Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szum w kabinie


jams231

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam to i nie wierzę.Ja u siebie do 150-160 mam naprawde cicho.Żadnego świstu nie ma.Dopiero przy 200km pojawiał się świst w drzwiach pasażera,ale po regulacji ramek w drzwiach wszystko ucichło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam to i nie wierzę.Ja u siebie do 150-160 mam naprawde cicho.Żadnego świstu nie ma.Dopiero przy 200km pojawiał się świst w drzwiach pasażera,ale po regulacji ramek w drzwiach wszystko ucichło.

Może pomyliłeś forum A4 z forum A8??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim prawem ma mi coś świszczeć! Chyba że auto było naciągane to tak.Wiem co piszę do 150-160 mam cicho.Oczywiście silnik już słychać ale żadnego świstu:facepalm:.Dopiero przy 200-210km/h świszczało mi w drzwiach pasażera,ale przy okazji montażu lampek w drzwiach podregulowałem ramki drzwi i teraz żadnego świstu nawet przy 200-220.Oczywiście słychać pęd powietrza ale nic do kabiny się nie przedostaje.

Jeżeli się ma auto w dobrym stanie "czytaj-proste słupki" to nie ma prawa nic świszczeć,to nie syrena:grin:.Ewentualnie podregulować ramkami bo uszczelki już od nowości bardziej się uklepały i trzeba docisnąć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z Poznania i sypnąłem te 200 na autostradzie i w sumie do tych 200 nic nie świszczy... ale głośno w kabinie jest z racji pędu itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ma być cichutko.W sprawnym audi a4 b5 nie ma prawa nic świszczeć:banan:

bo o takie auta trzeba dbać na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z Poznania i sypnąłem te 200 na autostradzie i w sumie do tych 200 nic nie świszczy... ale głośno w kabinie jest z racji pędu itd...

No widzisz. Dlatego pisałem że nie ma prawa świszczeć. Oczywiście przy prędkości 200 jest już głośno ale do 160 mogę prawie szeptem rozmawiać. Od 160 w góre już zaczyna być słychać głośniej silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja również potwierdzam w mojej a4 b5 przy prędkości 160km/h nie ma żadnych świstów i jest bardzo cicho. Głośniej robi się od 180km/h. Kolega miał problem w passacie i okazała się być winna szyba z przodu od strony pasażera po dłuższym użyciu karchera na przedniej szybie przedostawały się krople wody. Jedź na myjke i sprawdź dokładnie karcherem czy nie ma przecieków gdzieś na uszczelkach. A jeszcze co do głośności w kabinie to najlepiej wygłuszyć drzwi bagażnik i ściane grodziową (sam nad tym myślę na wiosne) ;P po takim zabiegu na pewno zauważymy różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze B5 to generalnie bardzo przewiewne auta :decayed: ja tam żyje jakoś z tym że mi świszczy przy 140 ale to najmniejszy problem , radio + 10 i nic nie słychać:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest b. glosno co mnie dziwi bo tez wydawalo mi sie ze jest oki. Moze szum z innego miejsca dochodzi bo glosno slychac silnik w kabinie niezaleznie od obrotow i opony mimo tego ze sa nowe to na chropowatym asfalcie tez je dobrze slychac gdzie maja dobra opinie pod wzgledem halasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ma być cichutko.W sprawnym audi a4 b5 nie ma prawa nic świszczeć:banan:

Panie , to pewnie nie jeden ma "nie sprawne audi" , bo już "PARU" :decayed::grin:ludziom skrzypiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest b. glosno co mnie dziwi bo tez wydawalo mi sie ze jest oki. Moze szum z innego miejsca dochodzi bo glosno slychac silnik w kabinie niezaleznie od obrotow i opony mimo tego ze sa nowe to na chropowatym asfalcie tez je dobrze slychac gdzie maja dobra opinie pod wzgledem halasu.

A wygłuszenie boczków w drzwiach masz całe? Ostatnio jak ustawiałem ramki w drzwiach i przejechałem się bez boczka na drzwiach to byłem w szoku jak było głośno.Szum z koła był okropny.Ta gąbka na boczkach musi być cała w dobrym stanie żeby dobrze wyciszała.

---------- Post dopisany at 21:42 ---------- Poprzedni post napisany at 21:32 ----------

No bo ma być cichutko.W sprawnym audi a4 b5 nie ma prawa nic świszczeć:banan:

Panie , to pewnie nie jeden ma "nie sprawne audi" , bo już "PARU" :decayed::grin:ludziom skrzypiało

Widocznie tak.Dlaczego ma mi coś świszczeć? Jak mam auto sprawne (uszczelki całe) i dobrze wyregulowane drzwi to nie ma prawa mi nic świszczeć.

Dla mnie to jest tak samo ważne jak np. uszkodzone łożysko które świszczy.Można jeździć albo naprawić żeby było tak jak trzeba.

Tak samo z uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygluszenie drzwi jest cale a nawet ostatnio szpare miedzy boczkiem a drzwiami uzupelnilem czarnym sylikonem by sprawdzic czy nie dmucha przez ta szczeline ale to nic nie zmienilo. Te krateczki sa obok pasow wiec zatkanie ich raczej nic nie da bo jesli halas z tamtad dochodzi to i tak przez otwor od pasow bedzie dochodzil ale sprawdzic warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...