Treść opublikowana przez Jarek882
-
Biały dym po pierwszym odpaleniu
Sprawdzał wszystko vagiem. Pompki, Egr, obroty dawkę i jest ok. Podejrzewa ze pi nocy, postoju spływa paliwo do cylindra i przy odpaleniu powstaje dymienie na szaro. Gumki na pompkach do wymiany. Doleje jeszcze jakiegoś preparatu do czyszczenia wtryskow może coś się polepszy.
-
Biały dym po pierwszym odpaleniu
Podjadę do mechanika co wymieniał Rozrząd bo to się nasililo po wymianie rozrządu tys km temu.
-
Biały dym po pierwszym odpaleniu
Mój ma 300 tys nalatane i rozbieralem Egr i nie ma sadzy aż dziwne ale za to było trochę oleju z odmy i myślę że to może być przyczyną tego dymienia u mnie. Na chwilę obecną nie będę tego robił skoro dymi tylko rano. Chyba że będzie dymil podczas jazdy to zacznę się martwić.
-
Ząbkowanie opon tył avant
Ja mam na nich przejechane max 600km i czuje ze w jedna stronę jest ok a w druga już nie jest gładka opona. Wcześniej jak kupiłem auto były opony z 2004 roku continental sport contact 2i miały to samo ze strasznie buczaly to wymieniłem i teraz nie ma buczenie ale zapewne będzie :-| ---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ---------- Zobaczę co będzie się działo po 10 tyś km bo może jednak kupiłem już lekko wyząbkowaną i na lewym kole mam opone trochę starszą bo z 2007 roku a na prawym z 2011 roku i jest trochę różnica. Jak będzie dalej ząbkować to wymienię amory.
-
Ząbkowanie opon tył avant
60 procent miały miesiąc temu jak sprawdzałem.
-
Ząbkowanie opon tył avant
Mam pytanie czy u was w b6 avant zabkuje opony? Pytam bo kupiłem używki Michelin primacy hp i czuć juz lekko ze są zęby. Zbieżność robiłem i tył był trochę źle ustawiony to znajomy mi ustawił poprawnie.
-
prosze o informację kolor obudowy silnka
Mam AVF'a i mam czarną
-
Biały dym po pierwszym odpaleniu
Ja stawiam na oringi pod pompkami. Mam podobnie. Rano odpalam i leci taki szary dymek przechodzący w jakby bezbarwny ciężko to określić jak przygazuje to jest go więcej i śmierdzi ropą po około minucie dym znika. Płynu nie ubywa oleju też. Jak jeździ to nie robierać bo nie raz się juz przekonałem że często po takich naprawach jest jeszcze gorzej... ---------- Post dopisany 15-06-2014 at 13:47 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2014 at 21:45 ---------- U mnie tak dymi oleju nie ubywa płynu też nie. Jedynie co zauwazyłem to mam mokry egr rozbierałem caly dolot i za intercoolerem w tym wężu co idzie do egr byly sladowe ilosci oleju. Sprawdzałem też turbo i żadnego luzu niema więc ten olej może być z odmy. podczas normalnej jazdy auto nie dymi tylko rano i po paru godzinnym postoju.
-
Problem z odpaleniem na ciepłym silniku po pewnym zajściu .
Według profilu zwykły 1.9 AFN ale może niech poda z naklejki pod maską albo naklejki z książki
-
Problem z odpaleniem na ciepłym silniku po pewnym zajściu .
Jeśli to AJM to gdzie pompa ? chyba że vacum bo AJM ma pompwtrysk to nie to samo co afn czy zecior Niech kolega napisze jaki ma silnik i wtedy można kombinować
-
Problem z odpaleniem na ciepłym silniku po pewnym zajściu .
Na zimnym Ci normalnie pali ?
-
Szaleńcza jazda M3 po Warszawie
Na pewno Boguś a nie Roguś ? kojarzy mi się z Rogalem z MR Motors
-
[cdhb] naklejka wyposażenia
Jeśli avant to zobacz pod kanapę z tyłu ja tak mam w b6
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
U mnie na nadkolach tez wychodzi i jest to od odprysków jak i zjebanej gąbki która siedzi za nadkolem dzisiaj patrząc na drzwi kierowcy a raczej przyglądając się zobaczyłem takie odpryski chyba od kamieni bo widać że coś się wbiło. Auto nie bite nawet nie zarysowane
-
Poddymia przy odpaleniu na szaro
Witam. Ostatnio zauważyłem ze mi poddymia na szaro przy odpaleniu rano i dzieje się to też na ciepłym silniku po przygazowaniu go na postoju jak temp ma 90 stopni tez jest szary dym . Dwa razy zdążyło mi się ze obroty wzrosły do 1500 na ciepłym silniku podczas odpalenia. Mam vaga jakie grupy sprawdzać? ;-)
-
[B6 AVF/AWX] Max prędkość ?
Jak bedziesz miał szerokiego kapcia typu 235 i wyżej to ciężko. Ja mam AVF 6 biegów i jechałem 200 na kapciach 235/45/17 lecz zabrakło drogi to może bym go bujnął pod te 220 bo obrotów jeszcze troche było
-
Drgania na biegu jałowym AVF
U mnie włączona klima pomaga i nawet czasami bez klimy drgań niema.
-
Audi A4 B6 1.9TDI BRAK MOCY JAK CIĄGNIE OD DOŁU
Logi
-
Drgania na biegu jałowym AVF
Synchro mam od 0 do 0,6 włączam klime i drgań praktycznie niema.
-
Szum obcieranie w tylnym kole. Nie łożyska.
Pewnie opony wyząbkowane i tak słychać jak w starym jelczu
-
Drgania na biegu jałowym AVF
Jadę jutro do gumiarza i wyważę przednie bo tylne miałem wymieniane w tym tygodniu. Przy hamowaniu przy 140 czuć duże wibracje i chyba tarcza jest krzywa. I tak muszę wymienić klocki bo na FIS już pokazuje mi ich zużycie to przy okazji zrobię tarcze.
-
Drgania na biegu jałowym AVF
Czyli Dwumas? W b5 miałem podobnie tylko nie trzeslo tak. A przy dużych prędkościach 140 km h może trzasc autem? Czy to raczej nie wyważone koła? Bo drgania mam też na kierownicy a jak Wybije bieg i jadę na luzie to drgania nadal są ;-)
-
Drgania na biegu jałowym AVF
Witam! mam ostatnio taki problem że czuje drgania na biegu jałowym nie są one cały czas odczuwalne przedstawie to na takim przykładzie ____//____//____// .Słychać już ocieranie dwumasy ale w miare sie wrzuca biegi i nie trzepie jeszcze przy gaszeniu silnika. EGR mam troche zabrudzony i nie wiem czy to może być własnie przez niego ? Pompki w bardzo dobrym stanie, rozrząd wymieniany 1000km temu synchronizacja wałka jest ok. Drgania są odczuwalne jak samochód jest w pełni nagrzany do 90 stopni. Na zimnym tego niema. tak samo dwumasy nie słychać na zimnym tylko po przejechaniu jakiś 20 km już słychać lekkie stukanie, szuranie.
-
Duze spalanie a4 b6 1.9 TDI quattro
Zalej od rezerwy do odcięcia pistoletu na stacji i wtedy wylicz.
-
Duze spalanie a4 b6 1.9 TDI quattro
Ja za 150zł 28 litrów zrobiłem 340 km cykl mieszany. Mam ośkę i kapcie 235.45.17 spalanie według wyliczeń wychodzi 8.2 z klimą. Nie taki TDI oszczędny jak go malują