Treść opublikowana przez mozilla
-
[ALL] jak zimny trzeszczy cb radio poradzcie cos
Jak masz zasilanie podłączone? Jak pod zapalniczkę to taki objaw może wystąpić. Ja wyprowadziłem bezpośrednio z aku i jest OK
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
to jest silniczek zamykający obieg wewnętrzny powierza w aucie. U mnie jak wyjąłem też działały na luzie. Po przeczyszczeniu wewnątrz w tej puszce, silniczka dopiero zadziałał.
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
Kolego może masz tz zimne luty w klimatroniku. Ja miałem na tych stojących złączach. Wykręć klimatronik i polutuj wszstkie złącza.
-
[B5 AFN] Czujnik temperatury paliwa
hey Spokojnie można kupić W tamtym tygodniu w salonie SKODY zamówiłem i dwa dni czekałem przyjechał zabacoliłem 56PLN Niedługo zrobię fotostory z wymiany
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Prawidłowy objaw :> i spalanie silniczek dogrzany niunia zdrowsza.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Spoko silnik chyba literówka A w sprawie temp, to termostat już padł. Skoro stale taka temp, wskazuje. Wymień termostat a czujnik pozostaw, poczekaj jaka będzie temp. kris-w51 Jeżeli to oryginał a nie jakiś wankler czy jakoś tak się nazywają zamienniki to cena jest wręcz atrakcyjna. Ja w ASO zapłaciłem 95 PLN z uszczelką.
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
Hey Koledzy do psikania nie polecam WD jak na początku pisałem. Już edytowałem fotostory. Musiałem rozkręcać jeszcze raz. Popsikałem tym Jest to czysty alkohol można użyć też spreya tp; KONTAKT do styków. Rozebrałem mini szczoteczki na wirniku po popsikaniu poczekałem aż wywietrzeje przeczyściłem szczoteczką do zębów delikatnie i teraz jest OK
-
[ALL] VAG Czy da się kupić taniej??
hey Znalazłem następną podobną ale 3PLN więcej http://www.allegro.pl/item419263294_hit_vag_kkl_obd2_hurt_33_oszczedzisz_100zlszt.html Ale jeszcze nie kupiłem czekam.
-
[ALL] VAG Czy da się kupić taniej??
hey :JC_fan: Szukając kabelka znalazłem na Allegro taką oto ofertę (oczywiście nie jett to kryptoreklama, zaznaczam nie moja aukcja) http://www.allegro.pl/item417052087_hit_vag_kkl_obd2_hurt_33_oszczedzisz_100zlszt.html Czy to jest warte tych 53PLN? jak warte to po co przepłacać Bo jak warte to biorę
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
hey Auto w garażu i chyba nie sprawdzałem tak naprawdę na 49 wczytaj się w temat bo tam było wyjaśnione co w jakim roczniku oznaczało. Z tego co pamiętam to są odczyty z bloku i z jakiegoś czujnika jeszcze ale nie pamiętam.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
hey U mnie kanał 51 po wymianie termostatu wskazuje 90* i jest OK :> Spalanie spadło do normy ok 6l/100 w miescie
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
hey :th: http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html opisane kody i jak się tam dostać
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
hey :th: Dzisiaj kupiłem nowe przewody gumowe do zaworków koszt nie wielki to wymieniłem wszystkie. Na deser jako ostatni wymieniłem ten Auto odpaliłem i wszystko ok i oglądając tą rurkę w miejscu gdzie jest strzałka siedział śrut z łożyska i blokował rurkę. co jest grane? Jaką wersję obrać ? z śrutem czy bez?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
hey :th: dawkę ni w ząb nie mogę zmienić posiłkowałem się tym tematem http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t10316.0.html;highlight=dawka+paliwa jak nastawiam zgodnie z opisem czyli zwiększając wartość to dawka się nieznacznie podniosła (co widać na logu) ale jak nastawiłem max wartość na plus to dawka dalej była w granicy ok 9 mg/R. Nie wiem co jest grane. Sprawa powierza w paliwie to jest jakiś sposób sprawdzenia ? wszystkie przewody mam nie przejrzyste. Chyba że jakiś podciąga powietrze ale by było widać bo pocił by się. Jaki jest sposób sprawdzenia?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
hey :th: Dzięki za diagnozę Zabieram się za robotę wytyczne : Witam ponownie :th: Zalecenia wykonałem zgodnie z założeniem. Katalizator wybity koszt 50PLN w zakładzie tak jak myślałem że będzie problem z odkręceniem. Nowe śruby maść na uszczelkę itd. Kąt wtrysku poprawiony teraz w granicy tolerancji. Siłami własnymi dawka paliwa na wolnych obrotach poprawiona choć nie udało mi się ustawić w granicach była ustawiona wartość 32768 kilka prób i najlepszy wynik jaki udało mi się uzyskać to podniesienie wartości do 32778 chyba? jak się nie pomyliłem nie wiem co jest grane z tą dawką. Przepływomierz wyjęty przeczyszczony a wrażliwe instrumenty popsikane tym co na fotce. Nowy filtr powietrza. Zaworka N75 nie ruszałem _________________________________________________ Logi Statyczne: _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ STATYCZNE BS _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ DYNAMICZNE _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ _________________________________________________ :gwizdanie: uzbierało się tego teraz zbiera się ładnie do jazdy, mam wrażenie że ciszej chodzi . Mam prośbę do braci by zobaczyć czy wszystko OK z silnikiem.
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływomierza - FOTOSTORY
hey :th: czy tym można popsikać po tych drucikach czujnika ? na tygodniu mam w planie czyszczenie przepływomierza i znalazłem w domu buteleczkę i tak się zastanawiam
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
hey :th: Mam nowe odczyty hm mam nadzieję że zrobione dobrze Statycznie zgodnie z opisem: ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ teraz zgodnie z opisem jaki jest w instrukcji ale tu miałem problemy próby wykonałem i nie jestem pewien czy są prawidłowe: ============================================================================================ ============================================================================================ Tu przy 011 basic settings pojawiło się coś takiego, grupa 001, 003, 004, zrobiona vagiem 409 ale coś program szwankował. Jak są bardzo ważne to postaram się je jakoś wycisnąć to wersja 311.2 TERAZ DYNAMICZNE: ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ ============================================================================================ To wszystko, starałem się wykonać zgodnie z instrukcją teraz pytania koledzy Czy dobrze wykonałem? Czy dobrze je przedstawiłem ? Jakie wnioski o kondycji ? Co jeszcze sprawdzić ?
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
Hey :th: Dzięki za odzew jestem zielony w tej materii jak trawa za oknem Od wczoraj studiuję zawzięcie materię i dzisiaj dokonam jeszcze raz pomiarów. wieczorem zamieszczę wyniki mam nadzieję że dobrze już zrobione.. A to jak byśmy się spotkali w majowy wekend
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów dieselka
Hey :th: W dniu dzisiejszym dorwałem kabelek i po raz pierwszy coś zlogowałem Ponieważ zrobiłem to po raz pierwszy to podejrzewam że nie ma wszystkiego i jest nie logicznie złożone, więc proszę o konstruktywną krytykę i podpowiedź co jeszcze zrobić Do dzieła podstawowe auto skan: VAG-COM Version: Release 311.2-N Chassis Type: 8D - Audi A4 B5 Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56 Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 028 906 021 CE Component: 1.9l R4 EDC 00SG 0803 Coding: 00002 Shop #: WSC 06325 1 Fault Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-10 - Control Difference - Intermittent Readiness: N/A Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 4D0 907 379 D Component: ABS BOSCH 5 4174 Coding: 0265108005 Shop #: BB 34174 No fault code found. Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 820 043 H Component: A4-KLIMAVOLLAUTOöAUT Note: Excessive Comm Errors Skipping Address 15-Airbags Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8D9 919 033 A Component: B5-KOMBIINSTRUMENT D08 Coding: 00140 Shop #: WSC 00001 No fault code found. Address 25 ------------------------------------------------------- Controller: 4A0 953 234 F Component: IMMO AUZ9Z0T4809592 D77 Coding: 00000 Shop #: WSC 22641 No fault code found. End ------------------------------------------- Według moich analiz wynikło że coś z czujnikiem na rurze dolotowej, zlokalizowałem ten czujnik wtyczką poruszałem i na razie nie ma tego błędu. Sprawa tworzenia logów na postoju rozgrzany silnik 000 003 004 009 011 Podczas szukania prostej na logi dynamiczne miałem wrażenie że coś w ok 3000obrotów przymuliło Dynamiczne mam nadzieję że dobrze wykonane 003 oraz 011 Proszę o informację czy da się coś wywnioskować z tych tabelek bo dla mnie to bardzo czytelne. Jeżeli coś trzeba wykonać jeszcze nie widzę problemu jutro dokonam pomiarów. ----------------------------- PS Zmieniłem na linki do złych wyników bo nie mogę na to patrzeć co zamieściłem wstyd mi ale pozostawię dla potomnych by wiedzieli że tak nie wolno
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Hey :th: Jak już wcześnie pisałem Jestem po wymianie termostatu. Teraz na climatroniku na 51 kanale 90* mam po ok 10km w mieście. Na trasie to już po 7km. Na trasie trzyma średnio 91* co jakiś czas pojawia się 90* i jest :> Koszty: Termostat + uszczelka w salonie Audi =96 PLN Płyn koncentrat G12+ w salonie Skody, obok audi jest salon (ale pojechali ściemy na półce mieli 18PLN/litr a w kasie okazało się 21.40PLN/litr. Ale i tak taniej niż w Audi a to samo w środku :gwizdanie:) Wcześniej miałem zielony płyn więc zgodnie z opisem na butelce wypuściłem całość, blok silnika nie ma kamienia więc jest ok. odpowietrzenie polegało na tym że tylko dolewałem do zbiorniczka płyn do momentu kiedy już nie ubywał. Roboty na ok 2 motogodziny. Zobaczymy jak spalanie ale to za jakiś czas.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
hey :th: Wczytałem się w temat i nurtuje mnie kilka pytań W climatroniku na 49 wskazuje 0 na 51 zaczyna się powoli wzrastać zazwyczaj od ok 40* do 80* na biegu jałowym osiąga temperaturę 70* po ok 20min ;( jak się przejadę to szybciej w 15min jazdy mam 82* Zegar z liczników powoli rośnie od 60* do prawie 90* i tak się zatrzymuje i nic więcej nie dzieje się z nim (i to mnie najdłużej zwodziło że jest wszystko OK) . Do czasu kiedy nie okazało się że apetyt wzrósł do 7,2/100. Doradzali mi sprawdzenie ustawień konta wtrysku bo miałem zmianę paska i alternator był wyjmowany (silnik pali ok). Ale znalazłem post o termostacie. I się zastanowiłem. Po zapaleniu auta sprawdzam jak rośnie temp na kanale 51 i co chwila sprawdzam czy dolny wąż wchodzący do chłodnicy, czy się grzeje. ALE jest coś wąż jest cały czas zimny jak by nie puszczał za wcześnie, czy to norma ? Górny jest gorący do samej chłodnicy I tu mam niejasność dochodzi do temp 84* i to max jak na moje auto. Możliwe jest coś takiego? mało kto pisał czy sprawdzał wąż dolny. Czy tak dobrze działa chłodnica? Czy obieg płynu działa na zasadzie że do chłodnicy wpływa z góry a wypływa od dołu? czy jest na odwrót? (jak się uda jutro VAGowanie zrobię. Ustawiłem się z Salonem OOOO na odbiór termostatu i nie wiem czy brać i wymieniać?)
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
hey :th: uszkodzenie klapy centralnej spowoduje brak nawiewu na szybę, to zależy w jakim położeniu zatrzyma się klapa. Opisz problem bardziej bo może to nie uszkodzenie klapy a silniczek. Włącz zapłon i włącz nawiew na min i ustaw na szybę i słuchaj następnie ustaw na kratę i słuchaj. Jak zmieniasz kierunek nawiewu to słychać jak silniczek pracuje jak jest cicho. jak nic nie słychać to można diagnozować problemy z silniczkiem.
-
[B5 AFN] Wykręcenie silniczka klapy centralnej fotostory
hey To co ja opisałem to dotyczy silniczka odpowiedzialnego za kierowanie nawiewem na szybe,krate,nogi. A silniczek za ceple/zimne powietrze musi byc gdzies obok. Ale nie wiem gdzie sie znajduje. Z tego co stwierdzilem to jest ich kilka i roznia sie kontem raminienia.(mechanizm jest taki sam) u mnie zacinal sie to go przeczyscilem ale to pomoglo na jakis czas. Kupilem o innym numerku Bosh i wymienilem tylko silniczek i teraz smiga. te kody co podajesz są mi nie znane bo są Vag`a. Ja to stwierdziłem na klimatronicu. (kody podane masz tu http://www.a4-klub.pl/smf/index.php/topic,70.0.html masz opisane jak sprawdzic)
-
[B5 AFN] Problem z Klimatronikiem czy tylko wyświetlaczem ???
Hey :th: przyczyna to taka że nie używasz SZUKAJ wiele razy było pisane jak naprawić zimne luty Trochę przesadziłeś z tą opcją Szukaj!!Mogłeś wstawić link zamiast bicz!!! [spedyt]
-
Nowicjusz - wątek powitalny
hey :th: witam fana