Treść opublikowana przez tigy
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
mam pomysł na przerobienie czwórnika - jak uda mi się go zrobić - dam znać [br]Dopisany: 18 Luty 2011, 06:14_________________________________________________Mam już pomysł - wpadłem wczoraj dzisiaj postaram się zrobić - a potzrebne są 2 czwórniki zobaczymy jak się sprawdzi
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
ooo to się wyrwę zobaczyć - a na dole przy fontannie czy gdzie ?
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
jakiś zlocik jest na dniach ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Hey Dzięki michass - taki mam plan, zbieram części i mam pomysł - rozbebeszę czwórnik - w klawaitury puszczę opary dołem ale rozwierce tak aby szły do przodu a nie w bok w kanał dolotowy. do tego dodam drugą puchę z przegródkami jak w wydechu - górną szparą puszczę opary w kierunku wylotu - z górą opary z odmy - także tak aby wpadały do drugiej komory - tam będzie się skraplać na ściance i spływać skosem do klawiatury. Na dniach się zabiorę do tego.w sumie to będzie duża płaska pucha - zobaczymy
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A jakie koszta czwórnika ? myślałem aby przewód od podciśnienia dolotowego skierować do odmy z góry a odma dopiero do czwórnika o tej strony - nadmiar oleju spłynie ...[br]Dopisany: 15 Luty 2011, 10:20_________________________________________________W ASO 34 zł
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Właśnie tak kminię - coby pozmieniać w trójniku samym ...
-
[B6 ALT] Zużywa za dużo oleju proszę o radę
Adrianek http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=168654.new#new tutaj poczytaj
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Hey - a ile to znaczy sporo ?
-
[B6 ALT] Gdzie jest schowany głośnik od czujnika cofania ?
czujniki tak - okazało się że jednak płytka - działa ale głosnik bardzo cicho .. bo daje płytka duże napięcie n agłosnik, tłumiąc sygnał .. wrrr - póki co działa bardzo cicho i głosnik się grzeje
-
[B6 ALT] Kontrolka silnika cewki itd !!
tak, ale po uruchomieniu silnika gaśnie.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Witam, też dłubię się z tym olejem w ALTku ... robiłem modyfikacje nieinwazyjne - i dalej wcina, z takich ciekawostek - przewód z czwórnika idący do serwa hamulców czyli przez trójnik a dalej do dolotu zamieniłem na wąż przejrzysty - co ciekawe - część do trójnika jest brązowa od oparów a za trójnikiem, gdzie jest mocno zwężony przepływ (średnica ok 1 mm) praktycznie czysty ... czyli jedyna droga oleju do spalania to krótki przewód z klawiatury do dolotu. Szukam rozwiązania aby nie przerabiać za mocno ... musi być jakieś rozwiązanie ... :/[br]Dopisany: 15 Luty 2011, 08:56_________________________________________________aaa piszę dlatego że każdy przerabia odmę a z odmy olej nie leci na górę - gdyby tak było - w przewodzie do serwa zbierałby się olej - bo w czwórniku jest membrana - oglądaliście te membrany ? u mnie taka pofalowana ... może one siadają szybko ? gdyby membrana była ok, to nie dostałby się olej ... hmm
-
[B6 ALT] Gdzie jest schowany głośnik od czujnika cofania ?
Dzięki - już mam - kupiłem nowy - to samo, płytka dobra .. już sam nie wiem co to :/
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
właśnie
-
[B6 ALT] Gdzie jest schowany głośnik od czujnika cofania ?
Witam. Od pewnego czasu z tyłu pojazdu wydobywało się szeleszczenie - z głośnika - a przy wstecznym, sygnał był cichy i przerywany - teraz już nie szeleści nic z tyłu ale sygnał jest tak cichy że praktycznie go nie słychać - B6 2.0 ALT 2001 - gdzie schowany jest głośniczek ?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
u mnie tez z mrozami większe zużycie ... może gdzieś woda ... ? jaki pies ... :/
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
czasami mocno korek sie trzyma - czasami slabiej ... a w środku ma jakieś zaworki ? ... i jak z tym walczyć ? wczesniej tego nie było - a odpowietrzenie - odma ... zapchane czy jak ?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Witam po przerwie ... znowu pojawił się problem ... :/ zrobiło się zimno i zaczął więcej brac olej ... nie mam pomysłu już na to - długo nic się nie dział i nic nie brał ... coś mu odbiło znowu ... :/
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
a jaki olej ?
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Hey - zmiana oleju na 10 W 40 - rewelacja - skonczylo sie lykanie oleju - wariator zaczął mniej stukac - pozniej rpawie wcale i teraz znowu slychac - mniej ale jest - dziwne, bo roznei z roznym natezeniem - nie każdego dnia z rana tak samo - ogólnie jest OK
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
podziękował - odpisał
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
sprawdzę - póki co z maxa oleju jaki miałem i na trasie ok 600 km waliło mi MIN a teraz po zmianie oleju i kata - mam prawie 2 000 km i nic .. zeszło może 1 ew 2 mm oleju od max ... co uważam za mega sukces ! [br]Dopisany: 26 Lipiec 2010, 21:55_________________________________________________aha, wcześniej max 120 - teraz i 160 km/h katałem i w pipę dostawał
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
Możecie polecic dobry warsztat lakierniczy ?
-
[B6 ALZ] Audi a4 b6 silnik 1.6 ALZ bierze olej
jaki przebieg ?
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Puknąłem ponad 1200 km ... nie bierze oleju !!! poranne pukanio-klekotanie dużo cichsze ... mało pali, dynamiczniejszy, zrywniejszy ... kat+sonda+10W40 ... Kocham ALT [br]Dopisany: 21 Lipiec 2010, 21:33_________________________________________________aaaaaaaaaaaa proste odcinki drogi ~ 160 km/h ...
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Hey - nie miałem jak sprawdzić na równej powierzchni po 15 min - staram się sprawdzać zawsze w tym samym miejscu - garaż - dzisiaj po treningu zajrzę do autka, powiem jak po 15 min wygląda, tak czy inaczej - po 600 - 650 mrygneła mi kontrolka wczesniej - teraz nic a jak wspomniałem na chłodnum silniku max na bagnecie .. http://habi.pl/a100-valvoline-maxlife-10w-40 - a za kata z Bosala 800 zł - a strego nie chcą kupić bo podobno tylko ALt mają katy nie z ceramiki tylko jakieś stali ... wiecie coś o tym >?< Klekotanie jak pisałem zmniejszyło się i wygłuszło ale całkowicie nei przeszło -i tak jest cały czas - nie zmniejsza się bardziej póki co ani nie wraca do klekotania jak wczesniej. Teraz jest całkiem fajnie