowania? Dolot sprawdzony cisnieniowo i szczelny chyba że dmucha z pod kolektora. Na 4 biegu doładowanie jest ok. Auto ma jeszcze katalizator. Druga sprawa z tego co zauważyłem statyczny kąt wtrysku się zmienił - regulowałem go 2 lata temu i był ustawiony na około 51 -52 teraz widzę spadł na 46. Czy to może mieć wpływ na pracę podczas przyspieszenia czy tylko na odpalanie i pracę na biegu jałowym? Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
  22. Co do tematu ja dremelkiem oczyściłem zaciski z rdzy, potem pomalowałem sprayem do zacisków a na koniec wypiekłem w piekarniku trzyma ok już 2 rok
  23. Mam identyczny altek jak Ty - ten sam numer
  24. No nie do końca. Mniejszy prąd jest lepszy dla aku, a to co podałeś to jest maksymalny prąd ładowania zalecany przez producentów. Przy mniejszym prądzie akumulator po prostu będzie się dłużej ładował. Centra pod koniec ładowania już bulgotała więc nie mów że była niedoładowana.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.