Treść opublikowana przez marec-ki
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Musisz mieć sporo elektroniki skoro wsadziłeś 100Ah Chyba nawet Bart-S takiego nie władował do siebie. W kodach wyposażenia miałem info, że seryjnie był 75Ah lub coś w pobliżu tej wartości
-
Ceny paliwa marzec 2026
Zaczynam szukać jakiegoś łopla czy innego małego pupowoza na LPG bo to k...cy idzie dostać
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
100 ??!! Ja skromnie 77Ah 760A
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Kuba ta pielucha i wycieraczka to będzie mój as w rękawie jak inne argumenty nie poskutkują Chyba w sumie doszliśmy do końcowego wniosku, że sporo zależy do tego gdzie jaka skala jest tego problemu Peace
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Kuba gdzie Ty mieszkasz ? bo na upartego piszesz o bezpańskich psach i kotach ? u mnie na osiedlu nie ma bezpańskich psów. Nigdy jeszcze takiego nie spotkałem. Koty owszem są. W kontrolowanej ilości bo odwalają zajebistą robotę w piwnicach dzięki czemu nie wiem co to znaczy mieć powygryzane dziury przez myszy czy szczury. Inna sprawa, że koty sa porządniejsze od psów i nie robią gdzie popadnie. Może nagram filmik jak wygląda chodnik, po którym rano idę do pracy oraz trawnik na obrzeżach tego chodnika bo wiesz u Ciebie może to nie jest duży problem ale w mojej okolicy już tak. I mimo że spółdzielnia za free daje torebki na psie kupy to nikt nie bierze bo to zbyt duża ujma na honorze sprzątnąć po psie A Ty dalej z tą opieką do 18 roku życia ?? Ty chyba pod niezłym rygorem żyłeś do tego 18 roku życia ? Nie chodziłeś z kolegami na budowę bawić się w wojnę, nie zjeżdżałeś na sankach z dużych górek, nie chodziłeś na staw łowić ryb, nie wkurzałeś ciecia przedszkolnego tylko ciągle byłeś pilnowany przez rodziców ? Współczuję. Dlaczego uważasz, że jesteśmy za całkowitym wyeliminowaniem zwierząt ? przeciwnie !! ja uwielbiam zwierzaki, sam chciałbym mieć psa, ale uważam, że nie warto bo wychodzę rano i wracam późno a psiak się męczy. Jakby każdy sprzątał po swoim pupilku to nie byłoby problemu, więc dziwny jest Twój tok rozumowania.
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Maron co Ty gadasz za głupoty !?!? dziecko to masz sobie wychować żeby nie pchało się w kłopoty a nie latać za nim krok w krok, żeby nie wlazło w gó..o !! Jak byłem mały i ganiałem z kolegami za piłką na trawniku, bądź bawiliśmy się w chowanego czy inne zabawy z czasów dzieciństwa to wdepniecie w gó...o było rzadkością. A teraz wejście na taki trawnik (że o chodniku nie wspomnę), który jest gorzej "zaminowany" niż Afganistan to duże ryzyko. Chyba dzieci będziesz wyprowadzał na smyczy razem z tym swoim psem bo inaczej sobie tego Twojego pilnowania nie wyobrażam. Nie wiem z jak dużego miasta/miasteczka/wioski Ty pochodzisz ale w Warszawie zobaczyć bezpańskiego psa jest ciężko. Albo szybko go wyłapują, albo mieszkam na dobrej dzielnicy. Krótka piłka, chcesz mieć psa w bloku to sprzątaj po nim gó..a !!
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
I co zrobisz? Wezmę pieluchę dzieciaka i wytarzam w wycieraczkę pod drzwiami i też odpowiem: "przeciez to male dziecko wiec co tam taka kupa" Jest sporo mniej lub bardziej kulturalnych sposobów. Najskuteczniejsze to chyba jednak zawstydzenie takiej osoby. Coś się wymyśli
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Łukasz, znaleźli na magazynie egzemplarz z września jadę w sobotę na podmiankę
-
Dostałem list z pogróżkami - co dalej?
Wpiszcie sobie w youtube Baśka Akcja Kupa lub coś takiego. Mnie kur...a strzela jak widzę te gówna na trawniku i chodniku. Póki co to zaciskam zęby i to omijam. Ale jak będę miał dziecko to nie daruję !!
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Wątpię aby był doładowywany na bieżąco. A na słowo już im nie uwierzę.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Panowie, zakupiłem w weekend akumulator Centra Futura. W warsztacie się machnęli bo poinformowali mnie, że akumulator jest z października 2011 a ja sprawdziłem i jest ze stycznia 2011. Czyli 12msc leżakował sobie na magazynie. Wstępnie umówiłem się z nimi że zwrócą mi kasę ale usilnie przekonują, że ten też jest dobry i w pełni wartościowy. Co Wy o tym myślicie ?
-
Kupno mieszkania /// wynajem ...?
Podepnę się z innym pytaniem. Jeżeli kupiłem rok temu mieszkanie w programie Rodzina na Swoim. Mieszkanie spzredam po dwóch latach. Czy muszę płacić jakiś podatek ? Ktoś mi mówił, że nie mogę sprzedać mieszkania przez pierwsze 5 lat od daty kupna, tzn mogę ale zapłace spory ten podatek i stracę na tym. Ja z kolei gdzieś wyczytałem, że podatek się płaci ale 19% od uzyskanego przychodu ze sprzedaży. Jeżeli sprzedałem za tyle za ile kupiłem to nic się nie płaci. A co jeżeli sprzedałem za mniej niż kupiłem ? Czy obowiązuje jeszcze zasada, że jak przeznaczam kasę za mieszkanie na zakup drugiego mieszkania to nie płace tego podatku ? pogubiłem się w tym bo w googlach różne wersje krążą.
-
Jak szybko piszesz na klawiaturze?
Ctrl + C potem Ctrl + V
-
Ceny paliwa marzec 2026
Wracając wczoraj z Augustowa zwracałem uwagę BP, Orlen i Shell. Tylko Shell podniósł cenę ~20gr/l. Reszta jak pod koniec roku. Jakiś kolo się wypowiadał, że większość stacji będzie stopniowo podnosić cenę paliwa, bez gwałtownego skoku.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Mam pomysła na sylwestrową noc Wybierzmy się na jakąś większą stację benzynową, przed 24 zacznijmy odliczanie do nowego roku 5, 4, 3, 2, 1 a potem szybko wzrok na tablicę z cenami paliw i kolejne odliczanie 1, 2, 3 .... 17, 18gr więcej hahaha
-
nazwa firmy
hydroclean aquaclean hydrofast
-
Uszkodzenie paczki przez Poczte, co robić
Kiedyś pisali jak na sortowni poczty polskiej z paczki wyciekł jakiś dziwny płyn. No i oczywiście zaraz komentarze, że po co pchali swoje łapska, że pewnie chcieli sprawdzić zawartość. No cóż monitoring w takich miejscach to konieczność !!
-
Mandat za zatrzymanie się na zatoczce autobusowej
Koniec miesiąca się zbliża trzeba na premię zasłużyć :gwizdanie: Powiem szczerze, że zatkało mnie to i nie miałem pojęcia, że nie wolno zatrzymywać się w zatoczce dla autobusów.
-
Uszkodzenie paczki przez Poczte, co robić
Nie zachowa się jak cham jeżeli to kupujący nalegał i zgodził się z wysłaniem w kopercie :gwizdanie: Ja sprzedając elektroniczny sygnalizator brań, dałem opcję listu priorytetowego ale z dopiskiem, że kupujący ponosi wtedy odpowiedzialność za szkody wyrządzone podczas transportu.
-
Uszkodzenie paczki przez Poczte, co robić
Wysyłanie takich rzeczy (elektronika) w samej kopercie bąbelkowej to spore ryzyko, z którym kupujący powinien się liczyć. Wspomniałeś mu o tym przed wysyłką ? Ogólnie to jeżeli wysłałeś mu sprawny to "zawiniła" poczta (specjalnie w ciapkach bo wina też leży po stronie kupującego - chciał przyoszczędzić). On powinien zgłosić ten fakt na poczcie odbierając paczkę. Pewnie skończy się tym, że wystawicie sobie po negatywie i na przyszłość będziecie mądrzejsi
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Data produkcji. Tego teraz tyle że poszukam coś nowszego ewentualnie tą Vartę wezmę. Centra chyba w Chinach ma produkcję ? a Varta ?
-
[ALL] Pasta czy wosk do polerki.
Ja polerując maskę zrobiłem najpierw połowę. Efekty były widoczne. Kolor odzyskał głębszy kolor i delikatne ryski poznikały. Nie jestem jakoś mega uczulony na detailing, ale byłem zadowolony z efektu końcowego używałem Tempo jak na obrazku co wkleiłeś
-
[B6 AWX] Centralny zamek- masa błędów POMOCY!
WD40 do kostek nie jest za dobrym pomysłem. Są do tego specyfiki jak np. Kontakt
-
Ceny paliwa marzec 2026
Kupuję dobry aku, i auto będzie rzadziej palone. Na ryby nie będę jeździł w weekendy, tylko od razu raz w miesiącu na tydzień. Ewentualnie kupię Skodę Felicję z LPG i będę śmigał tanio a Audi tylko na dłuższe wyjazdy.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Panowie a jest jakaś duża różnica między Centra Futura a Centra Plus ? Chcę sobie wymienić aku, po przygodach w starym aucie dla mnie sprawny i pewny aku to podstawa. Obecnie mam aku (nazwy nie pamiętam) chyba 80Ah z oznaczeniem Ca/Ca. Waham się pomiędzy Varta Blue Dynamic (410zł/24msc gw) a Centra Futura (430zł/36msc/gw). Gdzieś kiedyś czytałem, że Centra do akumulatorów daje jakiś serwis i w przypadku nie odpalenia ktoś przyjeżdża i odpala auto ?? :gwizdanie: PS na tej Centrze co znalazłem, jest info, że rok produkcji styczeń 2010. Trochę widać leżakuje i nie wiem czy warto brać.