Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

omzig

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez omzig

  1. Reperaturka AutoFren lub Frenkit (oba powszechnie stosowane), jak chcesz jakośc oryginału to ATE. Przewody zostaja Twoje, tylko sprawdź czy nie są dziurawe lub sparciałe. Jak tak to wymiana na nowe ATE lub Mayle vel Semperit (tańsze), a jak masz parcie na tuning, to w oplocie stalowym, wtedy uderz do kolegi DEV. Aha, uzupałnij profil.
  2. Dlatego dałem tylko opis i odesłałem do zajrzenia w czasopismo Auto Motor i Sport, tam jest zdecydowanie więcej.
  3. Wg mojej ETKI (a mam starego kapcia) do 2005 roku włącznie byly te numery co Ci podałem. 2006 rok mam nieobecny hehe. Ale w ostatnim roku produkcji czyli 2007 w A6 C5 Allroad były produkowane już inne zwrotnice: 4F0407253E lewa 4F0407254E prawa oraz 4F0407253F lewa 4F0407254F prawa i te dwie ostatnie są na tarcze 347mm I te cztery numery to są alu zwrotki - tak przynajmniej w necie znalazłem - jest też inne łożysko (przykręcane) i piasta. A co do zwrotnic z S4 B5 to popytaj na http://sportaudi.pl/
  4. Dlatego napisałem "ale niby końcówki drążków siedzą wyżej". Zwrotnice z Allroad A6 C5 wg Etki od 2000 roku: 4Z7407257F lewa, 4Z7407258 prawa, 4Z7407253H lewa, 4Z7407254H prawa.
  5. Lepiej pytanie na temat, które przewala się co dwie strony, niż pisanie bez sensu o różnicach w silnikach w temacie o hamulcach! Ponoć z Allroada też podejdzie, ale niby końcówki drążków siedzą wyżej, z A4 B6 alu też pasują z tym że są niższe o 15mm i trzeba wymienić dolny prosty wahacz, bo ma inny swożeń i z B5 nie podejdzie, aaa i delikatnie trzeba przerobić mocowanie amora do tego wahacza, Najlepiej szukaj z S4 B5 - tak jak Dev napisał. Na tarcze 320... wejdzie kilka modeli np "biedrony".
  6. omzig odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    A teraz wytłumacz mi dlaczego czerwony, jak fabryka lała zielony???
  7. Jeśli chodzi o śnieg i mokrą nawierzchnię to jes of kors.
  8. Testy zależą od wszystkiego tak naprawdę. To co wyżej napisałem daje jakiś tam punkt zaczepienia w wyborze odpowiednich zimówek. Ja je kupiłem, ale w rozmiarze 205/55/16... Niestety jeszcze nie testowałem, bo pogoda w uja wali.
  9. omzig odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    680zł z montażem i demontażem, czy tylko sama regeneracja? Ile gwarancji? Dali Ci jakiś papier/opis co było w maglu zrobione?
  10. Dobra, no problem, zaczynam pisanie. Klasyfikacja opon zimowych w rozmiarze 225/50/17 wg czasopisma Auto Motor i Sport na rok 2015: OPONY BARDZO POLECANE 1. Goodyear UltraGrip Performance gen 1 Zalety: bezpośrednia reakcja na ruchy kierownicą, duża precyzja prowadzenia. Dobra trakcja na każdej nawierzchni, odporna na aquaplaning, bardzo niskie szumy i opory toczenia. Wady: odczuwalny wpływ zmiany obciążenia kół na prowadzenie podczas jazdy po śniegu. Gorsza podczas hamowania na śniegu. 2. Pirelli SottoZero 3 Zalety: bezpośrednia reakcja na ruchy kierownicą, dobre trzymanie poprzeczne na śniegu, duża stabilność. Bardzo dobre hamowanie na suchym i mokrym. Niski opór toczenia. Wady: niezbyt dobre trzymanie poprzeczne na mokrej nawierzchni oraz podczas aquaplaningu. Wysokie szumy toczenia. 3. Dunlop Winter Sport 5 Zalety: stabilna, łatwa do opanowania i precyzyjna podczas jazdy po śniegu, na mokrej oraz suchej drodze. Dobra w aquaplaningu, duże rezerwy bezpieczeństwa. Bardzo dobra trakcja na śniegu. Wady: minimalne niedostatki podczas hamowania na śniegu. Podwyższone szumy toczenia. OPONY POLECANE: 4. Continental WinterContact TS 850 Zalety: Bardzo bezpieczna i precyzyjna na mokrej nawierzchni, duże rezerwy podczas aquaplaningu, krótka droga hamowania na sniegu. Dobra na suchej nawierzchni. Niskie szumy i opory toczenia. Wady: Niewielkie niedomogi w kategorii trzymania bocznego i prowadzenia na ośnieżonej drodze. 5. Nokian WR D4 Zalety: Bardzo dobre hamowanie, dobra trakcja i słabe reakcje na zmiany obciążenia podczas jazdy po śniegu. Małe opory toczenia, Dobre zachowanie na mokrej drodze. Wady: Nieco słabsze trzymanie poprzeczne na śniegu, stąd pewnie niedomogi w prowadzeniu. Lekka skłonność do nadsterowności na suchym asfalcie. OPONY WARUNKOWO POLECANE 6. Gt Radial Champiro Winter Pro HP 7. Yokohama W.Drive V905 8. Bridgestone Blizzak LM 32 S 9. Falken HS 449 EuroWinter 10. Cooper WeatherMaster SA2
  11. Tzn które miejsce jaka opona? Czy wady i zalety? Bo to będzie troche pisania...
  12. omzig odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    Ma ktoś namiar na warsztat w Warszawaie gdzie regenerują porządnie maglownice???
  13. omzig odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    Przekładnia ZF: - posiada jednolitą obudowę; obudowa litwy i wałka pionowego stanowi jedną całość - posiada metalową tabliczkę znamionową, przynitowaną z logo ZF oraz numerami OE / seryjnym / oryginału; Przekłdania KOYO: - obudowa przekładni kierowniczej składa się z dwu łączonych rur (aluminiowej i stalowej); obudowa jest dwuczęściowa - przekładnia nie posiada metalowej tabliczki znamionowej; może posiadać metalizowaną naklejkę z logo Koyo, nr seryjnym i OE (najczęściej naklejki jednak nie ma, gdyż odpadła w trakcie użytkowania).
  14. omzig odpowiedział(a) na and9 temat w Audi A4 B5
    Kolego rozwiń bardziej swoją operację. Na co zwrócić szczególną uwagę??? Jakieś wskazówki?? Jak po tym Twój magiel się miewa???
  15. Siemano. Jak w temacie - wie ktoś coś? Cieknie mi magiel i pompa... Pomożecie?
  16. Zerknij w listopadową gazetkę Auto Motor i Sport, jest tam test opon zimowych w rozmiarze 225/50/17... Nokian WR D4, Pirelli Sottozero 3, Goodyear Ultragrip Performance gen 1, Continental Wintercontact TS 850, Dunlop Winter Sport 5 i inne...
  17. Ciężko wymienia się ten oring??? ???
  18. omzig odpowiedział(a) na wicu782 temat w Audi A4 B5
    I jak z tymi pompami?? Którą kupić? Ze sklepu np TRW ze zwrotem starej około 600zł? Meyle bez zwrotu starej około 500zł? Czy ZF z Allegro 400 - 450zł??? Pomożecie?
  19. A czy to czasem nie jest temat o heblach???
  20. omzig odpowiedział(a) na suchy125 temat w Audi A4 B5
    Ludzie zmieniają pompy na te które wytwarzają większe ciśnienie i sobie chwalą...
  21. A co z ustawieniem kątów? Poprostu wymiana amora i spreżyny??? Przecież trzeba ustawić spręzynę tak żeby mocowania górne i dolne sie zgadzały (nie na każdych amorach i tych tależach pod nimi są znaki)...
  22. Dzięki Panowie za opinie. To tak konkretnie co polecacie z leżaków do 1000zł i nowych do tej samej kwoty?
  23. Dzięki.
  24. Hehe, a uzasadnij. ktoś jeszcze coś poleci?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.