Treść opublikowana przez ino_hizo2
-
zapach oleju z nawiewu
No i mam znowu problem. Jak jeżdżę jak prawdziwy emeryt wszystko jest w najlepszym porządku. Ale dzisiaj trochę mi się spieszyło i przydusiłem dziada ze 150 km/h przez kilkanaście kilometrów, to po zgaszeniu silnika i po włączeniu nawiewu po jakich 2 minutach czuć zapach oleju z nawiewu. Po kilku minutach ten objaw już ustępuje i wszystko wraca do normy. Obejrzałem silnik i nie ma nigdzie żadnego wycieku, nawet grama oleju. Ma ktoś może pomysł co to u diabła może być?
-
szybkie wakacje
Jeszcze nie wiem na co się zdecyduje (Łeba do mnie przemawia), ale YOGI3000 może mieć racje. Może coś znajdę na miejscu, a jak nie to 2 godzinki na parkingu robią swoje
-
szybkie wakacje
Zastanawiałem się nad tym, tylko czy starczy czasu jeden dzień, aby zobaczyć wydmy i kapkie nad wodą posiedzieć?
-
szybkie wakacje
Zwracam się do szanownych Forumowiczów(-ek) z zapytaniem. Gdzie udać się nad polskie morze na jeden dzień. Z racji tego, że nie lubię siedzieć w miejscu długo a chciałbym w końcu zobaczyć Bałtyk taka forma "wypoczynku" najbardziej by mi odpowiadała. Wyjazd planowany w nocy z Siedlec tak by być około 9:00 na miejscu. Powiedzmy do godziny 18:00 leżanka na plaży a w tym czasie jakieś jedzonko + ewentualnie ciekawe miejsce do zobaczenia. Po wszystkim powrót do domku. Może ktoś coś ciekawego polecić?
-
Załączający się ABS
Podpiąć vag-a i sprawdzić prędkość każdego koła na kompie jaką podają czujniki. Powinny być takie same. Jak nie to czujnik przy danym kole do sprawdzenia (oczyścić z brudu i ustawić odpowiednia odległość).
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Dzięki
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Potrzebuje jakiegoś dobrego speca od strojenia CB w okolicy, najlepiej jakby można było zakupić od razu radio na miejscu. Może ktoś z klubowiczów się zna na tym?
-
Co to za wężyk gdzie idzie i za co jest odpowiedzialny?
Można bez problemu wymienić, zapewne trochę płynu poleci. Na foto zaznaczyłem Ci gdzie i jak jest wpięty. Średnicy nie powiem bo nie znam.
-
Uszczelniacz między blokiem a korpusem pompy wody
Zapytać w motoryzacyjnym najprościej czy sprzedawane są osobno a jak nie to proponuje kupić masę uszczelniającą, np silikon victor reinz i nałożyć z obu stron starej uszczelki, bądź całkowicie uszczelkę wywalić i nałożyć bezpośrednio. Trzyma bardzo dobrze - sam stosowałem
-
Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG
Może w ogóle bak by wyjąc co za poroniony pomysł z tą pompką
-
Co to za wężyk gdzie idzie i za co jest odpowiedzialny?
U mnie połączony jest z układem chłodzenia, do tego metalowego elementu co nad kolektorem ssącym jest przykręcony.
-
Montaż listew zewnętrznych progowych S4 B8 i S-line
Przed użyciem kleju do szyb proponuje zagruntować powierzchnie styku, wtedy nie odpadnie i przy 300 km/h
-
ustawienie rozrzadu a pozycja palca rozdzielacza, przestawiony zapłon
Mniej więcej powinien być skierowany o 180 stopni odwrotnie niż na zdjęciu przy ustawieniu kół na znaki
-
Wklejenie szyby
Mam auto, które służy mi tylko wyłącznie do jazdy po bezdrożach (opel vectra a). Ostatnimi czasy miałem małą stłuczkę, która spowodowała wystrzał poduszek, co z kolei przyczyniło się do zniszczenia przedniej szyby Za bardzo małe pieniążki zakupiłem używaną i tu pojawia się pytanie, czy na starą warstwę kleju dawać primer czy nie? Może wystarczy tylko klej? Wklejał będę sam z racji tego, że samochód służy wyłącznie do rekreacyjnej jazdy na grzyby i ryby, żadnych wypadów w dalekie trasy (max 15-30 km od miejsca postoju). Może ma ktoś jakieś doświadczenie i posłuży radą ---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 21:50 ---------- Każda, najmniejsza sugestia się przyda!
-
Wymana czujnka położenia wałka rozrzadu(halla) Jak się dostać ?
Trzeba wykręcić cały aparat, pod spodem jak ręką sięgniesz jest śruba na klucz 13. Ważne - zapamiętać położenie palca Później trzeba wybić trzpień na kole zębatym i je ściągnąć, wtedy wysunąć górną część i bez problemu wymienić czujnik
-
Woda na głośnikach
Z tego co się orientuje woda w niewielkim stopni zawsze dostaje się między uszczelkę i szybę przy mocniejszych opadach czy myciu samochodu, wymiana uszczelki na pewno zmniejszyła by ten proces, ale na pewno nie wyeliminowała go całkowicie. Akwarium w drzwiach nie będzie ponieważ drzwi mają przeznaczone do tego odpływy, które są oczywiście drożne w moim przypadku.
-
Woda na głośnikach
Montuje sobie głośnik 16,5 cm w przednich drzwiach. Panel już spasowałem, tylko niepokoi mnie jedna rzecz. Jak popadał sobie dzisiaj deszcz to zauważyłem, że woda kapie w miejscu gdzie będzie siedział głośnik i boje się, że jak go tam zamontuje to szlak go trafi po jakimś czasie. Czy może ma ktoś jakiś patent jak osłonić głośnik? Fabryczny był przykręcony do boczku i osłonięty tą pianką, ale takie rozwiązanie odpada ze względu na rozmiary.
-
Hałas z okolicy aparatu zapłonowego
Też rozbierałem aparat i jako takiego łożyska tam nie ma Z resztą zdjęcie aparatu w adp i sprawdzenie to jakieś 12-20 minut roboty
-
[A4B5] Jaki najlepszy olej do A4B5??? .::BuDziKESC::.
No z tym motulem to też miałem mieszane uczucia, ale w końcu się zdecydowałem i zalałem. Wcześniej castrol magnatec 10w40 - temperatura silnika (oleju - nie mylić z temp. cieczy) po rozgrzaniu 100-105 C, po zmianie na motula 10w40 więcej jak 95 C nie osiąga
-
Problem z temp silnika
No nie wiem. Miałem tak samo, kupiłem czujnik w ASO, płaciłem koło 70 zeta i nadal miewam podobne objawy.
-
Audi a4 1.6 ADP z 1995r. - Trudności z odpalenim jak jest zimny.
Tematów o odpalaniu na forum jak mrówek w mrowisku! Może czujnik temperatury, może paliwo się cofa? Podłączyć najpierw kabelek i sprawdzić czy jakieś błędy są. Koszt kabelka nie duży a dużo można zdiagnozować samemu.
-
Pomoc w doborze zestawu
Jednostką napędową jest Kenwood KDC-4051UR. W pierwszej kolejności planuje wygłuszenie przednich drzwi i jakiś odseparowany zestaw (powerbass, hertz, ...), ale przydało by się osadzić to na wzmacniaczu. Radio ma tylko jedno wyjście RCA REAR/SW a chciałbym w późniejszym terminie zapodać jakąś skrzynkę do bagażnika. Czy można by było w tym celu zastosować wzmacniacz 4-kanałowy (pod dwa kanały przód, a pod dwa zmostkowane sub na tył). Czy takie rozwiązanie jest sensowne i możliwe? Po zawodach ganiał nie będę, chce jedynie w miarę przyjemnego czystego grania. A może lepiej przód bezpośrednio pod radio a tył pod wzmak? ---------- Post dopisany 07-05-2013 at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany 01-05-2013 at 22:42 ---------- Kolejne pytanie. Zakupiłem dystanse z mdf, a czy panel pod dystans można dociąć z hdf-u ???
-
Głośniki z tyłu (brak kabli na tyle)
Ja szczerze odradzam montaż głośników w tylną półkę, sam zrobiłem kiedyś ten błąd i teraz staram się to jakoś naprawić. Uważałem, że głośniki z tyłu muszą być, aż kiedyś wsiadłem do auta kolegi na dłuższą trasę z dobrze zrobioną sceną dźwiękowa z przodu i do tej pory
-
Działanie zegarów
Skoro skokowo to raczej licznik do wymiany, ale niech ktoś inny się wypowie, bo ja aż tak biegły w tym temacie nie jestem.
-
Pod co podlaczyc zapalniczke aby po wylaczniu stacyjki zanikalo napiecie?
Można zrobić to na przekaźniki np. 541. Trzeba przeciąć kabel (+) idący do zapalniczki i pod 30 go podłączyć. Pod 87 podłączmy + idący do zapalniczki. Pod 85 podpiąć masę a pod 86 podpiąć + pojawiający się po przekręceniu kluczyka, ale to już musisz znaleźć sobie sam bo mam b5 a nie wiem gdzie szukać w b6.