Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szum w kabinie


jams231

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie jeszcze odnośnie szumu podczas jazdy . Jak można zaradzić świstu wiatru słychać go jakby przez przednie drzwi dość mocno ale nie do końca jestem pewny skąd wieje .Jak sprawdzić przyczyne szum zaczyna sie od 80km\h W wietrzne dni nawet przy 50 słychać świst Czy w waszych audi też tak szumi czy to jakaś wada fabryczna tych audi bo już nie wiem czy szukać przyczyn czy poprostu ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak, albo miałeś szybę wymienianą i jest źle wstawiona, możliwe że drzwi do regulacji lub uszczelka do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak w B6 - szukałem przyczyn wszędzie , w końcu załapałem że mam antenę CB na dachu i kabel leciał przez uszczelkę tylnych drzwi co powodowało szum w kabinie powyżej 70 km/h :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie anteny nie mam a ten szum jest bardzo ciężki do zlokalizowania szyba czołowa była wymieniana kiedyś próbowałem pozaklejałem drzwi przy uszczelkach taśmą i dalej to samo wydaje sie jakby wszędzie wiało a jak mijam sie z cięzarówką to słysze przez kilka sekund przedmuch przy drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na źle osadzoną szybę, dolny lewy róg (ten od kierowcy), ale to bym zostawił.

Ja bym zaczął od regulacji drzwi, później sprawdził uszczelki i na tym zakończył. Nadkole masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam przy tym dolnym lewym rogu uszczelka nie przylega idealnie do szyby może to jest przyczyną tych swistów a nadkola mam całe

---------- Post dopisany at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany at 15:05 ----------

czytałem na innym forum że ponoć pod nadkolami są jakieś uszczelnienia i w przypadku ich braku też może szumieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ciężko jednoznacznie określić prędkość, raz szumi raz nie, zależnie od wiatru... na pewno szum jest uciążliwy przy ponad 140 km/h bynajmniej u mnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem je tak podnieść ale bez skutku

---------- Post dopisany 25-03-2013 at 11:47 ---------- Poprzedni post napisany 24-03-2013 at 23:56 ----------

dziś sie przejechałem lekki wiaterek jest no i mi ten świst przez szybe czołową sie przedostaje już przy 50 km\h na szybie od strony kierowcy uszczelka te zewnętrzna jest odklejona lekko z dołu spróbuje ja jakos skleić ale obawiam sie że poprostu szyba jest żle wklejona bo była kiedyś wymieniana już i gdzieś może w kleju malutka dziurka bedzie

---------- Post dopisany at 15:28 ---------- Poprzedni post napisany at 11:47 ----------

koledzy byłem u gościa od szyb i stwierdził że szyba jest idealnie przyklejona patrzył od wewnątrz również i stwierdził że nie powinno tak szumieć już sam nie wiem troche to denerwowac mnie już zaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy byłem u gościa od szyb i stwierdził że szyba jest idealnie przyklejona patrzył od wewnątrz również i stwierdził że nie powinno tak szumieć już sam nie wiem troche to denerwowac mnie już zaczyna

Od zawsze tak masz? Sprawdź wygłuszenie za trójkątnym plastikiem po wewnetrznej stronie lusterka zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe auto nie jest nowe a w waszych a4 od jakiej prędkości zaczyna robić sie głośno w kabinie

ja mam b7 i koło 100km/h też już nie jest fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo a na dodatek glosno slychac w kabinie dzwiek silnika a na ogół silnik cicho pracuje ale nawet ponizej 2tys obr. juz mnie denerwuje ten warkot silnika ale wyglada na to ze wszystkie elementy wygluszajace sa na miejscu. Odnosnie uszkodzonych nadkoli to jak duze maja znaczenie na szum opon w aucie, po zmianie ze starych opon na nowe za duzej roznicy nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 moim jest w miare komfortowo w kwestii halasu tak do 120km/h... potem jest juz jak w starej k*****.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też. czasami słychać szum gdzieś tak przy 140km/h ale cicho drzwi jak są otwarte to prubowalem ruszać góra i dół ale nie ma żadnego luzu i też nie zawsze ten świst jest może to też być od lusterka wkońcu jak powietr

ze dostanie się gdzieś w szczelinę i taki jest efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...