Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC
-
Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Muszę spawdzic oznaczenia na opakowaniu Motylgear tego co mam ale chyba miałem GL4 a GL5 jest rzadszy więc chyba trzeba patrzeć wyłącznie za normą GL5 i normą VW 501.50 send from HTC Jaki rozmiar splina jest potrzebny do odkrecenia korka spustowego? U mnie zauważyłem na środku lba śruby jest taki bolec więc podejrzewam że potrzebuję splina z otworem na środku chyba że da radę zwykłym odkręcić. Bo wlewowy to potrzebny imbus 17 bo takiego uzywalem. send from HTC
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
kurde rzucili si na te zapisy do BT chyba ostatnim rzutem zdążyłem się okaże jak Jarko zaktualizuje liste- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Moim zdaniem powodem szarpania przy ruszaniu z miejsca może być wyłącznie układ napędowy (sprzeglo, skrzynia, przeguby) ewentualnie paliwowy. send from HTC- Podgrzewacz chłodziwa
Kij tam z wlacznikiem bo można go jakoś tak skitrac albo wkomponować gdzieś ale musiał bym poszukać jak to wszystko podłączyć żeby np. nie spalić elektryki (jaki przekaznik i bezpiecznik) send from HTC- Podgrzewacz chłodziwa
U mnie nie ma tego zamontowanego w 1Z a przydało by się send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Początkowo po długiej jeździe jak wszystko było nagrzane a z biegiem czasu zaczynało i na odstanym silniku ale nie zawsze. Potem już było gorzej send from HTC- Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Ja mam wlany Motul Motylgear i jest za gęsty na mrozie... send from HTC- Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Podejrzewam że olej żeby się sprawował na mrozie dobrze musi mieć normę VW 501.50 GL5 Ja wlalem Motula i on chyba nie ma normy 501.50 ale olej Febi i Castrol ma te normy na opakowaniach. Cóż polak mądry po szkodzie. Mi Motul sprawia problemy na mrozie. Mam skrzynie po remoncie ale zanim się wszystko dopasuje to prędko nie nastąpi ale jak się Motul rozgrzeje to biegi wchodzą idealnie. send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Sprawdzić nie zaszkodzi. U mnie byly luzy na mechanizmie roznicowym przez co na skreconych kołach szarpanie było o wiele silniejsze niż na wprost. Mechanik który mi robił skrzynie pracował w ASO Audi i mówił że fabrycznie łożyska były zbyt ciasno pasowane i zuzywaly się szybciej. Jak pokazał mi stare łożyska to na rolkach i biezniach było widać takie niebieskawe cienie jakby te łożyska się przegrzewaly... Inne bieznie miały dużo drobnych wrzerow. send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Ja może się przyturlam jeśli inne plany nie wypala send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Podgrzewacz chłodziwa
Orientuje się ktoś czy w B5 występowało coś takiego jak grzanie wstępne wody czy podgrzewacz wody? Bo u ojca w Octavii z 2002r. jest coś takiego i chciałem u siebie coś takiego założyć Poniżej zdjęcie z jakiegoś Ruskiego forum Skody. Jest u nas w Polszy coś takiego dostępnego albo występowało to w ori? Bo ja się nie orientuję- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Arturku w tym roku też Ci cytrynówkę załatwimy i będzie cacy przytulisz baniaczek- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
było kupić brykę z q to byś umiał chodzić ściul :grin: widziałeś mnie bym się kiedyś wyyebał ? ...PS. W BT do zaspy się nie liczy !!!! A miałem wspomnieć BT- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Przeklęta zima... Mało się nie połamałem we wtorek rano po nocce... Na L4 do końca tyg.- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Z tym szarpaniem to się zdarza jeśli zdarzy mi się strzelić ze sprzęgła. Potem już rusza płynnie więc nie czepial bym się już tego. Wysprzeglik mam nowy i odpowietrzony układ sprzęgła więc tu już się nic dziać nie powinno. send from HTC U mnie przeguby wew. są ok a zew. Mają delikatne luzy i to oba tak samo bo prawy wymienialem pół roku temu send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Tomek ... Małe sprostowanie tego co napisałeś ... Farba mi popękała nie po malowaniu w knurowskim Maratonie tylko w jakimś zakładzie w Żorach ... A knurowski maraton to po nich poprawiał krótko przed sprzedaniem Leona i było OK nic się z nimi nie działo ... Gdyby maraton spartolił robote to mają tak pedantycznego szefa że sam bym im to kazał poprawiać. Powered by LG G3s Aaaa to sorry Mario tak ja żem usłyszał skoro szefo taki pedant to chyba jednak im oddam felgi bo już mam obczajone ile mnie to wyniesie. send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Podziękował Pane- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
A jakieś namiary na gościa masz? Ja bym potrzebował jeszcze żeby dana firma miała maszynę do ściągania i zakładania opon Run on Flat bo takie mam na 17" a wiem że jakieś specjalne rolki maszyna musi mieć. send from HTC O Piotrze Herychu słyszałem ale on nie ma maszyn do ściągania opon chyba że cos się zmieniło send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Powiem tak że mechanik był z polecenia a w necie też były o nim tylko dobre opinie więc nie powiedział bym że mechanik cwaniak no ale nie każdemu można ufać. Skrzynia po odbiorze chodziła ewidentnie ciaśniej więc problem skrzyni bym odrzucił już bo ja przy ruszaniu na skreconych kołach miałem najsilniejsze drgania. Poprzednia tarcza miała ewidentne luzy na tlumiku drgań dlatego profilaktycznie wymienilem na nową żeby tam nie zaglądać. Na zimnym silniku zdarzy mu się czasem poszarpywac mimo że nastawnik był wyczyszczony na glanc jakis rok temu. send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pany kto zna jakie firmy malujace felgi? Bo sam nie wiem gdzie oddać swoje i od ojca bo znam Aluexpress ktory mi kiedys źle dobrał kolor a jak Mario malował w Maratonie w Knurowie to popekala mu farba. Sam nie wiem gdzie dac do malowania żeby ktoś nie spapral. send from HTC - SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE