Treść opublikowana przez rafcisz
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
Pewnie ze 2.0 TDI to nie sa zle silnki,ja narazie na swoj nie narzekam.Oprucz tego ze posypal mi sie tlumik i troszke glosniej pracuje,a po za tym jest OK
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
Dokladnie tak jak mowisz
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
Kolego wiadomo że o silniki 2,0TDI trzeba dobrze dbać. Jak zadbasz tak długo pojeżdzisz A ta cała gadka o zajechanych zębatkach i zbierakach oleju które padają przy przebiegach 130 tyś.km-150 tyś.km to przyczyna zajerzdzanych w Niemczech samochodów. Ja sam mam teraz przejechane 155 tyś.km i w 10 miesięcy zrobiłem prawie 15 tyś.km i byłem raz u mechanika bo musiałem tarcze wymienić,no i teraz też pojade bo coś z układem wydechowym się stało. A tak narazie jest git. Na początku też bałem się tego silnika,a póżniej mówie jak ma się sypnąć to i tak się sypnie :gwizdanie: takie życie
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
No właśnie kolego,jak byś nie przerobił to byś już mniał probem A tak na marginesie ile cię kosztowała przeróbka?
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
no ja raczej o takim przypadku nie słyszałem,tylko każdy zgania na zbierak
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
A jaki masz kolego przebieg? bo od tego to tez zalezy
-
[B7 BPW] Głośna i twarda praca silnika
dzieki kolego za nastepna rade bo o takich obiawach siadajacego walka to nie wiedzialem.
-
[INNE] Passat 2.0 BMP Opinie
to samo co Audi z silnikeim BLB
-
[B7 BPW] Głośna i twarda praca silnika
Kolego nie wydaję mi się że by u ciebie był wałek,chyba pisałem z jednym furomowiczem któremu w PBW posypał się wałek to silnik nie pracował mu głośno tylko coś tam dudniło i chałasowało. Tak jak u mię podejrzewam gdzieś uszkodzony układ wydechowy lub ta plecionka bo na wolnych obrotach to i silniczek głośniej pracuje ale i tez słychać jakieś dzwięki z okolic rury wydechowej.
-
[B7 BPW] Głośna i twarda praca silnika
To ile wymiana z walkiem moze kosztowac?[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 12:42_________________________________________________Wlasnie sie dowiedzialem ze walek+robocizna to cos o kolo 1000 zl.[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 15:01_________________________________________________koledzy a jak mozna zdiagnozowac wykanczajacy sie walek rozrzadu? I to jest tez przyczyna glosnej pracy silnika?[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 19:13_________________________________________________Panowie nagrałem dwa dzwięki mojego silnika.Jedno nagranie jest blisko maski,a drugie z o koło pól metra od maski.Poproszę o wasze zdanie bo moim zdaniem silnik pracuję głośno bo w porównaniu z Audi A4 1,9 TDI 110 KM z 1997roku to ta starsza Audi pracuje ciszej.
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Też bym chciał poznać tą chwilę prawdy
-
[ALL] Dodatek do paliwa
preparat napewno cś wspomaga po to chyba on jest
-
[ALL] Dodatek do paliwa
też był by dobry bo nadaję się na mrozy i z tego co tam wyczytałem to konserwuje układ paliwowy.[br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 21:55_________________________________________________ [br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 12:43_________________________________________________
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Dzięki
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Koledzy proszę o pomoc w wyborze dodatku do Paliwa,bo nie wiem który był by dobry i skuteczny,bardziej mi chodzi o środek który czyści i konserwuje układ paliwowy i pomaga silnikowi lżej odpalać.Po proszę o pomoc,który preparat waszym zdaniem był by lepszy: http://moto.allegro.pl/diesel-skydd-black-arrow-depresator-1l-i1333709595.html http://moto.allegro.pl/xeramic-diesel-protector-40-1l-dodatek-do-diesla-i1324640351.html http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1339116405.html http://moto.allegro.pl/forte-diesel-fuel-conditioner-srodek-do-diesla-i1333154842.html http://moto.allegro.pl/liqui-moly-super-diesel-additiv-dodatek-do-diesla-i1317085531.html http://moto.allegro.pl/kleen-flo-994-do-oleju-napedowego-smaruje-diesel-i1319231778.html http://moto.allegro.pl/twoj-diesel-potrzebuje-wlasnie-tego-co-smaruje-i1320942555.html http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-fliess-fit-1l-zima-1878-i1326972898.html
-
[B5 1Z] Tryb awaryjny - 00575 - nietypowy problem
Dzięki kolego za pomoc.
-
[B5 1Z] Tryb awaryjny - 00575 - nietypowy problem
Koledzy Zrobiłem Logi i proszę o pomoc bo zabardzo i to dokładnie nie wiem o co biega 0272 LAMPKA KONTROLI ŻARZENIA PRZERWA ZWARCIA DO MASY
-
[ALL] Golf IV 1.9 TDI Ciężko Odpala
dzisiaj jadę na diagnostykę to napiszę co i jak.[br]Dopisany: 03 Grudzień 2010, 06:22_________________________________________________Zrobiłem Logi i proszę o pomoc bo zabardzo i to dokładnie nie wiem o co biega 0272 LAMPKA KONTROLI ŻARZENIA PRZERWA ZWARCIA DO MASY [br]Dopisany: 04 Grudzień 2010, 15:28_________________________________________________ [br]Dopisany: 04 Grudzień 2010, 20:50_________________________________________________
-
[B5 1Z] Parafina ,zablokowany filtr paliwa
Ty kolego to masz już nieźle pojechane :gwizdanie: 0272 dotyczy zakłoceń elektomagn. (np. tel. , HID ... ) Kolego a czy mógł byś jaśniej bo i tak z tego nic nie kumam
-
[B5 1Z] Parafina ,zablokowany filtr paliwa
Zrobiłem Logi i proszę o pomoc bo zabardzo i to dokładnie nie wiem o co biega 0272 LAMPKA KONTROLI ŻARZENIA PRZERWA ZWARCIA DO MASY
-
[B7 BPW] Głośna i twarda praca silnika
]Koledzy znalazłem chyba przyczynę głośnej pracy w moim silniku. Od jakiegoś czasu jak odpalę autko i czy jest zimne czy ciepłe to słychać z okolic przedniego fotela kierowcy pod podłogą dziwne dzwięki,coś takiego jak by jakieś małe blaszki latały w tłumiku.Podniosłem autko na lewarku i wydawało mi się że z pod silnika w ziemię uderzał głos pracującego silnika.Z doświadczenia wiem że takie przypadki były spowodowane dziurką w tłumiku lub wydmuchną uszczelką,chyba że ta plecionka u mnie się już wysypała.I zaraz jak będę w Polsce jadę do Mechanika w tej sprawie i mam nadzieję że powie mi że jednak tłumik lub ta siatka jest przyczyną głośnej pracy silnika. Co wy o tym myślicie?może tak być?czy się mylę? Jeszcze jedna prośba do was koledzy którzy posiadają silniczki BPW czy mogł by ktoś wstawić na forum prace swojego silnika dla porównania z moim?Jutro ja zrobie nagranie i umieszczę na forum. Pozdrawiam.[/b
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Ten dodatek czyści układ wtryskowy ale nie zapobiega wytracaniu się parafiny z ON podczas mrozów. to jaki środek byście polecili? dobry i skuteczny?
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Koledzy czy do mojej Audi nadaje sie o to taki srodek LM do dolewania do ropy ?? http://moto.allegro.pl/liqui-moly-diesel-spulung-czysci-wtryski-warszawa-i1339116405.html
-
[B5 AFN] Słabo działa ogrzewanie
Kolego miałem ten sam problem tylko że w Pasacie B5 i okazało się że był walnięty termostat.Nie wiem co te dwie żeczy mniały do tego ale po wymianie działało :>
-
[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej
Koledzy to jak by nie bylo.Z tego co widac to zywotnosc naszych silnikow zalezy od naszej eksplatacji tyle, ze niestety zazwyczaj dotyczy to poprzedich uzytkownikow, ktorzy wykonali przebieg przed zakupem przez nas... to też