Treść opublikowana przez Jarek882
-
Sposób użytkowania dwumasy a jej żywotność . ( 1500obr/min i hamowanie silnikiem )
ja jezdze w zakresie obrotów 2000-2500tyś wtedy jest dobry moment i odejście dwumasa to cichy zabójca może być tak że dojedziesz do świateł i juz z nich nie ruszysz ale zazwyczaj słychać przy gaszeniu auta i są bardzo duże wibracje na karoserii.
-
usuwanie farby olejnej z lakieru
a
-
Czy to krzywa belka ? ://
Nic się nie zmieniło bo mam obniżone auto i kąty są na minusie wszystkie i nic nie da się z tym zrobić jedynie podwyzyc auto.
-
Dziwny dźwięk podczas odpalania.
Pali Ci lepiej w mroźnie dni ?
-
Falujące obroty na biegu jałowym
Ostatnio zauważyłem że na ciepłym silniku falują mi obroty nie jest to jakiś duży przeskok lecz tak na oko o jakieś 20 obrotów i jest to słyszalne jak i widzialne na obrotomierzu. Normalny objaw podczas zimy ? sprawdzałem pompki vagiem i wszystkie sie mieszczą w normie moze na 4 cylindrze jedna ma 0.80 reszta zbliżona do zera. rok temu sprawdzałem i pompki były w takim samym stanie jak teraz. ---------- Post dopisany at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany at 01:06 ---------- zauważyłem dzisiaj że to falowanie dzieje się jak włączę ogrzewanie tylnej szyby.
-
Po nocy mroźnej nocy nie odpala, kontrolka ciśnienia oleju
Silnika nie zatrzesz jak bedzie w nim olej. naładuj akumulator albo najlepiej kup nowy jak ten jest stary. Diesel musi mieć pierdolnięcie przy rozruchu. Mój dzisiaj przy -20 od strzała i przebieg 310 tys :naughty:oczywiśćie akumulator nowy Varty
-
Problem z olejem w ukladzie chlodzenia
Według mnie źle robisz. Skoro tamten spierdolil sprawę to niech rozbiera i po co masz wydawać kolejne PLN na następnego mechanika..
-
Problem z olejem w ukladzie chlodzenia
planował głowice przed założeniem uszczelki ?
-
przegub GSP warto czy unikać ?
Mechanik do mnie dzisiaj dzwonił i ten przegub co zamówił nie pasuje do mojej pół osi. Jest jakaś różnica między przegubem z przed litfa do po lifta ? czy roznia sie tylko zakresem mocy silników ?
-
przegub GSP warto czy unikać ?
Dzieki Panowie za odpowiedzi jutro wleci GSP bo stary juz zaczął strzelać po przelocie 310 tyś km
-
przegub GSP warto czy unikać ?
jak w temacie co sadzicie o przegubach tej firmy ?
-
padniety 8 termostat
Hmm u mnie tez był taki problem ze miałem zimny wąż i płyn ale tylko w niskie temp czyli koniec jesieni, zimą i początkową wiosną temp na kanale 49 jest 87 i wskazówka na blacie nie drgnie stoi tak jak ma stać. Przyszły cieplejsze dni czyli powyzej 20 stopni wąż jak i płyn gorące. sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi jeżdżę juz tak drugą zimę i nic się nie dzieje.
-
wahacz ?
Są 2 dolne jeden w kształcie banana drugi prosty. Wysłane z mojego Nexus 4
-
1.6 ADP obnizenie
1be weitec -30mm
-
wahacz ?
na diagnostyce to mu uja wykaże. brecha w dłoń kanał i sprawdzać
-
1.6 ADP obnizenie
b5 nie miało s line. jak chcesz obniżyć aby zachować komfort to szukaj sprezyn z oznaczeniem 1be ale to i tak bedzie wysoko stać ja miałem wczesniej 1be seryjnie i obniżyłem o 30mm w dół i wchodza 2 palce miedzy opone a nadkole
-
Głośna praca silnika
To zalecam remont silnika tylko ze jak zaczniecie wymieniać wszystko pokolei to poplyniecie z kasa a dźwięk może być taki sam. Skoro jeździ to po co szukać dziury w całym? ;-) Wysłane z mojego Nexus 4
-
Głośna praca silnika
Nie bede rozbierać silnika tylko dlatego ze troszeczkę twardziej chodzi. Zrobiłem nim 20tys I nic się nie dzieje. Wysłane z mojego Nexus 4
-
Brak Mocy nie Przepływka Nie zawór N75
Dolot sprawdzony, wszystkie wężyki podciśnienia ? sztanga się rusza ?
-
Głośna praca silnika
AFN to VP a AVF co posiadasz to juz PD czyli twardsza praca. Sam tak mam kumpel w pracy ma afn i podchodzi do mojego AJM PD i pyta sie czemu on tak twardo klekocze
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Diesel w Dojczlandzie musi na siebie zarobić i nie oszukujmy się że tak nie jest przeciętny Niemiec robi autem rocznie średnio 40-50tyś km. Mój AJM aktualnie 310 tyś 2000 rok :hi:Patrzyłem s4 w budzie b5 i z przebiegiem poniżej 200 tyś nie da sie kupić w niemczech za dobrą kwotę. Ale kto da za s4 z 2000 roku 9 tyś Euro ? typowy polak bedzie wolał kupić opla albo forda z 2008 roku za tą kwotę
-
problem z odpalaniem po dłuższym postoju
VAG i sprawdzić korekcje na pompkach, postawić auto na noc na podjezdzie zeby tył był wyżej od przodu to wyeliminuje czy paliwo się cofa.
-
Spotkania na drodze
Wczoraj o około godziny 21 widziane b7 2.0 w TDIku ramki klubowe przed pizzerią w Łuszczanowicach woj.łódzkie pozdro dla kierownika
-
Dłuzej kreci z rana po dluzszym postoju
Raczej nie pobiera prądu bo nawet stał tydzień i kręcił aku kupiony rok temu varta Silver Wysłane z mojego Nexus 4
-
Nagrzewanie się silnika
Teraz to i tak się szybko nagrzewa poczekaj trochę jak będzie po -15 to nigdy go nie dogrzejesz w korkach do 90 stopni taki urok diesla. mój przy -15 dogrzewał się do 90 stopni w trasie po przejechaniu ponad 10 km jakieś światła, korek i włączone ogrzewanie i temp spada.