Treść opublikowana przez Jarek882
-
spadek mocy w 1.9TDI PD
na bank zalany sterownik. Nie wyświetla Ci się kontrolka od trakcji i od świec. Ja tak miałem w b5 że wpadł w tryb awaryjny po zalaniu kompa. Po wysuszeniu wszystko wróciło do normy
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Dokładnie. Ja jestem tego podejścia że jak coś padnie to będzie wiadomo co i wtedy się wymieni a tak to wymienię dana część wydam worek pieniędzy a efekt będzie taki sam jak przed wymiana lub jeszcze gorszy.
-
Chrobotanie skrzyni biegow
dwumas mam to samo u siebie. pojeżdżę dłużej zaczyna chrobotać i przenosi drgania na karoserie. Jak robię jakąś krótką trasę np 10 km to nie słychać nic i drgań również niema..
-
Analiza logów statycznych 1.9 TDI avf
Grupa 003: http://vaglog.pl/log_194184.html Grupa 004: http://vaglog.pl/log_194185.html Grupa 007: http://vaglog.pl/log_194186.html Grupa 013: http://vaglog.pl/log_194187.html Grupa 018: http://vaglog.pl/log_194188.html Grupa 023: http://vaglog.pl/log_194189.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_194183.html Na postoju rzuca mi silnikiem i nie wiem co jest przyczyną. Rzucanie silnikiem jest tylko na ciepłym lub rozgrzanym silniku na zimnym tego niema. Proszę o analizę i pomoc.
-
Sytuacja awaryjna
założyć nowy pasek, ustawić rozrząd tak jak być powinien i zobaczyć czy odpali. Daj zdjęcie jak się przesunął. Mógł przeskoczyć i wyszczerbiło ząbki albo coś z napinaczem. Silnik masz AJM ?
-
Duże ciśnienie w układzie chłodniczym.
zapowietrzony układ. Płyn chłodniczy ma to do siebie że gdy się rozgrzeje jest go więcej tzw. rozszerzalność cieplna. Odkręć korek druga osoba niech weźmie doda gazu tak powyżej 2 tyś obrotów i zobacz czy płyn nie bulgocze.
-
Polecane opony zimowe
Ja mam made in russia i są ok.
-
Silnik AVF na hamowni tylko 115 KM
6 litrów to chyba w trasie do 110 km/h moja wokół komina pali 8.5 litra w trasie 6.5. Seria wypluła mi 134km i 310nm
-
Zerwany pasek rozrządu
Kolega miał szczęście po prostu że nie pękł mu jak jechał bo przy obrotach 2500 tyś nie byłoby co zbierać nawet przy postoju 800 obrotów tłok mógł musnąć zawór.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Chyba tak, przy badaniu ciśnienia powinno wyjść że zawór ssący nie domyka. Jeden prosty test. Zdjąć rurę od egr i przytkać kartkę lub ręke jeśli nie wciąga ręki lub kartki to zawór nie domyka. U nas Grześ może zawór delikatnie się nie domykać to są setne sekundy u innych dudni bardziej bo zawór nie domyka się dłużej.. Pasowałoby teraz z 5 klocków wyłożyć i się przekonać Ktoś chętny ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Według mnie problem dudnienia jest w zaworach , zawór się nie domyka i dudni(buczy)
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Norma normą ale jakość oleju o nazwie Orlen źle mi się kojarzy.. Każdy jeździ na tym co chce. Ja jak przyprowadziłem samochód latał na longlife castrol chyba zmieniłem na motula 5w40 wcześniej miałem motula w b5 ajm i się nie zawiodłem
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
ja pierd... Nie dziwie się ze padł Ci wałek. Olej lej Motula albo liqui moly 5w30 lub 5w40. olej ma być rzadki podczas mrozów ma jak najszybciej dotrzeć kanałami do wałka, turbo itd. I wymiana oleju max przy 15 tyś a jak jeździsz mało to co 10tyś i motor będzie jeździł
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jaki olej zalewałeś przez ten czas ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
i ile zrobiłeś km od cichego dudnienia ? czy od razu wymieniłeś wałek i wali ostro ? ja kupiłem auto w maju zrobiłem 5 tyś km i dudnienie było przy zakupie takie samo jak i teraz.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
To może ja też dołącze sie do pufania Przebieg 292 tyś udokumentowany po ściągnięciu rury od egr pufanie jest za***iście słyszalne czuć jak powietrze jest zasysane do egr tak że reke wciąga mój filmik który dzisiaj nagrałem na zimnym silniku od razu z rana, na ciepłym jest to samo.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Piotrek też nie będę wymieniał. Poprzedni właściciel wymieniał olej co prawie 30tys ja wymieniam co 10tyś więc to też może zwolnić etap wycierania krzywek. Jak padnie to wtedy się wymieni.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Czyli mam wałek wymieniać skoro auto jeździ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Zdjalem czapkę i o dziwo wałek na pierwszy rzut oka wygląda ładnie lekkie ślady zużycia a olej był wymieniany w trybie longlife. Zrobiłem zdjęcia to podeślę później. Przebieg 292tyś sprawdzane w aso.
-
Kopcenie na biało rano oraz po przegazowaniu
Olej przed Egr jest też z odmy. Dzisiaj rozbieralem. W akurat ta rurę i były śladowe ilości oleju. No chyba że Ci się wylal z tej rury olej to masz problem.
-
Kopcenie na biało rano oraz po przegazowaniu
Jak rano odpali silnik to normalne że trochę oleju spłynie do cylindrów. Jak ubywa dużo oleju ściągnąć rure od turbo co wchodzi do intelcoolera i jak wyleje sie olej to turbina do wymiany.
-
Kopcenie na biało rano oraz po przegazowaniu
Zrób logi grupy 13 dynamiczne. może po prostu leje pompowtrysk i silnik nie spala paliwa ewentualnie może to być też para wodna. Jak jedziesz spokojnie to widzisz ten dym ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Chyba w swoim avfie tez wymienie bo z rana musze przykrecic go z 2 sekundy i czasami puści szarego dyma noi oczywiście drga po rozgrzaniu do 90 stopni.Jaki koszt samych uszczelnień ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Wczoraj wieczorem byłem w sklepie i jak wysiadałem z auta podjechał ford bodajże galaxy nie wiem dokładnie ale tak dudniło że nie było słychać dzwięku silnika jeśli by była duża różnica w kompresji to pd by podlewał dużą ilość paliwa na ten tłok chyba ?
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
No ale drgawki masz na rozgrzanym silniku tak jak ja. Gdyby kompresja była taka to silnik również chodził by nie równo jakby był zimny. I slyszalbys jego nie równa pracę. A jak są te wahania obrotów to ja nie słyszę żeby inaczej pracował.