Treść opublikowana przez basik9634
-
[B5 ADP] Jakie amorki na przód
czyli na allegro można sie nadziać to ja sie wybiorę do jakiegoś autoryzowanego sklepu i zamówię sobie
-
[B5 ADP] Jakie amorki na przód
jak patrzyłem na allegro to w opisach sa albo gazowe albo gazowo olejowe dlatego zapytałem
-
[B5 ADP] Jakie amorki na przód
a jeszcze zapytam bo zapomniałem leprze sa gazowe czy gazowo olejowe amorki ??
-
[B5 ADP] Jakie amorki na przód
witam wszystkich mam pytanie związane z amorkami zaczęło mi bujać autkiem i podejrzewam ze to przyczyna amorków bo zawieszenie niedawno bylo wymienione lecz na amorkach nie widać wycieków jesli to amorki to jakie polecacie ???
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
przyczyną szarpania to może być nawet sonda landa przynajmniej ja tak miałem w swoim cacuszku tylko aby tyle ze ja mam iny silnik pierwsze to komputer podpiąć wtedy sama przyczyna sie pokaże co i dlaczego sie stało pozdro
-
[B5 ADP] Nierówne obroty oraz brak mocy na ciepłym silniku
przepływomierz masz zaraz za filtrem powietrza a sprawdzić go można vagiem
-
[B5 ADR] Mruga kontrolka immobilizera
witam wszystkich mam problem z immobilizerem a mianowicie po podpięciu pod kompa to bylo coś takiego moduł zablokowany słaby sygnał z kluczyka kontrolka immobilizera zwariowała i zapalał i gasł co z tym zrobić gdzie tego szukać czy ten immobilizer jest w zegarach i trzeba je zmieniać pomocy Kolejny raz ten sam problem w różnych wątkach
-
[B5 ADP] Czujniki wariują
wentylator masz przecież wisko on sie załącza w momecie pracy silnika i kreci sie ciągle a wraz ze wzrostem temperatury to kreci s ie szybciej jesli obroty silnika są większe chyba ze masz jeszcze wentylator elektryczny jeśli posiadasz klimę a jesli ci wiskoza sie nie kreci to znaczy że padła
-
[B5 ADP] Problem z sondą
ja znalazłem zamiennik boscha 0256003470 a oryginalna też była boscha musze sie zastanowić bo to sa te same ceny co polecacie ngk czy tego boscha [br]Dopisany: 04 Maj 2010, 22:27_________________________________________________źle wpisał 0256003478 taki jest zmienik boscha
-
[B5 ADP] Problem z sondą
znalazłem w domu oryginalną starą sondę z numerem ale jak zadzwoniłem do firm co sprzedają sady to powiedzieli ze ten model został wycofany z produkcji jest tylko zmienik a numer mojej to był 0256003518/519
-
[B5 ADP] Problem z sondą
etka to numer katalogowy sondy dobrze rozumiem
-
[B5 ADP] Problem z sondą
witam wszystkich mam problem z sonda mianowicie wykorkowała problem związany jest z tym ze nie mam oryginalnej sody i nie wiem jak ją teraz dokupić dodam ze silnik adp 1,6 bezynka czy ktoś ma jakieś pomysły porady na znalezienie orginalu sondy do tego modelu silnika
-
[B5 ADP] Przerywanie silnika gdy zimny
ja ci pisałem ze to kopulaka i i inni ci to samo pisali tak ze zaczyna sie naprawy od najtańszego i najbardziej oczywistego
-
[B5 ADP] Ile oleju Wam bierze motor 1.6 ADP
takie do lewki to możę być oznaka ze pierścionki olejowe zaczynają powoli sie kończyć i wielu mechaników moze to powiedzieć mi na 15 tyś weznie około litry wiec to nie jest malo ale jednocześnie i jeszcze względnie mechanik mówił ze to wina pierścieni
-
[B5 ADP] Delikatne bicie tarcz hamulcowych
mam taki problem prawdopodobnie mam skrzywioną tarcze hamulcową bo podczas hamowania jest takie pulsowanie raz hamuje raz nie a jak sie mocno dociśnie pedał to hamuje takim skokiem wiec prawdopodobnie to tarcza poszła a czy ona moze przenosi bicie na samochodzik a i jakiej firmy tarcze były by najlepsze do mojej a4 zaświadczam ze nie sa wentylowane za poradę z góry dziękuje [mod]zapoznaj sie z regulaminem :wink4: [/mod]
-
[B5 AEB] Montaż wzmacniacza Magnat
każdy ma własne upodobania jeśli komuś chce sie rozbierać progi to może i ma dobrą metodę natomiast środkiem to żadnych rozbiórek nie trzeba jedynie co to poluzować od tylu tunel i pościć kabel bod tapicetko do siedzeń tyle jest rozbierania ale może ktos mam jeszcze inne pomysły
-
[B5 ADP] Wymiana pompy wodnej?
tak tak da sie wymienić bez rozbiórki rozrządu ale nie mogę pojąć po jakiego rozkręcać cała obudowę pompy od bloku silnika jak odkręca sie aby kilka śrubek z przodu auta na popie i odchodzi cały środek popy to co sie wymienia a nie całość z rurą
-
[B5 ADP] Przerywanie silnika gdy zimny
sprawdź może jeszcze kopułkę czy tam niema jakiś osadów ewentualnie czy tam cos nie przeskakuje ale to raczej chyba nie bedzie miało wpływu jak na ciepłym pracuje równo
-
[B5 AEB] Montaż wzmacniacza Magnat
nie wiem czy ci to rozwiązanie będzie odpowiadało ale ja pościłem kable do wzmacniacza w ten sposób od akumulatora pościłem w skrzynkę pod komputerem i tam został puszczony w dół w deskę rozdzielczą następnie pociągnąłem go do środka kokpitu co radio sie znajduje i pod plastikowymi obudowami az do końca następnie pod tapicerką do siedzenia z tyłu a dalej to juz myślę ze dasz sobie rade bo gdzie będzie wzmacniacz przymocowany tam sobie kable juz doprowadzisz
-
[B5 ADP] Zapłon a4 1.6 1996r
najlepiej to pojedz z tym do mechanika to on ci to ustawi na bank a ten czujnik jest od położenia wału i ma wpływ na zapłon
-
[B5 ADP] Terkot w silniku
a to tykanie to dosyć skomplikowane mogą byc to szklanki popychaczy albo ewentualnie klawiatura luz zaworowy ale jak cichnie po rozgrzaniu to nie wiem najlepiej pojedz gdzieś do jakiegoś renomowanego mechanika i niech ci to zbada bo to jest dzieżko stwierdzić
-
[B5 ADP] Cieknie olej ,FOTY
ja tak miałem i to byla uszczelka pod deklem klawiatury a nie uszczelniacz przy kole a wyciek z pod głowicy bym jednak uważnie obejrzał to miejsce cy olej pojawił sie wyżej nad kolektorem czy aby jest pod kolektorem jeżeli aby pod to na bank pod głowicą jest wyciek
-
[B5 ADP] Wymiana uszczelki pod głowicą?
w adp odma jest pod kolektorem (sardo) chyba nie ten silnik opisałeś bo odma w adp znajduje sie z tyłu silnika wychodzi z pokrywy zaworów do rury od filtra powietrza tuż przed przepustnicą
-
[B5 ADP] Dziwne mruczenie silnika
nie jestem pewny co do tego co nie kruży piszą ale rolka napinacza by nie przenosiła tego muczenia do środka samochodu a bym stawiał bardziej na łożysko sprzęgła bo kiedyś miałem taki objaw jak opisany i to bylo łożysko ale nie gwarantuje ze to będzie to samo u ciebie
-
Ile pali Wam gazu?
jak zobaczyłem ze pali na zwykłym gazie ponad 13 to sie za głowę złapałem bo mi moja a4 nie pali więcej ja 10 oczywiście to zależy od rodzaju gazu i sterowania jak ma ustawione ale większość mechaników powie ze gazu spali na 100 około litry więcej jak benzyny wiec to wszystko można sobie samemu wyliczyć czy jest dobrze ustawiony i ewentualnie wybrać sie na regulacje gazu