Treść opublikowana przez KubaMpakiet
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
A ja sie zapytam kiedy byl wymieniany olej i co tam mu lejesz?
-
Pompa paliwa
Zmien sam wklad w pompie i bedziesz zadowolony, koszt ok 100 zeta po rabatach + troche czasu
-
Wymiana popychaczy
Arkom moze to troche rozswietli Ci umysl 10W40 vs 0W40 - YouTube
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Na jalowym, i nigdzie nie jedziesz, nawet po bulki do Tesco dla tesciowej
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
Nie, Ravenol
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
Motula na 10 tysi dolalem moze z 2 setki,zawsze trzymam stan okolo fulla, 0w30 dopiero od 2 tyg tak ze nie wiem ile bedzie bral...
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
U mnie tez byl x-cess po zmianie na 0w30 problem porannych trykotow poszedl w niepamiec. 0w30 nie boi sie autostrad, specyfikacja 503.01 wszystko Ci objasni
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
Nie jest zle, plukanka liqui moly pro line i dobry olej 0Wxx
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
to juz wiesz czemu ci charczy w silniku, ciekawi mnie ile syfu masz pod pokrywa zaworow i w bloku,jak tam nie zagladales to lepiej to sprawdz Zmieniaj olej co 10 tys https://www.google.pl/search?q=1.8t+sludge+problem&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=2NZeUpDDKOSc0QX0iIGABA&ved=0CEMQsAQ&biw=1366&bih=677&dpr=1 to robi LL w 1.8T
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
A co ile zmieniasz? w 1.8T 10 tysi to max dla oleju, ze wzgledu na konstrukcje silnika i problem, tzw. "sludge"
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
oleje z normami 504-507 to slabe oleje o niskim TBN-ie i, nie maja tyle dodatkow, chronia bardziej filtry dpf i katalizatory niz silniki, normy dla ekologow poszukaj jakis dobry 0W30-0W40 na syntetycznej bazie z norma 503.01 pod audi S3 i TT
-
Bardzo głośna praca 2s na zimnym i klekotanie na ciepłym - jest diagnoza z ASO
Dobry olej 0W30 np. Motul X-lite powinien poradzc temu napinaczowi, przed zmiana oleju zrobic plukanke- obowiazkowo radko Motul specyfic 504-507 to nie jest dobry pomysl do 1.8T
-
Coś wiecej o tym silniku
Dobry motor, dowiedz sie jak czesto byl wymieniany olej,i wlasnie czym byl zalany? jak chodzi rozrzad? czy tryka przy porannym starcie napinacz, sprawdz czy ma moc. do radko123 czemu myslisz ze trzeba wymienic napinacz, moze wystarczy zmienic olej na 0W30, u mnie i nie tylko pomoglo.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Czemu nie Motula? bo do Clio szkoda, Clio musi sie zadowolic tym co dostanie...
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Leje do zonki clio Elfa Excelium LDX i lalem X-cessa do Audi, zrobilem proste porownanie, wzialem na jeden palec Elfa, na drugi Motula i wiem czemu Motul kosztuje wiecej, calkiem inne wlasciwosci smarne, Elf po chwili staje sie taki "szorstki" Motul jest bardziej sliski
-
Kontrolka poziomu oleju
Widocznie cos ma, tez myslalem ze to czujnik, juz chcialem zmieniac, zapalilo sie raz cisnienie oleju i koles mechanik powiedzial ze micha w dol i czyszczenie, po tym zabiegu wszystko wrocilo do normy, nic sie nie zapala, mechanik powiedzial ze to mialo zwiazek z zawalonym smokiem...
-
płukanie silnika
Biora duzo oleju Ubytek oleju Millers XFS w silniku Audi 2.0 TFSI - Spalacz Benzyny
-
Kontrolka poziomu oleju
No i zaraz zapali Ci sie cisnienie oleju, u mnie bylo to samo, poszla miska w dol i czyszczenie smoka, byl przytkany,obowiazkowo odma do przegladu i rurki do czyszczenia, po zabiegu nic sie nie dzieje, i zmien ten olej najlepiej na jakis syntetyczny bo ten mobil to nawet obok polsyntetyka nie stal.
-
płukanie silnika
Nie, poczekalem dosc dlugo az przestalo kapac, jak zostanie pare kropel starego oleju to nic mu nie bedzie, raczej malo ludzi sciaga miski przy zmianie oleju, nie widze sensu
-
płukanie silnika
plukanka obowiazkowo, zapodaj ta z liqui moly Pro Line, w uklad wchodzi 9 litrow oleju? to dwie beda musialy isc, osobiscie zmienilem Motula X-cess 5W40 na Ravenol SSO 0W30 i tylko mu polepszylem.
- płukanie silnika
-
płukanie silnika
silnika Ci nie rozszczelni plukanka, odskrobie nagar i inne syfy, lepiej zeby ich nie bylo w silniku, a co do oleju to ciezko znajsc cos lepszego (jesli cena nie gra roli) FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 bazy PAO i ESTER temp. płyniecia -63 stopnie, masz uklad smarowania pod xW30, 10W60 jest za "gruby"...
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
W 1.8T bym go trzymal do 10 tysi max, ale zrobisz jak bedziesz chcial
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
"neutralizuje kwaśne produkty spalania - wartość neutralizacji tych produktów obrazuje współczynnik TBN im wyższa zawartość wapnia i magnezu tym lepsze właściwości myjące i dyspergujące " zapozyczone z innego forum
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
d*py juz nie urywa Valvoline SynPower 0w40 Api Sj Malo wapnia i ogolnie malo wszystkiego za to 0W30 jest napakowany dodatkami jak cholera Valvoline Synpower MXL 0W-30