Treść opublikowana przez trezor4
-
Spoty wrocławskie
A może dokładniej nie znam Muchy.
-
Spoty wrocławskie
Koledzy możecie polecić zakład gdzie zregeneruje alternator do A4 B5? Dzięki
-
Spoty wrocławskie
Chlopaki możecie polecić jakiś dobry warsztat , aby wymienić szybę czołową w A4 B7 ? Dzieki
-
Wybór bagażnika dachowego - baza
Czy baza z a4 b5 mocowana na relingi pasuje do a4 b7?
-
Miękkie sprzęgło BKE
Witam, Czy wiecie co może być powodem miekkiego sprzegła przy gorze ? Mogę powiedzieć ze zaczyna łapać ( w sumie to nie potrzeba siły zeby je wcisnąc ) w zakresie 80% , ale i tak wg mnie jest dość miekkie . Dodam ze dwumas daje o sobie znac , ale czy to moze byc z tym zwiazane ?
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Wiecie gdzie mozna zoabczyc ?
-
Polecane opony letnie
Wiem , ze sa dobre opinie o obu oponach , ale ja pytalem ktorej lepsze Ew. brac tansze Do mnie przemawia Finski produkt bardziej od Koreanskiego
-
Polecane opony letnie
Ostatnia prośbą o opinie bo jutro chce zamowic Hankook k115 czy może jednak nokian line . Rozmiar 16/205/55 Dzieki
-
Polecane opony letnie
Koledzy które oponki będą lepsze : FALKEN ZE 914 czy HANKOOK K115 ? Szukam rozmiaru 16/205/55 Dzieki za pomoc.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
U mnie to samo a mam problem z ogrzewaniem i nie mogę odpowietrzyć układu . Dodam , że oba węże wchodzące do nagrzewnicy są gorące , czy tak ma być ? Węże od chłodnicy miękkie. U mnie z tego co pamietam to nawet na luzie leciał płyn a obecnie tylko tak jak u kolegi i nie mogę odpowietrzyć.
-
Niskie ciśnienie płynu w przewodzie
Witam Od jakiegoś czasu mam problem z ogrzewaniem oraz wczoraj musiałem dolac około litra płynu bo gdzieś uciekł . Ogladalem silnik i niby sucho. Chciałem odpowietrzyc , a wiec sciagnalem wężyk idący do nagrzewnicy aż dziurka była na zewnątrz ale płyn sie nie wylewal ( kiedyś jak to zrobiłem to na wolnych obrotach wylewal sie przez dziurkę ) dopiero jak około 5 sek potrzymalem go na obrotach to była fontanna , nasunalem wężyk i niby ok , ale jak zsunalem go aby sprawdzić ciśnienie i dalej nic sie nie wylewa na niskich obrotach. Jak to jest u was na wolnych obrotach ?
-
Problem z połączaniem z klimatronikiem
tak np z silnikiem i air bag bez problemu
-
Problem z połączaniem z klimatronikiem
Witam, Mam problem z połączeniem z klimatronikiem przez program VAG COM 3.12 . Wyskakuje blad ze nie moze polaczyć ze streownikiem . Czy wiecie co może być nie tak ? Moze cos zle robie albo trzeba cos wlaczyc lub wyłaczyc ? EW moze inna wersja VAG'a musi byc ? Dzieki
-
Wymiana/sprawdzenie silniczka reflektora przedniego
Czy można wymienić silniczek bez rozbierania lampy ? Zdemontowałem lampe aby skleic zaczepy i po złozeniu i zamonotowaniu nie działa mi regulacja w jendej z lamp. Czy mozliwe jest ze cos nie podłaczyłem ? Wszystkie swiatła swieca prawidłowo tylko regulacja jednej lampy nie działa . Ew. na którym pinie powinno byc napięcia jak właczam regulacje lamp ?
-
Wymiana przewodu klimatyzacji
Witam , zauważyłem w weekend , że mokra jest cześć gumowa przewodu klimatyzacji ( na poczatku przy chłodnicy , po prawej stronie na dole przy osłonie ) . Z tego co widzę trzeba wymienić cały przewód nr.7 na zdjęciu : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0dbda736db2a560.html Czy ktoś wymieniał ten wąż u siebie ? Dużo trzeba rozbierać ? Warto kupić używkę , czy lepiej zamiennik HELLA ? Dzięki
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
Marcinie jaki olej zaproponujesz dla A4 B7 silnik BKE 1.9 bez DPF , przebieg 240tyś . Zakładam wymiany co rok ew. 15tys. km . Do tego filtry : oleju , kabinowy oraz powietrza. Dzieki .
-
BKE - jaki olej stosujecie / polecacie ?
ale dokładniej jaki olej , nie tylko firme
-
BKE - jaki olej stosujecie / polecacie ?
Witam , niedawno kupiłem A4 B7 z silnikiem BKE i musze wymienić olej . Wiem jaka norma powinna być , ale moze napiszcie jaki olej stosujecie u siebie . Planuje wymianę co max. 15 tys lub 1 raz w roku.
-
Spoty wrocławskie
No to ja jeszcze ze swoim starym B5 do Ciebie na wyciecie kata wpadam
-
Spoty wrocławskie
Chlopaki szukam kogos kto pomoze w zakupie auta ( a4 b6 1.9 tdi ) szukam auta w okolicy Wroclawia (okolo 100km) czy ktos z Was ewentualnie zajmuje sie takimi sprawami ? Oczywiście zapłacę za poswiecony czas
-
Spoty wrocławskie
Chlopaki , wiecie gdzie mozna wyciać katalizator w A4 B5 ? Dzieki
-
Własna działalnść gospodarcza
zasady ogolne to chyba tylko sposob opodatkownia i mozna sobie wybrac , ale nie jestem ksiegowym to nie bede sie klucil . Masz jakis opis , ze wykonujac uslugi handlowe nie mozesz byc na podatku liniowym ? Ja rozmumiem , ze ryczałt nie dla wszystkich jest , ale ogolne i linowy to chyba sam wybierasz.....
-
Własna działalnść gospodarcza
a dlaczego ? BO nie rozumiem W sumie to tylko rożnica ze na ogolnych masz 19% i nie mozesz odpisywac za dzieci itd /
-
Własna działalnść gospodarcza
W jak byś chciał liczyć to wygląda w skrócie to tak: Masz co miesiąc fakturę na 6000 netto ( vatu nie licze bo wiadomo , ze wystawisz fakturę brutto ) . Jezeli nie masz zadnych kosztów ( bezyna , jakies zakupy na firme , ksiegowa ) to twoim kosztem bedzie tyko ZUS ( tylko składka na ubezp społeczne ) = 167,47zl . ( taka kwota przez 2 lata , pozniej duzo wiecej ) . A wiec do obliczenia podstawy do opodatkowania masz = 5832,53 zl . Podatek liniowy ( przy tych zarobkach nie ma sensu na ogolnych zasdach byc ) = 18% , a zatem 5832,53 x 0,18 =1049,85 . Od tego mozesz odjąc czesc składki na ubezpieczenie zdrowotne , czyli 1049,85 - 240,60 = 809,25zl - Podsumowując , masz 6000zl netto od tego odejmujesz zus społeczne ( 167,47 ) oraz zus zdrowotne ( 279,41 ) i od tego 809,25 . Zostaje tobie na rekę 4743,87zl. 6000zl netto to jest koszt twojego pracodawcy jak zarabiasz okolo 3500zl na reke . , a wiec masz około 1200zl wiecej , jezeli bedziesz mial auto na firme to sa dodatkowe koszty a wiec bedzie jeszcze lepiej. Mam nadzieje ze sie nie pomyliłem.
-
Zapowietrza się po wymianie filtra paliwa
Spoko , jutro spróbuje . A może na poczatek posmarować np woda z płynem i zoabczyc czy jakies babelki beda szły ?