Treść opublikowana przez szymus_k
-
Błąd 18258 po wymianie sterownika i skrzyni TIPTRONIC
Nikt nie wie? Może jakas podpowiedź?
-
Błąd 18258 po wymianie sterownika i skrzyni TIPTRONIC
Witam, mam problem. Po wymianie skrzyni biegów wraz ze sterownikiem, sterownik skrzyni wywala błąd 18258 - Błąd magistrali CAN i wchodzi w tryb awaryjny. Sterownik i skrzynia pochodzi z nowszego audi, a moje nie ma jeszcze komunikacji po CAN. Da się coś z tym zrobić, nie chce mi się znowu zwalać skrzyni? może jakoś wyłączyć obsługę CAN w sterowniku skrzyni jakimś kodowaniem? Pozdro
-
Laptop do progrmów CAD
Witam, U nas w firmie w 3d (Pro Engeener) używa się laptopów Lenovo W510 - dają radę, mają i7, full HD oraz kartę Nvidia Quadro FX- tylko sa troche drogie: http://allegro.pl/new-ibm-lenovo-w510-1920x1080-i7-920xm-quad-x-rite-i2211313792.html Może uzywke uda Ci sie dorwać
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
To chyba nie tak źle:) Mi w Poznaniu za same zrzucenie i założenie skrzyni zaśpiewali 1400:)
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
jak auto wyjechało z fabryki jako automat to nie ma sensu "szpecić" go manualem, który również może paść, jeszcze sprzęgło, dwumasa... pewnie, że wyjdzie trochę taniej eksploatacja, ale z perspektywy czasu nie będzie to duża oszczędność podzielam zdanie poprzednika-sprzęgło:)
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
242000 i sprzęgło poszło a zaczęło sie falowanie obrotów właśnie...
-
Kodowanie sterownika skrzyni TIPTRONIC 5HP19
Dzięki, Juz znalazłem;) Pozdrawiam
-
Kodowanie sterownika skrzyni TIPTRONIC 5HP19
Witam, Wymieniłem w swoim autku skrzynię biegów tiptronic bo mi padła. dawcą było troszkę nowsze audi a skrzynia była o innym oznaczeniu. Okazało się, że wszystko jest prawie Ok-auto jedzie, tylko na 3 biegu wchodzi w tryb awaryjny - pokazuje bład 17101-czujnik prędkości g182 brak sygnału. Skrzynia, którą wsadziłem ma inny rodzaj tego czujnika- jest to czujnik halla, w oryginalnej siedział czujnik indukcyjny. Czy można "nauczyć" sterownik skrzyni aby odczytywał dane z czujnika halla zamiast indukcyjnego? Może zmiana kodowania załatwi sprawę? czy od razu szukać nowego sterownika? Pozdrawiam
-
Wymontowanie silnika 2.4 AGA
Oczywiście zdejmujesz przód:) jeżeli masz klime nabitą to z wężykami na bok z nią, odkręcasz kolektory, wypinasz kable, zdejmujesz filtr powietrza. Spokojnie dasz radę- w zeszłym tygodniu wyjęcie silnika ze skrzynią zajęło nam 1,5 godzinki:)
-
[B5 ABC] Zmiana silnika na 2.7 bit
Witam, Jeden grzyb czy silnik z c5 czy b5 - to samo. Skrzynia chyba by pasował chociaż może byc za krótka, potrzebny jeszcze sterownik silnika z wiązką. W sumie jak na moje trochę za mocny silnik jak na napęd na przód- nie wiem czy wogóle w serii takie wychodziły, ale chyba tylko quattro więc chyba będzie również rzeźbienie w sterowniku silnika, następne pytanie: manual czy automat, czy podejdzie pas przedni z chłodnicami. Ogólnie wszystko jest do zrobienia, kwestia czasu i kasy:)
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
http://www.midparts.com.pl/pl/p/5HP19-Pompa-oleju-firmy-ZF/193
-
[B5 AEB] Problemy z automatem
Jak sprzęgło to z wymianą ok 900-1000 zł za regenerowane. Zazwyczaj zaraz po sprzęgle leci pompa oleju, następne 600 zł za nową, wymiana oleju z filtrem 350 i spora sumka się uzbiera...Właśnie przerabiam to u siebie.
-
[ALL] Szum podczas zmiany biegów
sprzęgło się kończy:)
-
[B5 AFN] Huczenie ze skrzyni biegów
może łożysko przegubu
-
[B5 ACK] Czujnik temperatury g62 - które piny w ecu? silniki 2.4/2.8
Ok-dzięki za cynk:) już szukam;)
-
[B5 ACK] Czujnik temperatury g62 - które piny w ecu? silniki 2.4/2.8
Dzięki;) Fajną masz książeczkę.. hehe;)
-
[B5 ACK] Czujnik temperatury g62 - które piny w ecu? silniki 2.4/2.8
Dzięki za pomoc:) czyli jest to pin 53 do pinu 1 w czujniku. Ale gdzie leci kabelek z pinu 3??? do masy??
-
[B5 ACK] Czujnik temperatury g62 - które piny w ecu? silniki 2.4/2.8
Witam, po pierwsze - nie widzę gdzie mogę dodać prefix w tym forum "po nowemu" więc - [b5 2.8 ACK] jak w temacie - które piny są odpowiedzialne za sygnał z czujnika temperatury g62? Ten 4-pinowy (bodajże piny 1,3). Poniżej w linku schemat ECU: http://www.autoelectric.ru/auto/audi/a4/ack/ack.htm Mam lekko namieszane z kabelkami od niego przez nieudolną próbę naprawy i chce to zrobić "po bożemu" puszczając nową wiązkę.
-
[B5 ACK] Tiptronic 5HP19 DEX - szarpie przy zmianie z 2 na 3 i przeciąga zmianę 3 na 4
hej, nie jestem specem, ale ostatnio też padł mi konwerter w skrzyni i tutaj mogę Ciebie pocieszyć bo miałem inne objawy:) Poczytałem trochę o tych skrzyniach i Twoje objawy wyglądają na problemy z zaworami elektromagnetycznymi lub po prostu masz za mało oleju, gdyż ten zwieksza swoją objętość pod wpływem ciepła. najpierw sprawdź stan oleju przy temp 35-40 stopni oleju. Wjedź na kanał, odkręć dużą śrubę w misce skrzyni, podepnij vaga (program vag-com->02 - Auto Trans -> Measure Block->007->go!) i czytaj temperaturę oleju aż osiągnie ok 40 stopni. Auto cały czas na chodzie na P. Jak zacznie przy tej temp sączyć się olej to jest OK- jak nie-to dolewka;)
-
[B5 AGA] Przełamany przewód/wężyk
Narazie nic nie wymieniaj - podłącz VAGA i powinno coś się pokazać. Bo teraz to wróżenie z fusów.
-
[B5 AGA] Przełamany przewód/wężyk
To pierwsze to jest odma. Nie ma wpływu na działanie tempomatu i pęka od samego patrzenia na to. Te drugie zdjęcie to jest instalacja podciśnienia- to może mieć wpływ na nie działanie tempomatu. Ty napewno masz tempomat? Bo na drugim zdjęciu powinna być widoczna taka "grucha" sterowana podciśnieniem od przepustnicy.
-
[B5 ACK] Demontaż skrzyni automatycznej - Pomocy!
Wielkie dzięki!!! Szerokości!!!!
-
[B5 ACK] Demontaż skrzyni automatycznej - Pomocy!
Dzięki wielkie:) Liczę się z tym że to może być panewka i pompa, napewno poszedł jakiś uszczelniacz- ale pomimo tego, powiem Ci, że byłem zmuszony pojechać autem po podwórku i oprócz tego rzezienia działa OK- skrzynia nawet nie przeszła w stan awaryjny, więc podejrzewam, że po wymianie tych elementów bedzie działac jak nówka;) Naczytałem sie trochę i widzę, ze to dość typowa usterka. Znajomy polecił mi magika z mojej miejscowości, który się "niby" zna na tym- dzisiaj ma przyjść ocenić / zobaczyć. Zobaczymy:) No przód wystarczy lekko uchylić (tzn. odkręcić pas przedni i go opuścić, żeby trzymał sie na jednej śrubie i wężach od chłodnicy i klimy) żeby pasek zdjąć a potem da radę alternator odkręcić (troszkę trzeba się namacać) no i rozrusznik idzie zaraz po nim:) To już przećwiczone Dlaczego skrzynie zwalałeś?
-
[B5 ACK] Demontaż skrzyni automatycznej - Pomocy!
Witam, Potrzebuje podpowiedzi i porady jak zdemontować skrzynię biegów TIPTRONIC. Trzeba ją demontować z silnikiem? Czy może da radę to jakoś ogarnąć bez wywalania silnika? Silnik 2.8 (ciasno jak cholera)
-
[INNE] A6 C5- jaki motor kupić?
Wchodzi 9 litrów