Treść opublikowana przez proton2
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
No i po spociku. Na początku trochę się przeraziłem, jak ruszyło na mnie trzech rosłych gości :> , ale było bardzo miło i sympatycznie. Szkoda, że nie wpadłeś martin a4. Do następnego :th:
-
[B5 AFB] Jaka jest róznica w paliwach?
Wprawdzie w pobliżu nie mam stacji, na której można nalać ten bioester, ale gdyby się pojawiła to pewnie chciałbym wypróbować. Zastanawiam się jednak czy stosowanie tego paliwa może niekorzystnie wpłynąć na znaną z delikatności pompę VP44. I tu moje pytanie - można lać to do mojego AKE, czy lepiej odpuścić ?
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
No jak nikt nie wpadnie to nie będzie . Ja się pojawię. Proponuję sektor W - pierwszy od strony ulicy warszawskiej.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Tyle pięknych A4 jeździ po Bielsku i okolicach, a tu tylko 3 osoby chętne na spota . Panowie i Panie ruszcie tyłeczki i zapraszamy w sobote 9-go lutego o 18-tej na parkingu pod CH Sarni stok.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Ja też będę Obawiam się, że w sobotę może być ciężko o w miarę pusty sektor, ale zobaczymy.
-
[ALL B6] Jak wygląda podnośnik - lewarek ?
Kupiłem moją niunię bez podnośnika i szkoda byłoby zostać gdzieś na drodze w razie problemów z kołem. Przejrzałem allegro w poszukiwaniu odpowiedniej sztuki, jednak są między wystawionymi lewarkami drobne różnice, a jako, że nie widziałem takiego podnośnika "na żywo", to nie wiem który zakupić. Znalazłem m.in. aukcję http://moto.allegro.pl/item300437797.html . Czy taki będzie pasował do A4 B6 ?
-
[B6 BDG] Duże korekcje na wtryskach
W którymś z wątków na AKP (nie mogę go teraz znaleźć) czytałem, jak kolega meszrum opisywał, że korekcje są obliczane w stosunku do wtryskiwacza sterującego (jest on uważany za wzorcowy). Podejrzewam więc, że to on może być uszkodzony i powodować takie korekcje. Wtryskiwacz sterujący to wtryskiwacz nr 3 (patrząc od przodu ten najdalszy z lewej strony). Jak sprawdzić WS opisał w jednym z pierwszych postów kolega carlnova w tym wątku na AKP. Dodam, że żeby powiedzieć coś więcej pewnie przydałyby się pełne logi.
-
[B5 APU] Opis wyświetlacza FIS
Malutkie czerwone kółeczko z kreską je przecinającą oznacza, że wartość podawana jest uśredniona. Bez kółeczka oznacza wartość chwilową. 40km w tym wypadku znaczy, że średnia prędkość z jaką jechałeś to 40 km/h.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Sądzę, że chodzi o 9 luty. Mi raczej bardziej pasuje sobota.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
W sumie też mógłbym wpaść na jakiś spocik. Pasuje mi niestety tylko w weekend.
-
[B6 AKE] Pokrywa zaworów leje - przy wtryskiwaczu
Sprawdziłeś czy to na pewno olej ? Ja też byłem przekonany, że to właśnie olej spod pokrywy przeciekał koło wtrysku, jednak po bliższym przyjrzeniu okazało się, że to leje przelew z wtrysku. Po wymianie wszystkich podkładek pod króćcami i wężykami przelewowymi jak ręką odjął.
-
[B6 AKE] Duży przegląd silnika we własnym garażu - Wymiana filtrów i oleju
Widzę, że temat zszedł na odpowietrzenie układu zasilania paliwem w 2,5TDI. Też mnie to czeka i muszę się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Jak sądzicie, czy taka pompka da radę, czy też lepiej kupić jakąś ręczną wysysarkę z tłokiem ?
-
[B5 ABC] Jakie felgi do B5 2,6 V6?
Ja bym się tak nie rozpędzał z tymi 15". Do mojego kupiłem 15" stalówki i niestety nie weszły, nie przyszło mi do głowy żeby sprawdzić, gdyż wszędzie pisano, że 15" wejdą. Okazało się, że w mocniejszej wersji silnika są większe tarcze i 15-ki jednak nie wejdą. Proponuję sprawdzić przed zakupem, żeby nie było niespodzianki.
-
[B6 AKE] Ktoś grzebał przy Immobiliserze ?
Ech, człowiek uczy się przez całe życie. Dzięki.
-
[B6 AKE] Ktoś grzebał przy Immobiliserze ?
Odpaliłem dziś pierwszy raz VAG-a. Posprawdzałem co tam za błędy są w sterownikach - kilka było, w sumie nic strasznego. Dziwi mnie jednak to co pokazuje kontroler immobilisera. Po otwarciu zamiast informacji o nr VAG itp. mam tak jak na obrazku. Ktoś wie o co może chodzić ? Może poprzedni właściciel coś dłubał i popsuł ? Auto pali i jeździ, ale w tej sytuacji mam obawy, że immo w ogóle nie działa.
-
[B6 AKE] cieknące wtryskiwacze
Wymieniłem przelewy i już nic nie cieknie. No i pozbyłem się smrodku parującego ON. :>
-
[2,5 TDI 150KM] Panie i Panowie tego nie radzimy kupować
Kupiłem niedawno z pełną świadomością A4 z taką motorownią (AKE). Silnik jest po prostu świetny. Pewności nigdy nie ma, ale dokładne oględziny jak i różne dokumenty, które były przy samochodzie potwierdzają przebieg - 141 tys. km. Nie zdejmowałem pokryw, ale patrząc przez korek wlewu oleju, krzywki niestety wydają się lekko wytarte , odma raczej nie jest zapchana - po zdjęciu korka unosi się ładna olejowa mgiełka, ale i tak ją wymienię zaraz jak będę przy gotówce. Silnik nie ma najmniejszych śladów jakichkolwiek wycieków czy też pocenia się. Ciekną przelewy z wtryskiwaczy (o czym pisałem już w dziale o silnikach diesla), ale części już zamówione i jak tylko dotrą będzie wymiana. Rozrząd to grubsza sprawa i póki nie zbiorę funduszy musi pojeździć. BTW Znacie jakieś dobre sklepy z częściami w okolicy Bielska-Białej ? Będę też szukał odpowiedniego mechanika, któremu nie obcy będzie ten silnik. Może macie jakieś sugestie w tej kwestii ? Póki co nie żałuję zakupu
-
[B6 AKE] cieknące wtryskiwacze
Tak patrząc na miejsca gdzie powstają plamki ON to wygląda właśnie na przewody. Zacznę od ich wymiany i zobaczymy co będzie dalej. Możecie polecić jakieś konkretne dobrej jakości, które się zaraz nie rozlecą ?[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2007, 10:23 _________________________________________________ Niestety po wymianie wężyków nadal to samo. Nie jest to olej silnikowy tylko ropa - dość charakterystyczny zapach typowy dla parującego ON. Wnioskuję więc, że nieszczelne są przelewy. Teraz pytanie - czy da się kupić same te przelewy (jakby ktoś miał NR z ETKI byłbym wdzięczny). czy też da się to jakoś uszczelnić ?
-
[B6 AKE] cieknące wtryskiwacze
Po włączeniu nadmuchu do wnętrza jak i w okolicach silnika, w moim niedawno zakupionym A4, było czuć smrodek oleju napędowego. Zajrzałem pod osłonę i okazało się, że na na 4 z 6 przelewach powrotnych z wtryskiwaczy mam wyciek. Na moje oko ucieka na samych wężykach a nie na króćcach wkręconych we wtryskiwacze. Jak widać na załączonej fotce nie mam na końcach wężyków zacisków. Czy tak jest we wszystkich AKE i nadzedł koniec tych elastycznych wężyków i trzeba kupić nowe, czy też poprzedni właściciel przy jakiejś naprawie zapomniał założyć zaciski na końcówki wężyków ? Przepraszam za jakość fotki, ale gdzieś się cyfrówka zapodziała i pozostała komórka.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć wszystkim. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem audi. Moje autko to A4 B6 2,5TDI 180KM AVANT Liczę na pomocną dłoń forumowiczów w razie problemów z moim Pozdrawiam