Treść opublikowana przez szymus_k
-
Wymiana termostatu, czy to prawda...
Najlepiej jest zwalać przód- wtedy jest dostęp do wszystkiego bez żadnych nerwów że coś przeszkadza albo kiepskie dojście. Ja jak wymieniałem w 2.8 ACK to kolejnośc taka: - spuszczenie płynu chłodniczego - zwalenie przodu - demontaż paska wielorowkowego - demontaż napinacza paska wielorowkowego - poluzowanie napinacza paska rozrządu - zsunięcie paska rozrządu do połowy grubości koła zębatego głowicy (lewej oczywiście) - odkręcenie dwóch śrób od obudowy termostatu i zsunięcie jej - wymiana termostatu - składanie wszystkiego do kupy - zalanie płynu - odpowietrzenie układu. Czas: 2,5 godziny.
-
Wymiana silnika ABC na co ??
wsadzaj 2.8 ACK 193 km- najlepsza opcja w ośce- 2.7 T to trochę dużo mocy jak na FWD. Musisz wymienić również kompa i wiązki, immo. Kup całego angola na graty i przełóż co potrzebne- najlepsza opcja.
-
tylko do przodu - wszystkie biegi podświetlone. Jak wyłączyć ten tryb
Nie- trzeba mieć komputer i VAGA aby odczytać błędy skrzyni. Wszystkie biegi są podświetlone bo skrzynia działa w trybie awaryjnym i jedzie tylko na 3 biegu. Prawdopodobnie posypała się Tobie skrzynia - może kosz wstecznego?? Szykuj kasę bo tanio nie będzie...
-
Brak światła wstecznego po przekładce z multi na manual
Najpierw musisz od skrzyni manualnej pociagnąć kabelki od czujnik wstecznego - (taka kostka dwupinowa w obudowie skrzyni - ida dwa kable) potem należy się wpiąć w tą okrągłą wtyczkę - bodajże w pierwszy i ostatni pin (są ponumerowane)
-
[B5 ADR] Przeróbka z quattro na ośke
Nie ma czegos takiego jak "problem z Quattro"
-
[B5 ADR] Przeróbka z quattro na ośke
No pewnie, że dziwne pytanie - rozumiem wymianę skrzyni na manual, ale żeby pozbywać się Quattro- dla 200 zł oszczędności? Jakaś paranoja. Ale to moje zdanie: Musisz kupić skrzynie manual z półośkami, pedały, kompletne sprzęgło z wysprzęglnikiem i wężem, wybierak z cięgnami. Jak ogarniesz mechanikę i elektrykę to jeszcze trzeba kompa przekodować na FWD i manual. Aha- jak sprzedasz skrzynię automatyczną to powinno wystarczyc na to.
-
Polski VAG 4.9 - brak połączenia
w menadżerze urządzeń w windowsie musisz mieć ustawiony ten sam port COM w sterowniku kabla co w programie Polski VAG. Wtedy na bank pójdzie.
-
Jaki olej do skrzyni automatycznej?
Mobil ATF LT 71141
-
Dziwne zachowanie automatu
jeszcze sa kabelki przy wybieraku skrzyni- jest tam dość delikatna wtyczka i może to sieje problemy (w wybieraku też jest taka elektroniczna płytka). Może to padło
-
Proszę o pomoc SWAP 1.8 - 2.8
Najlepiej kup całego angola na klamoty- bo jak będziesz tak dokupywał cały czas coś- to i tak przedroży sprawę.
-
Proszę o pomoc SWAP 1.8 - 2.8
Jak masz całą druga na graty- to wyjeżdzaj z całym silnikiem, skrzynią, sankami oraz wszystkimi kablami. Nie wiem jak tam podpasują przewody klimy od 1.8, ale jak masz druga audicę to posklejasz to do kupy. Wiadomo, że musisz wymienic ECU i wiąże się to także z ustawieniem immobilizera. Wydech oczywiście też muszą iść bo v-ka ma dwa kolektory wydechowe, a za nimi siedzą sondy.
-
Zmiana z automatu na manual 2.8 quattro- co potrzebne
Okazja była to kupiłem:) Pojeździłem, aż automat sie skończył i wrzuciłem manual i jadę dalej:)
-
Zmiana z automatu na manual 2.8 quattro- co potrzebne
same części wyszły mnie coś ok 1100 zł. Oczywiście jakbyś chciał zakładać nową dwumasę ze sprzęgłem to wyjdzie jeszcze raz tyle- ja miałem kompletne sprzęgło z symbolicznym przebiegiem za 2 stówki:) ---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ---------- Musisz jeszcze popytać czy wał od manuala i automatu w quattro jest ten sam.
-
Zmiana z automatu na manual 2.8 quattro- co potrzebne
ja robiłem taką wymianę. Opis tutaj: http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/wymiana-skrzyni-automatycznej-manualna-instrukcja-235223/ Skrzynia podejdzie od 2.4 a nawet skrzynia 6-tka od 2.5 tdi- tylko wtedy już rozrusznik inny i inne koło dwumasowe. Poczytaj mój temat, a jakby co to pytaj.
-
Skrzynia automat
Mi na statyczną wymianę wlazło prawie 5 litrów. Na dynamiczną potrzebujesz minimum 10 litrów. Gdzieś na forum było bardzo fajnie opisane jak robić wymianę dynamiczną- nie jest to żadna filozofia:)
-
Ile pali Wam gazu?
Opel Astra 1.6 8-zaworowy, 92 rok, od 10 lat w LPG- średnie spalanie 8,3 l A najlepsze jest to że jak cos padnie ze starości to wszystko kosztuje + - 30 zł
-
Skrzynia automat
tak- jest śruba kontrolna w misce olejowej- trzeba sprawdzać z kanału (tzw. system przelewowy - jak przy temp oleju w skrzyni jest ok 40 stopni po odkręceniu śruby olej powinien sie lekko sączyć- jak nie- to jest za mało i trzeba dolać). Olej wymienia się co 60 tysięcy (zalecenia producenta ZF, audi nie jest producentem tych skrzyń więc nie zaleca wymiany oleju tylko całej skrzyni). Olej to Mobil Esso LT 71....coś tam-bańka 10 litrów na allegro ok 200 zł. Nie wlewaj zadnych Dextronów ani innych tanich wynalazków.
-
Poruszający się lewarek zmiany biegów
Może to kwestia ustawienia wybieraka - nie jest to trudne - reguluje sie go za pomocą 4-ech śrubek pod mieszkem - dobrze jest to opisane w "SAM NAPRAWIAM AUDI A4". Druga sprawa to może być uszkodzona tuleja gumowa przy skrzyni biegów trzymająca wybierak (taki pręt idący od wybieraka do skrzyni zakończony oczkiem w którym właśnie jest to tuleja). Łatwo to sprawdzić z kanału.
-
Gałka zmiany biegów
Jak potrzebujesz do tiptronica to ja mam:) Jak jesteś zainteresowany to porobie dzisiaj foty i Ci podeslę
-
Tiptronic szarpnięcie bez wciśniętego pedału gazu
Jak zwykle- na początek olej i filtr do wymiany (tylko zalecany do ZF 5HP19 - Mobil Esso LT 71..... coś tam). Pewnie jeszcze latasz na fabrycznym oleju więc zalecana wymiana.
-
Szarpie automat b5
jak już niedomagają elektrozawory to skrzynia szarpie- znajdują się na sterowniku hydraulicznym. Po zwaleniu miski olejowej wszystko widać jak na tacy:)
-
Problem ze skrzynią po remoncie 1.9 TDI MULTITRONIC
Niech zabieraja tą skrzynie i oddaja kasę a ty kupuj sprawdzona używkę
-
Pompa wtryskowa VP44
serwis w Dobrzycy (chłopaki znają się na robocie i robią tylko Diesle) Nie pamiętam nazwy, ale powinieneś namierzyć
-
Problem z obrotami
jak robiłeś adaptacje? Vagiem? jak nie to pewnie Vag wywali błąd regulacji wolnych obrotów i trzeba będzie zrobić adaptację Vagiem. Podepnij Kabel!
-
Pompa, sprzęgła A4 B5 2000R.
To jest przy pedałach czy przy skrzyni? I ten metalowy kruciec o który chodzi to jest chyba element wężyka od sprzegła a nie samej pompki. jak ja robiłem sprzęgło i wysprzęglnik to żadnego takiego krócca nie było- tylko taki "grzybek" z gumową uszczelka wchodził w tą zawleczkę i tyle (wchodził na tzw "klik"). Skręcane na śrubę były przewody w latach 95-96. Chyba masz cos kombinowane z tym przewodem. Jakby był ori to po dwóch stronach powinno być mocowanie na "grzybka" na klik:). Jka na moje to jest jakiś adapter czy cuś... ---------- Post dopisany at 07:25 ---------- Poprzedni post napisany at 07:20 ---------- <br /><br /> Takie coś miałem i wchodzi idealnie (foto z google). jakby co mam gdzieś jeszcze jeden taki wężyk:)