Treść opublikowana przez Uneek Eth
-
[B5 AVG] Spadek mocy tylko na 5-tym biegu
Dzisiaj sprawdzę rurki i dolot (dam znać wieczorem)...
-
[B5 AVG] Spadek mocy tylko na 5-tym biegu
Własnie czekam na zaworek N75, ma być w poniedziałek. Zrobię podmiankę i zobaczę co i jak. Z logami będzie trochę gorzej - jak na razie nie mam dostepu do VAG'a, chyba że ktoś z okolic Zgorzelca lub Jeleniej Góry by się zaoferował ? [br]Dopisany: 10 Lipiec 2008, 11:50 _________________________________________________Witam. Na N75 nadal czekam. Logów nie mam gdzie zrobić (również czekam aż kolega wróci z urlopu). Przegoniłem furmankę na 3-ce do 4500 obr i wszystko było OK.[br]Dopisany: 17 Lipiec 2008, 09:03 _________________________________________________W końcu dostałem zawór N75 lecz trochę różni się od mojego: - w aucie siedzi: Pierburg 1H0 906 627A 7.21903.25, - dostałem: Pierburg 1K0 906 627A 7.00868.00. I teraz nie wiem czy to jakiś odpowiednik mojego czy całkiem inny (inaczej sterowany)? Zakładać go czy wymieniać?
-
[B5 AVG] Problem ze wskaźnikami stanu paliwa i temp. cieczy chłodzącej
U mnie dzieje się to samo ze wskaźnikiem paliwa, wyciągałem pływak, czyściłem styki, podginałem je i za cholerę nie idzie tego naprawić, wskaźnik działa jak chce i kiedy chce... Być może odpowiedzialne są za to siakieś "zimne luty" przy liczniku?
-
[B5 AVG] Spadek mocy tylko na 5-tym biegu
Witam. Sytuacja jak w temacie powarza sie nagminnie od 2 tygodni. Auto po czyszczeniu kierownic turbiny, nie bierze oleju, nie dymi. Na pozostałych biegach nic się nie dzieje (np. na 4-tym spokojnie idzie np. do 3800 obr), natomiast po wrzuceniu 5-tki od razu zrzut mocy, lub po jakiejś chwili niezależnie od obrotów 2800-3200 obr. Czasami przejadę autostradą na 5-ce 140-150km/h przy obr 3000-3200 ze 20 min i wtedy nastepuję odcięcie. VAG pokazuje błąd: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-00 - - Tylko czemu dzieje się to tylko na 5-tym biegu?
-
[B5 AJM] Pływak w moim audi - kosztowna sprawa ?
Pływak (wersja bez pompy - nówka) 90 Euro w serwisie Audi VW.
-
[B5 AVG] Spuszczanie paliwa
Pompy paliwa nie ma w baku. Za to masz tam otwór rewizyjny i spokojnie wężykiem paliwo z baku wyciągniesz...
-
[B5 AFN] FIS czy jest na to lekarstwo??
Odizolowanie licznika, pewnie trochę pomoże, ale nie do końca, ponieważ kokpit nagrzewa się znacznie w słoneczne dni, podczas jazdy jak i postoju (to też ma swój wpływ na FIS)... Poszukam i wstawię Wam linka. Narazie znalazłem coś takiego: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/meljey/lcdprob1.htm Jak ktoś sprawdzi, to niech da znać co i jak. Pozdro.
-
[B5 AHU] Nie działa kontrolka rezerwy paliwa
Tak ma być. U mnie również jest oryginalny pływak a w nim 2 piny.
-
[B5 AFN] FIS czy jest na to lekarstwo??
To częsta usterka, u mnie jest to samo. Gdzieś w okolicach Wrocławia "bawią się" w usuwanie tego typu rzeczy. Poszukaj na forum (było o tym trochę) a na pewno znajdziesz... (ja nie pamietam).
-
[B5 AFN] Jak w końcu sprawdzac poziom oleju
Cytat z: "Instrukcji obsługi samochodu AUDI A4/S4": "Dokładny poziom oleju można zmierzyć tylko w silniku rozgrzanym do temperatury roboczej". "Podczas pomiaru poziomu oleju samochód musi stać poziomo. Po zatrzymaniu silnika, należy odczekać kilka minut, aby olej spłynął do miski olejowej".
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Niedawno wymieniałem u siebie wahacze górne przedni i tylny po prawej stronie auta oraz łączniki stabilizatora, użyłem zamienników firmy FEBI oto ich numery (może się komuś przydadzą): - wahacz górny FEBI NR 11138 (8E0 407 506 A), - wahacz górny FEBI NR 11224 (4D0 407 510 D), - łącznik stabilizatora prawy FEBI NR 17214 (8D0 411 318 D), - łącznik stabilizatora lewy FEBI NR 17216 (8D0 411 317 D). Pozdro.
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
U mnie jest to samo. Próbowałem już różnych sztuczek ale nic nie pomogło - poziom paliwa wskazuje jak chce i rezerwa oczywiście przy 1/2 baku... Jedynym rozwiązaniem jest chyba kupno nowego pływaka u sąsiadów za Nysą - koszt 80 Euro. P.S. Co do auta - bardzo ciekawy kolorek...
-
[B5 AVG] Uszczelki do turbiny (regeneracja - gdzie) ?
SZYCHA, miałeś dać info o uszczelce (nr katalogowy), a co do opisu i przestróg - jak będzie gotowy to daj znać na pw... Dzięki. Pozdro.
-
[B5 ADP] Teraz moja A4
Wielka strata i wielka szkoda [']...
-
[B5 AVG] Uszczelki do turbiny (regeneracja - gdzie) ?
OK. Dzięki. Czeka na info. Regeneracja samemu - też bym się skusił ale nie mam garażu a trochę to trwa, poza tym można coś spartolić i nie wiadomo co tam w środku jeszcze siedzi? Ja podejrzewam u siebie zmienną geometrię. Co do regeneracji znalazłem we Wrocku: http://www.turbojulita.pl/ Lecz nie zajmują się tam tylko czyszczeniem geometrii tylko całej turbinki - koszt 1.000 zł Podobno są jakieś 2 warsztaty w Borowej 20km za Wrockiem, czy ktoś coś o nich słyszał?
-
[B5 AVG] Uszczelki do turbiny (regeneracja - gdzie) ?
Chyba jest tak jak mówisz spanky. Jest tylko jedna uszczelka... Zaraz jej poszukam... Dzięki. P.S. Co jeszcze jest potrzebne przy ponownym zakładaniu turbinki (co należy wymienić) ?
-
[B5 AVG] Uszczelki do turbiny (regeneracja - gdzie) ?
Jaworzno k. Katowic, dla mnie to za daleko, samochód mi potrzebny więc musiałbym jechać osobiście i zrobić czyszczenie na miejscu... Może ktoś z Wrocławia się wypowie?
-
[B5 AVG] Uszczelki do turbiny (regeneracja - gdzie) ?
Witam. Mam 2 problemy: 1. Poszukuję numerów katalogowych uszczelek: - między turbinkę a kolektor wydechowy, - między turbinkę a rurę wydechową. 2. Gdzie we Wrocku lub okolicach mogę wyczyścić geometrię turbiny (chyba mam zapieczone kierownice i sztanga nie wykonuje pełnego zakresu ruchów)? Dzięki.
-
[B5 ADP] Teraz moja A4
Cze. Spedyt zakładaj xenony, będzie GRUBO !
-
Wskaźnik otwartych drzwi w 1/2 FIS i pełny FIS - problem
Ja równieź myślałem o wymianie na pełen FIS, ale chyba sobie odpuszczę, za dużo roboty... Chyba, że znajdę jakiegoś fachurę od
-
[B5 APT] problem z kontrolka od air bag nie gaśnie
Chodzi tutaj o poduszkę boczną w fotelu po stronie pasażera - rozwiązanie: - rozpiąć kostkę pod fotelem pasażera, - przeczyścić piny (a własciwie spryskać jakmś preparataem do czyszczenia elektroniki, następnie przedmuchać), - połaczyć, - podpiać VAG'a i skasowac błąd...
-
[B5 AFN] Jak włączyć podgrzewanie lusterek ?
U mnie grzanie uruchamia się samo jak odpalę silnik...
-
co was drazni na drodze i w samochodach oraz czego sie boicie
Nasze drogi: - denerwuje mnie ich stan techniczny, - chamstwo, - TIR'y na autostradzie (zwłaszcza jak widzi, że szybko się do niego zbliżam i wtedy ropoczyna manewr wyprzedzania innego TIR'a ) Jeśli chodzi o samochody, to cisnienie mi rośnie jak widzę auto za >90 000zł na kołpakach np. z Real'a :bicz3: Czego się boję na drodze: - że wyskoczy mi ktoś z drogi podporzadkowanej i nie zdąże wychamować (nieraz pedzi taki zboku i hamuje dopiero przy skrzyzowaniu), - na skrzyżowaniu, gdy będę przejeżdzał spokojnie na zielonym uderzy we mnie coś z boku...
-
[B5 ADR] Hałas pompy wspomagania.
Byle jaki płyn do ? Hymmm... Zobacz co masz napisane na zbiorniuczku... Lejesz oryginalny (u mnie np. G 002 000) lub jego zamiennik firmy FEBI.
-
A4 Assistance
Witam. Moje zgłoszenie poszło na priv'a. ehhh nie doczytałem, także wysyłam na e-mail...