Treść opublikowana przez kkam
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Chciałem 1300zł. Numerów nie mam. Piecyk jest z a6 c5, po kompletnym czyszczeniu i wymianie uszczelek. Węże paliwowe, wodne i wydech były kupione na metry w sklepie z częsciami do webasta. Tak wygląda ten zestaw: Do tego jeszcze może być taki moduł, kóry jest emulatorem ori webasta. Ostatnio zacząłem rezec rączki pod przyciski z a4 b8
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
Silniczki i zebatki są takie same. Różnica jest w aluminiowym odlewie. Jeżeli lustro zaczyna Ci szwankować, to prawdopodobnie czas na wyczyszczenie mechanizmu i nasmarowanie.
-
Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł
Raz miałem przypadek, że czujnik raz działał a raz nie -> uszkodzony był scalaczek w czujniku. Niestety nie są one dostępne w sprzedaży(po oznaczeniach nie znalazłem ich). Czujniki po zalaniu(uszkodzony laminat, scalak sprawny) naprawiam za 40zł,
-
Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł
Jesteś pewien, że na laminacie nie było uszkodzen? Uszkodzenie jest najczęsciej na rogu koło scalaka, przelotka nie ma przejscia i sygnał nie przechodzi z jednej strony laminatu na drugą. Jeżeli laminat jest ok, to pozostaje do sprawdzenia wiązka.
-
Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł
20min i masz wyjęte. Zdejmujesz koło i masz dobry dostęp do czujnika.
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Pompowtryski do weryfikacji. Obstawiam, że oringi trzeba zmienic i powinno być lepiej. Przy wymianie oringów sprawdz stan wałka rozrządu i szklanek.
-
Avant by Michal 1.9tdi Q `S4 Body /Brembo 345/RS4-330/ led c6/ TTS/dts on Avus
Mam takie doły u siebie . Podejdą bezproblemowo pod lustra z S4 ? Musisz delikatnie podciać stelaż w lusterku. A potem podłączyć pod coś ledy. Ja u siebie mam zrobione tak:
-
Zrobienie BIxenon w prosty sposób?
Bixenon polega na tym, że masz ruchomą przesłone. Dla swiateł mijania jest przesłona, po włączeniu długich przesłona opada i lampa świeci pełną mocą. Aby to otrzymać musisz zmienić soczewke.(no i oczywiście zrobić sporo koniecznuych przeróbek w lampie)
-
B6 DIVISION
Zrób jeszcze raz kalibracje. Jak odemnie wracałes to chyba dobrze pokazywało. Moze jest ktoś chetny na takiego moda? Skałdanie dachu z pilota w cabrio
-
[ALL B6] Skromne b6 |S-linex2,bi-xenon,pdc przód tył, rns-e led, kiera rs6 c6 mf, Bluetooth, spryskiwacze, hebel 320/288, lodówka, grzana kanapa, bose , pakiet światło, alarm...|
Bardzo zadbane auto. Miałem okazje obejrzeć każdy zakamarek.
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Montaż wygląda prawie tak samo jak ori webasta. Wcięcie w układ wodny i paliwowy takie samo, piecyk też montujemy w ori miejscu. Do 2.0 TDI podejdzie po webasto jest uniwersalne, rodzaj silnika nie ma znaczenia bo jest odpalane po podaniu 12V. Do montażu potrzebujesz kompletne webasto, tj. Piecyk, węże paliwowe, weże wodne, wiążke elektryczną. + ewentualny emulator, aby wygladało jak ori. Jakiś czas temu miałem taki zestaw na sprzedaż, ale nikt sie nie znalazł chętny i komplet leży jako zapasowy w garażu.
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Jest dłuższa. Tu są przełożenia http://workshop-manuals.com/audi/a4_cabriolet_mk2/power_transmission/6-speed_manual_gearbox_01x_front-wheel_drive/technical_data/gearbox_identification/code_letters_allocation_transmission_ratios_capacities/ JWS ma final drive 3.550, natomiast HCK 3.755. Z kalkulatora wychodzi, że JWS jest minimalnie dłuższa. O ile dobrze pamietam to róznicy jest 2 albo 3 km/h
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Koszt około 2700zł (w tym nowy dwumas). Przekładka zajęła mi 3 dni - robiłem to pierwszy raz.
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Wcześniej była skrzynia 5b o oznaczeniu FCK(do końca nie jestem pewien, musiałbym sprawdzić) Do przekładki z 5b na 6b potrzebowałem: - skrzynia 6b - rozrusznik do skrzyni 6b - dwumasa 240mm - sprzegło 240mm - śruby do dwumasy (stare sa dłuższe i nie pasują) - podkładka pomiędzy silnik a skrzynie - > podkładka ~5mm z blachy aluminiowej. - wybierak do skrzyni 6b - trzeba kupić właściwy bo są 2 typy - podpora turbiny - stara podpora wadziła o rozrusznik ze skrzyni 6b - przewód do wysprzęglika -> może nie zgadzać się złączka -> ja zostawiłem wysprzeglik ze starej skrzyni - wtyczke do czujnika biegu wstecznego - > w nowej skrzyni był inny rozmiar wtyczki - podpora skrzyni biegów z poduszką(tylna łapa) - nowy olej do zalania skrzyni - 2 albo 3 nowe sruby do skrecenia skrzyni z silnikiem(stare były z krótkie)
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Trzeba zmienić jeden bit we wsadzie (switch odpowiedzialny za odczyt prędkości). Niestety vagiem tego nie zrobisz. Musisz miec kabelek do odczytania wsadu ze sterownika lub programator. Jeżeli tego nie zrobisz to sterownik silnika bedzie cały czas widział prędkość 0 i tempomat nie bedzie chodzić. Możesz też wsadzić sterownik silnika z nowszego rocznika, ale to wiąże się z kodowaniem immo.
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
Jeździsz na tej JWS ? Jaką masz moc? No i co z tym wkładem do licznika? zdziałałeś coś? Ja mam 2 mapy, jedna na 130KM, druga na ~165KM. Na obu mapach nie ma problemów. JWS jest bardzo długa przy 3tys obrotów jest 180km/h. Co do samego licznika to musiałem zmodyfkować wsad. Trzeba zgrać soft ze swojego licznika, odszukać fragmenty odpowiedzialne za immo i przepisać je do wsadu z nowszego licznika. Dodatkowo jeżeli nadal chcesz korzystać z tempomatu to do modyfikacji jest też wsad sterownika silnika. Po modyfikacji wsadów prędkośc odczytywana jest z ABS. Modyfikacje są tylko we wsadach, nie trzeba ciągnąc dodatkowych kabli. W lipcu zmieniałem skrzynie, wszystko robiłem sam, więc jak macie jakieś pytania to moge pomóc.
-
Swap/ zmiana skrzyni biegow z 5 na 6
w b7 wszystko tam samo jak w b6. Ja proponuje skrzynie JWS. Jest dłuższa niż HCK i z nowszych roczników.
-
Klima zanika przy większych obrotach
silnik wyłącza klime jak jest duże zapotrzebowanie na moc, np podczas przyspieszania... Można to wyłączyć w adatacjach klimatronika (kanał 03 zmiana z 1 na 0) więcej info o tym znajdziesz tu http://workshop-manuals.com/audi/a4_sedan/v6-3.2l_%28bkh%29/heating_and_air_conditioning/control_module_hvac/component_information/testing_and_inspection/programming_and_relearning/adaptation_of_a/c_control_head_climatronic_control_module/designated_adaptation_channels_overview/page_10327/
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
jak będziesz w okolicach Gdańska, to moge Ci to zrobić. 10 min roboty
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Staram się jej właśnie nie zepsuć tylko dokładać to co jest naprawdę potrzebne mam podobne odczucia do B7 i B5 ale są takie sztuki że sam bym je ogarna. Masz rację kolego licznik jest z 2003 a auto z 2002 z tego co wiem to właśnie prędkość nie jest odczytywana przez sterownik silnika ale nie mam pojęcia jak to ogarnąć inaczej niż wymieniając licznik, nawet Anglika jest ciężko znaleźć z tego roku. Dobrze modzik na wielki plus He he nie wytrzymałem Mateusz musiałem coś zmodzić Będą na dniach, a potem tylko na auto i w zimę śnieg z podwórza będę odgarnial Trzeba zrobic zmiane we wsadzie sterownika silnika, jakis czas temu miałem podobną sytuacje u siebie - zmieniałem skrzynie na 6b i pozbyłem sie impulsatora...
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Ładnie sie prezentuje, prawie bliźniak mojej;) Udało Ci się naprawić tempomat po wymianie licznika Jak nie to mała podpowiedz, pewnie dałeś licznik z nowszego rocznika gdzie prędkośc jest brana z ABS, a nie impulsatora skrzyni i sterownik silnika nie widzi predkosci. Jak masz vaga to możesz zweryfikowąc czy w blokach pomiarowych widac predkośc podczas jazdy....
-
Klima zanika przy większych obrotach
Podepnij pod kompa i zobacz jaką masz temperature na parowniku. Powinno być około 4-7stopni
-
Krzywiące się tarcze hamulcowe po około 1tys km
Za duże bicie na piastach. Dodatkowo warto pomyśleć o większych hamulcach. Seryjne 288 są za słabe do a4. Pomyśl nad 320mm
-
Poduszki skrzyni biegów
Skrzynia ma 1 poduszke (z tyłu). Od przodu dokręcona jest do silnika (silnik ma 2 poduszki)
-
Klima działa ale nie chłodzi tak jak powinno .
Hmm, jezeli masz awx z 2002 to masz jeszcze klime na jednym pasku i sprzęgiełko samozrywalne, które albo jest sprawne albo nie. W tych rocznikach nie było sprzęgieł magnetycznych. Dlatego mnie zastanawia o co chodzi z tą nieprawidłową pracą. Jeżeli masz kabelek to podłacz samochód pod kompa i zobacz jaką masz temperature na parowniku. Powinno być około 4-7stopni. Dodatkowo możesz zobaczyć temperatury w poszczególnych kratkach - w każdej jest czujnik temp.