Treść opublikowana przez Jarek882
-
2.5 TDI AYM 155 PS , zimy - ciężko pali...
Kup ori czujnik w Aso. Jak masz vaga to możesz porównać temp w grupach engine blok 7 i w grupie Instruments grupa 3. Temperatura w grupie silnika jest odpowiedzialna za podawanie dawki do ecu i powinna być bardzo zbliżona do temp na zewnątrz jaka panuje natomiast grupa instruments podaje temperature na licznik. Sprawdzaj zawsze rano gdy silnik jest wystudzony do zera.
-
Działanie, montaż i wymiana Vaccum pompy (tandemowa) w Audi A4 B6 1.9TDI
Machina gdzie kupowałeś ową pompę ? w mojej się sączy z króćca olej tylko nie wiem czy to jest napędowy czy zwykły olej. Zaklepywałem młotkiem ale to nic nie daje i czuje że coraz gorzej pali z rana.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Temp paliwa i powietrza jest podobna do tej z bloku silnika.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
pewnie nie oryginał Ori zielony ze znaczkami VW. I tak nie będe go chyba wymieniał bo temp z instruments jest tylko na licznik a do ecu czyli dawke paliwa daje poprawną. Na blacie rozgrzaniu silnika wskazówka daje równe 90 stopni i ani drgnie.
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
hmm. Najlepsze jest to że czujnik wymieniałem w październiku.. :/
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Po całonocnym postoju sprawdziłem temp czujnika g65 od cieczy chłodzącej. Temp zewnętrzna na dworze -6. W silniku blok 7 temp płynu wskazuje -8 stopni a w bloku instruments grupa 3 pokazuje 2 stopnie czy czujnik jest dobry ?
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Gdybyś zauważył to nie mam voltomierza bo w b6 przynajmniej tak mi się wydaje nie montowali..
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Przed chwilą sprawdzałem vagiem czujnik temp i temp płynu wynosiła plus 7 stopni a autem jezdziłem 4 godziny temu na krótkim odcinku. zauważyłem też ze po przekreceniu kluczyka temp na fisie zaczęła się od -2 i rosła aż do minus 10 i sie zatrzymała czyli tyle ile jest na dworze.. dziwne..
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Kąt wtrysku 0.0, świece nówki, aku nowy varty jak się będzie pogarszać to wymienię uszczelniacze pompowtrysków a jak to nie pomoże to vacum. 3 sek kręcenia po nocy to jeszcze nie jest źle..
-
Blokowanie hamulców podczas mrozów
pompa vacum do sprawdzenia. jak na postoju naciśniesz pare razy pedał hamulca to robi się bardzo twardy i jak przygazujesz trochę to robi się miękki ?
-
Ciężej odpala gdy jest zimno AVF
Dzisiaj rano było - 10 i według mnie odpala tragicznie. Nagrałem filmik. https://www.youtube.com/watch?v=zZiHmCtyDS8&feature=youtu.be
-
Buczy podczas przyśpieszania i szczypiące spalny
raczej w poduszkach. u mnie buczy jak jest zimno a poduszki mam nowe. gdy sie zrobi cieplej czyli jest na plusie nic nie buczy.
-
Avf a4 b6 wykres do oceny
W przyszłym roku może będę robił Dwumas bo jest jeszcze seryjny a ma przejechane 290tys i juz słychać go czasami..
-
Avf a4 b6 wykres do oceny
Moment jest trochę przesunięty wyżej i zmniejszony.sprzeglo od avf wytrzymuje 420nm. Raz mi się tylko slizglo.
- Remont kapitalny
-
Remont kapitalny
Jak szukałem 1.8t z przebiegiem do 150tys to rok 2004 b6 ponad 7tys euro z fajnym wyposażeniem
-
Remont kapitalny
a ja bym zrobił tak że wolałbym przepłacić za auto w DE i kupić je z przebiegiem 100tyś niż pakować się w remonty czy wymiany silnika a wiem że są takie auta z niskimi przebiegami tylko się cenią...
-
Moje PD oceńcie stan....
normalny on bez wynalazków typu na lewo od mietka czy ruski czerwony syf.
-
Drgania drążka i problem z dwójką
Ja wymieniłem poduszki na ori z ASO silnika i skrzyni i drążek chodzi przód tył. Nie chce Cie martwić ale według mnie jest coś ze sprzęgłem lub skrzynią.
-
słabo odpala AWX
W awx jest pompa w baku tak samo jak w avf
-
Olej z EGR
Norma to setka na 1tys przy przebiegu silnika ponad 200tys.
-
Olej z EGR
lub odma. Skoro zapala się stan o minimum oleju to od max do min jest litr czyli jak spija 1L na 3 tyś km to bardzo dużo. Mój avf nie bierze nawet tyle przy 10tyś km a też mam olej w dolocie.
-
Poranny problem w czasie rozruchu silnika
to ciekawe. ja w swoim miałem nie równą prace przy spalonych świecach po wymianie silnik pracuje równo nawet przy -6 po odpaleniu.
-
Poranny problem w czasie rozruchu silnika
Spalone świece = nierówna praca silnika po odpaleniu nawet przy +3 stopniach i o to cała diagnostyka przy świecach.
-
Poranny problem w czasie rozruchu silnika
ja pierd... Ale macie problemy wymienić świece za 120 zł.. To jak będziecie mieli głowice do roboty to będzie olaboga i auto na handel bo to majątek