Treść opublikowana przez kami050
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Ja mam takie szzzzzz szzzz... Przy schodzeniu, a można ją wyregulowac ta klapkę wg bez demontażu turbo? Jak fachowo to zrobić?
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Ten świst jest mega irytujący, nie słychać go tylko jak mam głośniej radio włączone albo przyspieszam delikatnie, boję się, że może przez luzy na turbo coś się urwie w turbine albo jakieś opilki się dostaną do dolotu i silnika, auto ma 121tys przebiegu i wydaje się oryginalny, jednak jeździło w trybie long life.
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Jak już uporam się że świtem podczas przyspieszania i tym metalicznym szelestem to napewno zrobimy program:)
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum 2-33.CSV 3-20.CSV
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
A te logi 2+33 i 3+20 robi się w taki sam sposób jak 115 i 118 czyli gaz w podłogę od 3 biegu?
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
A nie za mało ładuje?
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
W załączniku logi z przed pół godz. temp. na zewnątrz 21st. ,silnik rozgrzany , 3 bieg od 1400obr do 6 tys obr , gaz do podłogi. Logi dynamiczne 115+118 1.8T 150KM.CSV Show log - VAGLOGI VAGLOGI.PL VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum
-
Metaliczny szelest przy schodzeniu z obrotów 1.8T
Witam, Od zakupu samochodu ( 1.8T) mam problem akustyczny polegający na wydobywaniu się z pod maski metalicznego szelestu podczas odpuszczania gazu (schodzenia z obrotów) od 1-szego do 3 biegu , na wyższych biegach już tego nie słychać, kolejnym problemem jest świst przy żwawym przyspieszaniu od 2 do 6 biegu, turbina jest sucha, auto nie bierze oleju, ładnie wkręca się na obroty, na vagu nie wychodzą żadne błędy, turbina ładuje do 1,6 bar (łącznie z ciśnieniem atmosferycznym) . Myślałem , że problemem jest łańcuch rozrządu i napinacz więc je wymieniłem, ale dalej jest to samo. Zrobiłem też płukankę silnika LM i sprawdziłem cały dolot pod ciśnieniem, luzy na turbinie minimalne, czytałem dużo na forum, ludzie mówią ,że klapka wg , uszczelka pod kolektorem ,luzy na wirniku. ,mieliście już taki przypadek? jeśli nie znajdę odpowiedzi to czeka mnie wyprawa do warsztatowych magików/wymieniaczy wszystkiego co się da, no można i tak jak ktoś ma worek nie potrzebnej kasy... Drodzy moi proszę o pomoc, jak ktoś jest z okolic Tarnowa i mi pomoże to pięknie się odwdzięczę:)
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Jeszcze mam pytanko, chciałbym bez demontażu niczego sprawdzić czy szelest przy schodzeniu z obrotów powoduje ta klapka WG w turbo, czy jak odepne przewód podcisnienia od gruszki i się przejdę to nic się złego nie stanie a klapka nie będzie pracować?
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
A takie pęknięcia się spawa czy wymienia się pełny korpus? Kurcze nawet bym zregenerowal te turbo ale też obawiam się, że zregenerowana będzie gorzej pracować niż mój oryginał z przebiegiem 120tys km
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Od 3 miesięcy jeżdżę 1.8T, muszę zaktualizować profil
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
A dokrecac na gorącym czy zimnym silniku?
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
A nie jest to czasem jakas urwana łopatka lub krzywa łopatka turbo?
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Jeden mechanior mówił, że może być też pekniety korpus turbo, nie wiem co teraz robić, mechanicy chcą mi regenerowac turbine, auto ciągnie pięknie i nie kopci, do tego żadnych dolewek oleju, czy da się to jakoś bez rozkrecania określić co jest nie tak?
-
Regulacja WG turbiny, jak łatwiej?
Panowie a czy przy luźnej klapce wg mieliście też świst podczas ostrzejszego przyspieszania od drugiego biegu w górę? Sprawdziłem cały dolot, wymieniłem wąż odmy przy silniku bo dmuchalo przy nim i nic to nie pomogło, dalej brzeczy przy schodzeniu z obrotów i dalej jest swist
-
Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7
Sprawdzalismy kamerka rewizyjna przed i po płukance i smok wyglądał po płukaniu na czysty
-
Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7
Panowie zrobiłem tak: Rozgrzalem auto, wlalem płukake LM proline, auto 10 miniut chodziło po czym zlalem olej z korka, odkrecilem czujnik poziomu oleju z miski i wymylem przez ten otwór ile się dało zmywaczem do hamulców, następnie wyciągnąłem odsysaczem olejowym z miski ile się dało i co się dało a następnie przelałem silnik 1L oleju i go spucilem, zalalem nowym olejem i auto chodzi super, jakby się odblokowalo, silnik pracuje ciszej i lepiej wkreca się na obroty, polecam każdemu zrobić płukanie LM proline bo naprawdę silnik zaczyna po niej oddychać lepiej.
-
Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7
Tak to wygląda
-
Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7
Nikt nie pomoże ?
-
Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7
Witam, Ze względu na świst przy wysokim obciążeniu silnika w moim 1.8T zacząłem szukać nieszczelności w dolocie, nieszczelność udało się zlokalizować, była ona na wężu odpowietrzania 06A103213F , po wyjęciu węża z podstawy filtra oleju okazało się , że to nie oring jest zły a zaczęła kruszyć się ta rurka co wchodzi do otworu i jej części zostały w środku podstawy filtra oleju, połowę napewno udało mi się wyciągnać odkurzaczem z dorobioną cienką rurką ssącą, ale napewno część wpadła dalej, dodam ,że ten plastik kruszy się w palcach jak kostki cukru , Panowie narobi mi to szkód w silniku ? macie pomysł co z tym zrobić? rurka niestety jest z tworzywa a nie z gumy.
-
1.8t bfb praca wentylatora chlodnic
Panowie ja mam taką sytuację w 1.8T ,że wentylator na upałach pracuje na niskich wydaje mi się obrotach przy włączonej klimatyzacji ,czy nie powinno być tak ,że jest mocno słyszalny ?nie słychać go z zewnątrz jedynie jak otworze maskę to widzę jak się kręci
-
Zapach benzyny w oleju
To zrobienia masz zawory ssące ,nie czekaj bo silnik mocno dostaje przez rozrzedzony benzyną olej
-
[ALL B7] Śruby do felg aluminiowych
Panowie, śruba M14x1,5 ma wystawać z felgi min 18,5mm bez dystansu ,daje to nam 6 obrotów.
-
[ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T
A gdzie dokladnie go dac macie moze jakis schemat? I schemat do dokrecania srub? Nigdzie nie moge znalezc...
-
[ALL B6] Wymiana uszczelki pokrywy zaworów 1.8T
Mam pytanie czy dawac silikon pod i nad uszczelke oraz jakim schematem odkrecac potywe oraz ja dokrecac, pomozecie?