Treść opublikowana przez kkam
-
[AVF] Blue Avant, H&R -35mm, 19", EDIT- pierwszy post
Wspólnymi siłami udało się zamontować i zostały tylko 2 śrubki ....... od niepotrzebnych korbek
-
Klimatyzacja nagle przestała chodzić 1.9 TDI PD
Musisz dorobić sobie klucz. Zwróć uwage, że w kołku są otwory. Musisz w kawałku płaskownika nawiercić dwa otwory(rozstaw taki sam jak w kole) i wkrecić śruby. Potem dorobionym kluczem blokujesz koło i odkrecasz śrube na ośce. Przy ponownym montażu śrubę trzeba posmarować klejem do gwintów.
-
Klimatyzacja nagle przestała chodzić 1.9 TDI PD
Musisz wejść pod auto i sprawdzić czy obraca się wałek sprężarki.
-
Klimatyzacja nagle przestała chodzić 1.9 TDI PD
Sprawdz czy sprzęgieło klimy nie jest zerwane. To co opisujesz to typowy objaw zerwanego sprzęgła. Musisz wejśc pod auto i sprawdzić czy kompresor jest napędzany,
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Czy sprawdzałeś EGR? Ja jakiś czas temu miałem u siebie problem z przycinającym się zaworem EGR. Potrafił się przyciąć w pozycji otwartej. Objawy były takie, że w losowych momentach auto traciło moc, pojawiały sie drgania. Po odłączeniu podciśnienia wszystko było ok. Jeżeli jeszcze tego nie sprawdzałeś, to odepnij na kilka dni wężyk od EGR. (węzyk po odpięciu musisz zaślepić)
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Może być kwestia regulacji pompek. Zapytaj się o ile stopni cofnęli śruby regulacyjne 180 czy 225 stopni. Co do bujania, to mogą być scięte oringi podczas montażu pompek..
-
[1.9 AWX] Wibracje silnika, spadek mocy, Logi, Prośba o diagnozę
Czy po wyjęciu starych półosi był wyczuwalny jakiś luz na nich?
-
Turbosprężarka po regeneracji z allegro
Wirnik ma widoczne uszkodzenia. Istnieje ryzyko, że nie będzie wyważony i po jakimś czasie ulegnie uszkodzeniu. Czy firma która robiła regeneracje daje Ci jaką gwarancje? Wyniku z pomiarów turbiny?
-
skrzynia używana czy regenerowana
Kup używke młodą rocznikowo. Skrzynie dostaniesz za 400-600zł.
-
Brak komunikacji z modułem drzwi kierowcy błąd 01331
Wiązka w ASO jest ciężko dostępna. Są zestawy naprawcze - przewód z zaciśniętym przewodem.
-
Brak komunikacji z modułem drzwi kierowcy błąd 01331
Standardowa usterka - poprzecierane kabelki we wiązce. Wyjmij wiązke z drzwi i wszystko dokładnie polutuj i zaizoluj. A jak chcesz miec spokój na lata to wymień przewody w wiązce na takie w izolacji sylikonowej(tylko poczatkowy fragment, tam gdzie przewody się zginają). Są bardziej elastyczne i odporne na wahania temperatur.
-
szybkie pytanie o wysprzeglik
Jak masz drobne ręce to dasz rade wymienić
-
[B6 AWX] Czarny sedan, work ongoing
Mam pewien dylemat. Chce kupić grille z S4 i nie wiem na jakie się zdecydować, czarne czy srebrne ramki? Obecnie auto tak wygląda: Czy czarne grille nie zginą na aucie?
-
Chiptuning a gaz
Można też zrobić 2 przepiane mapy i sterowanie podpiąć pod gaz
-
[ALL B6] Skromne b6 |S-linex2,bi-xenon,pdc przód tył, rns-e led, kiera rs6 c6 mf, Bluetooth, spryskiwacze, hebel 320/288, lodówka, grzana kanapa, bose , pakiet światło, alarm...|
Kiedy składamy? kupiłeś bix?
-
A4 B6 [AWX] by MichałA4, RNS-E, EIBACH SPORTLINE,RS4 19"9JET29, MULTI KIERA TT
Jak robisz remont to daj odraz mocnijsze śruby do głowicy z silnika ARL A pokrywe zaworów dlaczego dajesz nową? Był problem z odmą w starej?
-
Audi A4 B6 Problem z Elektryką
Masz przetarte wiązki idące do drzwi. Zdejmij gumową harmonijke wchodząca do drzwi i sprawdz.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Planuje zakup auta z Poznania, czy znalazłby się ktoś chętny do pomocy i mógłby rzucić okiem?
-
A4 B6 AWX pobor pradu
Zamknij samochód z pilota i sprawdz czy zgasło podświetlenie przycisku od świateł awaryjnych. Jeżeli nie zgasło to znaczy, że któryś z modułów nie wszedł w stan uspienia i dlatego jest większy pobór prądu
-
Problem po odpaleniu po długim postoju
AVF - skrzynia 6b AWX - skrzynia 5b
-
Problem po odpaleniu po długim postoju
Ja mam 1.9 AWX już 5 lat. I prawde mówiąc to te silniki dobrze odpalają jak są zimne Ten mechanik gada głupoty. Też przechodziłem u siebie wymiane uszczelnień PD, po wymianie lepiej odpala i nie trzęsie.
-
Problem po odpaleniu po długim postoju
Sprawdz VCDSem jakie masz korekcje na pompowtryskach. Ja obstawiam, że uszczelnienia pompek są do wymiany
-
AVG gwałtowne naciśniecie gazu - ospała reakcja...
Zrób logi 03. Przy przeładowującej turbinie powinieneś mieć wzorowe wartości (duże ciśnienie -> duży przepływ)
-
Częste rozsynchronizowanie kluczyka
Mi to wygląda na padający moduł komfortu. Piloty są zapisywane w pamięci modułu komfortu i niekiedy zdarza się zerowanie ustawień. Piloty można zakodować na 4 pozycjach. Spróbuj VCDSem zakodowac na innych pozycjach i zobacz czy coś się zmieni. Ewentualnie jak masz możliwość to zrób podmianke modułu komfortu.
-
wymiana obudowy Ecu i przekaznikow a4 b6
1 Nic Ci się nie popsuje 2 Podczas wymiany obudowy trzeba zdjąć ramie wycieraczki(aby dojśc do tylnej śruby), niekiedy jest potrzebny mały ściągacz. 3 Przekażniki możesz dobrze wysuszyć i przeczyścic styki. Jak masz odrobine zdolnosci manualnych to możesz rozebrac każdy przekaźnik i sprawdzić czy nie ma w środku śladów korozji. Jak są sprawne to nie musisz dawać nowych. Nowe dostępne w ASO, używki na allegro