Treść opublikowana przez dani270
-
szum w kabinie
Dodam pare fotek uszczelek i powiem ze chyba najbardziej szumi od strony pasazera, gdybyscie zobaczyli cos nie takto piszcie. Fotki: DSCF0468.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0467.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0466.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0465.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0464.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0463.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0462.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0461.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0460.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0459.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl DSCF0458.jpg | dani270 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
-
Test poduszki silnika
Poduszka kupiona ori na szrocie za 10zl i jest cacy. Jak sie poduszke ma w rekach i dociska do czegoos tak by sie wciskala to bylo slychac delikatne pykanie czyli do sprawdzenia w rekach bez problemu.
-
szum w kabinie
a moze ci co maja tak cicho w aucie wstawia kilka fotek szczelin drzwi miedzy blotnikiem, tylnimi drzwiami i jak ramka dolega do budy
-
Test zaworu N108
Przy tesice (Output test) N108 wyraznie zmienia prace silnika. Czy jest mozliwosc zeby tak bylo a zawor byl walniety? Raz silnik glosno pracuje podczas jazdy na wyzszych obrotach i nie buczy a czasami cicho ze nie moge sie nadziwic.Moze to siteczko na N108 jest miejscami przytakane i podczas jazdy sie obraca i jest lepiej ale to bardzo rzadko sie tak dzieje.
-
Test zaworu N108
Witam. Jak najlatwiej sprawdzic czy prawidlowo dziala zawor n108? szukalem szukajka ale nic nie znalazlem.
-
Glosny dzwiek silnika w kabinie
Polecam troszke poczytac ta stronke ewentualnie napisac do nich o opisanie jak by wygladalo wygluszenie odpowiednich elementow. SztukaWyciszania.pl - najlepsze możliwe wyciszenie i wygłuszenie aut. Dzis jak jechalem wieczorem to deszcz padal i bylo 11 stopni i auto dyzo ciszeaj chodzilo a zwlaszcza na wyzszych obrotach. Wydaje sie jakby silnik co kazde odpalenie inaczej pracowal (glosniej albo ciszej) czujnik N109 i N108 moga miec cos z tym wspolnego?
-
Test poduszki silnika
Z tego co slyszalem to jak poduszka jest lekko wybita to tego nie da sie wyczuc. Odnosnie wysokosci nowki a starej to moze stara z czasem sie poddaje(uklepuje) i jest nizsza. U mnie olej nie wyciekl ale dzieki za podpowiedz
-
Glosny dzwiek silnika w kabinie
na wyciszenie jest pare ciekawych sposobow ale mnie interesuje bolaczka mojego egzemplarza;/
-
Glosny dzwiek silnika w kabinie
Witam posiadam AFN-a i bardzo mnie drazni dzwiek silnika podczas jazdy. To nie jest moj pierwszy diesel ale w tym jakos glosno slychac ten silnik, ciieply czy zimny nie ma znaczenia predkosc i obroty tez nie maja zbytniego znaczenia bo nawet ponizej 2tys obr dobrze go w srodku slychac i jazda powyzej 2tys jest drazniaca. Silnik dobrze pracuje bynajmniej tak mi sie zdaje ale kolegi ibiza 90 km ma mieksza prace silnika i nie ma takich problemow.W silniku byly wymienione wszystkie tloki z pierscieniami popychacze uszczelniacze panewi turbo wtryski 216 niby regenerowane i olej zalany 5w40 oplowski. Podczas jazdy glosnoo slychac opony mimo ze sa nowki i szum wiatru mimo ze dzrzwi nie sa mocno opadniete a ramka jest wyregulowana i ladnie po calosci dolega. Wydaje mi sie ze dzwiek dochodzi z braku jakiegos wygluszenia na grodzi lub przez luz na drzwiach. Jesli ktos sie orientuje co pacjentowi dolega to bylbym wdzieczny za rade.
-
Test poduszki silnika
Witam. Padla mi jedna poduszka silnika i ma pytanie czy da sie sprawdzic stan poduszki silnika zdemontowanej majac ja w rekach? Pytam bo myslalem zeby kupic ori ale uzywana i nie chcialbym sie nadziac na bubel:]
-
Jak rozebrac na czesci pierwsze podłokietnik
Dzieki kolego masz racje tam sa srubki i na poczatku spodziewalem sie ze jakies powinny byc ale dopoki ich nie zobaczylem na zdjeciu to ich nie moglem znalezc bo taki zdrowy jest tam material ze ich wogole nie widac:] Co do szukania tematu o rozebrania podlokietnika to szukalem wyszukiwarka na stronie i przejrzalem wszystko co bylo zwiazane z podlokietnikiem ale niestety tego tematu mi nie znalazlo;/
-
szum w kabinie
mam to samo a na dodatek glosno slychac w kabinie dzwiek silnika a na ogół silnik cicho pracuje ale nawet ponizej 2tys obr. juz mnie denerwuje ten warkot silnika ale wyglada na to ze wszystkie elementy wygluszajace sa na miejscu. Odnosnie uszkodzonych nadkoli to jak duze maja znaczenie na szum opon w aucie, po zmianie ze starych opon na nowe za duzej roznicy nie zauwazylem.
-
Jak rozebrac na czesci pierwsze podłokietnik
Witam tak jak w temacie chce rozebrac podłokietnik do ostatniej czesci , w srodku wyglada jakby mial zabki zatrzaskowe ale mimo podwazania ich srubokretem nie da sie bokow odpiac.
-
AFN +216 ustawienia
a dawke paliwa na jaka wartosc ustawic?
-
AFN +216 ustawienia
Witam. Chlopaki potrzebuje informacji jaka korekte zrobic w ustawieniach silnika po zmianie wtryskow na 216? Nie wiem kiedy bedzie chip i pewnie jakis czas bede musial tak pojezdzic a widzialem wykres na ktorym po zmianie wtryskow i recznej korekcie dawki afn mial 130km i duzo wiecej Nm
-
Odcięcie zapłonu
Witam dla zainteresowanych jak odciac we wtyczce OBD II odpowiedni pin by nie dalo sie podpiac pod kompa i wylaczyc IMMO wystarczy zrobic ukryty wylacznik pinu nr. 7 Styk Funkcja Styk Funkcja 1 nie podłączony 9 nie podłączony 2 linia PWM+ lub VPW(SAEJ1850) 10 linia PWM- (SAEJ1850) 3 nie podłączony 11 nie podłączony 4 GND (masa akumulatora) 12 nie podłączony 5 GND (masa sygnałowa) 13 nie podłączony 6 linia CAN+ (ISO11519) 14 linia CAN- (ISO11519) 7 linia K (ISO9141-2, ISO14230-4) 15 linia L (ISO9141-2, ISO14230-4) 8 nie podłączony 16 -12V (napięcie akumulatora)
-
Kolory sprężyn 1BE
Co do pytania Dragona to sa sprezyny 1BE
-
Kolory sprężyn 1BE
przednie jak i tylnie amorki roznia sie a co do tych sprezyn 1 srebrna i 2 biale kropki to jest 1be
-
Kolory sprężyn 1BE
tak trzpien jest krotszy i skok jest ktotszy.
-
Kolory sprężyn 1BE
te drugie to na pewno tyl 1be a tych pierwszech nie znalazlem
-
Kolory sprężyn 1BE
Dzieki koledzy bardzo mi pomogliscie
-
Kolory sprężyn 1BE
dzieki kolego po takich kropkach dalo sie rozszyfrowac te sprezyny bo sprzedawca prawdopodobnie nie mial pojecia o znaczeniach tych kropek i na szybkiego powiedzial ze sa 5 biale kropki. A wiecie jaka jest klasa wagowa tych sprezyn bo tego nie wiem gdzie szukac.
-
Kolory sprężyn 1BE
Witam powiedzcie mi jakiej klasy wagowej sa sprezyny przod 1 zielona i 1 rozowa kropka a tyl 4 srebrne kropki? Szukalem w gogle ale nie znalazlem oznaczenia tylu i klasy wagowej.Chce zmienic sprezyny na 1BE i nie wiem czy beda odpowiednie do amorkow MTS
-
Porownanie Vag-com rozne wersje
Starsky masz racje pomylilem sie z tymi vagami bo tak jak wspomniales mial byc "Polski VAG4.9"
-
Porownanie Vag-com rozne wersje
mam wszystkie wersje dlatego pytam ale oczekuje konkretnej odpowiedzi na moje pytanie