Treść opublikowana przez proton2
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Oj ciężko widzę to idzie. Kiepsko z wyborem konkretnego terminu. Czyżbym musiał wybrac za wszystkich ? Ja bym się chętnie jutro spotkał, np. tak jak ostatnio pod CH Auchan o powiedzmy 13.00, ale coś marnie to widzę. Pisałby się ktoś ?
-
[B6 BFC] I oto właśnie ona. Odsłona piąta ;)
Ja myślę, że to nie jest od tego co tam trzymają, tylko od samego wkładania czegoś - pewnie dokumentów tudzież portfela. W automacie dzwignia jest na P jak wsiadają i pewnie trudniej wepchac dokumenty bez obcierania o tunel. Poza tym autko ładne. Zacząłbym od malowania dokładek pod kolor nadwozia i zmiany felunku.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Mała podpowiedź.... kupujesz klimatronik w kiepskim stanie (chodzi o przyciski), ramka czołowa powinna być w stanie conajmniej akceptowalnym Kładziesz sobie na stół, 2 śrubokręty jeden kluczyk mały torx (z tego co pamiętam) przekładasz obudowę panala przedniego, przekładasz przyciski ze swojego klimatronika do ramki klimatronika pod navi... składasz wszystko do kupy czyli elektronika ze swojego klimatronika, ramka czołowa z klimatronika pod navi, przyciski z klimatronika twojego (o ile były w lepszym stanie) i masz bez kodowania w pełni działający klimatronik. Trudność wykonania - 4 w skali do 10. Świetny pomysł Szczególnie atrakcyjne rozwiązanie jeśli znaleźlibyśmy uszkodzony klimatronik 2din w dobrym stanie zewnętrznym za niewielkie pieniądze. Wystarczy jednak odrobinę cierpliwości i da się upolować klimatronik 2Din na allegro. Mi się udało dostać za 250 zł dokładnie taki jak potrzebowałem - bez grzanych siedzeń - praktycznie w idealnym stanie. Trzeba jednak strasznie uważać. Ja kilka razy już się cieszyłem, że wreszcie znalazłem odpowiedni, jednak zawsze prosiłem sprzedającego o zdjęcie tyłu oferowanego klimatronika i okazywało się, że to panel do B7. Może uda mi się sprzedać mój 1din za podobną kwotę i będę na 0
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Jaktam panowie, przemyśleliście sprawę ?? Ja widzę 2 rozwiązania: - któryś dzień w tygodniu np. 19.00 jak mają w gliwicach - wiadomo, każdy chce jakoś spędzic weekend, a nie na jakis tam spot jechac , - sobota, bądź niedziela rano np. 12.00-13.00 Jak to nie wypali to już nie wiem, chyba zacznę do gliwic jeździc.
-
[ALL B5] Lakier do odprysków
Można kupić taki zestawik w ASO. Są w tym dwa zbiorniczki, jeden z lakierem o zadanym kolorze, drugi z lakierem bezbarwnym. Kupowałem ostatnio taki zestaw żeby pokryć drobne odpryski na masce. Dokładnej ceny nie pamiętam, ale było to koło 30 zł. Przy zamawianiu wystarczy podać kod lakieru.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
To ze mną chyba jest coś nie tak, bo mi zeszło prawie 5h Do tego dziś się okazało, że dobiłem akumulator. Sygnał DWA, o którym pisał Musashi był u mnie w adapterze wpięty do pina D11 zamiast do pina D14. W ten sposób wzmak i navi chodziły cała noc. Rano ledwo odpalił - zaświeciły się kontrolki i parę ostrzeżeń na Fis. Dzisiaj wszystko dopieściłem, ale jak podłączyłem prostownik to się za głowę złapałem - pobór prądu poza skalą ;( Czyli aku ma już zwarcie Po sprawdzeniu wszystkich kabelków zrobiłem też próbę. Odpaliłem silnik, po chwili zgasiłem i siedząc w środku zamknąłem auto z pilota. Po zgaśnięciu przycisku od awaryjnych po jakichś 30 sekundach navi się wyłączyła Zmartwiła mnie jednak druga próba - bez odpalania auta zamknąłem się ponownie w aucie i czekałem chyba z 10 minut i nic - navi cały czas chodziła. Tak ma byc, czy też znów spotka mnie przykra niespodzianka jak będę chciał odpali rano ? --- Edit 7.08.2008; 17:14 --- Aaa... jeszcze mi się jedno przypomniało ... Od Concerta II została mi luźna wtyczka koloru pomarańczowego, wygląda jak złacze antenowe w RNS tylko pojedyncze. Ktoś wie do czego to i czy to ma być podłączone w jakiś sposób do navi ?
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Panowie. Ile mniej więcej czasu trzeba sobie wygospodarować żeby to spokojnie i bez pospiechu zamontować przechodząc z konsoli 1Din ?
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Kurcze Igor, strasznie mi przykro. Coś ta Bielska ekipa kuleje strasznie ostatnio. Ja jak uprzedzałem nie mogłem byc, sprawy rodzinne niestety
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Noo panowie, mnie nie ma i zaraz taki brak inicjatywy :| Rezerwujcie już sobie termin, bo w przyszły weekend się widzimy !!
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Przykro mi, ale niestety nie będę mógł wpaśc w ten weekend. ;(
-
[B6 AWX] Dziwny dźwięk przy ruszaniu
Też mam ten efekt. Podejrzewam jakąś samoregulację sprzęgła czy coś
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Igor a znasz tam jakieś dobre miejsce tak żeby auta gdzieś razem postawić ? Fajnie mogłoby być na przełęczy Salmopol, byłem tam niedawno w niedzielę koło 19-tej i praktycznie nie było ludzi. Parking jest, bufet otwarty.
-
Concert cd a FIS w B5
Może. Przy czym z tego co zauważyłem u siebie pokazuje tylko tą główną informację, na której stacje wysyłają swoją nazwę, bądź np. Zet-ka wykonawcę aktualnie granego utworu. Nie udało mi się zobaczyc np. radio textu. W B5 pewnie trzeba podciągnąc CAN z zegarów żeby to działało.
-
[B6] Czarne Quattro
Czyli wygląda na to, że u mnie jest coś nie tak, bądź w moim roczniku jest inaczej, albo w 1,9 jest inaczej niż w 2,5 V6
-
[B6] Czarne Quattro
Zwróć uwagę, że silnik był wyłączony a auto było na biegu AndyN nie jest ze mną aż tak źle żebym nie zauważył, że silnik jest wyłączony :> . Jak napisałem, u mnie po przekręceniu kluczyka zostaje tylko kontrolka akumulatora i stąd moje wątpliwości.
-
[B6] Czarne Quattro
Autko śliczne . Razi trochę brak ori radia no i ta kierownica :gwizdanie: Zastanawia mnie jeszcze ta świecąca żółta kontrolka pompy. Tak ma byc ? U mnie wszystkie gasną poza kontrolką ładowania akumulatora.
-
[B5 AHU] Ucieka płyn chłodniczy ze zbiorniczka wyrównawczego - jaki powód ?
Miałem podobny problem w poprzednim samochodzie. Nie mogłem za nic dojść gdzie mi ten płyn ucieka, co tydzień musiałem dolewać tak z 0,3l. Przyczyna wyszła dopiero jak zrobiło się chłodniej - pewnego dnia zobaczyłem niewielką ilość pary wydobywającej się z przodu. Okazało się, że rozszczelniła się chłodnica u nasady. Po naprawie jak ręką odjął.
-
[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?
Ostatnio doznałem szoku Zatankowałem sobie ostatnio Shell V-Power Diesel. Z początku myślałem, że mi się zepsuł wskaźnik poziomu paliwa, gdyż jak normalnie wskazówka zaczynała opadać po przejechaniu 70 km od wyzerowania licznika, to przy tym paliwie miałem już 130, a wskazówka ciągle była na maksimum. Zaczęła opadać dopiero przy 150 km. Dziś zatankowałem znów do pełna i wyszło mi na tym paliwie spalanie 6,92 l/100km. Chyba już nie będę tankował niczego innego Fakt, że cena prawie 5zł za litr, ale myślę, że warto. Dodam, że jeździłem tą samą trasą co zwykle i raczej styl jazdy nagle mi się nie zmienił. Jedyne co mogło mieć jeszcze wpływ na spalanie to fakt, że kilka ostatnich dni było zdecydowanie chłodniej i klima praktycznie nie chodziła.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Cienizna panowie, cienizna Byłem ja i xandmar. Pogadaliśmy, zrobiliśmy adaptację przepustnicy i pojechaliśmy Aaaa, byłbym zapomniał ... dostałem kalendarzyki od xandmara, za co mu jeszcze raz dziękuję. Będę rozdawał spotkanym właścicielom a4
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Ja będę Najwyżej będę sam :gwizdanie: No problem wezme vaga.
-
[ALL B6] Zamykanie centralnego zamka >15km/h
Ja wyciągnąłem na chwilę bezpiecznik. O ile dobrze pamiętam nr 15, ale lepiej sprawdź.
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Ja proponuję niedzielę 19.00 na parkingu przy CH Auchan. Po lewej stronie od wjazdu główną alejką zawsze jest sporo miejsca, a i osoby jadące na przykład ze skoczowa będą miały bliżej. Co Wy na to ?
-
Spoty Bielska Białej i okolic. Każda środa godz.18-ta Nałęże przy grillu
Myślę, że można coś zorganizować w weekend. Niedziela lub sobota wieczorem np. 19.00. Ponoć ma być upał więc nie proponuję godzin wcześniejszych.
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Mironku, ja jestem kosmicznie niesmialy i to pewnie dlatego. Postaram sie poprawic nastepnym razem
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Powoli przymierzam się do założenia rns-e u siebie. Przy poszukiwaniu klimatronika na allegro, wszystkie na 2din bez ogrzewania siedzeń są w kiepskim stanie, znalazłem w dobrym stanie taki ze sterowaniem ogrzewania siedzeń, jednak u siebie nie mam grzanych. Czy można założyc taki z grzanymi siedzeniami jeśli nie mamy grzanych ? Może kiedyś wymieniłbym siedzenia i miałbym jak znalazł