Treść opublikowana przez Tomcast
-
Proszę o analizę logów (notlauf)
Witam. B6 AVF od jakiegoś czasu łapał mi notlaufy na obrotach powyżej 3000. Sytuacja poprawiła się znacznie po przegonieniu autka na ekspresówce ale i tak turbina ma jeszcze tendencje do wyłączania się przy 4000 obr. Dzięki uprzejmości i pomocy Pepina udało się zrobić logi. Tutaj ukłony w Twoją stronę Pepin:) Także gorąca prośba do was o analizę, może widzicie coś niepokojącego, turbina, wtryski, EGR? Niektóre odczyty powtarzaliśmy ale wstawiam wszystko. Logi statyczne były robione po dynamicznych. Warto zaznaczyć że silnik jest po chipie z ECUProject. Przy pierwszym odczycie dynamicznym przy około 4200 również złapał notlauf, przy kolejnych odczytach już ciągnał do końca. Dynamika robiona na 3 biegu. Basic Setings Log (000) Log (003) Log (004) Log (011) Statyczne Log (000) Log (001) Log (003) Log (004) Log (007) Log (013) Log (018) Log (023) Dynamiczne Log (000) Log (001 notlauf przed końcem odczytu) Log (004) Log (008) Log (010) Log (011) Log (011 powtórka) Log (013) Z góry dziękuje za pomoc. Ps. Dla pełniejszego obrazu dodaje jeszcze statyczne z poprzedniego dnia: Log (000) Log (000 powtórka) Log (001) Log (003 BS) Log (003) Log (004) Log (007) Log (011) Log (013) Log (018) Log (023) ---------- Post dopisany 24-06-2012 at 13:15 ---------- Poprzedni post napisany 22-06-2012 at 08:50 ---------- Ponawiam prośbę o analizę. Jeśli coś w logach jest zrobione źle to piszcie:)
-
Polecane opony letnie
Mam Bridgestone Turanza er300, świetne opony! Przejechane 10tys a wyglądają niemal jak nowe, są dość twarde ale i ciche, przy 200km/h żadnego buczenia. Trzymanie na mokrym bardzo dobre.
-
17" S-line Czy się opłaca?
Czy z A6 to nie jestem pewien ale już w A4 B6 na pewno wystepowały.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
kiedy i gdzie mieszkasz/pracujesz - jaka część Poznania ? Pracuję w okolicach Malty ale po pracy podjechać mogę gdziekolwiek w PO.
-
SPOT POZNAŃSKI - NIEDZIELA godzina 17:00
Koledzy wielka prośba! Czy ktoś z Poznania mógłby pomóc mi zrobić logi statyczne i ewentualnie dynamiczne? Kupiłem kabel na viakenie okazało się że wysłali mi inny, wymienili ale właściwy posłali już do Torunia, a ja pracuję obecnie w Poznaniu. A4 (AVF) od jakiegoś czasu robi mi notlaufy przy przekroczeniu 3200 obrotów na 4, 5 biegu i muszę to zdiagnozować przed podjęciem dalszych kroków. Oczywiście się odwdzięczę Odpowiedzi moga być na PW.
-
Zmieniarka MP3 pod fabryczne radio Audi
Byłem niedawno w sklepie z radyjkami w Poznaniu i mieli taki emulator, może nie ten konkretnie ale stwierdzili że działa dobrze ale długo czyta utwór zanim zacznie grać. Zauważyliście u siebie jakąś wyraźną zwłokę?
-
Ledy (okrągłe) zamiast halogenów
Halogeny generalnie ładnie doświetlają pobocze, z tym że na nie należy ich stosować chyba, że w przypadku mgły lub ograniczonej widoczności spowodowanej opadami deszczu. Zakładam że takie dzienne ledy mają jakąś efektywność świetlną i mogłby służyć jako dodatkowe oświetlenie (po włączeniu opcji halogenów) podczas normalnej jazdy na światłach mijania po zmrok. Połączenie takich świateł z zapłonem powoduje, że praktycznie nie mogę wyłączyć świateł.
-
Ledy (okrągłe) zamiast halogenów
Ja zastanwiam się nad rozwiązaniem idealnym z mojego pkt widzenia. Skoro z halogenów praktycznie nie korzystam to warto byłoby je zamienić faktycznie na jakieś porządne ledy. Wymienić włącznik świateł na taki z funkcją AUTO i pod tą pozycję podpiąć ledy, po przekręceniu na pozycyjne dzienne ledy gasną, po włączeniu świateł mijania miałbym możliwość doświetlenia sobie drogi jeszcze tymi ledami.
-
Ledy (okrągłe) zamiast halogenów
Panowie, a jak taka modfikacja wygląda z przepisami? Skoro w homologacji auta w tym miejscu są halogeny, to czy zamiana ich na dzienne ledy czyli ingerencja w fabryczne rozwiązanie jest legalna? Na różnych forach opinie są podzielone.
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
No tak Takie coś do paliwa może pomóc w takim razie? VPS SynPower środek czyszczący do układów paliwowych diesla (VPS SynPower Diesel System Cleaners) Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl ---------- Post dopisany at 13:51 ---------- Poprzedni post napisany at 13:51 ----------
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
w PD masz zasyfione turbo,to musisz jeździć jak emeryt zawsze myślałem że to przypadłość AFN W PD czyli na doładowaniu? No ostatnio tylko po mieście jazda i to w większości korki. W AFN właśnie nie miałem problemów jeździłem jak chciałem i 0 problemów z turbo przez prawie 2 lata.
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
Ok pobawie się w weekend:) Wole ją wyjąć i osobiście przeczyścić niż gonić na autostradzie, bo przynajmniej będę wiedział w jakim jest stanie. Ostatnio gnałem sobie 140km/h na 5 biegu aż tu nagle muł się zrobił i ledwo 100 km/h wyciągał. Stanąłem ostudziłem, zgasiłem, zapaliłem i śmiga dalej ale był to sygnał, że czas się turbusią zająć
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
Dzieki, a jakiej gradacji ten papier? ---------- Post dopisany at 13:05 ---------- Poprzedni post napisany at 13:05 ---------- Dzieki, a jakiej gradacji ten papier?
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
Czołem. Ostatnio zebrało mi się trochę nagaru w turbo AVF i nie kręci się tak jak trzeba. Mam zamiar ją wyjąć i przeczyścić, stąd pytanie jaki środek byście polecili do oczyszczenia tego całego syfu? W ogóle czy warto się brać za taką operację samemu, czy lepiej oddać na czyszczenie do serwisu?
-
Szybkie pytanie o kompresor
No ja również to przerabiałem, z tym że chciałem wersje oszczędną bez płukania całej instalacji i mi się zatarła druga sprężarka:) Po tym doświadczeniu już na klimie i serwisie oszczędzał nie będę
-
Szybkie pytanie o kompresor
Potwierdzam, to co kolega powyżej opisał. Bardzo prawdopodobne że zatarłeś sprężarkę, jazda bez czynnika w B6 tym się właśnie kończy. Przed zatarciem powinno Cię uchronić właśnie zerwanie sprzęgła.
-
Problem z diagnozą niesprawnej klimy
Otóż kolego, powodów może być naprawdę wiele dlatego powinien się za to zabrać serwisant z jakimś doświadczeniem i sprzętem. Trzeba sprawdzić czy sprężarka ładuje odpowiednie ciśnienie, czy zawór działa jak trzeba, czy w ogóle dochodzi do niego prąd. Układ może być czymś przytkany i to "coś" podowuje straty ciśnienia które pompuje sprężarka. Może to być osuszacz, jeśli układ był jakiś czas nieszczelny wówczas absorbent w nim nasiąka wilgocią i puchnie ograniczając przepływ. Może to być zatkany dławik/zawór rozprężny, a może poprostu jakiś syf siedzi Ci w parowniku. Na forum Ci nikt nie pomoże, jedź do sprawdzonego szpeca niech element po elemencie sprawdza czy układ jest przytkany, bo moim zdaniem to jest przyczyną. ---------- Post dopisany at 16:20 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ---------- Otóż kolego, powodów może być naprawdę wiele dlatego powinien się za to zabrać serwisant z jakimś doświadczeniem i sprzętem. Trzeba sprawdzić czy sprężarka ładuje odpowiednie ciśnienie, czy zawór działa jak trzeba, czy w ogóle dochodzi do niego prąd. Układ może być czymś przytkany i to "coś" podowuje straty ciśnienia które pompuje sprężarka. Może to być osuszacz, jeśli układ był jakiś czas nieszczelny wówczas absorbent w nim nasiąka wilgocią i puchnie ograniczając przepływ. Może to być zatkany dławik/zawór rozprężny, a może poprostu jakiś syf siedzi Ci w parowniku. Na forum Ci nikt nie pomoże, jedź do sprawdzonego szpeca niech element po elemencie sprawdza czy układ jest przytkany, bo moim zdaniem to jest przyczyną.
-
Czerwone światła ostrzegawcze w drzwiach
No ja p... ale porażka Fabryka S-line z odblaskami, WTF? W B5 nie miałem klimy, odtwarzacza CD, grzanych siedzeń itp ale qwa się drzwi świeciły No to trza rezać...
-
Czerwone światła ostrzegawcze w drzwiach
Panowie prosze o podpowiedź, czy w B6 bez pakietu światło na krawędziach drzwi jest czerwona lampka czy odblask? Nawet w starym golasie B5 miałem tam lampki, a teraz te elementy mi się nie świecą, nie wiem czy coś nie bangla czy to tylko odblaski?
-
Czy można wyjąć parownik klimy bez zwalania deski
Niestety rozbierasz wszystko:( Są tacy którzy wyjmują nawet fotele do tej akcji. Chyba na ogólnym forum audi widziałem kiedyś fotostory jak ktoś rozbierał całą deskę w B5 żeby właśnie dostać się do nagrzewnicy i parownika. Nie życzę najgorszemu wrogowi wymiany parownika!
-
Polecam serwis klimatyzacji Gniezno !
Panowie serdecznie polecam serwis klimatyzacji samochodowej KLIMAT ORLIKOWSKI z Gniezna ul. Kawiary 49. Uczciwi ludzie i specjaliści w swojej dziedzinie! Płacisz tylko wtedy kiedy odjedziesz zadowolony z działającą klimą, wcześniej nie chcą kasy. Jadąc tam możecie być pewni, że wymienią i zrobią tylko to co jest potrzebne, aby Twoja klima działała jak należy, bez zbędnych wymian i naciągania. Do tego bardzo przystępnie cenią swoje usługi. Wymieniają sprężarki, chłodnice, a nawet parownik. Jeśli zerwie Ci się sprzęgło bez problemu i niedrogo Ci je wymienią i przedewszystkim będą szukali przyczyny zerwania po to żeby ją usunąć i masz spokój. Ja przyjeżdżałem do nich 130km żeby zrobili mi klime i się opłacało:)
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
No i się rypło W takim razie mnie też nie będzie, następnym razem się uda ---------- Post dopisany at 13:24 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ---------- No i się rypło W takim razie mnie też nie będzie, następnym razem się uda
-
Meetingi Kujawsko-Pomorskie
Co prawda nikogo z was nie znam ale po to są spoty żeby się poznać. Przemawia do mnie parking Motoarena 13.05 godz. 18:00 Mam nadzieję, że jesteście świadomi, że tego dnia o 14:30 są żużlowe DERBY!! Parkingi opustoszeją dopiero około 17:00. Oby żadne z aut kolegów z Bydgoszczy nie wzbogaciło się o nowe rysy na błyszczącym lakierze Pieknie byłoby iść wspólnie na mecz po czym omówić go przy kiełbasce na spocie
-
Jak dostać się do parownika klimatyzacji?
Witam. Po długich bojach z niewłaściwie działającą klimą, zatartych 2 sprężarkach i pozrywanych sprzęgłach doszliśmy w serwisie do wniosku, że to parownik jest zatkany jakimś stałym elementem np kawałkiem plastiku z zaworu rozprężnego, który mógł się kiedyś rozsypać. Układ mimo wyłączonej sprężarki wciąż utrzymuje ciśnienie, a podczas pracy powietrze wylatujące z kratek to min 17'C. Po pierwszych próbach przedmuchiwania układu sprężonym powietrzem, i płukaniu, przez chwilę było już dobrze powietrze miało 7'C ale przy wyższych obrotach silnika powróciło to poprzedniego stanu. Jak się dostać do parownika, aby go przeczyścić/przedmuchać bez wyciągania lub jak w ostateczności go wyjąć, trzeba będzie demontować deskę rozdzielczą? Ktoś mógłby pokazać taki układ klimatyzacji z ETKI dla AVF 2004?
-
Ocena komfortu na zawieszeniu S-line 1BE na 235/45 R17
Czołem. Felgi wybrane, kupione, założone. Zdecydowałem się jednak na 16", możecie się już nabijać ale moim zdaniem jest ok Felgi z Audi TT 7.5JX16H2 ET45 nr 8J0601025B, opony BRIDGESTONE TURANZA ER 300 205/55 R16