Treść opublikowana przez szymus_k
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Potwierdzam diagnozę: konwerter! W piątek zaczęło mi coś rzęzić- też myślałem że jakiś pasek czy rozrząd.. odstawiłem auto pod warsztat. w sobotę rano odpalam i wjeźdźam na kanał... a tam po wjechaniu na kanał... olej leci jak z kaczki przy łączeniu silnika ze skrzynią. Dzisiaj zwalam skrzynię... dobrze, że wiadomo co poszło:) Podsumowanie: jak Ci faluje to walnięte sprzęgło hydrokinetyczne!!!!!
-
[INNE] A6 C5- jaki motor kupić?
Te uszczelki to pikuś jeżeli przykręca się śruby odpowiednim momentem i w odpowiedniej kolejności - wolałbym 10 razy zmieniać te uszczelki niż raz termostat:)
-
[INNE] A6 C5- jaki motor kupić?
W silniku może nic ale... uwierz mi jest co grzebać- np. wymiana alternatora, rozrusznika, pompy klimy, termostatu... chłopie to jest mordęga:) Ale przecież to sie robi raz na x czasu.
-
[INNE] A6 C5- jaki motor kupić?
Automat zależy jak trafisz, ale raczej TIPTRONIC jest w miarę bezobsługową skrzynią (bynajmniej u mnie). A przecież nie powiedziane, że manual nie może paść- też się czasami wysra:)
-
[B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
Poproszę o utworzenie tematu : "SPÓR O CENY"... Narazie czekamy do poniedziałku na diagnozę...
-
[B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
No jak gdzie? Przecież pisze że na forum- w dziale "Sprzedam Auto Na Części". Chłopaki tam mają angliki na graty i zdarzają się 1.8T w tych cenach. te auta wychodziły od 95 roku i nie ma się co czarować że jeszcze silniki trzymają cenę Prawa rynku- teraz takie klamoty można za grosze dostać. Ale dośc juz o cenach- nie o tym post. czekajmy na diagnozę i wtedy poradzimy.
-
[B5 ANB] Zniszczenie silnika czy możliwe?
To jest B5- silniki do tego są tanie a wymiana łatwiejsza niż remont. na forum pewnie dostaniesz silnik z angola za 500-700 zł. Wrzucasz i jedziesz dalej w ciągu 2 dni. Ile zamierzasz pojeździć jeszcze tym Audi: 2-3 lata? Znając życie to ten "nowy" silnik posłuży do odsprzedaży:)
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
W weekend daję na diagnozę, podzielę się tym bo widzę, że problem jest dosyć typowy;) jakby coś to piszcie!
-
Protest przeciwko wysokim cenom paliw - ankieta
Hmmm.... to nic nie da;) Bo co może taki poczciwy kowalski, który codziennie tankuje swoje Tico za 20 zł.... Musiały by zacząc protest firmy transportowe- wtedy może byłby jakis efekt....... ale i tak- POWODZENIA!
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
jeżeli to sprzęgło to założe te drugie co mam i zamknę się z wszystkim w 0 zł
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Dokładnie tak! faluja zamiast powoli rosnąć. Chyba mam gdzieś pomiędzy gratami od audi drugie sprawne sprzęgło... zanim jednak zacznę cokolwiek rozkręcać-pojadę do kogoś kumatego na dokładną diagnozę.
-
[B6 BAU] Tiptronic - pytanie
Nie masz żadnych niepokojących objawów;)
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Wycieków nie ma na bank-wszędzie sucho. ostatnio zauważyłem, że to nie jest CHYBA od skrzyni, tylko po prostu mi obroty falują na niskich między 1200-1700 i poszarpuje silnikiem. Objawy nasiliły się jak zrobiło sie mokro na zewnątrz..???? Idzie z tym żyć- ale po co:) Może mam gdzieś przebicie na kablach WN, bo czasami raz na 30 odpaleń) przy odpalaniu jakby nie palił na wszystkie cylindry, ale trwa to tylko ułamek sekundy. Mechanik sugerował mi jeszcze przepustnice a inny sprzęgło hydrokinetyczne- narazie nie dałem rozbierać nikomu!
-
SPOTY PILSKIE - najbliższy:28.07.2013 r. - start 18:00
Może juz czas na jakiś spocik w 2012
-
[B5 AGA] Problem z rozrządem
Ja kupiłem audi 2.4 z przestawionym rozrządem-mechanik sknocił robotę poprzedniemu właścicielowi i pogięło zawory. Dałem do wyceny znajomemu zakładowi i nie opłacało sie tego robić. kupiłem cały silnik z osprzętem za 1000 zł, 2 dni roboty i jeździ jak nówka;) Po silnik zgłoś się do kolegi z tego wątku: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=227514.0 chce za golasa 450 zł
-
[C5 AGA] Szarpnięcie w czasie jazdy
Jeszcze może filtr paliwa do sprawdzenia.
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Dzięki wielkie za podpowiedzi- możliwe że coś jest z przepustnica bo ostatnio jak u kumpla Vagowałem to wyskakiwał błąd o regulatorze wolnych obrotów - ale wtedy robiłem od razu adaptacje (nie wiem czy to ma jakiś związek bo wtedy tego problemu nie było), po świętach popatrze coś więcej. Mała ilość oleju - sprawdzę (nie osobiście bo nie mam dość cierpliwości i umiejętności - nie ma miarki), choć skrzynia na TIPIE działa idealnie. A jak już skrzynia się sypie do będę chulał aż padnie do końca i wtedy prawdopodobnie wymiana na manual albo jakaś używka TIP z forum z anglika:)
-
[ALL B5] Zamiana skrzyni B5 polift
Nie powinno byc problemu z podmianą.
-
[B5 ACK] "Niezdecydowana skrzynia" TIPTRONIC - dziwne zachownie
Witam wszystkich i proszę o poradę. Problem dotyczy dziwnego zachowania auta (B5, 2.8) ACK ze skrzynią tiptronic. Od jakiegoś czasu, przy jeździe na biegu "D", przy niskich obrotach, czasami obroty skaczą o kilkaset, potem spadają (trwa to ułamek sekundy), tak jakby skrzynia szukała biegu i nie mogła się zdecydować co wrzucić, gdy w tym momencie przerzuce na TIP działa normalnie i nic się nie dzieje. Ogólnie skrzynia zmienia biegi dobrze. Auto działa dziwnie po rozgrzaniu, może na zimnym nie zauważyłem bo jest na ssaniu.??? Ostatnio - nie wymieniałem oleju w skrzyni, nie VAG-owałem (bo nie mam kabelka). Czy może to być wina uwalonego przepływomierza, czy skrzynia już dogorywa (ale w tipie działa zajeb...cie a)? Miał ktoś coś podobnego?
-
Bulwersujący film z agresywnym 4-latkiem
Ale Burak ten koleś (Ojcem go nazwac nie można), Głupi dres i kawał hu...a. Pewnie pod blokiem stoi E36, obnizone w gazie z rozwierconym tłumikiem po tjuningu, a w kuchni ma krzesełka ze stadionu po jakiejś zadymie. Jak dla mnie do odstrzału bo jest szkodliwy dla społeczeństwa.
-
[B8 CDN] DOCIERANIE SILNIKA 2.0 TFSI
Docieraj według zaleceń producenta, bo jak się coś wykoci (nie daj Boże) to Ci gwarancji nie uznają.... ASO zawsze będzie szukać dziury w całym
-
[B5 ADR] Czyszczenie przepływki
Można to czyścić takim czyms jak "Kontakt" - taki spray do styków.
-
[B5 ABC] Swap silnika ABC na ACK-2 pytania
Jak bedziesz miał kompletnego anglika to przekładaj razem ze skrzynią za jedną robotą. ECU z immo w sumie też możesz wziąć z angola. Kable chyba będą pasować. ABC to troszkę starsza konstrukcja niż ACK. Ja przekładałem ALF na ACK i zero problemów - wszystko pasowało.
-
[B5 AEB] Silnik nie odpala (od poniedziałku)
Nie wiem, gdzie jest u Ciebie- ale u mnie jeden znajduje się z tyłu głowicy (lewej) a drugi z przodu głowicy (prawej) w obudowie rozrządu.[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 09:00_________________________________________________Masz go z tyłu głowicy. numer części to 058 905 161 B. Tak to wygląda: http://www.google.pl/search?q=058+905+161+b&hl=pl&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&ei=3IbYTvzvEoX-4QTlpdT2DQ&sa=X&oi=mode_link&ct=mode&cd=2&ved=0CAwQ_AUoAQ&biw=1600&bih=1013
-
[B5 AEB] Silnik nie odpala (od poniedziałku)
Może czujnik halla??? U mnie po wymianie tego paskudztwa od razu zapalił Spróbuj z kims go podmienić na próbę.